Skocz do zawartości

filmy fajnie zrobione


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jakieś 4 czy 5 lat temu obserwowałem gdzieś w Austrii trening indywidualny jakiegoś młodego chłopca. Przez dwie godziny pod okiem trenera tłukł na kolanówkach skręt SL a ustawienia były przeróżne z czego przez pierwszą godzinę było właśnie takie jak prezentuje Twoja Szanowna Córa na filmie. Później były wszelkie możliwe zmiany t=rytmu ale ta idea była zachowana - czyli zmiana była płynna. Znakomicie się to oglądało i myślę, że dawało efekty.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wojcio napisał:

Córka zaproponowała mi ćwiczenie, które ma prowadzić do jazdy na krawędzi przez stopniowe pogłębianie skrętu - takie "rozbujanie" się - wpierw tylko z nóg i stopniowo ze zwiększaniem kąta. Zrobiłem filmik...

Cze

Ja zaczynam każdy zjazd jak Twoja córka, nawet nie wiedziałem że to ćwiczenie, w miarę nabierania prędkości skręty co raz bardziej pogłębiane, krótka narta szybciej, długa później. No bo dla mnie to trochę bez sensu szorowanie dupą po śniegu jak nie ma ani prędkości ani odpowiedniego nachylenia - takie trochę na pokaz niż celowa jazda, myślę że pogłębianie skrętu powinno być dostosowane do tego w jakich warunkach i gdzie się jedzie.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chertan napisał:

Jak na filmie z Leoną Popovic, mniej więcej to samo od czasu 2:20, stopniowe rozbujanie się

 

Usiłuję osobiście udoskonalić na płaskiej części Mosornego moje skręty, takie jakie dziewczyna pokazuje na początku filmu. Chodzi o odstęp między kolanami. Musi być ciągle taki jak nart. Kolana nie mogą się zbliżać(zjeżdżać).  Jeśli kolano wewnętrzne nie utrzymuje odległości od zewnętrznego, to później efektem jest "A".  To ćwiczenie na początku filmu nazywa się też rolowaniem nóg. I sądzę, aby to lepiej poczuć, należałoby rozlużnić klamry, poczynając rolowanie od "przekręcenia" stopy w bucie. Jutro jadę z moja damą na Mosorny. Więc zabawię się w luźne buty na płaskiej częście stoku.  Jestem ciekaw wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, eliorlan napisał:

Młoda osoba, warto by to zmienić. Padną "demoniczne "  słowa 😉 .  Książkowy brak  "kontry". To  wyginanie na boki tułowia jest skutkiem.

PS. Marcos 73, nie wierzę że tak jeździsz, bo zaprezentowałeś najlepsze skręty,  jakie widziałem na tym forum. pozdr.

Możesz proszę to rozwinąć - o jaką kontrę chodzi?

I druga prośba - które skręty Marcosa wydają się nie do wiary? Przejrzałem ten wątek trochę wstecz i nie zauważyłem, by Marcos prezentował swoją jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wojcio napisał:

Możesz proszę to rozwinąć - o jaką kontrę chodzi?

I druga prośba - które skręty Marcosa wydają się nie do wiary? Przejrzałem ten wątek trochę wstecz i nie zauważyłem, by Marcos prezentował swoją jazdę.

"Kontrę" znajdziesz u Lemastera Rona w Narciarzu Doskonałym. 

Marcos nie pamiętam w jakim wątku, ale gdzieś wrzucał 3 skręty a pisał w tym wątku że tak jeździ.

Edytowane przez eliorlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, eliorlan napisał:

"Kontrę" znajdziesz u Lemastera Rona w Narciarzu Doskonałym. 

A! Zapoznałem się z terminem - nie musisz się martwić - jest dobrze, na tym filmie trudno dostrzec. Kontra jest opanowana. Niestety nie przeze mnie, ale się staram.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eliorlan napisał:

Młoda osoba, warto by to zmienić. Padną "demoniczne "  słowa 😉 .  Książkowy brak  "kontry". To  wyginanie na boki tułowia jest skutkiem.

