Skocz do zawartości

Nasze rekordy prędkości


BraCuru

Rekomendowane odpowiedzi

Na fofokomórce w Obertauern miałem 89 km/h ale ani stok nie był jakiś super stromy ani warunki szczególnie szybkie (lekka ciapa). Co ciekawe nie było specjalnej różnicy między SL i GS poza tym, że na gigantce mniej telepało. Prędkości 100-110 są jak najbardziej możliwe do osiągnięcia  ale 130 i więcej to już albo typowe speedski albo dział humor.


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70-150 też masz spore rozbieżności;-)

Otóż nie,pytanie tylko o wiarygodność tych 150 ,bo 2 pozostałe pomiary wiarygodne jak najbardziej.Od 74 jako średniej na gigancie po 150 przy pustej,lodowej trasie na krechę-chyba jednak to realne...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że faktycznie gps może pokazywać błędy wynikające np z gwałtownych przyspieszeń. 
Podczas upadku gps z gopro pokazał 131km/h co jest bzdurą. 

Upadek nastapił przy prędkosci 114km/h co widać na zapisie video oraz z drugiego gpsa:

http://www.movescoun...s/move154786676

 

Poza tym przejazdów z pomiarem prędkości robiłem w Solden w sumie więcej niż 20. Nie zauważyłem rozbieżnych wartości. 

 

W Andorze nie udało mi się pojechać szybciej niż  89km/h:
http://www.movescoun...s/move146282958

Po prostu nie ma tak takiej trasy jak idealna czarna 31 Solden. 
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na jakiej wysokości dokonano pomiaru. Dla spadku swobodnego, prędkość spadania jest ok. 12% większa na 3000m niż na 1000m.  Możliwe, że ten GPS zawyżył pomiar ale na pewno nie o 40km/h.  Nie mniej jednak polecałbym takie pomiary robić fotokomórką lub posługiwać się jedynie prędkością średnią z dłuższych odcinków.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że faktycznie gps może pokazywać błędy wynikające np z gwałtownych przyspieszeń. 
Podczas upadku gps z gopro pokazał 131km/h co jest bzdurą. 

Upadek nastapił przy prędkosci 114km/h co widać na zapisie video oraz z drugiego gpsa:

http://www.movescoun...s/move154786676

 

Poza tym przejazdów z pomiarem prędkości robiłem w Solden w sumie więcej niż 20. Nie zauważyłem rozbieżnych wartości. 

 

W Andorze nie udało mi się pojechać szybciej niż  89km/h:
http://www.movescoun...s/move146282958

Po prostu nie ma tak takiej trasy jak idealna czarna 31 Solden. 
 

Cześć

Bzdury kolego i tyle.

Swego czasu brałem dość przypadkowo udział w testach tego typu sprzętu. Był nawet pomiar 168km/h.

Też się cieszyliśmy jak głupi ale przyczyna była inna niż u Ciebie - w próbach brali udział doświadczeni zawodnicy, zjazdowcy.

A jakby co to zgłoś ten wynik - pobiłeś rekord Polski (albo byłeś bardzo blisko) amatorów w speed ski.

A biorąc pod uwagę sprzęt na jakim jechałeś oraz permanentne hamowanie w trakcie jazdy to chyba ze dwa razy.

Pozdro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co gorsza mój prędkościomierz w samochodzie, gps samochodowy i dwa podręczne gps pokazują około 40km/h za dużo na drodze na lodowiec ;) 

 

 

Moj też..... do czasu aż pewnego dnia wyciąg z konta wskazał pokazał o równe 100E + koszty za mało..... )))


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zebym sie czepial ale nawet biorac pod uwage ze upadek mial miejsce przy 114 to mysle ze pisalbys tak szybko tutaj na forum,

moze sie myle ale ta jazda wyglada mi na 60-70 max

 

w tym sezonie widzialem jak goscia pozamiatalo na Kotelnicy,ile tam mozesz max poleciec 70dych nie wiecej,Twoja wywrotka przy tamtym to pikus

Cześć

Właśnie na Kotelnicy przy orczykach są rozgrywane mistrzostwa polski amatorów w speedski. Nie wiem ile teraz wynosi rekord Polski ale było to właśnie coś koło 130km/h.

Przygotowanie do takiego startu w sensie sprzętowym i techniki jazdy to niezłą magia dlatego tak bawią mnie opisy prędkościowych osiągnięć dokonywanych w polarze na slalomkach.

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie drugiego gpsa pokazujący ten sam karygodny błąd z tego samego przejazdu:

 
Dwa urządzenia, dokonujące pomiaru w tym samym czasie i miejscu, będą miały podobny błąd, bo podlegają tym samym zakłóceniom. Dzięki tej właściwości systemu GPS, geodeci mogą dokonywać pomiarów z dokładnością do kilku cm, za pomocą tzw. stacji referencyjnych.
ALE- żeby otrzymać pomiar z taką dokładnością, urządzenie pomiarowe musi spędzić troche czasu w jednym punkcie no i sa to urzadzenia o wiele dokładniejsze, niż odbiorniki GPS w telefonach, kamerach czy nawigacjach.


Co gorsza mój prędkościomierz w samochodzie, gps samochodowy i dwa podręczne gps pokazują około 40km/h za dużo na drodze na lodowiec ;)


Z samochodem jest prościej- w większości przypadków poruszasz się po terenie płaskim (czyli pewnie składowa pionową można pewnie olać i uzyskać dokładność porównywalną z prędkościomierzem w samochodzie) a dodatkowo oprogramowanie może samo skorygować część błędów, bo tor ruchu jest ograniczony przez drogę.

