Skocz do zawartości

diagnoza bólu stóp w butach


Rekomendowane odpowiedzi

Buty nie są za małe ani nie za wąskie. Rozumiem że na kanapie następuje ich poszerzenie i jest OK? 

Nie, w pozycji zjazdowej, czy na orczyku, stopa rozkłada się na cała szerokość. I dlatego cierpnie. Ale to są tylko hipotezy. Mnie cierpły stopy, gdy miałem za małe, i za wąskie, buty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No widzisz krok po kroczku.
Pytałem testowo z tą aspiryną.
Ja mam obydwie stopy po zlamaniach.
Podobne dolegliwości ale nie zawsze.
Unikam orczyków na ogół.
Na kanapie też się zdarzy.
Zwykle basta.
Zmień na skitury;-)

 

Zakrzepicę miałem  rok temu w lewej nodze - brałem xarelto przez kilka miesięcy. Buty mam już 3 lata z tymi samymi objawami.  Nie widzę różnicy przed i po zakrzepicy jeśli chodzi o objawy o których piszę bo bolą mnie obydwie stopy. Inna sprawa,  że miałem badane obydwie nogi przez angiologa (tego od żył) 2 mce temu i wykazał niewydolność żylną w obydwu stopach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakrzepicę miałem rok temu. Buty mam już 3 lata z tymi samymi objawami. Nie widzę różnicy przed i po zakrzepicy jeśli chodzi o objawy o których piszę.


No ale ta zakrzepica z czegoś zgaduję się wzięła. Zacznij od tych sidasów. Do tego możesz też dokupić skarpety merino, też mogą być sidasa, cienkie a grzeją np te
https://contingent.p...ki-performance/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ta zakrzepica z czegoś zgaduję się wzięła. Zacznij od tych sidasów. Do tego możesz też dokupić skarpety merino, też mogą być sidasa, cienkie a grzeją np te
https://contingent.p...ki-performance/

Na rozpoczęcie poprzedniego sezonu naderwałem sobie ścięgna w lewym kolanie. Miesiąc w ortezie zaowocował zakrzepicą. Objęła ona żyłe podudową oraz podkolanową.

Ja już mam cieniutkie skarpetki. Cienka skarpeta+orczyk=ból. Gruba skarpeta X socks+ kanapa=banan na twarzy. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozpoczęcie poprzedniego sezonu naderwałem sobie ścięgna w lewym kolanie. Miesiąc w ortezie zaowocował zakrzepicą. Objęła ona żyłe podudową oraz podkolanową.

Ja już mam cieniutkie skarpetki. Cienka skarpeta+orczyk=ból. Gruba skarpeta X socks+ kanapa=banan na twarzy. Dzięki za pomoc.

Wiele lat złe buty zabierały mi przyjemność z jazdy. I wiele zrobiłem aby jakoś się z butami "dogadać". W końcu o zdroworozsądkowej małżonki dostałem porządną burę i wygoniła mnie do wypożyczalni nart po dobre buty. A stopy bolały mnie jak diabli. Bardzo sympatyczna obsługa wypożyczalni wyciągnęła parę różnych butów i bardzo bolące stopy "powiedziały" które buty są dla nich. Oczywiście zaraz po ich wyborze pojechałem je testować. No i stał się cud,  buty narciarskie były jak te do codziennego chodzenia. Nic nie uwiera, idąc do knajpy czy siedząc na wyciągu nie muszę luzować klamer. Tak, te buty mają wady, są stare, miało je na nogach milion osób i pewnie nie są ostatnim krzykiem mody. Ale w końcu mogę się cieszyć jazdą, a to rekompensuje wszystkie"wady". Oczywiście wypożyczalnia mi te buty sprzedała. 

Problem z butami jest taki że ich zakup to jest taka swoista randka w ciemno. Dopiero na stoku dowiadujemy się jakie jajko niespodziankę kupiliśmy. Jest też z tym związany jeszcze jeden aspekt. Uwierające buty mają bezpośredni wpływ na naszą technikę jazdy, bo szukamy niebolącej pozycji, bo się usztywniamy. A to z kolei może prowadzić do bólu kręgosłupa, kolan czy też skrajnie do wypadków. Więc może warto jak nam już buty dadzą na stoku porządnie w kość, pójść do wypożyczalni i potestować parę par butów. Może rozwiązanie jest bliżej niż nam się wydaje. A buty z wypożyczalni można wymieniać co chwila i szukać tych specjalnie dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z butami jest taki że ich zakup to jest taka swoista randka w ciemno. Dopiero na stoku dowiadujemy się jakie jajko niespodziankę kupiliśmy. Jest też z tym związany jeszcze jeden aspekt. Uwierające buty mają bezpośredni wpływ na naszą technikę jazdy, bo szukamy niebolącej pozycji, bo się usztywniamy. A to z kolei może prowadzić do bólu kręgosłupa, kolan czy też skrajnie do wypadków. Więc może warto jak nam już buty dadzą na stoku porządnie w kość, pójść do wypożyczalni i potestować parę par butów. Może rozwiązanie jest bliżej niż nam się wydaje. A buty z wypożyczalni można wymieniać co chwila i szukać tych specjalnie dla nas.

Nie do końca ranka w ciemno. Można się do wizyty w sklepie przygotować, by wiedzieć czego szukać. Każdy z nas jest inny, ma inną budowę ciała, nóg, stóp. Wspomniany przeze mnie Morgan w swoim kursie poświęcił butom narciarskim i różnym aspektom z nimi związanym, ok. 2 godzin. 2 godziny o butach? Nie przesada? Ano nie. Jak się tak dobrze przyjrzeć, to jest o czym mówić. Długość to tylko jeden z elementów, może najłatwiejszy w wyborze. Ale niewiele się już mówi np. o pochyleniu cholewki i o tym gdzie idą nasze kolana gdy robimy przysiad. Do środka czy na zewnątrz? Bo buty różnych producentów różnie podchodzą do tego zagadnienia. Albo wielkość podbicia, płaskostopie. Wiele można poprawić wkładkami i odbarczaniem, ale nie wszystko.

 

Wypożyczanie różnych butów w celu dowiedzenia się jaki nam najbardziej pasuje jest takie sobie, bo przeważnie wybór w wypożyczalniach jest mocno ograniczony. Ale można spróbować.

 

Mnie też przez kilka lat "bolały" buty. Na ogół z powodu tego, że były za małe. Do tego, o czym już pisałem, o mało sobie nie odmroziłem palców.  

 

Mimo wszystko, całe to przygotowanie do kupna butów, zrozumienie w czym rzecz jest dobre dla świadomego i już nieźle zorientowanego w temacie narciarza. Taki bardziej początkujący powinien pójść do sklepu i "oddać się" w ręce specjaliście. Po czym pójść do drugiego sklepu i zrobić to samo. Jeśli wybór się potwierdzi - kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...