Skocz do zawartości

Nasze upadki :)


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

Dorosły chłop.... :)

Zapowiada odejście z forum jakby miał nastać armagedon.

odsłona 1,2,3 …...

Nie pasuje Ci skasuj konto - pasuje zostań - bądź facetem

Jak potrafisz skasować konto to to zrób.

 

Wcześniej machnij choć jeden post o nartach :)

 

 

p.s. założę się , że masz dwa konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 239
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja też tak obronnie. Też mam Twój numer Jerzy, ale gdzie będzie się można grupowo umawiać na minizloty? Jakie ostatnio były? Przecież nie będziemy rozsyłać SMS do wszystkich, a tak to od razu widać kto i gdzie. Miałeś olać Freda, to co wreszcie olej. Przecież człowiek się karmi wkurwem innych, a po nim obelgi spływają jak po kaczce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie sobie ustawkę i koniecznie nagrajcie film. Przy dobrej reklamie taka bójka emerytów będzie miała dużo odsłon na youtube. Może jeszcze na tym zarobicie. Proponuję też rozpowszechniać info, że fredo to kolega tuska z wermachtu a harpia to krakowski działacz pisu i były ksiądz.  Może nawet pojawicie się w fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie sobie ustawkę i koniecznie nagrajcie film. Przy dobrej reklamie taka bójka emerytów będzie miała dużo odsłon na youtube. Może jeszcze na tym zarobicie. Proponuję też rozpowszechniać info, że fredo to kolega tuska z wermachtu a harpia to krakowski działacz pisu i były ksiądz.  Może nawet pojawicie się w fakcie.

To jest przeciez temat do uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....
Znam wielu narciarzy którzy jeżdżą znacznie lepiej niż ja.
.....
Bardzo ich lubię i szanuję
.......
 Mam dość.

 .....
Jak widzę kolegów w moim wieku, którym przed startem mówię " wciągnij brzuch" a oni odpowiadają " już wciągnąłem "
to zdecydowałem.............................., że nie kupię :)
 
W poprawieniu techniki jest o wiele więcej potencjału......
 
p.s. podstawową zaleta gumy w zawodach jest łatwość dopięcia klamerek w butach.
To dużo.

To będzie o sięganiu do albo i poniżej kolan i mocnym korpusie, zakładaniu gumy i wciąganiu brzucha ....czyli jak zgrabnie z upadku się podnieść ?

do wstawania potrzebne są silne mięśnie brzucha

  

A te mam wyjątkowo mocne. Naprawdę. Codziennie po 40 brzuszków. :)

To mam dobrą wiadomość:
Joginka poleca tylko 3 takie brzuszki rano przed śniadaniem.
Ćwiczenie nazywa się tak:
Uddiyana Bandha . - abdominal lock. Podobno lepiej zacząć od Nauli Kriya.
https://youtu.be/vZLn6ExV1Ao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,
Właśnie wróciłam z wyjazdu, gdzie odświeżałam techniki upadkowe.
Dzięki Majka- zwróciłaś moja uwagę, że kije wcale nie są potrzebne do wstania. Przydało mi się w puchu, gdzie proste sięgniecie do kolan i pionizacja była dużo łatwiejsza niż wbijanie kija.

Dodatkowo jeździłam za - Dan Egan w Big Sky.
https://youtu.be/ZaGJulNz9m8
Wzbogacilam podstawy teoretyczne o tzw. technikę „ratującą” przy upadku w stromym terenie.
1. Obrócić się na brzuch, głowa u góry.
2. Wbijać się rękoma i nogami - naśladując ruchy wiatraka, albo walenie i kopanie w zamknięte drzwi.
Ominęły mnie jedynie praktyczna ćwiczenia takiego upadku.

Ciekawym momentem była jazda we mgle, w sytuacji gdzie nie ma punktów odniesienia typu skał czy lasu- jeden z narciarzy w grupie zaproponował, żeby zamknąć oczy, bo widok nie pomaga a nawet przeszkadza.

.... spróbowałam ..,, ale tylko na chwilkę, wrażenia fantastyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem z boku trasy tyłem do stoku. Niespodziewanie snowboardzista rozsunął mi tyły nart ponad zakres mojej stabilności. Poleciałem na plecy, narty się wypięły. Zatrzymał się i coś mi tam pomagał, a ja go klęłem od nieudaczników. Gościu przekonywał jaki to jest fun na desce, a ja go pytam: "co to za fun skoro nie panujesz nad swoją jazdą i powodujesz kraksę?". Nie dotarło.

Póki co kolano boli mnie drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Właśnie wróciłam z wyjazdu, gdzie odświeżałam techniki upadkowe.
Dzięki Majka- zwróciłaś moja uwagę, że kije wcale nie są potrzebne do wstania. Przydało mi się w puchu, gdzie proste sięgniecie do kolan i pionizacja była dużo łatwiejsza niż wbijanie kija.

Dodatkowo jeździłam za - Dan Egan w Big Sky.
https://youtu.be/ZaGJulNz9m8
Wzbogacilam podstawy teoretyczne o tzw. technikę „ratującą” przy upadku w stromym terenie.
1. Obrócić się na brzuch, głowa u góry.
2. Wbijać się rękoma i nogami - naśladując ruchy wiatraka, albo walenie i kopanie w zamknięte drzwi.
Ominęły mnie jedynie praktyczna ćwiczenia takiego upadku.

Ciekawym momentem była jazda we mgle, w sytuacji gdzie nie ma punktów odniesienia typu skał czy lasu- jeden z narciarzy w grupie zaproponował, żeby zamknąć oczy, bo widok nie pomaga a nawet przeszkadza.

.... spróbowałam ..,, ale tylko na chwilkę, wrażenia fantastyczne.

hmmmmmmmmm  - Big Sky to ciekawe miejsce, Joanna to potwierdzi - ja mam osobisty wklad w to miejsce - razem z corkami wyczailismy swietna linie - ok 40 stopni, dziewiczy, gleboki snieg wiodacy w drzewa - 3 pierwsze skrety - swietnie - i nagle…..cos mnie wywala w powietrze (pozniej sie okazalo, ze wpadlem na zebiste skaly) - 360 w powietrzu i ladowanie  glowa w dol…..ooooops 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmmm  - Big Sky to ciekawe miejsce, Joanna to potwierdzi - ja mam osobisty wklad w to miejsce - razem z corkami wyczailismy swietna linie - ok 40 stopni, dziewiczy, gleboki snieg wiodacy w drzewa - 3 pierwsze skrety - swietnie - i nagle…..cos mnie wywala w powietrze (pozniej sie okazalo, ze wpadlem na zebiste skaly) - 360 w powietrzu i ladowanie  glowa w dol…..ooooops

Janie,
Potwierdzam, wszystko ....i ciekawy teren i.... upadek głową w dół....
Jedynie narta wystawała ze śniegu - masz dużo szczęścia, że córki Cię odkopały i pozbierały. Zuch dziewczyny!! A dla Ciebie skończyło się bez szwanku i kontuzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...