Skocz do zawartości

taka sytuacja...


sese

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kuba99

Na szczęście to tylko Twoja opinia że ludzie w Polsce dzialą się na fanów i przeciwników obecnej władzy.

A Twoje upodobania aż biją z postów.

Pisząc:

  "Koledze proponuję zmienić nick na kordianpo.  :P "

miałeś zapewne na myśli że PO oznacza   "przykładowy optymista" a leming że ktoś to miłośnik zwierzątek?

 

Podpowiem.

Zamiast rżnąć głupa zawsze można powiedzieć "przepraszam"

 

 

Niektórzy tutaj mają jakąś obsesję,myślą że ludzie w Polsce dzielą się na fanów lub przeciwników obecnej władzy . Nie dajcie sobą manipulować !  

Kolego Mohikanian, chodziło mi o Indian ! :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podpowiem.

Zamiast rżnąć głupa zawsze można powiedzieć "przepraszam"

Przeprosin oczekuje się od osoby na której ci zależy, a która się zapomniała. Z Kubą99 kolegami nie jesteśmy, nigdy nie byliśmy i niewielkie szanse, że kiedykolwiek będziemy. Insynuowanie mi i wszystkim którzy ośmielają się mieć inne zdanie na bieżące sprawy polityczne, że to świnie oderwane od koryta, świadczy jedynie o wysokiej kulturze osobistej. Dla mnie EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie uwagi do fanów PO . Wasza partia została odsunięta od władzy nie przeze mnie /nie głosowałem za PIS/. To, że przerżnęła w wyborach to nie zasługa PiS ale członków PO. To jest śmieszne,że jej sympatycy szukają sprawców klęski poza swoimi szeregami. :D / Podobnie jak poprzedni Pan Prezydent/.

 

Jeszcze raz wszystkich sympatyków PO namawiam do refleksji. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu dyskutantów podkreśla że najważniejsza jest gospodarka.

Ok, PKB jest na dość dobrym poziomie, ale jego struktura jest obecnie konsumencka.

Nie ma znacznego wzrostu inwestycji, które przełożą się na przyszły wzrost, i brak wzrostu w exporcie. W poprzednim roku inwestycje nawet się skurczyły.

 

Natomiast deficyt budżetu wbrew powszechnej propagandzie, będzie analogiczny jak za czasów PO.

 

YWqk9kqTURBXy80NmQ5NGFjZTYyOGI5NGJiOTUxNzFmZDcyMDI3MjY4OC5qcGVnkpUCzQMgAMPDlQIAzQMgw8OBoTEC.jpg

 

https://businessinsi...ane-gus/3w2hjf8

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu dyskutantów podkreśla że najważniejsza jest gospodarka.

Ok, PKB jest na dość dobrym poziomie, ale jego struktura jest obecnie konsumencka.

Nie ma znacznego wzrostu inwestycji, które przełożą się na przyszły wzrost, i brak wzrostu w exporcie. W poprzednim roku inwestycje nawet się skurczyły.

 

Natomiast deficyt budżetu wbrew powszechnej propagandzie, będzie analogiczny jak za czasów PO.

O to to to!

A konsumencka struktura gospodarki wynika z życia na kredyt. Co do inwestycji to pozwolę sobie wkleić jednego z moich poprzednich postów:

 

"...Osiągnijmy najpierw 50% rozwoju Niemiec i wtedy myślmy o zrównywaniu szans i promowaniu wielodzietności. Nasi zaczynają od tyłu. Najpierw należy zbudować gospodarkę, zapewnić bezpieczeństwo energetyczne. Równocześnie obniżyć ludziom podatki, promować ich przedsiębiorczość, stawiać na rozwój, innowacyjność. Zacząć sprzedawać patenty, produkty, technologie itd. itp. Wtedy można myśleć o polityce socjalnej i rozdawaniu kasy. Naprawdę myślisz, że jakaś rodzina zdecyduje się na kolejne dziecko dla 500 złotych ? Chyba nie...Niech facet dostanie więcej "na rękę" tak aby przez okres macierzyńskiego był w stanie utrzymać rodzinę, po macierzyńskim kobieta wraca do pracy, zarabiają obydwoje, dziecko idzie do żłobka, niani, teściów i karuzela się kręci. Niech rząd przestanie myśleć za obywateli."


