Skocz do zawartości

Rybnik - Innsbruck


Nartoholik.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli przez Znojmo to będziesz tam pewnie wczesnym przedpołudniem. Na granicy Cz iA będzie dziwaczna budowla /Excalibur czy jakoś podobnie/ że smokami przed wejscie m... To stare zabudowania dawnej strefy wolnoclowej z czasów sprzed Schengen, przebudowanena lunapark/?/. Jest tam przyzwoita restauracja i ostatnia okazja na zakup alkoholi przed A. Ceny takie sobie ale bywają okazję. Ew. kilka km wcześniej zaraz za Znojmo bedziesz mijał wioske Chvalovice /tak jak te Rybnickie :-) /. Tam znajdziesz 2-3 karczmy z dobrym zarlem. Nie wiem tylko jak z dostępnością rano. Ew sprawdź w googlach "u Bazyla". Przed Salzburgiem... Może Rastplatz koło Moonsee. Restauracja niezbyt droga z widokiem na jezioro i pionowe-z tej perspektywy-zbocza Alp Salzburskich. Lub inny-co kilkanaście km coś jest przy samej autostradzie. Acha.... Od czasu zbudowania pn obwodnicy Wiednia wole jedzic przez Mikulow potem na S5 ido St Polten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przez Znojmo to będziesz tam pewnie wczesnym przedpołudniem. Na granicy Cz iA będzie dziwaczna budowla /Excalibur czy jakoś podobnie/ że smokami przed wejscie m... To stare zabudowania dawnej strefy wolnoclowej z czasów sprzed Schengen, przebudowanena lunapark/?/. Jest tam przyzwoita restauracja i ostatnia okazja na zakup alkoholi przed A. Ceny takie sobie ale bywają okazję.
Ew. kilka km wcześniej zaraz za Znojmo bedziesz mijał wioske Chvalovice /tak jak te Rybnickie :-) /. Tam znajdziesz 2-3 karczmy z dobrym zarlem. Nie wiem tylko jak z dostępnością rano. Ew sprawdź w googlach "u Bazyla".
Przed Salzburgiem... Może Rastplatz koło Moonsee. Restauracja niezbyt droga z widokiem na jezioro i pionowe-z tej perspektywy-zbocza Alp Salzburskich. Lub inny-co kilkanaście km coś jest przy samej autostradzie.
Acha.... Od czasu zbudowania pn obwodnicy Wiednia wole jedzic przez Mikulow potem na S5 ido St Polten

 

Dzięki, za info.

Wyjeżdżam o 21:30 tak by o 7:30 być na parkingu Stubai. (10h całość - 9h jazdy + 2 x pół godzinne przerwy)

Mi google maps pokazuje że przez Znojmo szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za info.

Wyjeżdżam o 21:30 tak by o 7:30 być na parkingu Stubai. (10h całość - 9h jazdy + 2 x pół godzinne przerwy)

Mi google maps pokazuje że przez Znojmo szybciej.

Bedziesz jechał przez Znojmo w nocy - wiec spoko.... Jak chcesz - mozesz spróbowac tam przez Znojmo, z powrotem przez Mikulow i sam oceń. Kwestia gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za info.
Wyjeżdżam o 21:30 tak by o 7:30 być na parkingu Stubai. (10h całość - 9h jazdy + 2 x pół godzinne przerwy)
Mi google maps pokazuje że przez Znojmo szybciej.

 
Zapomnij o Znojmo, tylko Mikulov/Drasenhofen, zwłaszcza wieczorem.
To jest tak - jak pojedziesz tak jak Google maps to masz rzeźbienie w ...peryferiach i skrót ok. 30 km ale kręcenie i fotoradary po wioskach.
Jak pojedziesz przez Znojmo "starą wersją" czyli S3 do Stockerau to już właściwie tylko tracisz bo niby krócej o 10 km niż przez Mikulov ale zdecyowanie wolniej ...i bez sensu.
 
Google maps się myli - niedawno miałem zapas czasu i postanowiłem pojechać przez Znojmo - zapas się przydał i nieco zużył.
 
Z Rybnika najkrótszą drogą do A1 i w Czechach nawet ne stawaj, zrób postój na jkijś stacji przed Wiedniem - tam będą czynne jakieś duże, z bufetem itd - będziesz tam akurat za 3 godziny.
Przez Czechy szybko leci - w okolicach Ostrawy tylko zwolnij na ograniczeniach - bo dziury tam są fest - można zawieszenie zostawić :)

Drugi odcinek do Salzburga - dowolny zjazd do miasta, będzie jakaś stacja w pobliżu (użyj nawigacji np.), przy okazji coś taniej zatankujesz :)

 

Bedziesz jechał przez Znojmo w nocy - wiec spoko.... Jak chcesz - mozesz spróbowac tam przez Znojmo, z powrotem przez Mikulow i sam oceń. Kwestia gustu...

Jeśli chodzi o powrót przez Mikulov to akurat jest tam remont drogi. Do AT nie ma problemu, ale z powrotem trzeba objeżdżać pod zamkiem przez miasteczko, co oznacza parę minut w plecy ...co i tak prędko mnie nie skłoni do jazdy przez Znojmo (ani Breclaw) bo ...praktyka wygrywa z gustem zdecydowanie :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...