Skocz do zawartości

Zimne Salomon X Pro 120


Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem Salomon X Pro 90 na Salomon X Pro 120 - ten sam rozmiar. No i marzną kopytka :( A do tej pory w życiu nie zmarzłem na nartach, przy czym stopy kompletnie nie odczuwały zimna, nawet wtedy, kiedy miałem mocno ściągnięte klamry, jeździłem po 5-6 godzin, a temperatura oscylowała ok. -10C. Po zakupie wydawało mi się, że wersja "120" jest jakby większa, pisałem nawet o tym tu na forum. Jednak po wielu testach uznałem, że dam im szansę, i że to subiektywne odczucie większej kubatury jest mylące. Byłem w nich 4 razy na stoku - lokalnie, okolice Kielc, z  czego 3 przy temperaturze poniżej -10C i raz przy -5C. Pierwszym razem - fakt, za mocno ściągnąłem klamry. Po krótkiej przerwie w barze i ponownym lekkim zapięciu butów było nieco lepiej. Ale nogi nadal nieco marzły. Po 2 wizytach na stoku poszedłem do zaprzyjaźnionego sklepu. Dobrałem cienką wkładkę Sidasa - tę, którą wkłada się pod "normalną", taką twardszą, żeby nieco zmniejszyć kubaturę. Ona jest dosyć niska (2 mm), na niej mam Sidasa mid cushion (używany od lat), wydaje się, że jest OK, może delikatnie w najszerszym miejscu stopy "dobijam" do plastiku, ale nie ma tragedii. Dwie dolne klamry są zapięte naprawdę lekko - domykają but, luzów nie ma, palcami mogę poruszać, jak się mocno pochylę czubki sięgają niemalże czubka buta. Na piętę wewnętrznego buta mam testowo naklejone takie usztywniacze, które "unieruchamiają" piętę - założyłem testowo, żeby spróbować jeszcze lżej buty zapinać. Trzecia klamra nie jest jakoś specjalnie mocno, nic nie ciśnie, czwarta podobnie, szeroki rzep. Jeździ się świetnie, lepiej niż w butach 90 - lżej, a przede wszystkim pewniej. Tyle co z tego, kiedy stopom jest zimno.

 

Po tym długaśnym wstępie - czy to wina buta wewnętrznego? Że to niby bardziej w kierunku sportowego i taki ciepły nie będzie? Czy też może jednak szerokość buta taka ciut za wąska, że niby nie przeszkadza, a jednak uciska na tyle, że noga lekko drętwieje? Ciężko wyczuć na mrozie... Fakt, tak miękko jak w wersji "90" nie jest, ale żeby aż tak? Custom Shell - może iść do sklepu, wsadzić do piekarnika i spróbować dopasować do stopy? Nie chciałbym, żeby zrobiły się jakoś przesadnie szerokie, ale może to w tym problem? Prawą stopę mam szerszą (108 mm, lewa 106 mm), w obu mam ponoć płaskostopie poprzeczne, o ile zapamiętałem, wzdłuż jest ok, średnio-wysokie podbicie. W sobotę jadę na tydzień w Alpy i nie chciałbym spędzić wyjazdy w ski-barze z powodu marznięcia stóp... Co jeszcze może być przyczyną?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...