Skocz do zawartości

taka sytuacja...


sese

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba99

Robisz się monotematyczny.,...PO i PO....nudzisz.

Zeberka stwierdziła celnie że faktycznie obecny rząd nie potrzebuje koalicjanta bo ma większość .

I bardzo usprawnia to rządzenie.Oczywiste.

 

Jakikolwiek argument  ,wymiana opinii a Ty swoje...Nie ma zamiaru nikogo bronić ale po co to bicie piany ?

Może bądz za czymś a nie tylko przeciw .

Wszystkich prawie tutaj uznajesz za zwolenników jakiejś partii.Skąd wiesz kto na jaką głosuje?

Poza tym niezależnie od moich poglądów i Twoch piszesz bzdury że jakaś partia nie istnieje choć wiadomo powszechnie że jest i bierze kasę na działalność i ma iluś tam posłów.

Nie podoba mi się to niezależnie czy będziesz pluł na uchodzce,zwolennika Kukiza czy PO czy PIS...

 

I oszczędz sobie tekstów "uderz w stół ..bo to po prostu..... głupie.

Jak wypowiesz się  się w temacie wyłudzania VATu to też mają Ci forumowicze  napisać komentowaĆ  "uderz w stół..?"

Zwolennicy PO mają jakąś paranoje , zaraz zaczną się hejtować między sobą , bo któryś pochwalił PIS !   :P


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kilkukrotnie i wydaje mi się że w sposób dosyć stonowany upominałem że używanie stwierdzenia "dzieciorób" jest po prostu niekulturalne i to bez względu na indywidualne rozpoznanie sytuacji rodzinnej. Uważam że nagminne używanie tego stwierdzenia świadczy iż najprawdopodobniej autor jest osobą niedorozwiniętą umysłowo która poprzez własne lub rodziców kompleksy dorabia fałszywą filozofię. No to kultury wystarczy. Teraz tak normalnie, wkurwia mnie to dosyć solidnie a osoby które używają tego stwierdzenia są zwykłymi debilami. 

 

zazwyczaj ujadającym kundelkom odpuszczam, ale dla ciebie (z małej litery) zrobię wyjatek

Być może jestem niedorozwinięty umysłowo i z tego powodu mam dwójkę dzieci. Nie mam też z tego powodu kompleksów, bo wszystko co kupuję kupuję ZA SWOJE.

Nie kradnę, nie skamlę o jałmużnę i pomagam komu chcę za swoje. Tak ja pomagam, bo mnie na to stać i chcę. 

Możesz mnie też nazywać debilem - już tutaj pisałem. Wy wszyscy "prawojebni" potraficie obrażać jeśli coś jest nie po waszej myśli. Twoich wpisów też bym parę znalazł (poza obrażaniem mnie powyżej). Ale do tego przywykłem.

Aby było jasne: moje podatki idą na leni i nierobów/dzieciorobów czego przykład podałem w poprzednim poście - KONKRETNY  kiedy zwalniają się z pracy bo "się nie opłaca" Prosty rachunek: konkubinat, on nie pracuje (i nie zamierza) ona pozywa go o alimenty na 3 dzieci. Żyją razem. Ona dostaje alimenty z funduszu, bo on nie płaci. Z niego nie ściągną nigdy. MOJE PODATKI. Zgodnie z nową ustawą dostanie 1500 zł MOJE PODATKI - Razem ma 3K. Samotnie wychowuje dzieci to opieka dorzuci, zapłacą za prąd/ węgiel, dostanie paczki na święta. Do 5 tysi dociągnie - po co ma pracować u mojego kolegi za 2,5?

Ich dzieci wyrosną z taką sama postawą roszczeniową - należy się. A kto im da emeryturę jak nie wypracowali lat? Następny polityk, który daje NIE SWOJE. i w dupie mam z jakiej jest opcji: prawej czy lewej daje MOJE

o tym pisałem Mitek zrozumiał - ty mądrzejszy od takiego debila jak ja nie - I KTO JEST KIM?