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do siebie. Głupa z nas rżniesz ?

Dzieci urodzone w drugiej połowie roku mogły nie iść w wieku 6 lat do pierwszej klasy.

Sorry ,że głupa z Ciebie rżnąłem.Przepraszam jeżeli Ciebie to uraziło.

Gdybym miał dziecko z rocznika 2008  to miałbym wybór - posłać dziecko do szkoły czy nie posłać.Ja mam dziecko z rocznika 2009r. czyli rok młodsze od Twojego brzdąca i muszę z przykrością napisać,że ówczesny rząd nie dał mi już możliwości nie posłania dziecka do szkoły,pomimo tego ,że rodzice się temu sprzeciwiali..Jedyną możliwością  nie posłania dziecka urodzonego w 2009 roku było zaświadczenie z przedszkola ,że dziecko jest za słabo rozwinięte.

Nie będę szukał w necie,żeby Ci to udowodnić ,bo ktoś zaraz napisze ,że pisowski portal i kłamie,ale na pewno sam znajdziesz.Jak znajdziesz to będziesz miał, tyle honoru i odwagi ,żeby przeprosić??

Ja tymczasem odbijam od tego wątku.

Pozdrowienia serdeczne.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał dziecko z rocznika 2008  to miałbym wybór - posłać dziecko do szkoły czy nie posłać.Ja mam dziecko z rocznika 2009r.[...]


O ile dobrze pamiętam, to tak właśnie było. Ale niezależnie od tego, czy dziecka ma pójść do szkoły w wieku 6 czy 7 lat, zawsze w klasie może być dziecko urodzone 1 stycznia i dziecko urodzone 31 grudnia.
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde dziecko to przypadek indywidualny i niektóre odnajdują się w szkole łatwiej, inne trudniej. Moja córka poszła do szkoły jako 6 latka, jej kuzyn też (rocznik 2009, więc równolatek twojego dziecka).
Są dzieci, dla których pójście do szkoły będzie traumą niezależnie czy będzie to w wieku 6 czy 7 lat.
 

jej kuzyn rocznik  2009 roku ,ale jeżeli urodzony  1 stycznia to jest dokładnie o ok. 360 dni starszy :) od mojej córki.Fajnie co nie??

Już się więcej nie udzielam.

Pozdro.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ,że głupa z Ciebie rżnąłem.Przepraszam jeżeli Ciebie to uraziło.

Gdybym miał dziecko z rocznika 2008  to miałbym wybór - posłać dziecko do szkoły czy nie posłać.Ja mam dziecko z rocznika 2009r. czyli rok młodsze od Twojego brzdąca i muszę z przykrością napisać,że ówczesny rząd nie dał mi już możliwości nie posłania dziecka do szkoły,pomimo tego ,że rodzice się temu sprzeciwiali..Jedyną możliwością  nie posłania dziecka urodzonego w 2009 roku było zaświadczenie z przedszkola ,że dziecko jest za słabo rozwinięte.

Nie będę szukał w necie,żeby Ci to udowodnić ,bo ktoś zaraz napisze ,że pisowski portal i kłamie,ale na pewno sam znajdziesz.Jak znajdziesz to będziesz miał, tyle honoru i odwagi ,żeby przeprosić??

Ja tymczasem odbijam od tego wątku.

Pozdrowienia serdeczne.

