Skocz do zawartości

filmy fajnie zrobione


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, tyrpoos_ski napisał:

Cześć wszystkim,

zamykałem sezon przez święta we Włoszech i miałem przez chwile zabawkę insta360. Ciekawa perspektywa 🙂 

pozdrawiam,

Bartek

 

A gdzie to się montuje? Wygląda tak jakby nagrywane było z drona, który leci przed Tobą. 
Drugie pytanie, bardziej mnie interesujące, jak jadą niebieskie SLki? Lepiej niż czarno-białe? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomkly napisał:

A gdzie to się montuje? Wygląda tak jakby nagrywane było z drona, który leci przed Tobą. 
Drugie pytanie, bardziej mnie interesujące, jak jadą niebieskie SLki? Lepiej niż czarno-białe? 🙂

Cześć, 

trzymam na kijku w prawej ręce, a z automatu wycina go i nie widać. 
Narty to są E-Race Pro. E-SL będę miał w przyszłym sezonie.

porownujac E-Race Pro z 2022/2023 i 2023/2024 to zmienili trochę geometrię i zwęzili czuby ze 122 na 117. Trochę szybciej przechodzi z krawędzi na krawędź i promień przy 170 cm jest większy o 0,5m - nie zauważalna różnica. 
Nie mogę ich porównać 1:1 bo musiałbym mieć dwie nowe narty. Obydwie są stabilne i na każdej jeździ mi się fajnie.

najwieksza różnice czułem pomiędzy E-SL 2020/2021 a 2021/2022 - wtedy poprawili stabilność i przy jeździe na wprost narta nie „myszkowała”, a reszta to są zmiany kosmetyczne i takie tez wprowadzili w tym roku.

Pozdrawiam,

Bartek

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tyrpoos_ski napisał:

Cześć, 

trzymam na kijku w prawej ręce, a z automatu wycina go i nie widać. 
Narty to są E-Race Pro. E-SL będę miał w przyszłym sezonie.

porownujac E-Race Pro z 2022/2023 i 2023/2024 to zmienili trochę geometrię i zwęzili czuby ze 122 na 117. Trochę szybciej przechodzi z krawędzi na krawędź i promień przy 170 cm jest większy o 0,5m - nie zauważalna różnica. 
Nie mogę ich porównać 1:1 bo musiałbym mieć dwie nowe narty. Obydwie są stabilne i na każdej jeździ mi się fajnie.

najwieksza różnice czułem pomiędzy E-SL 2020/2021 a 2021/2022 - wtedy poprawili stabilność i przy jeździe na wprost narta nie „myszkowała”, a reszta to są zmiany kosmetyczne i takie tez wprowadzili w tym roku.

Pozdrawiam,

Bartek

Cześć

A zwróciłeś uwagę jak Ci pięknie ustabilizowało Twoje bujanie? Popatrz jak stabilna jest ręka w której trzymasz sprzęt a jak lewa dokręca... 😉 a jedziesz symetrycznie swoje.

A co do porównań...Jakie dwie nowe narty Bartek? Zobacz ile na forum jest opisów jak to koleś "testował" a dwa tygodnie później tamto i sobie porównuje. Jesteś po prostu słaby, że musisz mieć nowe żeby były porównywalne. 😉

Pozdro serdeczne

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A zwróciłeś uwagę jak Ci pięknie ustabilizowało Twoje bujanie? Popatrz jak stabilna jest ręka w której trzymasz sprzęt a jak lewa dokręca... 😉 a jedziesz symetrycznie swoje.

A co do porównań...Jakie dwie nowe narty Bartek? Zobacz ile na forum jest opisów jak to koleś "testował" a dwa tygodnie później tamto i sobie porównuje. Jesteś po prostu słaby, że musisz mieć nowe żeby były porównywalne. 😉

Pozdro serdeczne

Pozdro

Mitek, chciałem być po prostu obiektywny 😉 bo narta która przejeździła cały sezon już nie będzie mieć tej sztywności co nowa, szczególnie jak prawie w każdym skręcie jest wyginana do granic możliwości 😉

