Skocz do zawartości

Ustawienie wiązań.


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poproszę o odpowiedź, czy dobrze ustawiłem wiązania w moich nartach. Po prostu nie robilem tego ze dwa lata i trochę czas zatarł wiadomości ;) . Wiązania Fisher na takich samych nartach, dopasowywałem je do skorup innych "pantofli" i ustawiłem tak

WP_20161219_19_54_52_Pro.jpg

WP_20161219_19_55_17_Pro.jpg

Długość skorupy buta 307 mm, waga narciarza 92 kg, DIN - 6.

Może coś trzeba poprawić, to napiszcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Poproszę o odpowiedź, czy dobrze ustawiłem wiązania w moich nartach. Po prostu nie robilem tego ze dwa lata i trochę czas zatarł wiadomości ;) . Wiązania Fisher na takich samych nartach, dopasowywałem je do skorup innych "pantofli" i ustawiłem tak

attachicon.gifWP_20161219_19_54_52_Pro.jpg

attachicon.gifWP_20161219_19_55_17_Pro.jpg

Długość skorupy buta 307 mm, waga narciarza 92 kg, DIN - 6.

Może coś trzeba poprawić, to napiszcie.

nie znam sie na F - ale sa pewne zasady - w tych wiazaniach musi byc sruba dociskowa - tzn pewwien element  wiazania powinien pokazywac optymalny docisk wzdluzny

w markerach jest to specjalny koniec sruby z nacieciami - w roznych wiazaniach roznie to bywa

tak wiec sprawdz to a nastepnie sprawdz skale Twojego wiazania - tzn: jakie rzeczywiste nastawy odopwiadaja tym na podzialce wiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Fischer to pewnie wiązanie Tyrolia. Ten element o którym pisze Jan to taka blaszka z tyłu tylnej czesci wiazania. Gdy ją uniesiesz śrubokrętem to caly tyl przesuwa się. Ustaw go tak by po wpieciu buta znacznik wskazywał ryflowana część blaszki. Dopiero potem reguluj si lę wypięcia. Jak masz wątpliwości to pokaż to w dowolnej wypożyczalni czy serwisie. Ustawienia środka wiązania wygląda ok. Wepnij but i pokaż tyl wiazania-widok lekko z boku i środek narty z wpietym butem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat bo przymierzyłęm buta i nie wchodzi w wiązanie ,a to te same narty co rok temu.Zacząłem oglądać i znalazłem regulacje z przodu i tyłu ,ale po ustawieniu dł. skorupy buta i ustawieniu piętki but jakby jest bardzo z tyłu narty i jakoś nienaturalnie mi to wygląda.

 

Orientuje się ktoś jakie mniej więcej powinny być proporcje żeby to wycentrować ?? bo na razie mam przód 70cm ,tył 52cm

 

edit : znalazłem kreski na wiązaniu i butach i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

 

Pytanie o ustawienie docisku wiązań.

 

Wiązania – head PRD 12 (na nartach Supershape Mgnum 2018)

Jest 5 ząbków

But 298mm

 

Jeśli ustawione wg oznaczeń:

1)      P: 291-298 + T: 295-302 – wystaje poza wiązanie 1 wycięcie (czyli oficjalnie za duży docisk)

2)      P: 299-306 + T: 295-302 – wystają poza wiązanie 4 wycięcia (czyli oficjalnie za mały docisk)

Z tego co widzę/wyczytałem – nie ma tu żadnych innych możliwości regulacji.

Która opcja lepsza z powyższych?

 

I jeszcze DIN:

Wzrost 169cm

Waga 71kg

Umiejętności 6/10

But 298mm

DIN – 6,5 jest prawidłowy?

 

Zostaw opcje 1 i DIN 6,5 bedzie git jak cos to sobie zawsze mozesz podkręcić albo zmniejszyć .Bo tam niema co już regulować ustawiasz długość skorupy i siłę wypięcia i to wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No wiesz - jakbym był doświadczonym serwisantem to opinie forum by mnie przecież nie interesowały, więc chyba oczywiste że nie mam doświadczenia skoro się pytam ;)

 

Narty kupione i ustawione przez „szpeca” – i właśnie zobaczyłem że na jednej narcie ustawione jak w opcji 1, a na drugiej jak w opcji 2.
Na prawdę mam ciekawsze rzeczy do roboty niż pakowanie nart do samochodu, jechanie przez ¾ miasta żeby się użerać z debilem i kazać mu poprawić – zrobi to za darmo i na odpier**l, jak mu powiem że ustawić 9 to ustawi, jak powiem 3,5 też ustawi i będzie miał to w dupie.

 

Nie róbmy z ustawiania wiązań fizyki kwantowej. Proszę o wskazówkę tylko, jak nie dostanę podpowiedzi to zostają na ustawieniu nr 1 – czyli tak jak producent przewidział; oraz 6,5 – tak jak pokazują tabelki w necie.

 

Z góry dzięki!

 

Producent wiązań przewiduje ustawienie ich w serwisie i sprawdzenie wiązania z butem na maszynie. Wtedy wiadomo, czy wiązanie działa prawidłowo. Mieszkasz we Wrocławiu więc nie masz problemów w dostępie do serwisu. Kości i stawów nie wymienisz  w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No wiesz - jakbym był doświadczonym serwisantem to opinie forum by mnie przecież nie interesowały ....

 ..... Nie róbmy z ustawiania wiązań fizyki kwantowej. Proszę o wskazówkę tylko  ...