 

oczywiście, przepraszam publicznie, pomyliłem się, rocznik 2009 musiał iść jako 6-latki, masz rację !  :)

 

natomiast zaświadczenie z przedszkola to nie była jedyna możliwość, tu podajesz nieprawdziwe informacje,

mogłeś iść jeszcze do poradni pschygologiczno-pedagogicznej,

jak podaje net "70 proc. dzieci otrzymuje opinię o odroczeniu obowiązku szkolnego" (z tych które się zgłaszają do poradni)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum kolego.że PO już nie ma. Są NIEWIARYGODNI , dlatego  w żaden program zaproponowany przez tą partię prawie nikt nie uwierzy ! Krytyka programu PIS i ich rządów zaowocuje tym , że wyborcy zagłosują na JIP , a nie PO. :)

 Przyznasz, że retoryka "anty-PIS" tutaj obecna coraz bardziej przypomina program Korwina-Mikke, jak tu widzę może wygrać wybory :D  ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej kuzyn rocznik  2009 roku ,ale jeżeli urodzony  1 stycznia to jest dokładnie o ok. 360 dni starszy :) od mojej córki.Fajnie co nie??
Już się więcej nie udzielam.
Pozdro.


No ja rozumiem w czym problem, ale ten problem występuje niezależnie do tego, czy do pierwszej klasy idą sześcio czy siedmiolatki.
Ten "problem" istnieje od zawsze i zawsze będzie istniał.
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre jest to ,że pomimo tego ,że jesteście przeciwni obecnej władzy,to widzicie jakieś pozytywy np. Ty i Kordian.Uwierz mi ,że ja nie jestem zwolennikiem wszystkiego co robią ,ale chcę ich oceniać po czterech latach,za całość.Większość procesów jest długo falowa i moim zdaniem 4 lata to za mało,żeby stwierdzić czy to było dobre posunięcie.

Ja mam dziecko z końca grudnia 2009 roku.Przez pomysły PO/PSL poszło do pierwszej klasy mając 5lat i 8 miesięcy.Chodzi do klasy w której są same dzieci z drugiej połowy roku.Widziałem co te dzieci przeżywały.

Moje dziecko chodzi już do 3 klasy,ale gdyby urodziło się tydzień później poszłoby dopiero teraz do pierwszej.

Drugie dziecko też trafiło idealnie właśnie poszło do drugiej gimnazjum.Czyli jest ostatnim rokiem gimnazjalnym.

I do kogo mam mieć pretensje??

Cześć

Jeżeli mamy mówić o pozytywach to - jako zdecydowany przeciwnik - mogę jako jednoznaczny pozytyw wymieć, że nie pękają a raczej pękają najmniej ze wszystkich dotychczasowych rządów. 
Mogę pochwalić niektóre procesy restrukturyzacyjne, które się dokonują na moim (czy też znanym) mi poletku.

W wielką politykę i grubą ekonomię nie wnikam bo nie jestem na tyle zadufany w sobie aby uważać, że się na niej znam.

Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy z pozytywów napiszę. Negatywy w oddzielnym poście.

 

Jest niestety o tyle dziwnie (źle) że znam osobiście 3 (trzy) osoby, które głosowały na PIS i to jednoznacznie deklarują. Innych pomimo iż jestem osoba naprawdę towarzyską i mam znajomych w całej Polsce, w różnych środowiskach i kręgach - nie znam. Biorąc pod uwagę ich wypowiedzi oraz większość postów widać, że ten elektorat to elektorat negatywny. Negatywny czyli głosuje bo mi się nie podoba, jestem niezadowolony itd.

Jest to zresztą zgodne z przedstawionym prze PIS programem w którym nie ma wizji Państwa jest za to szeroka wizja rozliczeń i zmian . Celowo nie pisze na lepsze - po prostu zmian.

Co będzie zobaczymy. Oby w każdym razie nie doszło do całkowitego wyniszczenia ludzi, którzy myślą o przyszłości jako jednostek nie pożądanych. 

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...