 

nie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś płaci niewielki podatek, to mało na takiej uldze zyska. Znów najbogatszym będzie najlepiej :)

Aby odjąć ulgę 6000 zł (na jedno dziecko) wystarczy zarobić 30 000 zł/rocznie. Czyli pewnie pensja minimalna. Mówię to o odejmowaniu ulgi od podatku nie ma więc znaczenia ile zarabiasz (ci najbogatsi - a może ciężko pracujący? - odejmą tyle samo)

 

Patrząc zdroworozsądkowo to co napisał robertdr

 

"Prosty rachunek: konkubinat, on nie pracuje (i nie zamierza) ona pozywa go o alimenty na 3 dzieci. Żyją razem. Ona dostaje alimenty z funduszu, bo on nie płaci. Z niego nie ściągną nigdy. MOJE PODATKI. Zgodnie z nową ustawą dostanie 1500 zł MOJE PODATKI - Razem ma 3K. Samotnie wychowuje dzieci to opieka dorzuci, zapłacą za prąd/ węgiel, dostanie paczki na święta. Do 5 tysi dociągnie - po co ma pracować u mojego kolegi za 2,5?" 

 

To święta prawda zamiast popierać tych co dokładają do wspólnego kotła to premiujemy rozrost cwaniaków co pracować nie mają zamiaru. A ponieważ są dzietni to w przyszłych pokoleniach ilość leserów żyjących na koszt innych tylko będzie rosła.  Logiki w tym nie ma pomijając tą wyborczą.

 

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odjąć ulgę 6000 zł (na jedno dziecko) wystarczy zarobić 30 000 zł/rocznie. Czyli pewnie pensja minimalna. Mówię to o odejmowaniu ulgi od podatku nie ma więc znaczenia ile zarabiasz (ci najbogatsi - a może ciężko pracujący? - odejmą tyle samo)


Ale już przy dwójce dzieci, zarabiający pensję minimalną odliczyłby dalej tyle samo a zarabiający dwa razy więcej odliczyłby już 12 000.
Już to pisałem Mitkowi- można się skupiać na ekstremalnych przypadkach wyłudzeń. Żeby ocenić skuteczność danego rozwiązania, należy wiedzieć, jaki to procent ogółu.
Oczywiście można mnożyć restrykcje, ale potem padną zarzuty o absurdalność i represywność systemu.

Na świecie zawsze będą ci, co kombinują. Każdy system da się obejść (BTW: korzystacie z WiFi? :D). Jak nie w ten, to inny sposób. Kwestia tego, jaki to procent ogółu.
Pozdr
Marcin

PS: podając przykład z innej dziedziny- sprawność silnika spalinowego to około 33%, więc 67% każdej wydanej na paliwo złotówki idzie w ciepło z układu wydechowego. Ciekawe, ile to będzie rocznie w skali kraju :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj ujadającym kundelkom odpuszczam, ale dla ciebie (z małej litery) zrobię wyjatek

 Wy wszyscy "prawojebni" potraficie obrażać jeśli coś jest nie po waszej myśli. Twoich wpisów też bym parę znalazł (poza obrażaniem mnie powyżej). Ale do tego przywykłem.

nie pozdrawiam

Czekaj, czekaj czy Ty przypadkiem nie zarzucałeś mi obrażania opozycji ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem tak jak Wy i byłem przekonany ,że to są moje pieniążki.Ale przy sprawie z OFE dowiedziałem się ,że jednak jest  inaczej.

W USA było kiedyś niewolnictwo. No i co? Czy jeżeli było kiedyś coś źle, to oznacza, że usprawiedliwione są kolejne patologie? Tamci już nie rządzą.

 

Chcąc pomóc rodzinom wielodzietnym jednocześnie nie zwiększając grupy zasilkowcow wystarczyło zwiększyć kwotę jaką można odliczyć od podatku na każde dziecko

Nikt na to nie pójdzie. Odpadnie element łapówki - "daliśmy".

 

 

Jeśli ktoś płaci niewielki podatek, to mało na takiej uldze zyska. Znów najbogatszym będzie najlepiej :)

Czy potrafisz sobie policzyć jaki jest koszt pracy dla pensji minimalnej, ale pełny? To znaczy nie tylko różnica pomiędzy widocznym dla pracownika brutto i netto, ale także to, co płaci jeszcze pracodawca? Nie wchodząc w szczegóły - dla pracodawcy pensja minimalna 2000 zł oznacza 2 412,20 zł. Na rękę pracownik dostanie 1459 zł.

Jest z czego nie zabierać.

A dodatkowo są przecież podatki pośrednie (VAT, akcyza i takie tam), którymi obciąża się ludzi. Znowu jest z czego nie zabierać

Ale ten efekt łapówki ucieknie ...