Tu nie chodzi o to że nie jesteś doświadczonym serwisantem a o to że jako narciarz nie masz odpowiednich doświadczeń z wiązaniami.

Dostałeś poradę którą potraktowałeś jak hejt, tymczasem była ona zachętą do rozsądku w działaniu bo to tobie najbardziej powinno zależeć na własnym zdrowiu.

Zwróć uwagę że już druga osoba podpowiada ci rozsądek czyli zadbanie o własne bezpieczeństwo. Decyzja należy do ciebie ale sam poniesiesz jej skutki.

Życzę bezpiecznych i radosnych chwil na śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grooha

Wiązania ustaw w pozycji pierwszej : P: 291-298

Z tyłu jest srebrna dźwigienka do ustawienia docisku.

Podnosi się ją do góry i ustawia właściwą wartość.

Po zapięciu buta nacięte kreski mają być w zakresie obudowy wiązania nad nimi.

Na dobrych kursach instruktorskich uczą, żeby nie tykać wiązań kursantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To jest oczywiste. Przecież instruktor nie może ponosić odpowiedzialności za zdezelowany sprzęt kursanta. I tak ma wystarczająco dużo stresów.

 

Pozdrawiam

Nie, instruktor na stoku nie jest w stanie w odpowiedzialny sposób sprawdzić czy wiązanie prawidłowo wypina bo nie ma ze sobą maszyny. Takie obecnie panują standy w cywilizowanych krajach opisane w instrukcji producenta wiązań. Profesjonalista nie odstawia tandety i nie uwierzytelnia jej swoim doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

No tak, wiem jak to regulować, ale po ustawieniu odpowiednio do długości skorupy wystaje 1 nacięcie, a wyczytałem że powinno być w połowie (2-3), dlatego potwierdzam czy takie ustawienie jest poprawne:

 

 

Jeśli mieścisz się w zakresie nacięć to jest OK.

Ponieważ regulacja tych wiązań jest skokowa , zwiększona jest tolerancja ustawienia.

 

Czyli jeszcze raz: Mieścisz się pomiędzy nacięciami to wszystko jest OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś wzięłam narty z wypożyczalni pod stokiem. Stok krótki, może 400 m. Wpięłam narty pod kanapą i od razu poczułam, że coś nie gra, ale stwierdziłam, że "raz jakoś zjadę". Jednak na górze wyobraźnia zaczęła pracować i z każdym metrem jechałam coraz wolniej... Moje obawy potwierdziły się na dole, kiedy próbowałam wypiąć te narty i dopiero z pomocą męża się udało. Kiedy pokazałam je chłopakom w wypożyczalni, jeden zbladł. Ja ważyłam niewiele ponad 50 kg, a wiązania były ustawione dla jakiegoś sporego faceta, który jeździł na tych nartach przede mną :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ... poczułam, że coś nie gra  ...  wyobraźnia zaczęła pracować ... Moje obawy potwierdziły ....

raczej przeczucie możliwości popełnienia błędu / wyobraźnia spowodowały twoją ostrożność  

jeżeli nie to jak mogłaś poczuć nadmiernie duże nastawy wiązań ?

pytam z ciekawości gdyż poczuć można "pływanie" buta przy zbyt słabych nastawach

ale jak przy zbyt mocnych ?   ;)  :)  

prawdopodobnie kolejność była taka : ...  wyobraźnia zaczęła pracować  .... (poczułam że coś nie gra?) .... moje obawy się potwierdziły ....

......

chyba że :huh:  :o ze zwłoką dotarło do ciebie że w momencie wpinania butów musiałaś użyć większej siły niż zwykle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej przeczucie możliwości popełnienia błędu / wyobraźnia spowodowały twoją ostrożność  

jeżeli nie to jak mogłaś poczuć nadmiernie duże nastawy wiązań ?

pytam z ciekawości gdyż poczuć można "pływanie" buta przy zbyt słabych nastawach

ale jak przy zbyt mocnych ?   ;)  :)  

prawdopodobnie kolejność była taka : ...  wyobraźnia zaczęła pracować  .... (poczułam że coś nie gra?) .... moje obawy się potwierdziły ....

......

chyba że :huh:  :o ze zwłoką dotarło do ciebie że w momencie wpinania butów musiałaś użyć większej siły niż zwykle ?

 

Trafiłeś w ostatnim zdaniu :).

I zwłoka nie była duża, bo w zasadzie od razu miałam przebłysk, że te wiązania są chyba "coś nie tego", ale ponieważ byłam tuż przed bramkami, ludzi mało, a stok krótki to nie chciało mi się wracać. Na szczęście, u góry zaczęłam się cykać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, wiązania dobrze są ustawione :)

Cześć

Master jak możesz?? Bez odpowiedniej maszyny i analizy cyfrowej krzywej wypinania nie jesteś w stanie nic na ten temat powiedzieć. Wiązania należy przesłać - najlepiej do fabryki - razem z butami i nartami i tam należy dokonać odpowiedniej analizy potwierdzonej dokumentami wystawionymi przez rzeczoznawcę i potwierdzonymi przez gminę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Master jak możesz?? Bez odpowiedniej maszyny i analizy cyfrowej krzywej wypinania nie jesteś w stanie nic na ten temat powiedzieć. Wiązania należy przesłać - najlepiej do fabryki - razem z butami i nartami i tam należy dokonać odpowiedniej analizy potwierdzonej dokumentami wystawionymi przez rzeczoznawcę i potwierdzonymi przez gminę.

Pozdrowienia

 

Nooo przecież  :D Sorki  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...