Skocz do zawartości

Dobór długości - stockli laser AX


adam-

Rekomendowane odpowiedzi

1. M
2. 29
3. 95
4. 178
5. 7 lat temu nauczyłem się jeździć na AWFie, później przerwa i od 2 ostatnich sezonów jeśli są warunki to jeżdżę
6. 6/7 chociaż nigdy nie jeździłęm trasą czarną bo nigdy nie była otwarta
7. dalbello panterra ID 120, head RD podobno flex 110 ale przy odbarczaniu panowie z serwisu sugerowali że mogą być twardsze ok 140 (gruba skorupa niedająca się przegrzać, klamry z kwasówki)
8. Narty, które posiadałem, posiadam

Head i.supershape magnum 170cm 2016r- dobrze mi się na nich jeździ jeśli stok jest dobrze przygotowany - przejeździłem na nich ostatni wyjazd w villach w śniegu ala cukier i z prawie metrowymi luźnymi muldami bez gleby aczkolwiek to nie była przyjemność a walka

stockli laser sl z carving plate 161cm 2004 - trzeba ją bardziej pilnować niż magnuma, objeżdżam na niej mały stoczek który mam niedaleko domu, fajne wrażenia z jazdy, lubię na niej jeździć

miałem również rossignol R9S WC 155cm 2009r - fajna w skręcie, ładnie kopała aczkolwiek ciężko było mi na niej pojechać szybko prosto

na nogach miałem również podczas testów volkla

code 170cm - jak na 3 przejazdy było można przewidzieć jak reaguje ta narta - bardzo łatwo i intuicyjnie mi się ją prowadziło

racetiger sl 155 - stok już był troszkę rozwalony jednak niczym mnie nie ujęła owa narta

racetiger gs 170 - pomimo wielu ludzi na stoku i jego słabej już kondycji, super jeździło mi się na tych nartach, gdyby trasy w górach były zawsze dobrze przygotowane i autostradowo szerokie to bym nie zakładał innych nart
9. jednak wolę szybko i długi skręt, ale z racji tego, że o dobre warunki ciężko większą część czasu w krótkim sytuacyjnym skręcie
10. Szeroko, równo i twardo, dwa dni trafiłem na ostatnim wyjeździe do austrii - villach, dobrze przygotowany stok to bardzo dobrze jeździło mi się na czerwonych trasach i na niebieskich na odpoczynku, chociaż trasy niebieskie tam są takie jak czerwone np w szklarskiej, bynajmniej mi się tak wydaje
11. Turystycznie
12. moja kondycja jest taka że na trasie 8km muszę robić z 3 przerwy po 3-5 minut przez palenie ud, ćwiczę na co dzień z ciężarami, swoje ważę, wydaje mi się, że w zeszłym roku to było około 5 tygodni.
13. -

 

Wracając do pytania:
Nauczony ostatnim wyjazdem do Austrii, że mimo, że zagranica to pogoda też ma swoje kaprysy. Trafiliśmy w piękną aczkolwiek wiosenną pogodę +15C na szczycie, śnieg nie był związany, leciał ze szczytu na dół, pełno wysokich muld, niektóre wysokie na prawie metr. Na nartach jakich się wybrałem magnumy 170 przez pierwsze dwie godziny jakoś się jeździło mimo, że był to sztruks z lodu, a sam śnieg przypominał grubą sól. Najwięcej problemu sprawiała mi w muldach długość tych nart, ciężko czasem było się złamać w zakręcie lub przejechać przez muldę.

 

Znajomy kiedyś wiele dobrego naopowiadał mi i Stockli AX, jako o narcie bardzo uniwersalnej i jeśli miałby zabrać na wyjazd tylko jedną parę nart to wziąłby właśnie je, tylko mówił mi o długości 175cm, aczkolwiek ja bym się skłaniał bardziej ku długości 167cm. Jakie są wasze zdania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,żadna narta za ciebie nie pojedzie.Takie palenie ud jak tu opisujesz wskazuje raczej na błędy w technice jazdy.Czy potrafisz jeździć śmigiem ?

tak potrafię, co to ma do rzeczy? uda palą bo za ciężką dupę mam, jeździłem z chłopakami którzy mają kilka zagranicznych wypraw już za sobą i mają to samo, jedynie jeden kamikadze który jeździł na krechę po szczytach muld i później brał je na kask nie narzekał na palące uda :)

 

edycja:

aczkolwiek wiem, że można lepiej jeździć i chciałbym się tego nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak potrafię, co to ma do rzeczy? uda palą bo za ciężką dupę mam, jeździłem z chłopakami którzy mają kilka zagranicznych wypraw już za sobą i mają to samo, jedynie jeden kamikadze który jeździł na krechę po szczytach muld i później brał je na kask nie narzekał na palące uda :)

 

edycja:

aczkolwiek wiem, że można lepiej jeździć i chciałbym się tego nauczyć.

Cześć

Nie obrażaj się bo kolega dobrze prawi. jako sportowiec po AWF przy poprawnej technice nie powinieneś mieć żadnych problemów z paleniem czegokolwiek.

Wybierz 175cm minimum - jeżeli to ma być jazda szybka i szlifuj technikę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie obrażaj się bo kolega dobrze prawi. jako sportowiec po AWF przy poprawnej technice nie powinieneś mieć żadnych problemów z paleniem czegokolwiek.

Wybierz 175cm minimum - jeżeli to ma być jazda szybka i szlifuj technikę.

Pozdrowienia

nie no przecież nie obrażam się, ciekaw po prostu byłem.
nie traktujcie przewalania blachy jako sport :) to więcej negatywnych skutków przynosi niż pozytywnych, aczkolwiek coś w tym jest. chociaż mi nawet puchnie naramienny jak łowię spiningiem hehe

praca siedząca aktywność jako taka wytrzymałościowa tylko zimą, bo latem jak pisałem złom i wędkowanie, to nie ma się co dziwić, że uda puchną. Na pierwszym obozie narciarskim jak ważyłem 70kg to miałem na tyle cugu że jakby nie chodził wyciąg to bym z nartami na plecach wbiegał pod górę, ale teraz dupa siada :)

 

a tak wracając do tematu, opłaca się inwestować w te nartki? na rynku wtórnym jest bardzo mało ofert z tym modelem, a jak już są to z żyletkami zamiast krawędzi (stockli podobno po wyjściu z fabryki daje mało krawędzi), dobry model do jazdy używany kosztuje około 2000zł więc jest pytanie czy inwestować w nie, czy kupić coś uniwersalnego ale nowego w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi by uschła jakbym zapłacił 4500 za nowe. musisz chyba zmienić żonę :)

za 2000 można wyszukać nowe narty z górnej półki, choc niekoniecznie model 'przyszłoroczny'.  Za używki w niewiadomym stanie (usterki wyjdą dopiero na stoku) to rozrzutność.... a narty za 4500 powinny mieć naklejkę "stać mnie"..... )). Ale jak ktoś chce - to czemu nie....

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...