A tymczasem w Polsce pracuje już podobno milion Ukraińców. Bo Polakom się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak empatii , frustracja , co się dzieje z elektoratem PO i PSL ?

 

Mam nadzieją , że ci którzy tak bardzo nie chcą ,aby pieniądze z ich podatków wydawać na 500+, nie są urzędnikami ani innymi pracownikami budżetówki /np. nauczyciele/ .

 

Nie nie jestem pracownikiem budżetówki, elektorat nie ma tu znaczenia. Już pisałem nie interesuje mnie czy okrada mnie praw, lewy, czarny, czerwony....

ZŁODZIEJ  to złodziej i jak mi zabiera aby rozdać, to niech najpierw obetnie swoją pensję.

Tak na marginesie już  planują emeryturę + Czyli tak całe życie za darmochę, nie pracując, a później emerytura. I co powiecie pigule ze szpitala co ma dyżury świątek, piątek i niedziela? Sprawiedliwość społeczna? NIE NIE NIE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem pracownikiem budżetówki, elektorat nie ma tu znaczenia. Już pisałem nie interesuje mnie czy okrada mnie praw, lewy, czarny, czerwony....

ZŁODZIEJ  to złodziej i jak mi zabiera aby rozdać, to niech najpierw obetnie swoją pensję.

Tak na marginesie już  planują emeryturę + Czyli tak całe życie za darmochę, nie pracując, a później emerytura. I co powiecie pigule ze szpitala co ma dyżury świątek, piątek i niedziela? Sprawiedliwość społeczna? NIE NIE NIE 

To TY jesteś zwolennikiem sprawiedliwości społecznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba99, Adam P10, yoss, brelo i inni! Walcie w kodorastów jak w bęben, walcie tak, żeby piszczeli, wyli, a najlepiej żeby dostali sraki z jednoczesnym ściskiem dupy. Pamiętajcie, że z kodorastwem i im podobnymi nie ma żadnej dyskusji. To chory (nieuleczalnie) na łeb ale jednocześnie cwany ciemnogród. Mam kilku takich w realu, więc wiem co mówię. Im wystarczy podać słowa klucze PiS, lub Kaczor i już w kącikach ust pojawia się piana, a widok to choć obrzydliwy to z drugiej strony piękny.
Ataki wścieklizny u kodorastów, peowców i im podobnych oznaczają, że w PL całkiem dobrze się kręci.

A mógłby mi szatan powiedzieć na których stokach będę bliżej piekła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba99, Adam P10, yoss, brelo i inni! Walcie w kodorastów jak w bęben, walcie tak, żeby piszczeli, wyli, a najlepiej żeby dostali sraki z jednoczesnym ściskiem dupy. Pamiętajcie, że z kodorastwem i im podobnymi nie ma żadnej dyskusji. To chory (nieuleczalnie) na łeb ale jednocześnie cwany ciemnogród. Mam kilku takich w realu, więc wiem co mówię. Im wystarczy podać słowa klucze PiS, lub Kaczor i już w kącikach ust pojawia się piana, a widok to choć obrzydliwy to z drugiej strony piękny.

Ataki wścieklizny u kodorastów, peowców i im podobnych oznaczają, że w PL całkiem dobrze się kręci.

 

To jest najobrzydliwszy post jaki przeczytałam na tym forum.

Homo homini lupus...

Straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba99, Adam P10, yoss, brelo i inni! Walcie w kodorastów jak w bęben, walcie tak, żeby piszczeli, wyli, a najlepiej żeby dostali sraki z jednoczesnym ściskiem dupy. Pamiętajcie, że z kodorastwem i im podobnymi nie ma żadnej dyskusji. To chory (nieuleczalnie) na łeb ale jednocześnie cwany ciemnogród. Mam kilku takich w realu, więc wiem co mówię. Im wystarczy podać słowa klucze PiS, lub Kaczor i już w kącikach ust pojawia się piana, a widok to choć obrzydliwy to z drugiej strony piękny.

Ataki wścieklizny u kodorastów, peowców i im podobnych oznaczają, że w PL całkiem dobrze się kręci.

Cześć

A Tobie przyjacielu Drogi coś się nie udało ostatnio w życiu, że tak mieszasz z błotem mnie a zwłaszcza żonę? Widziałeś kiedykolwiek u nas jakąś pianę czy to taka zabawna prowokacja?
Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...