Skocz do zawartości

Jestem bardzo podekscytowany czyli ELAN 17/18


Harpia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Trochę odkurzam wątek.
Ma ktoś Elany GSX world cup x plate 185/25?
Rozmyślam nad ich zakupem.
Jakieś opinie.
Pozdrawiam

Ja mam :) narta dynamiczna, bardzo skrętna ( o ile wcześniej mieliśmy do czynienia z taka nartą ), bardzo fajnie trzymająca ( jak każda tego typu narta), czego chcieć więcej ? :) jakby co to pytaj :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master 32

A ile ważysz? Jak z twardością tej narty? Do czego jej używasz? Jak na bramkach? (jeśli jeździsz :)  )

Zastanawiałem się również nad Head igs,rd pro 186/25, Atomic G9 RD oraz Volkl Racetiger GS R. Przeszperałem net i w dobrej cenie za 2500 zostały tylko te elany. Reszty brak w interesujących mnie długościach albo ceny od 3000 wzwyż.

Jeżdżę na Redster S9 Fis i Rossignol GS Master 180/21. Obie genialne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW...dzięki, dzięki, dzięki. Nie ma to jak serdeczna porada :wacko:

Lepiej się przejechać,jak jest okazja,i wtedy sam wiesz...Gdybyś był jutro na Jaworzynie Krynickiej,dałbym Ci 193/27,183/30 i 195/35,bo wożę w aucie całą kolekcję i nie musiałbys bazować na cudzych opiniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master 32
A ile ważysz? Jak z twardością tej narty? Do czego jej używasz? Jak na bramkach? (jeśli jeździsz :) )
Zastanawiałem się również nad Head igs,rd pro 186/25, Atomic G9 RD oraz Volkl Racetiger GS R. Przeszperałem net i w dobrej cenie za 2500 zostały tylko te elany. Reszty brak w interesujących mnie długościach albo ceny od 3000 wzwyż.
Jeżdżę na Redster S9 Fis i Rossignol GS Master 180/21. Obie genialne.
Pozdrawiam

Mam 177cm wzrostu i nie całe 70kg wagi. Jeździłem na tych nartach na bramkach i poza. Na bramkach bez problemu można zacieśniać skręt przy odpowiednim włożeniu siły, stabilne i trzymające, dynamiczne lecz równomiernie oddające energie
Narty moim zdaniem fajnie się sprawują wszędzie tylko musi być twardo - standard w tego typu nartach :) oraz potrzebują prędkości żeby pokazały swoje najlepsze oblicze :)
Naprawę długo jeździłem na headach gs rd (różne długości od 183 do 193) i uważam ze Elany wogole nie odstają w niczym takim Head. G9 fis oraz gs r nie miałem okazji testować
W kwestii twardości to jest jakby pośrodku tj ani bardzo elastyczne ani bardzo sztywne...
Jeśli zależy Ci na dobrej relacji cena/jakość/fun z jazdy to bez wachania bierz Elany :) jak chcesz płacić za logo firmy to rzecz jasna znajdą się bez problemu droższe pozycje a wcale nie lepsze :)


Ps. Jakbyś chciał to mam jedną pare elanow od reprezentanta polski, jest to elan gs fis 193cm r>30m :) cena śmieszna ale narta jeszcze bardziej wymagająca od tej 185 tzn głównie w kwestii takiej ze potrzebuje więcej prędkości żeby zaczęły „działać „ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Master32 za wyczerpującą odpowiedź.

 

Zupełnie nie zależy mi na znaczku. Myślałem również o Lusti, ale na internecie jest zupełny brak opinii co do jakości tych nart.

Ja mam 179cm i 79 kg wagi. Planuję podbić wagę do 82-84 na przyszły sezon jeśli znajdę w końcu więcej czasu na siłownię i zastanawiam się nad 191/27. Nie wiem czy to dobry pomysł, czy dobrze kombinuję jeśli ważę te 10kg więcej od Ciebie, a piszesz że doginasz te narty bez problemu. Nigdy nie jeździłem na takich nartach. Myślę jednak pozytywnie bo przejście ze slalomek do masterów było bezproblemowe i powiem szczerze więcej radochy miałem z tych drugich.

