Skocz do zawartości

taka sytuacja...


sese

Rekomendowane odpowiedzi

 Nie zawsze to tak działa.

 W praktyce wiele firm zleca temat wyspecjalizowanej firmie za odpowiednią prowizję oczywiście.

 Kusi  50% zwrotu za inwestycję.Spotkałem się z kwotami rzędu kilku milionów złotych..

Niezła jałmużna :DNiektórzy gotowi są spełnić formalności :) 

 Trochę na taką kwote trzeba by  popracować.Hmmm nie odważyłbym się pouczać inwestora "Nie bierz Pan tej kasy" a np. a wez Pan kredyt na rozwój..

 A z drugiej strony . Większość ponad 80%  rejestrowanych podmiotów gospodarczych w akcji załóż firmę -dostaniesz 40 tys Pln na start po wymaganym umową  okresie 2 lat konczy działalność.Mam nadzieję że ta proporcja się zmieniła.

 

 

Dodajmy do tego, że  przedsiębiorca zamiast pracować nad ulepszeniem produktu/usługi (zakładając, że faktycznie chce prowadzić firmę, a nie tylko uzyskać dotacje) itd. zajmuje się spełnianiem formalności, aby dotację otrzymać, a następnie spełnianiem formalności, aby kontrola się nie przyczepiła.

 

Jeżeli ktoś wierzy, że dobrobyt bierze się z jałmużny, to szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zanim napiszę ze się kompromitujesz to spytam o coś istotnego. W czym lepsze?

 

 

 

 

 

 

Sformułowanie "tzw. jedynaków" może nie najlepsze, myślałem że z kontekstu będzie  jasne.

 

 

Przez "tzw. jedynaków" , rozumiem dzieci z "bogatych domów" często aroganckich i roszczeniowo nastawionych do świata.  

Dzieci z rodzin wielodzietnych od małego przyzwyczajone do opieki nad młodszymi, uczone zaradności i samodzielności nie mylić z przebojowością i cwaniactwem,

arogancji i roszczeń mają jakby mniej.

 

Ps.

Jeżeli tendencyjnie pomijasz/popierasz twierdzenia o "nieudolnych dzieciorobach odstawionych na boczny tor" to mogę Ci jedynie współczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy zapytałem, czy chciałem zapytać- podaj przykład funkcjonującego systemu, w którym nie następuje redystrybucja dóbr.
Każde państwo musi mieć taki system i fundusze unijne to przeniesienie tej zasady na wyższy poziom.
I fakt, wśród rozporządzeń UE można znaleźć złe decyzje, ale z drugiej strony- pokaż państwo, które podejmuje tylko dobre decyzje?

Mówisz o dobrowolnej współpracy państw i instytucji. Ta współpraca jest, nazywa się UE :)
Wyobraź sobie, że każdy kraj UE musi teraz podpisać dwustronne umowy z każdym innym krajem UE, regulujące handel, normy, uznania dyplomów itd. Toż to by była biurokracja tak z 15 razy większa.

A i tak dzisiejsze zdarzenia można ocenić z perspektywy lat kilkudziesięciu, więc...

Pozdr
Marcin

Z ta roznica,ze umowy obustronne moglyby bardziej precyzowac indywidualne potrzeby krajow.Ale pelna zgoda czas pokaze jak bedzie choc jaki jest najlepszy sposob na likwidacje dlugow to wiadomo.
Dystrybucja dobr wewnatrz panstwa jest normalna.Na poziomie miedzynarodowym to inna kwestia.Nie zapominajmy jak dobrze zylo sie Grekom na przyklad za oslawione juz bonusy za punktualnosc,mycie rak w pracy itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niby jesteśmy ci biali, dumnie zadzieramy nosa ale z kasy unijnej więcej wyciągamy niż dajemy. Czyli w dalszym ciągu wyciągamy łapę po pieniądze innych. I mam wrażenie ze część z nas strasznie się lęka ze zostaniemy wypchnięci z tej kolejki po pieniądze na dalsze pozycje. Paw narodów i papuga :D I nikogo po nas.