Setki ludzi mnie pyta o tą nową nartę. Może faktycznie jestem za słaby żeby poczuć różnice , ale nie chce się wypowiadać i w pełni porównywać bo to wszystko zależy od warunków itd. Na ten moment jeżdżąc na jednej i drugiej różnicy wielkiej nie czuje. Może jedynie na trzymaniu na mega twardym podłożu, ale tez w nie owakiej jest świeża krawędź itd.  🙂

Żaluje ze nie było mnie w PL jak był WORLD Ski Test to miałbym większe porównanie co do innych nart, a tak to mogę powiedzieć co nieco tylko o Headzie 🙂

pozdrawiam,

bartek

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bartek ja się wygłupiam. Bardzo cenię takie wyważone, typowo praktyczne, nacechowane wiedzą - że nic nie można powiedzieć bo się realnie nie da - opinie.

Nabijam się z tych dmuchanych testerów od lat i cieszy mnie gdy ktoś z praktyką i jazdą potwierdza oczywistości bo może coś do kogoś trafi.

A co sądzisz o tej stabilizacji ręki - to efekt trzymania kija czy też sztuczny efekt wywołany charakterystyką filmu i miejscem zawieszenia kamery. Moim zdaniem trzymasz rękę sztywno po prostu.

Trzymaj się.

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

A zwróciłeś uwagę jak Ci pięknie ustabilizowało Twoje bujanie? Popatrz jak stabilna jest ręka w której trzymasz sprzęt a jak lewa dokręca... 😉 a jedziesz symetrycznie swoje.

A co do porównań...Jakie dwie nowe narty Bartek? Zobacz ile na forum jest opisów jak to koleś "testował" a dwa tygodnie później tamto i sobie porównuje. Jesteś po prostu słaby, że musisz mieć nowe żeby były porównywalne. 😉

Pozdro serdeczne

Pozdro

To jest lekkie złudzenie z tym bujaniem. Ono jest dalej z tym ze prawa reka nie dokręca skrętu 🙂

to jeszcze Wam podsyłam przejazd, jeden z ostatnich w tym sezonie ( śniegu tyle, ze mogliby mieć jeszcze otwarte conajmniej do końca kwietnia , ale tego dnia zamykali ośrodek )

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, żeby dobrze "stestować" to na jedną nogę trzeba założyć jedną, a na drugą drugą nartę i patrzeć, w którą się lepiej skręca, a potem zamienić nogi, tfu - narty i ocenić, czy jest odwrotnie 😁.  Najlepiej zmienić w locie, żeby śnieg był mniej więcej podobny. Samo myszkowanie to nawet i kwestia przygotowania ślizgu może być. Przy moim jeżdżeniu nie jestem w stanie określić, czy narta ulega "wyklepaniu" od jeżdżenia bo ani nie doginam do granic, ani nie dążę do częstego "kopania". Jest to gdzieś jakiś obiektywnie potwierdzony fakt? Teorię znam i rozumiem, że może mieć znaczenie zmęczenie materiału. Bardziej myślę o obiektywnych pomiarach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Chertan napisał:

Ba, żeby dobrze "stestować" to na jedną nogę trzeba założyć jedną, a na drugą drugą nartę i patrzeć, w którą się lepiej skręca, a potem zamienić nogi, tfu - narty i ocenić, czy jest odwrotnie 😁.  Najlepiej zmienić w locie, żeby śnieg był mniej więcej podobny. Samo myszkowanie to nawet i kwestia przygotowania ślizgu może być. Przy moim jeżdżeniu nie jestem w stanie określić, czy narta ulega "wyklepaniu" od jeżdżenia bo ani nie doginam do granic, ani nie dążę do częstego "kopania". Jest to gdzieś jakiś obiektywnie potwierdzony fakt? Teorię znam i rozumiem, że może mieć znaczenie zmęczenie materiału. Bardziej myślę o obiektywnych pomiarach. 

Cześć

No właśnie Piotrze..., a Ty jesteś narciarzem bardzo porządnie wyszkolonym i jeżdżącym - jak ja to nazywam dokładnie, czyli z dbałością o szczegóły techniczne i różne niuanse prowadzenia nart w odróżnieniu na przykład ode mnie.

I teraz jak gość, który jeździ od 4-5 lat zapoczątkowując głównie przez zamach dupą, wypisuje wyssane z palca oceny bo przejechał się na jakiejś narcie to nawet nie chce mi się tego komentować.