Nie ma co się spinać. Jechałeś szybko i na pewno nie szybciej niż wskazania GPSa. Ile to było wolniej- nie podejmuje się szacować.

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gadacie a przy glosie nie jezdzacy szybko albo "hamulcowi"

To jest temat o rekordach forumowiczow i niech tego dotyczy. 

Co to sa za pytania?: czy trasa byla pusta a czy byla wyznaczona, czy lepszy GPS albo fotocela itd

ze zawodnicy jada max 140-150kmh to cywile tak szybko nie moga itd., ze sie mozna zabic albo nie mozna.

Zacznijcie jezdzic szybko to sie przekonacie.

Te predkosci nie powstaja nagle, to sa setki prob podejmowanych kilka razy dziennie

na kazdym wyjezdzie i tylko przy sprzyjajacych warunkach, na dlugich nartach w jezdzie na wprost

a wystarczy 500-600m dobrego stoku.

Trafia sie okazja, to zaczynasz  jechac, dochodzisz do strachu, przerywasz i tak dalej, jeszcze kilka razy...

Do tego trzeba ,miec przyrodzenie a nie flaczyc ze strachu przed tym czego nie bedzie.

Korzystam z zegarka, informuje mnie, ze ma 3 GPS-y i wydaje mi sie ze wskazuje dobrze, 

sa to jazdy na rowerze, na rolkach przy biegach, nartach.

Wrzucam dane na kompa i widze trase, zmiane predkosci. Poruszajac sie wielokrotnie po tych samych trasach

biegowych i porownujac w kompie predkosci, widze to co bylo w rzeczywistosci, 

ze tam zwolnilem bo bylo mocno pod wiatr na kompie predkosc zmalala. itd.

Moze jest tak, ze te zabawki wariuja przy predkoscich powyzej 100kmh...  nie wiem

 

ps. To nie jest zadna napinka, te rekordy powstaja czesto z przypadku,

      zrozumialym jest, ze element rywalizacji jest konieczny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Narty: pomiar czasu w Livigno. Wynik 108 km/h na slalomkach sc Fischer. Sa świadkowie. Rower: zjazd nową ( po remoncie) drogą z Kubalonki do Wisły na 'granicy strachu'. Wynik: 168 km/h. Świadków brak - jechałem sam. Gdzieś w kompie mam tracka. (Garmin edge) Kto da więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower: zjazd nową ( po remoncie) drogą z Kubalonki do Wisły na 'granicy strachu'. Wynik: 168 km/h. Świadków brak - jechałem sam. Gdzieś w kompie mam tracka. (Garmin edge) Kto da więcej?

Jechałem tą drogą na rowerze, granicę strachu miałem już za sobą i licznik rowerowy pokazał mi 78 ,myślę ,że to było w granicach Twojego 168.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Narty: pomiar czasu w Livigno. Wynik 108 km/h na slalomkach sc Fischer. Sa świadkowie. Na masterach byłoby 200. Rower: zjazd nową ( po remoncie) drogą z Kubalonki do Wisły na 'granicy strachu'. Wynik: 168 km/h. Świadków brak - jechałem sam. Gdzieś w kompie mam tracka. (Garmin edge) Kto da więcej?

Z aerodynamiki wynika, że nie mogłeś jechać 168 km/h na 15 % spadku. Poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty powiesz..... a gps pokazał dokładnie tyle. Jestem rozczarowany. ;-) ( dla porzadku -to jest przedwojenna szosa wiec nachylenie max 8-10%). Nie namawiam do zrezygnowania z GPS do pomiarów prędkości, ( jak w miarę skutecznie uzyskać sensowne wyniki napisał Fredo), namawiam za to do traktowania odczytów "vmax" ze skrajna nieufnoscią. ..... bo inaczej okaże się że nieraz bilem rekordy świata prędkości w czasie spokojnej jazdy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord prędkości wg. GPS-a (nawigacja Garmina, firmowa wbudowana w auto, duży 2 tonowy SUV Ssangyong Kyron całe 141 KM) wynosił:

 

uwaga 816 KM/H.

 

 

Jak dobrze poszukam wrzucę zdjęcie. Jechałem wówczas w Alpach, po krętej górzystej grodze, a nawigacja co chwilę gubiła sygnał. Na prędkościomierzu nie przekraczałem 80 km/h.

 

Pozdrawiam

K.M.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty powiesz..... a gps pokazał dokładnie tyle. ;-) ( dla porzadku -to jest przedwojenna szosa wiec nachylenie max 8-10%). Nie namawiam do zrezygnowania z GPS do pomiarów prędkości, namawiam za to do traktowania odczytów vmax ze skrajna nieufnoscia. ..... bo inaczej okaże się że nie raz bilem rekordy świata prędkości w czasie spokojnej jazdy.....

Tak ale na odcinku 1 km. Nie ptrzebujesz 1 km żeby sie rozpędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Właśnie na Kotelnicy przy orczykach są rozgrywane mistrzostwa polski amatorów w speedski. Nie wiem ile teraz wynosi rekord Polski ale było to właśnie coś koło 130km/h.

Przygotowanie do takiego startu w sensie sprzętowym i techniki jazdy to niezłą magia dlatego tak bawią mnie opisy prędkościowych osiągnięć dokonywanych w polarze na slalomkach.

Pozdrowienia

Tak masz racje ale to fisowskiej 1 lub 2/2a,ale ja mialem na mysli trase nr 4 (tyle ze nie napisalem)na 4 ciezko sie jakos specjalnie rozpedzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...