Skocz do zawartości

Gdzie na... sanki (śląsk)?


loockas

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę inny temat niż narty, bo dzieci na ten sport jeszcze za malutkie :) Czy znacie jakieś fajne miejsce w śląskich górach gdzie można bezpiecznie pojeździć z dziećmi na sankach/jabłuszkach itd? Chodzi mi np o ośrodki narciarskie, które dysponują miejscem gdzie można bez obaw o nadjeżdżających narciarzy pobawić się z dziećmi na śniegu. Kiedyś coś takiego było w Istebnej, chyba nawet wyciąg taśmowy był dla dzieciaków. W mojej okolicy niestety ilość śniegu nie powala, a do Szczyrku czy Wisły mam godzinkę jazdy. Wolałbym jednak jechać w sprawdzone miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tego co wiem to jeszcze jest coś takiego w Istebnej.... Również byliśmy tam jakiś czas temu Chcielibyśmy wybrać się na poczatku marca ( mam nadzieję,że śnieg jeszcze będzie ale biorac pod uwagę jak prezentuje się zima w tym roku to dusza szansa na to, że uda się coś takiego zorganizować).

 

Jeśli planujesz wyjazd na kilka dni to polecam rozejrzeć się tutaj;

http://www.sunandsnow.pl/index.php

 

Można tam wynajać sobie mieszkanie czy domek. Co z uwagi na obecność kuchni jest najwygodniejszą opcją noclegową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Odkopię własny temat. Byłem dzisiaj z córką w Wiśle, w ośrodku Stok. Jest tam "Zimowy Plac Zabaw". Wstęp 12zł od osoby bez limitu czasu*. Na miejscu jest karuzela z pontonami oraz spory kawałek górki do jazdy na sankach z wyciągiem taśmowym. Do dyspozycji jest kilkanaście par sanek, ale lepiej mieć własne przy większej ilości ludzi. 

 

* przy wejściu jest kołowrotek i niestety wejście jest jednorazowe. Aby skorzystać np z restauracji musimy opuścić plac i ewentualnie wrócić z nowym biletem. Na placu jest niestety tylko toitoi, co trochę psuje ogólną ocenę tego placu zabaw. Gdyby tam była normalna toaleta i jakaś budka z herbatą, to miejsce byłoby idealne :)

 

Z innych miejsc jakie wyniuchałem to:

 

1. Biały Krzyż - jest tam miejsce do jazdy na sankach poza trasą narciarską

2. Góra Żar - na szczycie można pojeździć na sankach na polanie za stacją kolejki. Kolejką wyjeżdżamy z sankami i ewentualnie wracamy

3. Szczyrk SMR - w okolicach parkingu w Czyrnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię własny temat. Byłem dzisiaj z córką w Wiśle, w ośrodku Stok. Jest tam "Zimowy Plac Zabaw". Wstęp 12zł od osoby bez limitu czasu*. Na miejscu jest karuzela z pontonami oraz spory kawałek górki do jazdy na sankach z wyciągiem taśmowym. Do dyspozycji jest kilkanaście par sanek, ale lepiej mieć własne przy większej ilości ludzi. 

 

* przy wejściu jest kołowrotek i niestety wejście jest jednorazowe. Aby skorzystać np z restauracji musimy opuścić plac i ewentualnie wrócić z nowym biletem. Na placu jest niestety tylko toitoi, co trochę psuje ogólną ocenę tego placu zabaw. Gdyby tam była normalna toaleta i jakaś budka z herbatą, to miejsce byłoby idealne :)

 

Z innych miejsc jakie wyniuchałem to:

 

1. Biały Krzyż - jest tam miejsce do jazdy na sankach poza trasą narciarską

2. Góra Żar - na szczycie można pojeździć na sankach na polanie za stacją kolejki. Kolejką wyjeżdżamy z sankami i ewentualnie wracamy

3. Szczyrk SMR - w okolicach parkingu w Czyrnej

Katowice - Park Kościuszki kiedyś nawet wyciąg był - teraz ważniejsze są kolejne markety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

* przy wejściu jest kołowrotek i niestety wejście jest jednorazowe. Aby skorzystać np z restauracji musimy opuścić plac i ewentualnie wrócić z nowym biletem. Na placu jest niestety tylko toitoi, co trochę psuje ogólną ocenę tego placu zabaw. Gdyby tam była normalna toaleta i jakaś budka z herbatą, to miejsce byłoby idealne :)

 

 

To wygodny jesteś i zdolny do narzekania. Kiedyś niczego nie było i się jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygodny jesteś i zdolny do narzekania. Kiedyś niczego nie było i się jeździło.

kiedyś nie było ratraków ,naśnieżania ,podgrzewanych kanap,samochodów z klimatyzacją i innych cudów,a teraz jest teraz ,świat nie stoi w miejscu ,normalny kibelek to nie szczyt marzeń,a kolega loockas pisze dobre relacje z wyjazdów narciarskich po beskidzkich pagórkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygodny jesteś i zdolny do narzekania. Kiedyś niczego nie było i się jeździło.

 

Daleko mi do narzekania. Byłem, to piszę co widziałem. Staram się pisać posty użyteczne dla innych. Nie wiem dlaczego wyrażanie niepochlebnej opinii (w tym wypadku o szczegółach, bo całość oceniam pozytywnie) od razu traktowane jest jako narzekanie? Mnie i moim dzieciom wystarczy pagórek do jazdy na sankach, ale że śnieg jeszcze w zeszłym tygodniu nie rozpieszczał, to w grę wchodziły w zasadzie tylko miejsca do tego przygotowane. Wbrew pozorom takich miejsc nie ma wiele.