Pozdro

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

A tam - testowanie jest fajne 😉 . Ja tam rozróżniam tępe od naostrzonych, nasmarowane od nie nasmarowanych (te pozycje od niedawna), długie od krótkich, o małym promieniu oraz dużym, brzydkie od ładnych oraz dla mnie lub nie dla mnie 🙂

Ostatnio jeżdżąc na Piotrka nartach, stwierdziłem że były fajne, a nawet super, bo były ostre, pewnie jakby były tępe, były by nie fajne, albo takie se. On o moich powiedział, że są takie se - bo się qwa nie zna i tyle.

Tak że porównania a zarazem "dobre rady", nie mówiąc już o wskazywaniu konkretnej narty dla zupełnie nieznanej osoby są trochę bez sensu, dlatego wolę kogoś poznać osobiście i pojeździć razem, bo w necie zazwyczaj jest tak, że ktoś kto nie umi (albo mało umi) pisze dużo o swoich odczuciach radząc, a ten kto umi to mało pisze - bo na wszystkich da się jeździć.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cze

A tam - testowanie jest fajne 😉 . Ja tam rozróżniam tępe od naostrzonych, nasmarowane od nie nasmarowanych (te pozycje od niedawna), długie od krótkich, o małym promieniu oraz dużym, brzydkie od ładnych oraz dla mnie lub nie dla mnie 🙂

Ostatnio jeżdżąc na Piotrka nartach, stwierdziłem że były fajne, a nawet super, bo były ostre, pewnie jakby były tępe, były by nie fajne, albo takie se. On o moich powiedział, że są takie se - bo się qwa nie zna i tyle.

Tak że porównania a zarazem "dobre rady", nie mówiąc już o wskazywaniu konkretnej narty dla zupełnie nieznanej osoby są trochę bez sensu, dlatego wolę kogoś poznać osobiście i pojeździć razem, bo w necie zazwyczaj jest tak, że ktoś kto nie umi (albo mało umi) pisze dużo o swoich odczuciach radząc, a ten kto umi to mało pisze - bo na wszystkich da się jeździć.

pozdrawiam

Co racja to racja 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, star napisał:

Co racja to racja 

 

Cze

Ciekaw jestem ile kolega wykorzystuje potencjału swojego samochodu, roweru, telefonu oraz Żony 🙂

Już pisałem w tym temacie - jestem Polaczkiem i jeżdżę na sportowych nartach i co? Jakoś nie narzekam o ile nie są tępe. Jakoś się nie kopią na TRASIE, dla jasności. Po za trasa to jeżdżę jak nie opanuje sprzętu 😉.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

Ciekaw jestem ile kolega wykorzystuje potencjału swojego samochodu, roweru, telefonu oraz Żony 🙂

Już pisałem w tym temacie - jestem Polaczkiem i jeżdżę na sportowych nartach i co? Jakoś nie narzekam o ile nie są tępe. Jakoś się nie kopią na TRASIE, dla jasności. Po za trasa to jeżdżę jak nie opanuje sprzętu 😉.

pozdrawiam

Właśnie poza trasą trzeba panować nad sprzętem. Z autami byście się dogadali jakieś lekko dłubnięte gtd - tanie zap... cytuję. Co do jazdy to myśle, że też wam po drodze, choć ciebie widziałem tylko w necie, jego jak odjeżdżał, a ja się ze sprzętem szarpałem.

https://www.narty.pl/tresc-artykulu/dolnoslaskie-eliminacje-do-mistrzostw-polski-amatorow-pzn-zakonczone#&gid=lightbox-group-99884422&pid=0

csm_IMG_4787_70adf6a178.jpeg

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, star napisał:

Właśnie poza trasą trzeba panować nad sprzętem. Z autami byście się dogadali jakieś lekko dłubnięte gtd - tanie zap... cytuję. Co do jazdy to myśle, że też wam po drodze, choć ciebie widziałem tylko w necie, jego jak odjeżdżał, a ja się ze sprzętem szarpałem.