PS. Marcos 73, nie wierzę że tak jeździsz, bo zaprezentowałeś najlepsze skręty,  jakie widziałem na tym forum. pozdr.

Cześć

Dzięki za uznanie - ale jak już pisałem znam dużo lepszych, ale głównie chodzi o rozbujanie się przed właściwymi skrętami, nie o styl jazdy (choć dziewczyna jeździ naprawdę dobrze - widać że coś trenuje i @Wojciomoże być z niej dumny). Część jedzie najpierw na strzałkę i zaczyna skręcać praktycznie od razu "skręty właściwe", ja znowuż zaczynam się bujać i pogłębiam skręty na ile jest to konieczne, ale też kończąc jazdę - na wypłaszczeniu to bujanie wraca i następuje zatrzymanie. Praktycznie nie potrafię jechać bez skręcania (takie zboczenie), robię to odruchowo, nawet jadąc po płaskim skręcam i się w ten sposób się napędzam i to działa! 

Zawodnicy muszą dawać do pieca od razu, ale i tak te pierwsze powiedzmy pierwsze 2 skręty są zachowawcze (przestępowanie czy coś takiego), ja tego nie stosuje (bardzo rzadko, na długich nartach, płaskich i krótkich górkach - bo tam zanim się rozbujam to już muszę hamować 🙂 ), ponadto już chyba w moim wieku o kontuzję raczej łatwiej niż trudniej 😉

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Plus80 napisał:

Mój ulubiony zawodnik. W wolnej jeździe. Piękne karwingowe skręty.  Ciekaw jestem, co to za narty ?  Wyglądają na typowe slalomki. Może ktoś jest lepiej zorientowany w sprzęcie z przed czterdziestu lat.

https://www.youtube.com/watch?v=qz4S4ETxtCc

świetnie jedzie mimo poważnego wieku.

Ciekawe jak by ocenili forumowi eksperci gdyby nie wiedzieli że to Stenmark ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jan napisał:

świetnie jedzie mimo poważnego wieku.

Ciekawe jak by ocenili forumowi eksperci gdyby nie wiedzieli że to Stenmark ?

Weź się uspokój... 65 to poważny wiek?... też coś....

Niedawno jeździłem ( jak okazalo sie z rozmowy)z moim rówiesnikiem. Obaj na slalomkach, ja na racetigrach fis, on na atomikach arc dl 195, czyli dość krótkich jak na ołówki. Jak opowiadał to wrócił niedawno do nart, jezdzi rzadko i nie warto mu zmieniac , bo musialby sie nauczyc na taliowanych. A i tak jest mistrzem stoku....;-)

 

Jak jesteśmy przy dawnych mistrzach na nowych nartach to może ta mistrzyni:

 

Edytowane przez mig
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, to jest niedopuszczalne dla mojego zdrowia psychicznego, trasa jest czarna, ludzie na niej walczą, a ty sobie jak na baletkach jedziesz ciętym skrętem jak po jakimś plaskaczu 😋. Fajnie sobie było przypomnieć niedawne harce w San Pellegrino, ta trasa zawsze nas cieszyła. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chertan napisał:

Bartek, to jest niedopuszczalne dla mojego zdrowia psychicznego, trasa jest czarna, ludzie na niej walczą, a ty sobie jak na baletkach jedziesz ciętym skrętem jak po jakimś plaskaczu 😋. Fajnie sobie było przypomnieć niedawne harce w San Pellegrino, ta trasa zawsze nas cieszyła. 

Cze

To że czarna to pikuś, a gdzie naturalne przeszkody (czyt. inni narciarze)? No i sztruks jak ta lala - no chyba jeszcze nikogo tam nie było, ale zazdroszczę.

pozdrawiam

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...