Skocz do zawartości

taka sytuacja...


sese

Rekomendowane odpowiedzi

To tak, jakby mieć pretensje do żony bitej przez męża, że nie daje się bić, tylko się tak bezsensownie rękami zasłania. I tak wiadomo, że swoje dostanie, więc po co się broni, albo co gorsze - prosi o pomoc innych? To go tylko denerwuje. Nikt jej do małżeństwa nie zmuszał, więc powinna się zgodzić na wszystko. I milczeć.

 

Zasadniczo na tym właśnie polega ta wychwalana demokracja - że jeśli społeczeństwo wybierze ludzi myślących inaczej od nas, to będziemy dostawać po mordzie. Łatwo ten fakt przeoczyć, gdy akurat żyje się pod rządami, które się popiera (nie twierdzę, że to dotyczy akurat Ciebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mają większość parlamentarna, mają swojego prezydenta, Trybunał Konstytucyjny, publiczne media, za chwilę przejmą sądy.

np. 2007 - 2012 rok-  kto rządził w Polsce?czyj  był prezydent?jaka byłą większość w trybunale konstytucyjnym?czyja była prokuratura,sądy i publiczne media?Czy nie należały do jednej partii??Wtedy było OK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiele razy pisałem na tym forum ,że nie jestem jakby mogło się po moich postach wydawać PiSiorkiem  :) i nigdy na rzad PiS nie głosowałem.Byłem głosować na kogoś innego i teraz przez cztery lata będę obserwował co ten wybrany nie przeze mnie rząd robi.Do tej pory najważniejsze co zaobserwowałem,to ,że nie dają temu PiSowi rządzić.Opozycja robi wszystko ,żeby ten rząd usunąć,a media psują wam głowy :)

.

Zadałem pytanie na które nikt nie odpowiedział.Może Ty mi odpowiesz.Jaka sytuacja jest dla Ciebie lepsza.

1- lewe paliwo,karuzele VATowe  etc. i brak 500+  - czyli żeby było tak jak było

2 - 500+  dla rodzin   i  uszczelniony VAT i paliwo.

 

i zapamiętaj jedno - pieniądze które zabiera Ci państwo to nie są Twoje pieniądze!!!!

W żadnym wypadku nie twierdzę, że jesteś wyborcą PIS'u. Ja nie jestem wyborcą ani PIS'u ani PO (PIS PO jedno zło).

Zgadzam się z Tobą, że opozycja przegina i jedynie na czym im zależy to zdetronizowanie Kaczyńskiego, a nie jak twierdzą dobro wyborców. Schetyna, Petru czy Kijowski to ludzie, którym nie ufam. Kaczyńskiemu również nie ufam bo uważam, że jest zaślepiony rządzą zemsty i władzy. Nie utożsamiam się z żadną z opcji głównego nurtu, co nie zmienia faktu, że obecny rząd zamiast kupować wyborców programem 500+, powinien postawić na liberalizm gospodarczy. Wpływ rządu na gospodarkę to jedyna gałąź polityki, która mnie obchodzi, kompletnie nie interesują mnie kwestie światopoglądowe. W wydaniu PIS, zamiast liberalizmu gospodarczego otrzymujesz socjalistyczne idee typu "zabrać bogatym, dać biednym" , "wszystkim po równo", "scentralizujmy co się da".

Odpowiadając na Twoje pytanie, jak Wojtek wyżej napisał obydwa punkty to patologia.

Dodam trzecią opcję, rząd uszczelnia system podatkowy, a za zarobione pieniądze obniża podatki co w krótkim czasie doprowadza do wzrostu wpływów do budżetu (krzywa Laffera), ograniczenia szarej strefy oraz rozwoju przedsiębiorczości.

Dodatkowo powinna nastąpić całkowita laicyzacja państwa, a mówi to praktykujący katolik, który w kościele szuka spokoju ducha i wartości wyższej rangi niż "zamach" Smoleński czy nawoływanie do "krucjat" przeciwko opozycji.

Istnieje w Polsce grupa obywateli, która nie wpisuje się w ramy "lewactwa", "prawaków", "katoli", "homosiów" czy innych społeczności. Grupa ta po prostu oczekuje normalności, połączonej ze swobodą działania i brakiem interwencjonizmu ze strony państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, jakby mieć pretensje do żony bitej przez męża, że nie daje się bić, tylko się tak bezsensownie rękami zasłania. I tak wiadomo, że swoje dostanie, więc po co się broni, albo co gorsze - prosi o pomoc innych? To go tylko denerwuje. Nikt jej do małżeństwa nie zmuszał, więc powinna się zgodzić na wszystko. I milczeć.

