Skocz do zawartości

Narty Lusti


drapek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w doborze nart. zastanawiam się nad nartami Lusti PC 71 - PERFORMANCE CARVING 71

 

http://www.lusti.cz/...g-71-detail-997

 

1. K/M      M
2. Wiek      41
3. Waga     85kg 
4. Wzrost    185cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ?    35lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ?   7/8
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) 100
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Rossignol BANDIT ,ROSSIGNOL OVERSIZE,Fischer Progressor....
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy.  Krótkie skręty, ale czasmi lubię mieć caly stok dla siebie :) szybko rekord 131km/h ale wiek robi swoje stawiam bardziej na ostrożność ,ale czasem mnie poniesie :)

 

 

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? wszystkie trasy, poza trasą tez ,Austria,Włochy,Francja, Czechy,Polska
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) Turystycznie z zacięciem sportowym
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja ok, 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Rossignol BANDIT ,ROSSIGNOL OVERSIZE,Fischer Progressor....
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy.  Krótkie skręty, ale czasmi lubię mieć caly stok dla siebie :) szybko rekord 131km/h ale wiek robi swoje stawiam bardziej na ostrożność ,ale czasem mnie poniesie :)

 

 

131km/h, hehe prowokator :D

 

jakbyś na wyżej wymienionych nartach jeździł z taką prędkością, to prędzej byś się zesrał niż gdzieś dojechał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

131km/h, hehe prowokator :D

 

jakbyś na wyżej wymienionych nartach jeździł z taką prędkością, to prędzej byś się zesrał niż gdzieś dojechał ;)

Szkoda mi czasu na rozmowę z kimś takim jak ty....

Cześć

Nie wiem czy wiesz ale oficjalny rekord Polski w zawodach szybkościowych amatorów (specjalny stok, pomiar, przygotowany sportowiec na specjalnym sprzęcie, guma, plastrowanie, skomplikowane i bardzo ciekawe skądinąd smarowanie nart itd.) nie przekracza 130 km/h tak, że jesteś gość i nie dziw się koledze.

Lusti to specyficzna marka. Dobre nart aczkolwiek sportowe modele dość specyficzne i sztywne. Spróbuj sie skontaktować z użytkownikiem Leśny Dziad - zna markę dobrze. Zadaj pytanie na stronie - bardzo chętni do współpracy ludzie. 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co do prędkości moją ulubioną stacją narciarską jest SKI CENTER LATEMAR spędziłem tam  w sumie ponad 30dni na nartach jest tam trasa czarna nr 38 prawie zawsze pusta i perfekcyjnie przygotowana  ,szeroka o fajnym ostrym nachyleniu a na dole bardzo długie wypłaszczenie , Często latam z tam bratem, setka pęka tam prawie za każdym  zjazdem raz wyszło 131 według aplikacji w telefonie u brata ponad 120, Wiem że pomiary te nie są dokładne ,co nie raz było  na forum opisywane, ale tyle mi wyszło i tak napisałem. To tyle na ten temat, bo nie prędkość jest ważna ale przyjemność jaką daje mi jazda na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co do prędkości moją ulubioną stacją narciarską jest SKI CENTER LATEMAR spędziłem tam  w sumie ponad 30dni na nartach jest tam trasa czarna nr 38 prawie zawsze pusta i perfekcyjnie przygotowana  ,szeroka o fajnym ostrym nachyleniu a na dole bardzo długie wypłaszczenie , Często latam z tam bratem, setka pęka tam prawie za każdym  zjazdem raz wyszło 131 według aplikacji w telefonie u brata ponad 120, Wiem że pomiary te nie są dokładne ,co nie raz było  na forum opisywane, ale tyle mi wyszło i tak napisałem. To tyle na ten temat, bo nie prędkość jest ważna ale przyjemność jaką daje mi jazda na nartach.

Cześć

W Latemar spędziłem w sumie około 3,4 miesięcy rozłożonych na jakieś 15-17 lat. Tak się składało, że praca instruktora  bardzo często rzucała mnie do Fiemme. Moja ulubiona trasa to ta na górze na Pala di Santa - ciekawe, że to najwyższe miejsce na całym karnecie Fiemme a takie niepozorne.

Skoro traktujesz te pomiary z należytym im przymrużeniem oka to nie ma sprawy. Nam kiedyś pomiary telefoniczne pokazały 168km/h - płakaliśmy ze śmiechu długo. Na tym samym odcinku telefon mylił się o 70km/h - ten sam narciarz, ten sam sprzęt, ta sama pora, śnieg, kawałek przygotowany do pomiarów. Realna prędkość przy takim pomiarze to około 80-90km/h max. 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona trasa to ta na górze na Pala di Santa - ciekawe, że to najwyższe miejsce na całym karnecie Fiemme a takie niepozorne.

O ile dobrze sięgam pamięcią wstecz to tam kilkanaście lat temu na szczyt wiódł orczyk. Był tak długi że człowiek mógł zgłodnieć :-)  

Dzięki temu tez z reguły było się jedynym narciarzem na stoku .

 

Co do pomiarów - W marcu byłem w Alpe Di Susi  ( dokładnie 14 lat zajęło mi zaliczenie wszystkich ośrodków z Dolomiti Super Ski a ten był ostatni...) była tam trasa przygotowana pod pomiar prędkości - po mniej więcej 300-350 metrach mocno nachylonego odcinka następowało wypłaszczenie i na nim oddalone od siebie o około 20 m stały dwie fotokomórki. Zakładam zatem że pomiar był dokładny. Ja wycisnąłem tam 98km/h  a mój młodszy synek około 80 km/h. W tym samym czasie telefon pokazał 120 km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze sięgam pamięcią wstecz to tam kilkanaście lat temu na szczyt wiódł orczyk. Był tak długi że człowiek mógł zgłodnieć :-)  

Dzięki temu tez z reguły było się jedynym narciarzem na stoku .

Cześć

Orczyk jest nadal w górnej części. Od dołu jedzie czwórka za przełamanie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...