Skocz do zawartości

MCL - jak wzmocnić?


RobertK

Rekomendowane odpowiedzi

Naciągnąłem sobie ostatnio więzadło poboczne piszczelowe. I stopień.

 

Ból powoli odpuszcza, ale zastanawiam się jak je wzmocnić do przyszłego sezonu?

Na razie odpuściłem ćwiczenia nóg na siłce, ale zastanawiam się co i z jaką intensywnością wprowadzić.

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągnąłem sobie ostatnio więzadło poboczne piszczelowe. I stopień.

 

Ból powoli odpuszcza, ale zastanawiam się jak je wzmocnić do przyszłego sezonu?

Na razie odpuściłem ćwiczenia nóg na siłce, ale zastanawiam się co i z jaką intensywnością wprowadzić.

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Hej,

Na nartach się załatwiłeś?

 

Szkoda, że na ważne narciarskie jak najbardziej pytanie nikt z wiedzą fachową nie odpowiada. Mam nadzieję, że to tylko chwilowo, i że podtrzymanie tematu poprawi sytuację...

 

Ja oczywiście nie powiem Ci kiedy i z jaką intensywnością możesz zacząć ćwiczyć.

Jedyne co wiem, to dobrze robią ćwiczenia na bosu.

Np te co robi Michasia:

i może np te:

Z resztą na YT są setki filmów...

 

Przyłączam się do pytania Roberta, czyli co jest dobrze ćwiczyć dla wzmocnienia więzadeł kolan? A właściwie mięśni ich wspomagających!

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Tak, na nartach. Cztery godziny pokatowałem się na kaszy - nie przewróciłem się, nic nie skręciłem - ale na drugi dzień poczułem, że zrobiłem sobie kuku.

 

Te ćwiczenia na bosu wyglądają ok, ale jeszcze nie zaryzykuję - czuję ból przy ruchach skrętnych kolana.

Zastanawiam się nad rowerem, bo przy pedałowaniu praktycznie nie ma ruch skrętnego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Tak, na nartach. Cztery godziny pokatowałem się na kaszy - nie przewróciłem się, nic nie skręciłem - ale na drugi dzień poczułem, że zrobiłem sobie kuku.

 

Te ćwiczenia na bosu wyglądają ok, ale jeszcze nie zaryzykuję - czuję ból przy ruchach skrętnych kolana.

Zastanawiam się nad rowerem, bo przy pedałowaniu praktycznie nie ma ruch skrętnego.

 

pozdrawiam

Jak masz dostęp do roweru stacjonarnego to zacznij od zerowego obciążenia i niskich prędkości. Tylko żeby był ruch.

Dopiero potem normalny rower...

Tadek

 

PS. Te ćwiczenia z bosu to oczywiście jak już będziesz miał kolana OK!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Na nartach się załatwiłeś?

 

Szkoda, że na ważne narciarskie jak najbardziej pytanie nikt z wiedzą fachową nie odpowiada. Mam nadzieję, że to tylko chwilowo, i że podtrzymanie tematu poprawi sytuację...

 

Ja oczywiście nie powiem Ci kiedy i z jaką intensywnością możesz zacząć ćwiczyć.

Jedyne co wiem, to dobrze robią ćwiczenia na bosu.

Np te co robi Michasia:

i może np te:

Z resztą na YT są setki filmów...

 

Przyłączam się do pytania Roberta, czyli co jest dobrze ćwiczyć dla wzmocnienia więzadeł kolan? A właściwie mięśni ich wspomagających!

 

Tadek

to jest to, co robie na co dzien

A propos MCL - na to nie ma cwiczen - orteza 0-90 degrees, crutches for 4-6 w

mozesz cwiczyc bez ruchow skretnych i bez high impact

po 6 tyg kontrola - pelna aktywnosc po ok 8-12 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...