https://www.narty.pl/tresc-artykulu/dolnoslaskie-eliminacje-do-mistrzostw-polski-amatorow-pzn-zakonczone#&gid=lightbox-group-99884422&pid=0

csm_IMG_4787_70adf6a178.jpeg

Cześć

Gość jest kozak i gdzie mi tam do niego, ale nie ma jakichś specjalnych uprawnień aby obrażać Polaków, no chyba, że jest naturalizowanym Polakiem zza Buga. Da, da ja Polak, od wojny w Polsze.

pozdrawiam

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panowie o co ten rejwach...? Wiadomo co Master miał na myśli. Ja przez praktycznie całe narciarskie życie używałem nart sportowych, jeżdżę przeciętnie, paszport mam polski a jakoś mnie nie obraził ani nie uraził. A polaczków mam na każdym kroku - zwłaszcza tych drących ryja po pijaku na wyciągu czy sunących bez kontroli między dziećmi.

Orły na wyciągniętym T-shircie, Nadzwyczaj Symboliczny znak Polski Walczącej na śmierdzącym olejem złomie czy pomazana Flaga Narodowa na skokach - tym większy polaczek. Tacy po prostu jesteśmy.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mitek napisał:

Wiadomo co Master miał na myśli.

Mitek, ale proszę Cię. No co miał na myśli. Pijaczków spod sklepu? Nie. Przeciętnego Kowalskiego co ma narty takie albo takie. A co to kogo obchodzi kto z kim śpi? Sam jesteś zwolennikiem NAUKI JAZDY na nartach o porządnej konstrukcji wąskich pod butem - sam sobie odpowiedz co to za narty i z jakiej grupy. Wychodzi na stok taki adept i jest już od razu polaczkiem? Kup najlepsze narty na jakie Cię stać - no chyba to Twoja dewiza, a że ludzie maja kasę to kupują najlepsze - czyli sportowe. Dochodzi do tego szczypta marketingu i wszyscy śmigają na WC.

Może nie czujesz się urażony, ale ja tak - nie czuję się polaczkiem bo mam sportowe narty i używam je w sposób jaki mi się podoba i gdzie mam ochotę. Nikomu nic do tego. Tacy jesteśmy, można tego nie akceptować, próbować zmieniać, ale kulturę wypowiedzi należy zachować - bo w ten sposób sami dołączamy do grona "polaczków".

pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, star napisał:

Właśnie poza trasą trzeba panować nad sprzętem. Z autami byście się dogadali jakieś lekko dłubnięte gtd - tanie zap... cytuję. Co do jazdy to myśle, że też wam po drodze, choć ciebie widziałem tylko w necie, jego jak odjeżdżał, a ja się ze sprzętem szarpałem.

https://www.narty.pl/tresc-artykulu/dolnoslaskie-eliminacje-do-mistrzostw-polski-amatorow-pzn-zakonczone#&gid=lightbox-group-99884422&pid=0

csm_IMG_4787_70adf6a178.jpeg

Osztyyyyy skąd Ty to masz 😳

Ale mnie zaskoczyłeś tym linkiem, kiedy to było…..:(

Ale stok petarda, szkoda ze się marnuje…bez problemu można byłoby poważniejsze zawody na nim robić bo różnica poziomów pozwala na rozegranie zawodów Fis dla juniorów 🙂 

Prawde mówiąc prawie się na nim „wychowałem” narciarsko wiec mega sentyment czuje do niego 😍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Mitek, ale proszę Cię. No co miał na myśli. Pijaczków spod sklepu? Nie. Przeciętnego Kowalskiego co ma narty takie albo takie. A co to kogo obchodzi kto z kim śpi? Sam jesteś zwolennikiem NAUKI JAZDY na nartach o porządnej konstrukcji wąskich pod butem - sam sobie odpowiedz co to za narty i z jakiej grupy. Wychodzi na stok taki adept i jest już od razu polaczkiem? Kup najlepsze narty na jakie Cię stać - no chyba to Twoja dewiza, a że ludzie maja kasę to kupują najlepsze - czyli sportowe. Dochodzi do tego szczypta marketingu i wszyscy śmigają na WC.

 

pozdrawiam

 

Chociaz jeden z dystansem…😁
Dobra nie tylko Ty bo zaraz będzie zje….ka 😁😜

Edytowane przez master32
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...