Skocz do zawartości

Nobile, Monck Custom


wojtek pw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników po bardzo długiej przerwie.

Czy posiadacie narty tych polskich firm ? Jeżeli tak, to co o nich sądzicie. Ostatnio trochę męczy mnie prawie obsesyjna myśl aby kupić sobie polskie narty. Opinie o nich na testach (np. NTN) są różne, ceny absolutnie światowe, właściwie nic nie przemawia za patriotyczną postawą przy zakupach.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (cut) Opinie o nich na testach (np. NTN) są różne, ceny absolutnie światowe, właściwie nic nie przemawia za patriotyczną postawą przy zakupach. Pozdrawiam Wojtek

Jak nic, a poczucie patriotyzmu? ;-) PS. Tak z czystej ciekawości, te narty robią u nas w kraju? Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak nic, a poczucie patriotyzmu? ;-)
PS. Tak z czystej ciekawości, te narty robią u nas w kraju?

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka

Podobno robią.

Nobile w fabryce w Bielsku Białej, tam powstają inne polskie narty Majesty i podobno mnóstwo innych modeli pod inne kalkomanie dla znowu podobno światowych marek. Natomiast Monck Custom powstają gdzieś w garażu koło Wa-wy.

Mój tzw. patriotyzm gospodarczy funkcjonuje w granicach rozsądku, zatem nie mam pewności czy taki zakup byłby rozsądny i szukam opinii innych niż "gazetowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich użytkowników po bardzo długiej przerwie.

Czy posiadacie narty tych polskich firm ? Jeżeli tak, to co o nich sądzicie. Ostatnio trochę męczy mnie prawie obsesyjna myśl aby kupić sobie polskie narty. Opinie o nich na testach (np. NTN) są różne, ceny absolutnie światowe, właściwie nic nie przemawia za patriotyczną postawą przy zakupach.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Najbardziej wartościową opinią będzie twoja własna opinia przedstawiona po zakończonym sezonie na danych nartach.

Kto nie ryzykuje ten szampana nie pije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem już o tym temacie.

W międzyczasie kupiłem 2 pary nart Blizzarda (SRC i Brahma) które jakoś tam odpowiadały mi (bo mogłem wypożyczyć i przejechać się przed zakupem) oraz posiadały właściwą relacje cena - jakość ... i przestałem poszukiwać nart ;)

 

Patriotyzm gospodarczy także wyleciał mi z głowy. Można kupować polskie produkty jeżeli funkcjonują one na rynku realnie tzn. można je wypożyczyć w tzw. centrach testowych czy chociażby wypożyczalniach w największych "polskich resortach". A tak są to tylko wirtualne marki robione, nie wiem dla kogo, może dla snobów ? Myślę tutaj o Monck Custom. Oferta Majesty nie jest raczej skierowana do polskiego typowego klienta który poszukuje slalommek albo AM a nie FR. W tym roku podobno pojawiła się seria nomen omen "resort" :D gdzie są AM z 85 mm pod butem ale kto to widział ?

Nobile które ma dobrą ofertę w"w internecie" ale kupić nie można. Pamiętam jak dzwoniłem do nich to kazali czekać miesiąc, jak zapytałem a gdzie mogę się nich przejechać to usłyszałem że nigdzie :angry: To jakieś ponure żarty a nie producent co ma zarabiać pieniądze.

 

A swoją drogą te Blizzardy to mogą być już ostatnie kupione przeze mnie narty biorąc pod uwagę gwałtownie postępujące objawy starości, narastające komplikacje po operacjach narządów ruchu, przyspieszające choroby cywilizacyjne i ogólne zramolenie  :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można trochę odgrzebać.

Ostatnio w testach NTN Monck Custom były w ścisłej czołówce.

Oczywiście testy testami ale ciekaw jestem czy ktoś rzeczywiście, miał, ma i może się podzielić wrażeniami.

 

Wizualnie są po prostu bombowe. Ale nie wygląd jeździ.

Narty rewelacyjne bo miałem okazje jezdzić . Jak chcecie wiedzieć narty Custom produkuję Szymon Girtler. Zresztą pozdrawiam .Udostepniam folder z nartami na jakich jezdziłem.

https://drive.google...vqiiD2FmT61nRJw

Są fotki i filmik .Oczywiście nie na jakimś tam super stoku ale przyjemność z jazdy była .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POwaznie: dla kogo pracujesz? ten Twoj "film" jest zenujacy - co on ma pokazac???????  fajtanie nartami na wyciagu? w tym te narty sa doskonale???

Dla nikogo nie pracuje i nie reklamuje a po za tym nie muszę ci się tłumaczyć. Film pokazuje tylko i wyłącznie model nart . Miałem ochotę to sobie machałem. Tak narta w przeciwieństwie do Ciebie jest doskonała .Jak nie masz w tym temacie nic do napisania a tylko nabijać sobie posty to proszę cię daruj sobie te złośliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie padlo, czy ktos na nich jezdzil, a jezeli tak, to jakie mial wrazenia: obrazki to sobie mozna poogladac w necie, jezeli juz je masz, to przynajmniej wysil sie na jakas ocene a nie pokazywanie nart…………….


Cyt. "Narty rewelacyjne bo miałem okazje jezdzić." PS rozumiem, że potrzebna rozkmina na krótki vs długi skręt, potem puch vs tyczki, ot zwyczajny test jakich wiele;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, które SL FIS są najlepsze w puchu? ;)

Przykro mi ale nie jestem specjalistą. Ja na ten temat wiedzę mam wątłą. Niestety te rzeczy nieznane mi są to. Błąd. Ale tu na forum co drugi na slalomkach w puchu jeździ więc pewno się autorytarnie jeszcze ktoś wypowie;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie w Szczyrku były testy Nobili - udało mi się przypadkiem przejechać na nartach AM. Rewelacji nie było, stok był akurat jeszcze zmrożony więc jechało się średnio (o wiele lepiej w takich warunkach jechały moje Voelkle RTM). Nartka była lekka, taki jakby allround dla początkujących.

Znajomy pożyczył Nobile SL i był zadowolony, chcieliśmy się zamienić po godzinie, ale była już kolejka zapisów i na SL nie udało mi się przejechać (szkoda bo były wyraźnie "porządniej" zbudowane, sztywniejsze i cięższe). Ogólnie natomiast ekipa wysłana do testów nie była jakoś specjalnie kompetentna - na pytanie o ceny, możliwości zakupu, dodatkowego testowania itp. nie potrafili odpowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...