Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pokrowiec na narty + kije

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mieszu

Mieszu

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
  • Na forum od: 11.2010
2
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 27 styczeń 2017 - 00:18

Witam

Ma ktos polecic jakis dobry pokrowiec na narty 170 cm, z osobna przegroda na kije z gardami, zeby nie rysowaly nart? Czy lepiej od razu kupic jakis Double Bag?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#2 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9546 postów
  • Na forum od: 09.2006
3749
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 27 styczeń 2017 - 13:47

to jest skiforum.pl

a nie

skateforum.pl

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#3 LudwiczekR

LudwiczekR

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 278 postów
  • Na forum od: 02.2013
150
  • Umiejętności: 7
  • Trzebinia

Napisano 27 styczeń 2017 - 14:02

Witam

Ma ktos polecic jakis dobry pokrowiec na narty 170 cm, z osobna przegroda na kije z gardami, zeby nie rysowaly nart? Czy lepiej od razu kupic jakis Double Bag?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Witam

Patrzyłem na internecie - ciężko coś takiego uszukać co by miało osobną przegrodę na narty, a osobną na kijki. A po co osobne przegrody? Szata graficzna nart (bo tylko ją chyba można zarysować skoro narty są złożone do siebie ślizgami i spięte rzepami)) jest stosunkowo wytrzymała. Po drugie pokrowce często mają pasy kompresyjne przez co kijki nie przesuwają się względem nart w pokrowcu. Raczej pozostaje zakupić pokrowiec na dwie pary nart. Są pokrowce z przegrodą na kijki ale są z reguły na dwie pary nart, są dosyć duże i mają kółka transportowe. 

Też szanuję swój sprzęt i transportuję w pokrowcach, choć nic to nie da jak ktoś przejedzie po nartach czy w kolejce do wyciągu najedzie. Fischer i nie tylko ma świetne pokrowce z osobnymi przegrodami na buty, a z przodu miejsce na kask i gogle. Świetna sprawa - polecam

#4 LudwiczekR

LudwiczekR

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 278 postów
150
  • Trzebinia

Napisano 27 styczeń 2017 - 14:09

Witam

Patrzyłem na internecie - ciężko coś takiego uszukać co by miało osobną przegrodę na narty, a osobną na kijki. A po co osobne przegrody? Szata graficzna nart (bo tylko ją chyba można zarysować skoro narty są złożone do siebie ślizgami i spięte rzepami)) jest stosunkowo wytrzymała. Po drugie pokrowce często mają pasy kompresyjne przez co kijki nie przesuwają się względem nart w pokrowcu. Raczej pozostaje zakupić pokrowiec na dwie pary nart. Są pokrowce z przegrodą na kijki ale są z reguły na dwie pary nart, są dosyć duże i mają kółka transportowe. 

Też szanuję swój sprzęt i transportuję w pokrowcach, choć nic to nie da jak ktoś przejedzie po nartach czy w kolejce do wyciągu najedzie. Fischer i nie tylko ma świetne pokrowce z osobnymi przegrodami na buty, a z przodu miejsce na kask i gogle. Świetna sprawa - polecam

Dodam jeszcze że serce mnie boli jak widzę narciarzy idących z parkingu po zabłoconym asfalcie w butach narciarskich nieraz spory kawał drogi na stok wycierając podeszywy w butach. Potem może być luz na wiązaniach nie wspominając że błoto dostaje się w mechanizm wiązań. Także szanujący sprzęt narciarz nie wozi nart w tych pseudo bagażnikach dachowych gdzie całe słone błoto pośniegowe ląduje na nartach. Potem tylko korozja krawędzi i wiązań.

Pozdrawiam

#5 bocian74

bocian74

Kiepski narciarz

• PipPipPipPipPipPip
  • 5068 postów
  • Na forum od: 12.2008
1911
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik

Napisano 27 styczeń 2017 - 14:17

Dodam jeszcze że serce mnie boli jak widzę narciarzy idących z parkingu po zabłoconym asfalcie w butach narciarskich nieraz spory kawał drogi na stok wycierając podeszywy w butach. Potem może być luz na wiązaniach nie wspominając że błoto dostaje się w mechanizm wiązań. Także szanujący sprzęt narciarz nie wozi nart w tych pseudo bagażnikach dachowych gdzie całe słone błoto pośniegowe ląduje na nartach. Potem tylko korozja krawędzi i wiązań.

Pozdrawiam

Wepnij buta w wiązanie a zobaczysz, że ścierające się części nie biorą udziału w utrzymaniu buta w wiązaniu.

But od spodu opiera się w miejscu, gdzie z przodu jest płyta ślizgowa (czyli spory kawał od czubka) a z tyłu też dobrych kilka centymetrów od ścierającej się krawędzi.

Innymi słowy, niepotrzebnie prosisz się o zawał :)

Pozdr

Marcin

#6 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 983 postów
  • Na forum od: 10.2007
338
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 27 styczeń 2017 - 15:11

Rozumiem, że szukasz pokrowca z osobnymi komorami na narty / 2 komory/ + komory na kijki /również 2/ , czyli 4 komorowy. W innym przypadku kijki mogą się porysować o siebie!

• RobertK podziękował za tę wiadomość
:)Pozdrowienia

#7 LudwiczekR

LudwiczekR

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 278 postów
150
  • Trzebinia

Napisano 28 styczeń 2017 - 00:29

Rozumiem, że szukasz pokrowca z osobnymi komorami na narty / 2 komory/ + komory na kijki /również 2/ , czyli 4 komorowy. W innym przypadku kijki mogą się porysować o siebie!

Najlepiej cały sprzęt narty z kijkami umieścić za szybą w muzealnej gablocie  :P

#8 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPipPip
  • 1001 postów
  • Na forum od: 10.2011
678
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 28 styczeń 2017 - 12:44

hahhaa, i się qrna dowiedział....

#9 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3224 postów
  • Na forum od: 10.2011
9238

Napisano 28 styczeń 2017 - 13:08

Witam

Może pokrowiec na dwie pary nart rozwiąże twój problem. Do jednej przegrody wkładasz narty, a do drugiej kije:
http://olimpiasport....98.1.1.pl.0.htm

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#10 mario33

mario33

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 01.2009
4
  • Umiejętności: 6

Napisano 14 styczeń 2020 - 14:55

Wiem, stary temat ale nie chce tworzyć oddzielnego tematu, może ktoś pomoże....

Mam takie idee fixe ze jak wiozę dwie pary nart to chciałbym je umieścić w jednym pokrowcu, który ma dwie oddzielne przegrody. Nie jestem w stanie wszystkiego oglądać, a na necie trudno znaleźć dokładne fotki wnętrza. Który z producentów robi pokrowce na 2 pary nart z dwiema przegrodami ?