Wyobraź sobie ,że przejmujesz upadłą firmę  i chcesz ją postawić na nogi,ale urzędnicy robią wszystko ,żeby Ci to obrzydzić i tak właśnie wygląda działalność opozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam trzecią opcję, rząd uszczelnia system podatkowy, a za zarobione pieniądze obniża podatki co w krótkim czasie doprowadza do wzrostu wpływów do budżetu (krzywa Laffera), ograniczenia szarej strefy oraz rozwoju przedsiębiorczości.

Ja też mam nadzieję ,że tak się stanie ,ale nie od razu Rzym zbudowano!!

Wyobraź sobie ,że rządzisz upadłą firmą dwa lata,a i tak wszyscy wyciągają ręce o podwyżki i lepsze warunki pracy.Czy jesteś wstanie wszystkich zaspokoić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rządy ,które wspomagają wielodzietność to patologia?Niemcy ,które wspomagają rodzinę od pierwszego dziecka to patologia?To na kim mamy się wzorować ?? :)

Nie, nie nie :)

Osiągnijmy najpierw 50% rozwoju Niemiec i wtedy myślmy o zrównywaniu szans i promowaniu wielodzietności. Nasi zaczynają od tyłu. Najpierw należy zbudować gospodarkę, zapewnić bezpieczeństwo energetyczne. Równocześnie obniżyć ludziom podatki, promować ich przedsiębiorczość, stawiać na rozwój, innowacyjność. Zacząć sprzedawać patenty, produkty, technologie itd. itp. Wtedy można myśleć o polityce socjalnej i rozdawaniu kasy. Naprawdę myślisz, że jakaś rodzina zdecyduje się na kolejne dziecko dla 500 złotych ? Chyba nie...Niech facet dostanie więcej "na rękę" tak aby przez okres macierzyńskiego był w stanie utrzymać rodzinę, po macierzyńskim kobieta wraca do pracy, zarabiają obydwoje, dziecko idzie do żłobka, niani, teściów i karuzela się kręci. Niech rząd przestanie myśleć za obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam nadzieję ,że tak się stanie ,ale nie od razu Rzym zbudowano!!

Wyobraź sobie ,że rządzisz upadłą firmą dwa lata,a i tak wszyscy wyciągają ręce o podwyżki i lepsze warunki pracy.Czy jesteś wstanie wszystkich zaspokoić?

Ale oni właśnie dają te podwyżki! Dają podwyżki za "nic nierobienie". Zwiększają wydatki, a najpierw należałoby je ograniczyć.

Tu jest problem moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągnijmy najpierw 50% rozwoju Niemiec i wtedy myślmy o zrównywaniu szans i promowaniu wielodzietności. Nasi zaczynają od tyłu. Najpierw należy zbudować gospodarkę, zapewnić bezpieczeństwo energetyczne. Równocześnie obniżyć ludziom podatki, promować ich przedsiębiorczość, stawiać na rozwój, innowacyjność. Zacząć sprzedawać patenty, produkty, technologie itd. itp. Wtedy można myśleć o polityce socjalnej i rozdawaniu kasy.

PiS podniósł podatek VAT  z 22% na 23%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie ,że przejmujesz upadłą firmę  i chcesz ją postawić na nogi,ale urzędnicy robią wszystko ,żeby Ci to obrzydzić i tak właśnie wygląda działalność opozycji.

 

Niezbyt trafiona ta Twoja analogia ;).

To nie była firma upadła, tylko normalnie działające przedsiębiorstwo. Zmienił się dyrektor i od razu zapomniał, że jest tylko dyrektorem. On poczuł się właścicielem. Zamiast modernizować, postanowił zmienić wszystko, łącznie z profilem działalności. I to nie urzędnicy się burzą, tylko spora część udziałowców, zwłaszcza kiedy widzą, że firma traci kontrahentów i dotychczasową renomę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I to nie urzędnicy się burzą, tylko spora część udziałowców, zwłaszcza kiedy widzą, że firma traci kontrahentów i dotychczasową renomę.

Jeżeli było normalnie działające przedsiębiorstwo to czemu zabrało swoim pracownikom kasę z OFE??

A udziałowcy to pewnie zagraniczni  :)

A renomę traci w oczach UE  :)

No i dyrektora wybrała większość :) w demokratycznym głosowaniu.

