Skocz do zawartości

Opady w Austrii


JurekP

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeszcze radze wyprobowac zakladanie lancuchow bo mi wczoraj zeszlo 1,5h przejechanie 10km do domu :)

A to wszystko dlatego ze olalem temat i sie nie podszkolilem a quattro niestety nie mam,  :(, jeszcze :)

Ja mam Audi quattro i Touarega ze stałym napędem na 4 łapy :D  tak więc opady śniegu, o ile nie są gigantyczne, nie są mi straszne.

 

Oba auta przydały się podczas wyjazdu na Święta do Białki Tatrzańskiej, gdzie to na ośnieżonym podjeżdzie auta z napędem na 1 oś miały problemy, a moje czterołapy poszły do przodu jak dzika świnia w kartofle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Śledzę Meteo. Nadzieja wstępuje, gdy na północnym Atlantyku pojawia się wir niżowy i grozi Europie. Prognozy mówią o opadach za tydzień. Wir słabnie, przesuwa gdzieś na wschód. Afryka dmucha, pojawią się inwersja i w Alpach niżej kwiatki kwitną na południowych zboczach. Na północnych beton ze sztucznego śniegu. Znikąd nadziei. Wszystko przez ten internet. Wszędzie kamery. Prognozy nawet dość dokładne na dwa tygodnie. Nie to co dawniej. Człowiek jak widział chmury w górach w zimie, to rodziła się nadzieja, że będzie sypało. Teraz wiadomo z dziesiątków portali meteo, że to zmyłka, te chmury. Teraz mam nadzieję, że po 15 stycznia będzie w niejakim Lungau pół metra świeżego śniegu. Na razie coś się świeci i jakaś większa warstwa chmur, napłynie znad Atlantyku nad Alpy. Dając głównie opady w Austrii. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze... Wychodzi, ze to bedzie akurat po opadzie.
Na czym dotychczas jezdziles w warunkach, jakie sie zapowiadaja?


Po i przed :)
Od pewnego czasu jeżdżę na Legendach (Dynastar) wcześniej były Gotamy i Mantra. Plus to co mi się udało pożyczyć (całkiem sporo).

Pozdro
Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nóżkami przebieram - w piątek sprawdzimy!

 

Przy okazji wypróbuję moje "nowe" Watea 94.  

 

Pozdro

Wiesiek

 

Ja też w piątek sprawdzę czy przykryło łąki F33, F34 i F35 w Fieberbrunn. Tradycyjnie na Lumberjackach ale tym razem z ruchomą piętą i fokami w plecaku ;)

 

Pozdrawiam

marioo

PS. Oby się sprawdziło chociaż w połowie ;)

Screen-Shot-2017-01-03-at-23.15.14.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki masz motor w Audi bo tam oni wszystko jak leci nazywaja Quattro a to Quattro (przekladnia TorSen typ A,B lub C) wcale nie jest tylko Haldex. No chyba ze mowimy o prawilnym Quattro to respect dla Ciebie bo to wspaniale auto :)

To samo tyczy sie VW. Nie jest to niestety staly naped na 4 lapy tak jak jest to w przekladni TorSen tylko jest to zestaw ciernego sprzegla ktory dolacza naped w razie W.

Nie zmienia to faktu ze jezdzi sie duzoooo lepiej niz w przypadku klasycznej oski.

Mam to samo w moim drugim samochodzie marki Skoda gdzie z tego co sie orientuje jest Haldex 5 generacji.

Szalu nie ma d..y nie urywa ale daje rade i to jest najwazniejsze

 

a propos opadow w Austii

to sypie na maxa wlasnie przynajmniej w Lichtensteine ktory graniczy z Austria :)

Jest pieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w piątek sprawdzę czy przykryło łąki F33, F34 i F35 w Fieberbrunn. Tradycyjnie na Lumberjackach ale tym razem z ruchomą piętą i fokami w plecaku ;)

 

Pozdrawiam

marioo

PS. Oby się sprawdziło chociaż w połowie ;)

 

Mario - na razie bym się martwił info z naszej chałupy: " jak nie dacie rady do nas podjechać na łańcuchach to po Was przyjedziemy" :D - nie wiem - chyba ratrakiem będą nas tam wciągać ... . Będzie wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki masz motor w Audi bo tam oni wszystko jak leci nazywaja Quattro a to Quattro (przekladnia TorSen typ A,B lub C) wcale nie jest tylko Haldex. No chyba ze mowimy o prawilnym Quattro to respect dla Ciebie bo to wspaniale auto :)

To samo tyczy sie VW. Nie jest to niestety staly naped na 4 lapy tak jak jest to w przekladni TorSen tylko jest to zestaw ciernego sprzegla ktory dolacza naped w razie W.

 

Audi A6 C6 z Torsenem na pokładzie. Touareg I ze stałym napędem na 4 koła [brak Haldexa].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...