Juz nie chcialem sie wypowiadac w tym temacie, bo nikt i tak nie zmieni zdania, ktore wyrobil sobie wczesniej, ale Zeberkaa tutaj chyba poruszyla meritum sprawy - zgadzam sie z tym, ze Polacy przez ten swoj ''awans cywilizacyjny'' chca na sile udowodnic jak bardzo naleza do tej wyzszej, bogatszej i lepszej Europy, czy generalnie cywilizacji. Ww. odnosi sie tez bardzo mocno do Polakow na emigracji - dobre 90% tych, ktorych spotkalem ma ludzi o innym kolorze skory, albo wyznaniu za w najlepszym razie ''ciapakow''. Gdyby chociaz potrafili to powiedziec poprawnie w obcym jezyku ;)

Kiedys to my czulismy sie gorsi, teraz krzyczymy najglosniej jak potrafimy, ze sa gorsi od nas i trzeba sie przed nimi bronic.

 

A jesli chcecie cos naprawde zmienic na lepsze, to w Polsce napiszcie do np. fundacji Estera, a w UK chetnie dam Wam namiary na organizacje pomagajace ofiarom przemocy domowej, samotnym kobietom - zonom imigrantow, albo innym, ktorym dzieje sie krzywda nie z wlasnej winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.... jak to dobrze spać w nocy....  ;-) ... Miłem sen.... I have a dream!!!!  (King).... że wszyscy narciarze pojechali na narty, że snieg był biały a piwo piwne.... a kolejek przy wyciągach i powrocie ze Szczyrku nie było.... co daj nam .. Unio. Amen.     a w temacie - nie jest prawdą, że z daleka widać lepiej sprawy polskie. Prawdą jest, że z daleka g..... widać...Pozostaje idealizm i osobiste wyobrażenia - dalekie od codziennych realiów.   

wort   Dzieci z rodzin wielodzietnych od małego przyzwyczajone do opieki nad młodszymi, uczone zaradności i samodzielności nie mylić z przebojowością i cwaniactwem, arogancji i roszczeń mają jakby mniej.
Tak to działa w normalnej wielodzietnej rodzinie. Znam wiele takich.  Wiesz... jest też druga strona medalu- znacznie liczniejsza, coraz liczniejsza. To dzieci z rodzin niekoniecznie wielodzietnych przyzwaczajane od małego do cwaniactwa. Do tego, że wystarczy pokrążyć pomiędzy parafią , MOPSem, i bankomatem + kilka innych instytucji by żyć na całkiem znośnym poziomie. Dzieci, które widzą jak matka awanturuje się urzędzie, że jeszcze nie dostała dopłaty do mieszkania, a równocześnie nie zobaczą zobaczą ojca wracającego z pracy......  I tu też pasuje uwaga Harpii - dotacje demoralizują.    Miłego dnia wszystkim Mich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... jest też druga strona medalu- znacznie liczniejsza, coraz liczniejsza. To dzieci z rodzin niekoniecznie wielodzietnych przyzwaczajane od małego do cwaniactwa. Do tego, że wystarczy pokrążyć pomiędzy parafią , MOPSem, i bankomatem + kilka innych instytucji by żyć na całkiem znośnym poziomie. Dzieci, które widzą jak matka awanturuje się urzędzie, że jeszcze nie dostała dopłaty do mieszkania, a równocześnie nie zobaczą zobaczą ojca wracającego z pracy......

 

Mój znajomy jest kuratorem sądowym. Jednej z mam, której rodziną się opiekuje, załatwił pracę w Żabce. Miała zarabiać 1800 zł (to było 2 lata temu, gdy jeszcze 500+ nie działał). Wyśmiała go, powiedziała, że tyle to ona ma z zasiłków. A teraz doszła jej jeszcze kasa na dzieciaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś namacalnie odczuł w swoim portfelu ,że dopłaca do 500+??

Bo to wygląda ,że wam z tych portfeli co miesiąc wyciągają kasę.