 

Jest tak chxxowo ,że aż żal 

https://businessinsi...17-roku/5k1w2ml

..ale wiadomo ,że

Agencja Moody's

to PiSowskie dziecko  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brelo, dnia 06 Paź 2017 - 17:40, napisał: snapback.png

Już wiele razy pisałem na tym forum ,że nie jestem jakby mogło się po moich postach wydawać PiSiorkiem  :) i nigdy na rzad PiS nie głosowałem.Byłem głosować na kogoś innego i teraz przez cztery lata będę obserwował co ten wybrany nie przeze mnie rząd robi.Do tej pory najważniejsze co zaobserwowałem,to ,że nie dają temu PiSowi rządzić.Opozycja robi wszystko ,żeby ten rząd usunąć,a media psują wam głowy :)

.

Zadałem pytanie na które nikt nie odpowiedział.Może Ty mi odpowiesz.Jaka sytuacja jest dla Ciebie lepsza.

1- lewe paliwo,karuzele VATowe  etc. i brak 500+  - czyli żeby było tak jak było

2 - 500+  dla rodzin   i  uszczelniony VAT i paliwo.

 

i zapamiętaj jedno - pieniądze które zabiera Ci państwo to nie są Twoje pieniądze!!!!

 

takie argumenty:

-nie dają PISowi rządzić ,

Jakaś totalna pomyłka !  Nie przegłosowują ustaw? Nie mają premiera,większości w sejmie,ministrów ,nie wprowadzili 500+,nie prowadzą własnej polityki zagraniczniej,nie zawłaszczyli mediów i spółek, to kto rządzi ? Kot prezesa czy biskupi ?

- media psują wam głowy,

Są zapewne wyjątki którym media nie psują głowy( ktoś jeszcze oprócz Ciebie ?) :D

każdy ma swój rozum,jeśli ktoś wierzy że dawniej wszystko było be a teraz wszystko jest cacy albo że TVPis czy niezależna.pl i do Rzeczy to jedyne słuszne media to jego widzenie,można czerpać wiedzę z wielu żródeł,

zawsze można twierdzić że moje zródła sa najmojsze a moje analizy najdogłebniejsze,

 

Na pytanie o 500+  nikt nie odpowiedział....

może dlatego że to nic nie zmieni,bo jak już napisano argumenty się powtarzają a może  nierzetelne przedstawienie sprawy wyboru 1 lub 2

.W skrócie albo złodziejstwo albo zamiast tego uczciwość i 500+

A nie może być uczciwie w sensie braku wyłudzeń np VAT  i bez  500+?

Oczekujesz że ktoś napisze,tak chcę by funkcjonował system wyłudzęń VAT ?

 

1 i 2  lewe paliwo,karuzele VATowe  etc. i brak 500+  - czyli żeby było tak jak było...

 

 Można sobie założyć  że teraz jest cudownie,nie ma przestępstw podatkowych a wiadomo że członkowie i sympatycy partii PIS i Kukiz15 ich nie popełniają. ( a jeśli je popełniają to tylko byli członkowie PO ,)nie ma oszustw,nie ma kolejek do lekarzy,z sąsiadami w Europie wspołpraca układa się idealnie a Polska jest mocarstwem i ma 1000 śmigłowców bojowych w drodze . Można.Tylko po co..

 

 Brak nadużyć podatkowych,skuteczność ściągania podatku,

 karuzele VAT  nie ma związku z brakiem czy występowaniem programów socjalnych typu  500+

Oczywiście można sobie wmawiać że te  wszystkie środki  z uszczelniania systemu.Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak zle?

Dlaczego ciagłe szukanie pomysłów na podnoszenie podatków ?

 

Jaka sytuacja jest dla mnie lepsza:

wyborów jest więcej niż tylko system "Brelo dwupunktowy."

uszczelniony VAT,normalny system ściągania WSZYSTKICH przestępstw gospodarczych także tych z udziałem powiązań z rządem np SKOK  

brak 500+ albo inny bardziej celowy system dotacji lub ulg od dochodu,najlepiej po prostu obniżka podatku,

 

     pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jeżeli poprzednia ekipa kradła, to tej też wolno i to nawet więcej bo to swoi. Twórcy wpisów na czerwonym pasku TVP INFO muszą się jeszcze wiele uczyć, powinni może zaglądać na skiforum. A czy już coś wiadomo w sprawie zwrotu wraku smoleńskiego?