 

Iski gdybym mógł zawsze pogodzić pracę zawodową z nartami już bym szperał w Twoim bagażniku.

 

Jest możliwość zakupu tych nart w programie Race na 2019/2020?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ważysz 10kg więcej to problemu jak najbardziej nie będzie z dociśnięciem narty. W zasadzie bardziej role tu gra technika jazdy :) z moja nie duża masą nie mam problemu z większością desek fis wiec nie przejmowałbym się tym aspektem :)
Brat ważący 85kg i mający 190cm wzrostu również był meeega zadowolony z jazdy na tym elanie 185. Tak bardzo ze zamawia nowego na nastepny sezon :)


Owe elany 185cm jak najbardziej łapią się w race programie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 28.02.2017 o 13:46, Harpia napisał:

Na koniec końców to po co głównie pojechałem :)
GSX Master Plate. (najdłuższe na drugim i trzecim zdjęciu)

Po prostu bajka.
Klasyczny sandwich z profilem early rise, podwójny titanal i laminowany drewniay rdzeń .
Wewnątrz wkładka Arrow zwiększająca elastyczność narty a jednocześnie zmniejszająca masę dzioba dzięki czemu jest on mniej podatny na drgania. ( w środku trzeciego zdjęcia )
Pomiędzy nartą a zawodniczą płytą EP11, wstępnie ugięta carbonowa płyta Arrow.

Sprawiają wrażenie bardzo elastycznych.
Już czuję jak to cudo pięknie kopie :)
Deski dostępne w trzech specyfikacjach.
175/19
180/21,7
185/25,1
Szerokośc pod butem 67-69mm

Uległem pokusie i ....................zamówiłem. :P  (180/21,7)
Niestety będą do odbioru  póżną jesienią.
Nie wiem jak wytrzymam czekanie.
Jestem spokojny,że sprawdzą się świetnie na amatorskich zawodach.
Obym tylko ja dał radę :)

 

W dniu 28.02.2017 o 13:46, Harpia napisał:



Na koniec końców to po co głównie pojechałem :)
GSX Master Plate. (najdłuższe na drugim i trzecim zdjęciu)

Po prostu bajka.
Klasyczny sandwich z profilem early rise, podwójny titanal i laminowany drewniay rdzeń .
Wewnątrz wkładka Arrow zwiększająca elastyczność narty a jednocześnie zmniejszająca masę dzioba dzięki czemu jest on mniej podatny na drgania. ( w środku trzeciego zdjęcia )
Pomiędzy nartą a zawodniczą płytą EP11, wstępnie ugięta carbonowa płyta Arrow.

Sprawiają wrażenie bardzo elastycznych.
Już czuję jak to cudo pięknie kopie :)
Deski dostępne w trzech specyfikacjach.
175/19
180/21,7
185/25,1
Szerokośc pod butem 67-69mm

Uległem pokusie i ....................zamówiłem. :P  (180/21,7)
Niestety będą do odbioru  póżną jesienią.
Nie wiem jak wytrzymam czekanie.
Jestem spokojny,że sprawdzą się świetnie na amatorskich zawodach.
Obym tylko ja dał radę :)

 

Mam pytanie jak miłośnik Elan do miłośnika Elan. W piwnicy mam  jeszcze gigantowe Elany z roku około 90-tego, na których wypisane są zwycięstwa Stenmarka na nartach Elana.

Od wielu lat używam teraz nart SL Elana. Natomiast także od wielu lata zastanawiam się nad dokupieniem nart gigantowych. Raz miałem możliwość wypożyczenia nart GS i zjazdy na szerokich trasach w Dolomitach wspominam do dziś. Czasem startuje także w zawodach firmowych w gigancie (zajmując miejsca pierwsze od końca). Mam 182 cm wrostu i wagę około 100kg.

I teraz będzie moje pytanie. Teraz bardzo ciężko jest kupić używane gigantowe narty Elana w wersji GS i jeszcze w długości 182 cm. Zastanawiam się więc właśnie nad używanymi GSX. Czym one się różnią. GS piszą jest dla zaawansowanych,  GSX dla eksepertów. Zaawansowany jestem, ekspertem nie.

Można prosić o kilka słów komentarza w tej kwestii.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...