Skocz do zawartości

Jak rozpoznać wygrzany Custom Shell?


Rekomendowane odpowiedzi

Moje buty Salomon X Pro 90 przestały mi wystarczać. Odpowiadały mi wymiarami - długością, szerokością i kubaturą, choć ta mogłaby być o kilka procent mniejsza, niemniej było komfortowo przez ponad 2 lata. W środku wkładki Sidas Medium cushion. Zamarzyło mi się mieć buty twardsze, ale zachowując tę samą szerokość. Upolowałem więc używane Salomon X Pro 120, licząc, że większość parametrów, wygoda itp. będą podobne u tego samego producenta - buty wziąłem w tym samym rozmiarze (długość). Wg opisu last powinien być taki sam; założyłem, że z racji wyższego flexa buty mogą być nawet nieco ciaśniejsze, tym bardziej, że stan wskazuje na niewielkie ślady użytkowania. To teoria ;)

 

Rzeczywistość - buty są znacznie większe pod każdym względem. O ile szerokość wydaje się być podobna, może dosłownie o włos szersza, o tyle kubatura jest znacznie większa, w piętach jest też luźniej. Wzięcie butów o rozmiar mniejszych nie ma sensu, bo będą za krótkie - w starych palcami prawie sięgałem czubka buta. No i tak się zastanawiam, czy poprzedni użytkownik przypadkiem nie skorzystał z dobrodziejstwa Custom Shell. Przyglądałem się skorupie, ale niczego nie jestem w stanie stwierdzić - a może źle patrzę. Niestety nie mam możliwości konfrontacji tego buta ze sklepowym, sprzedawca tych moich też mi nie pomoże, bo to komis i zakup wysyłkowy. Na szczęście buty mogę oddać, ale nie chciałbym ściągać nowego ze sklepu, jeżeli będzie to samo. Czy są jakieś ślady, znaki szczególne grzebania przy Custom Shell?

 

Jacek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But źle dobrany. Jak masz możliwość to odeślij.

Jeśli dobrze kojarzę to LAST jest parametrem charakteryzującym skorupę. Możesz go mieć takiego samego dla 90 i 120. Jednak w butach o większym fleksie "skarpeta jest bardziej czuła - cieńsza" i stąd może pojawić się luz.

Jeśli chcesz pozostać przy Salomonie to spróbuj X MAX 120 - są węższe.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Moim zdaniem nie ma opcji żeby rozpoznać czy skorupa była wygrzewana, wczoraj sam wygrzewałem swoje Quest Pro 130 i optycznie nie jestem w stanie zauważyć różnicy, musiałbyś zrobić pomiary przed i po.  Z tego co się orientuję to w Custom Shell skorupę można wygrzewać kilkukrotnie, możesz to zrobić w specjalistycznym sklepie, albo (jak się wczoraj przekonałem) po odpowiednim zaplanowaniu procesu, spokojnie w domu.

Nie dam za to głowy, ale materiał z którego jest formowalna część skorupy, ma takie właściwości ze po podgrzaniu, włożeniu stopy a następnie schłodzeniu powinien na nowo dopasować się do Twojej stopy (ale z tym zwężeniem to głowy nie daję, z rozszerzaniem to jest naturalne)

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...