Cześć

Taki przykład:

Moje dzieci chodzą/chodziły do szkoły z basenem. Klasy sportowe ze specjalizacją mają tam codzienne zajęcia. Do niedawna dzięki staraniom dyrekcji szkoły i rady rodziców wszystkie dzieci ze szkoły uczęszczały dwa razy w tygodniu na zajęcia na basenie przez cały okres nauki bo gmina znalazła środki na pokrycie kosztów. Od nowego roku gmina nie pokrywa tych kosztów i na basen chodzą tylko dzieci z klas sportowych oraz 2 klasy w ramach programowych zajęć pływania. Szkoła dostała jednoznaczną informację od gminy, że środki na te cele zostały odebrane i przesunięte na realizację programu 500+.

 

Oburzyłeś się Wort na moje sformułowanie ale szczerze mówiąc nie wiem dlaczego. Przecież chyba doskonale wiesz kogo ono dotyczy i podobnie jak Twój jedynak (jestem jedynakiem ale ani przez moment nie wziąłem Twojego określenia do siebie) jest pewnym uproszczeniem - wydawało mi się, że absolutnie zrozumiałym bo opatrzonym komentarzem.

Skoro są wątpliwości to tłumaczę, że poprzez określenie "nieudolny dzieciorób" rozumiem ludzi, którzy sami nie radząc sobie w życiu płodzą dzieci w ogóle nie zastanawiając się i nie przywiązując żadnej wagi do ich wychowania, edukacji, zabezpieczenia przyszłości itd.

Jako, że od 8 ponad 8 lat działam w radzie szkoły to wiem jak ta kwestia wygląda bo na przykład mamy specjalny fundusz pomocowy dla dzieci z biednych rodzin z którego pokrywamy koszty np wycieczki czy obiadów dla tych rzeczywiście potrzebujących ale gdy po pomoc zgłasza się panienka, która ma 3 dzieci i jak sama mówi nie ma pieniędzy żeby córkę posłać na angielski czy wycieczkę a jara ramkę Marlboro dziennie stawiam solidne weto.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przez "tzw. jedynaków" , rozumiem dzieci z "bogatych domów" często aroganckich i roszczeniowo nastawionych do świata.  

Dzieci z rodzin wielodzietnych od małego przyzwyczajone do opieki nad młodszymi, uczone zaradności i samodzielności nie mylić z przebojowością i cwaniactwem,

arogancji i roszczeń mają jakby mniej

 

Idź kiedyś na wywiadówkę szkolną :wacko:. Zobaczysz, że postawa roszczeniowa występuje tak samo często u tych, co mają dużo, jak i u tych, co mają niewiele. Tylko jedni i drudzy mają inne powody, aby żądać. Jedni - bo płacą, inni - bo po prostu im się "należy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu też pasuje uwaga Harpii - dotacje demoralizują.


Ale rozmawiamy dalej o dopłatach/dotacjach z UE?
Bo jeśli tak, to powinienem być strasznie zdemoralizowany z powodu budowy kanalizacji w mojej dzielnicy, zrealizowanej w części dzięki dopłatom z UE. Faktycznie, obcowanie z szambem wzmacnia kręgosłup moralny a do tego ten miły szum pompek wieczorową porą...
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotacje na dzieci występują w całym cywilizowanym świecie,  a Unia Europejska w tym temacie zdecydowanie przoduje, wyżej wspomniane zapomogi

dotyczą również wielodzietnych emigranckich rodzin. Mają tam świadomość, że część  środków jest marnowana mimo tego system działa na wiele większą skale od wielu lat.

 

Zupełnie nie rozumiem dlaczego rozwiązanie powszechnie stosowane w Unii Europejskiej  nie może być stosowane w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozmawiamy dalej o dopłatach/dotacjach z UE?
Bo jeśli tak, to powinienem być strasznie zdemoralizowany z powodu budowy kanalizacji w mojej dzielnicy, zrealizowanej w części dzięki dopłatom z UE. Faktycznie, obcowanie z szambem wzmacnia kręgosłup moralny a do tego ten miły szum pompek wieczorową porą...
Pozdr
Marcin

 

A jasne że demoralizują! 