 

Nie mniej toitoi dla dzieci to średnio przemyślane rozwiązanie, a już dla dziewczynek szczególnie :) Tym bardziej dziwi obecność toitoi obok 4 gwiazdkowego hotelu :) Tak czy inaczej pewnie tam wrócę, bo miejsce do zabawy jest świetne. Mam nadzieję, że następnym razem zabiorę też narty, bo czerwona trasa wzdłuż krzesła wygląda ciekawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś nie było ratraków ,naśnieżania ,podgrzewanych kanap,samochodów z klimatyzacją i innych cudów,a teraz jest teraz ,świat nie stoi w miejscu ,normalny kibelek to nie szczyt marzeń,a kolega loockas pisze dobre relacje z wyjazdów narciarskich po beskidzkich pagórkach

To postaw sobie na jakiejkolwiek działce profi WC ( w zimie ogrzewane ) życzę powodzenia w uzgadnianiu warunków zabudowy i innych instytucji, które opiniują decyzję. Koszty są naprawdę wysokie dlatego Toi-Toi jest uniwersalny i tani w eksploatacji.

PS. 

Nie piszę relacji bo już za dużo widziałem dobrego i złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę śniegu spadło w tym tygodniu na śląsku. Dzisiaj odwiedziłem sąsiednią i jednocześnie moją rodzinną miejscowość - Lędziny i górkę Klimont. Kiedyś był tutaj nawet orczyk, ale lata temu został zdemontowany. Trochę błota było, bo to pole orne ale miejsce na sanki świetne. W końcu było też gdzie pośmigać z córką na nartosankach, bo w Wiśle nie pozwalali :P

 

 

To postaw sobie na jakiejkolwiek działce profi WC ( w zimie ogrzewane ) życzę powodzenia w uzgadnianiu warunków zabudowy i innych instytucji, które opiniują decyzję. Koszty są naprawdę wysokie dlatego Toi-Toi jest uniwersalny i tani w eksploatacji.

 

Tylko, że my rozmawiamy o obiekcie z 4 gwiazdkowym hotelem :) 20m niżej jest dolna stacja krzesła i restauracja z pełnym zapleczem sanitarnym. Ja się serio nie czepiam, zwracam tylko uwagę na dla wielu pewnie niedogodność jaką może być toitoi. Wg mnie wystarczyło zrobić kołowrotek te 20m niżej i już osoby odwiedzające plac zabaw miałyby dostęp do całego obiektu. I tak każdy kto tam przebywa ma karnet narciarski lub bilet na plac zabaw. Na pewno ludzie zostawiliby więcej kasy na miejscu. Nie wiem czy ten plac zabaw nie jest nowością, bo podczas zakupu biletów robili ankiety z pytaniem skąd się o nim dowiedziałem. Być może plany rozbudowy są. Widać, że zainteresowanie jest ogromne, bo ludzi było naprawdę dużo. Takich miejsc nie ma wiele. Pontony i taśma są jeszcze w Istebnej w Zagroniu. Tam jednak płaci się za ilość zjazdów więc można poruszać się swobodnie po całym obiekcie. 

Załączone miniatury

  • IMG_0741.JPG
  • IMG_0737.JPG
  • IMG_0738.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko, że my rozmawiamy o obiekcie z 4 gwiazdkowym hotelem :) 20m niżej jest dolna stacja krzesła i restauracja z pełnym zapleczem sanitarnym. Ja się serio nie czepiam, zwracam tylko uwagę na dla wielu pewnie niedogodność jaką może być toitoi. Wg mnie wystarczyło zrobić kołowrotek te 20m niżej i już osoby odwiedzające plac zabaw miałyby dostęp do całego obiektu. I tak każdy kto tam przebywa ma karnet narciarski lub bilet na plac zabaw. Na pewno ludzie zostawiliby więcej kasy na miejscu. Nie wiem czy ten plac zabaw nie jest nowością, bo podczas zakupu biletów robili ankiety z pytaniem skąd się o nim dowiedziałem. Być może plany rozbudowy są. Widać, że zainteresowanie jest ogromne, bo ludzi było naprawdę dużo. Takich miejsc nie ma wiele. Pontony i taśma są jeszcze w Istebnej w Zagroniu. Tam jednak płaci się za ilość zjazdów więc można poruszać się swobodnie po całym obiekcie. 

20 metrów robi naprawdę różnicę w dojściu do WC. Nie rozumiem o co masz pretensje przecież są tam bary z pełnym wyposażeniem sanitarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 metrów robi naprawdę różnicę w dojściu do WC. Nie rozumiem o co masz pretensje przecież są tam bary z pełnym wyposażeniem sanitarnym.

 

Czytaj ze zrozumieniem. Nie mam pretensji. Uprzedzam kogoś kto tam będzie jechał, że wchodząc na teren placu nie wyjdzie z niego w celu skorzystania z normalnej toalety lub restauracji, bo bilet jest jednorazowy. Tyle, albo aż tyle. Ześ się uczepił :) Dla mnie EoT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nim będzie relacja z nart, to jeszcze słowo o sankach. Sankolandia położona jest na zboczach Kotylniczego Wierchu w miejscowości Muszyna. Inaczej zwana Sankostradą. Fajna trasa saneczkowa, bardzo długa, choć niekoniecznie warto tam jechać w tłumie (sporo zderzeń na trasie). Po wywiezieniu traktorem na górę, radziłbym troszkę poczekać i ruszyć jako ostatni. Ja jednak wolę narty.

Wjazd na górę, takim oto zestawem.

IMG-20211228-135621.jpg

Mapa tras.

IMG-20211228-135801.jpg

I sama trasa.

IMG-20211228-135710.jpg

O to kolejka w oczekiwaniu na pojazd, który wwiezie na początek trasy. Dziś duży ruch.

 IMG-20211228-135934.jpg

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...