Skocz do zawartości

Austria połowa marca - jakie pewne ośrodki?


JohnyB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przed zadaniem tego pytania zastanawiałem się czy jest gdzieś na forum taka rozpiska z podziałem na kraj i miesiąc (początek, koniec) jeżeli chodzi o pewne warunki narciarskie.

Fajnie by było spojrzeć np. na Włochy, druga połowa marca i mamy listę pewnych ośrodków. Może ktoś już tworzył taką listę.

 

Teraz pytanie ;-)

 

Przeglądałem ośrodki w Austrii i w północnych Włoszech i koniec wysokiego sezonu kończy się w połowie marca tj. 17 lub 18 w zależności od ośrodka.

Czy w ośrodkach położonych bliżej Monachium np. Saalbach-Hinterglemm itp. można liczyć zaraz po tym terminie na pewne warunki śniegowe?

Co z innymi ośrodkami w tym terminie np. SFL, Nauders, Ischgl?

 

Możecie podać jakieś sprawdzone miejsca?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

przed zadaniem tego pytania zastanawiałem się czy jest gdzieś na forum taka rozpiska z podziałem na kraj i miesiąc (początek, koniec) jeżeli chodzi o pewne warunki narciarskie.

Fajnie by było spojrzeć np. na Włochy, druga połowa marca i mamy listę pewnych ośrodków. Może ktoś już tworzył taką listę.

 

Teraz pytanie ;-)

 

Przeglądałem ośrodki w Austrii i w północnych Włoszech i koniec wysokiego sezonu kończy się w połowie marca tj. 17 lub 18 w zależności od ośrodka.

Czy w ośrodkach położonych bliżej Monachium np. Saalbach-Hinterglemm itp. można liczyć zaraz po tym terminie na pewne warunki śniegowe?

Co z innymi ośrodkami w tym terminie np. SFL, Nauders, Ischgl?

 

Możecie podać jakieś sprawdzone miejsca?

 

Pozdrawiam

Różnie bywa :) 8 lat temu na początku marca w Saalbach Hinterglemm na południowych trasach śnieg był tylko na trasach (poniżej zdjęcie z 3 marca), a w połowie marca dosypało. Tak jak ktoś wspomniał - im wyżej tym pewniej :) Stubai, Hintertux, pewnie i Kaprun (Kaprun jest niedlaeko S-H).

Załączone miniatury

  • IMG_0025.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku byłem połowa-koniec marca w Nauders. Warunki super, śniegu mnóstwo. Stoki super przygotowane. Ludzi bardzo mało. Ja polecam.

 

Potwierdzam w 100% ;-)

 

W tym roku też jedziemy do Nauders w marcu (11-18.03.2017), generalnie Marzec to najlepszy okres na nartowanie w ostatnich latach ;-)

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...