Koledze proponuję zmienić nick na kordianpo.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po przejęciu władzy przez PO i PSL w 2007 r. rządzący przystąpili do bezwzględnego monopolizowania mediów. Wyrzucili nie tylko szefów spółek nadawców publicznych, znanych dziennikarzy, ale i szeregowych pracowników podejrzewanych o związki z IV RP. Za to lizusów odznaczali orderami – przypomina poniedziałkowa „Gazeta Polska Codziennie”.

o 2007 r., kiedy PiS straciło władzę. O tym, co wówczas się działo, przypomniała z trybuny sejmowej była dziennikarka TVP, poseł Joanna Lichocka. Wymieniła zwolnionych dziennikarzy – Bronisława Wildsteina, Rafała Ziemkiewicza, Krzysztofa Skowrońskiego, Marka Pyzę, Anitę Gargas, Katarzynę Hejke, Tomasza Sakiewicza, Jacka Sobalę, Michała Karnowskiego, Annę Sarzyńską, Piotra Skwiecińskiego, Wandę Zwinogrodzką, Artura Dmochowskiego i wielu innych.

W 2010 r. bezceremonialnie zwolniono Tomasza Sakiewicza. .....

Można się oczywiście odnieść do tych "stwierdzeń" - chociaż ja pytałem o analogie do lat 2016-2017...

 

Krótko - to są takie "trzecie prawdy Tischnera"

Bo np.

 

B.Wildstain

26 lutego 2007 został odwołany z funkcji Prezesa Zarządu TVP. Jego następcą został Andrzej Urbański.(chyba PIS)

Od 2008 ponownie w TVP jako autor i prowadzący Cienie PRL-u. Przez 2 lata, od września 2008 do października 2010, prowadził w TVP1 autorski program Bronisław Wildstein przedstawia.

 

R.Ziemkiewicz

W TVP Info od października 2007 do 2008 prowadził program „O co chodzi?”, latach 2008–2011 cotygodniowy „Antysalon Ziemkiewicza” (niedziela, godz. 10:00) tudzież „Poranek Info

TVP Historia był gospodarzem kilku cyklicznych audycji: „Kontrowersje” (jego gościem był często prof. Paweł Wieczorkiewicz)

od jesieni 2008, „Pojedynek” (wspólnie ze Sławomirem Sierakowskim).

 Od 2011 do 2012 był gospodarzem cyklu przeprowadzanych dla TVP, nadawanych we wtorkowym paśmie wieczornym programu pierwszego tejże telewizji o nazwie „Info Dziennik – Gość”

 

K.Skowroński

Od 8 lipca 2006 do 25 lutego 2009 dyrektor Programu III Polskiego Radia

 

i tak dalej i tak dalej - ciąg półprawd...żadnego z tych trzech  nie wyrzucono w 2007,2008,2009,....

Podaj chociaż jedno nazwisko dziennikarza niezwiązanego biznesowo z pis który ma obecnie swój program na antenach TVPisu

albo nie podawaj -chyba szkoda czasu na bzdurą dyskusję z wypocinami szczujni

hej.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksty elit ze znanej restauracji ?

I rozmów w zaciszu domowym przykładnych katolików - posłów i działaczy jedynie słusznej opcji. 

Ciszej mów, nie mam zamiaru wszystkich budzić, ty pedale - syczał Piasecki, a kiedy jego sterroryzowana żona zaczęła płakać, kazał jej "kurwa nie piszczeć". Nie płacz ku*wa, bo cię zaje*ię! Zabiję cię! Kilka minut później znalazł sobie kolejny pretekst do wyzwisk i ciosów: Cały tydzień nic nie robisz leniu śmierdzący. I gdzie masz codziennie ułożone rzeczy? Gdzie jest codzienny ciepły posiłek? Jak masz rozmawiać z mężem przez telefon? Jakieś szmaty, ciuchy niezłożone. Co to za syf. Bałaganiary 

Natomiast nazywanie osoby, która ma inne poglądy "lemingiem 94" to taki savoir vivre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak .Indian Mohawk.

 

Kuba99

Jak się nie ma nic merytorycznie do powiedzenia to zawsze można wyzwać rozmówców od komunistów,czerwonych,złodziei,gorszego sortu ..

Możesz uwielbiać Panią Pawłowicz,możesz fascynować się Maciarewiczem i klękać przed prezesem Jarosławem.Twoja sprawa.

Ale propozycja oderwij się nieraz od telewizora i zacznij próbować szanować ludzi bo inaczej Ciebie szanować nie będą.

 

                                  z dedykacją dla wielbicieli jedynej słusznej prawdy :

                  

   

 

 

 

Po nicku zgaduję, że jesteś fanem czerwonych ? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...