Skocz do zawartości

Program do obróbki/montażu (niekoniecznie darmowy) - porada


rung

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podobny temat już był ale jakiś czas temu :)

Chciałbym liczne filmy z wyjazdów co jakiś czas montować w krótki, dynamiczny filmik.

Kiedyś zrobiłem dla znajomych coś takiego w Windows Movie Maker:

https://youtu.be/PKIBMFJLKYs

ale chętnie kupiłbym program dający nieco większe możliwości oraz lepszą jakość, bo WMM nawet przy zapisie na najwyższych parametrach "ucina" mi trochę z jakości (Wam też?)

 

To na czym mi zależy to kilka rzeczy:

 

- prosty interface (np. odpowiada mi taka oś czasu jak w WMM ale z możliwością numerycznego dopasowywania obrazu/dźwięku co do ułamków sekund)

- korekta obrazu (jasność/kontrast)

- stabilizacja obrazu

- obsługa MP4 (w WMM na WIndows Wista np. nie ma :) )

 

Wodotryski, efekty specjalne - niekoniecznie.

 

Chętnie wydam do 300zł/60$.

 

Myślałem o Pinnacle.

Widziałem że parę osób używa Sony coś tam :)

 

Coś jeszcze? Chętnie poznam Wasze opinie, za które z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podobny temat już był ale jakiś czas temu :)

Chciałbym liczne filmy z wyjazdów co jakiś czas montować w krótki, dynamiczny filmik.

Kiedyś zrobiłem dla znajomych coś takiego w Windows Movie Maker:

https://youtu.be/PKIBMFJLKYs

ale chętnie kupiłbym program dający nieco większe możliwości oraz lepszą jakość, bo WMM nawet przy zapisie na najwyższych parametrach "ucina" mi trochę z jakości (Wam też?)

 

To na czym mi zależy to kilka rzeczy:

 

- prosty interface (np. odpowiada mi taka oś czasu jak w WMM ale z możliwością numerycznego dopasowywania obrazu/dźwięku co do ułamków sekund)

- korekta obrazu (jasność/kontrast)

- stabilizacja obrazu

- obsługa MP4 (w WMM na WIndows Wista np. nie ma :) )

 

Wodotryski, efekty specjalne - niekoniecznie.

 

Chętnie wydam do 300zł/60$.

 

Myślałem o Pinnacle.

Widziałem że parę osób używa Sony coś tam :)

 

Coś jeszcze? Chętnie poznam Wasze opinie, za które z góry dziękuję.

 

jak jeszcze mialem GoPro to uzywalem ichniego Studio i wystarczalo, gdy zmienilem kamerke na nowoczesniejszy model alternatywny okazalo sie, ze GoPro Studio juz nie chce ze mna gadac :-)

Testowalem kilka pomniejszych programow ale zostalem przy Magix Vegas Pro (dawniej Sony Vegas) , troche toto drogie bo nawet 800€ (dostepne sa tez witaminy ;) ). Ewentualnie masz takiego kreatora Magix FastCut czy tez kilka pomniejszych wersji programu np. Vegas Studio - w zaleznosci od potrzeb juz od 50€.

Vegas na poczatku przytlacza interfacem - polecam zajrzec na uniwersytet YouTube - dostepne sa fajne kursy w jez. polskim ktore pomoga ogarnac temat.

Czasem na szybkiego robie cos w Nero, ale ten irytuje mnie zawsze....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady.

Ściągnąłem triala Vegas Platinium, wygląda całkiem fajnie.

- intuicyjny interface

- polska wersja jęz.

- ma potrzebne mi funkcje (korekta obrazu, stabilizacja)

 

Trochę trudno na początku poruszać się w bibliotece z efektami i nie jest łatwo dobrać format renderowania tak by film nie tracił na jakości, ale pomagają tutoriale z youtube.

Jeszcze raz dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką cierpliwość trzeba mieć do GoPro Studio. OK, mój laptop nie jest stacją graficzną (roczniak, Corei3, ledwie 4Gb RAMu i zintegrowana grafika), ale by trzyminutowy projekt wczytywać 10 minut? A przy obróbce by aż tak rzeźbić???
Do tej pory korzystałem z MovieMakera, który ma swoje mankamenty, ale chyba przestanę je zauważać jeśli tak ma to wyglądać. Bo działał "z marszu".
Mam Pinnacle Studio, to świetny program, ale kupione ładnych kilka lat temu i nie obsługuje różnych formatów (upgrade nie warty takiej świeczki) i teraz bezużyteczny.
Przy następnym sklejaniu filmików przyjrzę się propozycji ZanZibi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką cierpliwość trzeba mieć do GoPro Studio. OK, mój laptop nie jest stacją graficzną (roczniak, Corei3, ledwie 4Gb RAMu i zintegrowana grafika), ale by trzyminutowy projekt wczytywać 10 minut? A przy obróbce by aż tak rzeźbić???
Do tej pory korzystałem z MovieMakera, który ma swoje mankamenty, ale chyba przestanę je zauważać jeśli tak ma to wyglądać. Bo działał "z marszu".
Mam Pinnacle Studio, to świetny program, ale kupione ładnych kilka lat temu i nie obsługuje różnych formatów (upgrade nie warty takiej świeczki) i teraz bezużyteczny.
Przy następnym sklejaniu filmików przyjrzę się propozycji ZanZibi.

 

Zainstalowałem też Videopad, polecany kilka postów wyżej - wygląda całkiem ciekawie, warto spróbować, bo chyba faktycznie daje radę także na niewyszukanym sprzęcie.

W gopro studio nie mogłem znaleźć stabilizacji obrazu - faktycznie jej tam nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przetestowałem triala Vegas Studio Platinium i wydaje się że ma wszystko czego mi trzeba.

 

Trial jest w pełni funkcyjny więc można się pobawić.

Dzisiaj wyrzeźbiłem filmik na próbę :)

 

https://youtu.be/ElWKyfn3Fww

 

"Po wypłacie" kupię :)

Używałem też PowerDirector. Nawet jakąś wersję mam kupioną. Może z możliwościami szału nie ma ale pamiętam, że jak dla mnie, na początku zajmowania się nieliniowym montażem, był najbardziej chyba intuicyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...