Skocz do zawartości

Pytanie geometryczne


Estka

Rekomendowane odpowiedzi

Syn dostał narty GS jr (przy okazji dziękuje Tym, którzy mi takie doradzali  :)). Zawsze jeździł lepiej ode mnie, bo zaczął jako przedszkolak (a ja - jako mama przedszkolaka ;)), ale ostatnio ta różnica jest jeszcze większa. I teraz mam pytanie:

Jego narty mają promień określony jako ˃17 m, a moje mają 14 m. Czy różnice z naszych prędkościach wynikają tylko z różnicy w umiejętnościach, czy też same narty mają na to wpływ?

Ps.

Nie mogę niestety przetestować jego nart, bo wiązania są przystosowane do większych rozmiarów niż moje buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn dostał narty GS jr (przy okazji dziękuje Tym, którzy mi takie doradzali  :)). Zawsze jeździł lepiej ode mnie, bo zaczął jako przedszkolak (a ja - jako mama przedszkolaka ;)), ale ostatnio ta różnica jest jeszcze większa. I teraz mam pytanie:
Jego narty mają promień określony jako ˃17 m, a moje mają 14 m. Czy różnice z naszych prędkościach wynikają tylko z różnicy w umiejętnościach, czy też same narty mają na to wpływ?
Ps.
Nie mogę niestety przetestować jego nart, bo wiązania są przystosowane do większych rozmiarów niż moje buty.



Zasadniczy wpływ na prędkość ma waga i opór powietrza a nie promień.

Pozdro
Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczy wpływ na prędkość ma waga i opór powietrza a nie promień.


Gabarytami jesteśmy zbliżeni. Młody jest ode mnie 3 cm wyższy i jakieś 5-6 kg cięższy. Ale narty ma dłuższe i cięższe od moich ;).

Bardziej w odwadze


To wiem, ale miałam nadzieję, że jego lepsze narty będą moją wymówką :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczy wpływ na prędkość ma waga i opór powietrza a nie promień.

Pozdro
Wiesiek

noo - pod warunkiem, że "Pytanie geometryczne" dotyczyło skakania z Pałacu Kultury. Sorry - tak mi tylko przyszło na myśl .. .

Przy okazji Najlepszego w Nowym wszystkim SF-orumowiczom.

 

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo - pod warunkiem, że "Pytanie geometryczne" dotyczyło skakania z Pałacu Kultury.

 

Nie powiesz nam chyba, ze nie przybierasz oplywowej pozycji na dlugich plaskich odcinkach, nawet przy predkosciach tak malych jak 20 km/h, aby pokonac je bez odpychania sie kijami albo jazdy "lyzwa"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...