Skocz do zawartości

Narty dla zaawansowanego


Introzime

Rekomendowane odpowiedzi

1. K/M - M
2. Wiek - 17
3. Waga - 70 (gotowy do jazdy 75) kg
4. Wzrost - 176 cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ? - 13 sezonów 
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? pomiędzy 7-8
7. Jakie masz buty ? Nordica Nrgy h3 100
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? salomony race (stare equipe, bodajże, miały 2 równoległe szare wzmocnienia na początku i końcu nart 155) Fischer rc4 sc 165
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? krótkie agresywne skręty, prędkość 60-80 km/h
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? czerwone, przygotowane Austria (jeśli są trudne warunki wole jazdę śmigiem w muldach niż po lodzie)
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - jazda sportowa
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja b.dobra, 7 w Austrii i 3 dni w Białce
13. Możliwości finansowe - Im mniej tym lepiej, celuje w używane 1/2 sezony

 

Moimi faworytami są Atomic redster 3.0 sl i Volkl racetiger (obie 165). Chciałbym poznać opinię o tych nartach (lub podobnych np. fischer rc4 wc sc) i zapytać się czy warto zainwestować w narty z normą fis (np. Atomic redster fis sl m+x19)

Odczucia z poprzednich nart

-Salomony: krótkie, ciężkie. Bardzo dobre w skrętach, przy dużej prędkości mocno myszkowały, ale je lubiłem. Fischery dłuższe, lepiej zachowywały się przy prędkości, ale brakuje mi twardości i zadziorności salomonów.

Także czekam na wasze odczucia i rady :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na obu wymienionych prze Ciebie nartach, obie 165, ale na Volkl tylko 1h.

Atomic dużo bardziej szukają skrętu, są mniej męczące ale dość miękkie. Bardzo łatwo jest na nich jechać szybkim krótkim skrętem.

Po pierwszym zjeździe chciałem iść zamienić je na 170, ale za leniwy byłem. Genaralnie, miałem wrażenie, że są za miękkie. Byłem trochę zawiedziony, bo po jeździe na Doubledeck 2.0 oczekiwałem podobnej charakterystyki. Tamte były trochę twardsze.

 

Volkle były dużo twardsze, trzeba było włożyć sporo siły aby oddawały. Dużo bardziej męczące.

Opinia subiektywna, ważę 70kg. Raczej żadnej z tych nart bym dla siebie nie kupił, jednak jeśli już to Doobledecka.

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na obu wymienionych prze Ciebie nartach, obie 165, ale na Volkl tylko 1h.

Atomic dużo bardziej szukają skrętu, są mniej męczące ale dość miękkie. Bardzo łatwo jest na nich jechać szybkim krótkim skrętem.

Po pierwszym zjeździe chciałem iść zamienić je na 170, ale za leniwy byłem. Genaralnie, miałem wrażenie, że są za miękkie. Byłem trochę zawiedziony, bo po jeździe na Doubledeck 2.0 oczekiwałem podobnej charakterystyki. Tamte były trochę twardsze.

 

Volkle były dużo twardsze, trzeba było włożyć sporo siły aby oddawały. Dużo bardziej męczące.

Opinia subiektywna, ważę 70kg. Raczej żadnej z tych nart bym dla siebie nie kupił, jednak jeśli już to Doobledecka.

pzdr

A czy ktoś jeszcze możne je porównać z fischer rc4 wc sc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Jeżeli nie atomici i volkle to co będzie dobre dla mnie? Co do skretow przy 80 no cóż, w polskich warunkach w Białce nie osiągalne (ludzie) ale nie jeżdżę cały czas krótkimi. Lubię prędkość, przy szybszych skręcam średnimi, wykorzystując cały dostępny promień. Narty lubie sztywniejsze wiec te atomici chyba nie będą dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Jeżeli nie atomici i volkle to co będzie dobre dla mnie? Co do skretow przy 80 no cóż, w polskich warunkach w Białce nie osiągalne (ludzie) ale nie jeżdżę cały czas krótkimi. Lubię prędkość, przy szybszych skręcam średnimi, wykorzystując cały dostępny promień. Narty lubie sztywniejsze wiec te atomici chyba nie będą dobre.

Wypożycz i potestuj, bo one się wszystkie różnią między sobą i to bardzo. Osobiście nie kupiłbym w tym momencie narty bez wcześniejszego sprawdzenia. Bardzo fajnie np. jeździło mi się na Rossi Elite Hero ST oraz na Dynastarach R21 (to nazwa nie promień). Ale to sobie trzeba samemu zobaczyć, bo może nie przypasować.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Jeżeli nie atomici i volkle to co będzie dobre dla mnie? Co do skretow przy 80 no cóż, w polskich warunkach w Białce nie osiągalne (ludzie) ale nie jeżdżę cały czas krótkimi. Lubię prędkość, przy szybszych skręcam średnimi, wykorzystując cały dostępny promień. Narty lubie sztywniejsze wiec te atomici chyba nie będą dobre.

Nordica Doberman Spitfire EDT i długo, długo nic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...