Przed każdymi wyborami władza obnosi się z tym co "zbudowała". Rządzący obnoszą się jakby miasto na nogi własnymi rękami z niebytu stawiali a tymczasem oni tylko płyną z falą. Jest moda na baseny - proszę macie basen. Na lotniska - proszę bardzo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem pasożytem urzędniczym całkowicie żyjącym z Waszych Panie i Panowie podatków i powiem Wam szczerze bawi mnie ta Wasza dyskusja............bo jak przyjdzie czas to płacz i zgrzytanie zębów..................a przykładów mnogo jest oj mnogo.......................... :D  :D  :D  :ph34r:  :ph34r:

 

Znaczy kolega pasożyt  :lol:

 

/sprowokowałeś/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... kiedyś spytałem panią w wWielkim Urzędzie -skąd biorą się pieniądze na wypłatę..... powiedziała ze.... Z KASY... :-). Polecam ku rozwadze. ...

Bo ona nie tyle co pasożytem była ale przede wszystkim pewnie dzieciorobem, jest też prawdopodobieństwo że była wraz z mężem egoistką i albo bez albo tylko z jednym dzieckiem - bo kariera. W każdym bądź razie utrzymanką podatników jest.....................

Polecam ku rozwadze............... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam...................

 

Już wiele razy pisałem na tym forum ,że nie jestem jakby mogło się po moich postach wydawać PiSiorkiem  :) i nigdy na rzad PiS nie głosowałem.Byłem głosować na kogoś innego i teraz przez cztery lata będę obserwował co ten wybrany nie przeze mnie rząd robi.Do tej pory najważniejsze co zaobserwowałem,to ,że nie dają temu PiSowi rządzić.Opozycja robi wszystko ,żeby ten rząd usunąć,a media psują wam głowy :)

.

Zadałem pytanie na które nikt nie odpowiedział.Może Ty mi odpowiesz.Jaka sytuacja jest dla Ciebie lepsza.

1- lewe paliwo,karuzele VATowe  etc. i brak 500+  - czyli żeby było tak jak było

2 - 500+  dla rodzin   i  uszczelniony VAT i paliwo.

 

i zapamiętaj jedno - pieniądze które zabiera Ci państwo to nie są Twoje pieniądze!!!!

www.youtube.com/watch?v=fonuYyKlovs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ona nie tyle co pasożytem była ale przede wszystkim pewnie dzieciorobem, jest też prawdopodobieństwo że była wraz z mężem egoistką i albo bez albo tylko z jednym dzieckiem - bo kariera. W każdym bądź razie utrzymanką podatników jest..................... Polecam ku rozwadze...............

Nie. Była produktem 'panstwa' ( obojętnie jakiego). Po co zastanawiać się nad elenentarnymi faktami skoro pieniądze zawsze były, to i dalej skądś będą. Ty też tak sądzisz? Masz rację......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Do tej pory najważniejsze co zaobserwowałem,to ,że nie dają temu PiSowi rządzić.Opozycja robi wszystko ,żeby ten rząd usunąć,a media psują wam głowy


Mają większość parlamentarna, mają swojego prezydenta, Trybunał Konstytucyjny, publiczne media, za chwilę przejmą sądy. Poparcie ponad 40%, opozycja jest w rozsypce i powiadasz, że opozycja i nieprzychylne media nie dają im rządzić? Bo może nie mają do tego kwalifikacji skoro im nie wychodzi, ale za to kolejne dotacje na fundacje rodziny królika wpływają na czas? Elektorat dostał ochłapy i się cieszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory najważniejsze co zaobserwowałem,to ,że nie dają temu PiSowi rządzić.

 

To tak, jakby mieć pretensje do żony bitej przez męża, że nie daje się bić, tylko się tak bezsensownie rękami zasłania. I tak wiadomo, że swoje dostanie, więc po co się broni, albo co gorsze - prosi o pomoc innych? To go tylko denerwuje. Nikt jej do małżeństwa nie zmuszał, więc powinna się zgodzić na wszystko. I milczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...