Skocz do zawartości

Co po Progressorach?


Iru

Rekomendowane odpowiedzi

1. M
2. 44 lat
3. 75 kg (waga)
4. 176 cm (wzrost)
5. Jeżdżę: a z 35 lat
6. Ocena w skali forum: 6-7
7. buty Salomon XPRO, flex 80

8. Moje narty: Fischer Progressor 800 11/12 175cm

 9. Promień skrętu i szybkość jazdy: szybko i wszechstronnie, ale jak tylko warunki pozwalają i jest swobodniej na stoku to lubię pojechać szeroko. Wtedy jest największa zabawa.
10. Trasy: bez znaczenia
11. Styl jazdy:  Tylko po trasach choć czasami korci mnie wbić w głęboki, no ale to nie na tych nartach. Wszystko zależy od dnia i warunków, ale z wiekiem jest coraz spokojniej.
12. kondycja: zawodowcem nie jestem ale spokojnie daję radę przez cały dzień jazdy, w sezonie staram się być jakieś 20-30 dni na śniegu
13. Możliwości finansowe: do ok. 2000,- PLN

Progressory już mi się trochę nudzą. Mam wrażenie, że coraz ciężej mi na nich, choć pamiętam jak przesiadłem się na nie z jakichś tam Elanów to byłem  wniebowzięty. Szukam czegoś innego. Chcę po prostu spróbować innej narty i osławionego rockera.

Myślę teraz o lekko krótszej narcie 170cm. Na razie upatrzyłem sobie Head Magnum 2017  lub Head Rally 2017. Pewnie jakbym był pewien którą z nich to już by były u mnie.  Myślę jeszcze o Volkl RTM 78 lub 84 ale nie wiem czy nie za szerokie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Magnumach zabawa przednia ale to krótki skręt więc raczej odpadają? No i "tip rocker" to żaden rocker (podobnie jak "race rocker").

Przy tak imponującym stażu na nartach i niebagatelnej liczbie dni spędzanych na śniegu jazda na nartach "uniwersalnych" musi chyba Cię nudzić. Spróbuj wypożyczyć nartę bardziej wyspecjalizowaną (w zależności od warunków zastanych na stoku): jakąś drugą, trzecią slalomkę (czy Magnuma), starą gigantkę z cywilnym promieniem, miękką frirajdówkę z powder rockerem i twintipem (sprawdzi się na zrytej trasie, odsypach, muldach). W topowe narty grupy race nie ma co iść bez zmiany butów na twardsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...