Skocz do zawartości

jaki flex?


alexa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ogromną prośbę o pomoc w wyborze butów. wg skiforum moj poziom to 7. Do tej pory miałam buty Salomon X-wave 8.0W flex 80. ( narty Rossignol 8S Oversize). buty kupowałam w szczycie formy 10 lat temu. kilka ostatnich lat mało jeździłam ( rodzina się powiększała:) ) i przyznam Wam, że przy obecnej formie te buty to masakra...w sumie to zawsze stopy w nich potrafiły mi drętwieć, bywało że strasznie bolały stopy tak,że co zjazd to rozpinałąm klamry w gondolce, a na górze dopinałąm na maxa bo czułam, że buty świetnie trzymają)

Chciałam kupić nowe- wygodniejsze buty, może z niższym flexem, ale gdzie nie patrzę to flex 80-90 to buty dla początkujących i średniozaawansowanych ??? kurczę powiedzcie czy technologia poszła przez te 10 lat tak do przodu, że mam kupić flex 90-100 bo buty są wygodniejsze? poradźcie proszę....chcę lepszego buta, który będzie trzymał ale, żeby był wygodny i dało się w nim z dzieciakami pojeździć, niestety Pan w jedynym sklepie w naszym mieście nie potrafi doradzić- powiedział: któe Pani woli :) aha mam 170cm wzrostu i ważę 57kg. Dziękuję za wszystkie rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałam buty Salomon X-wave 8.0W flex 80. ( narty Rossignol 8S Oversize). buty kupowałam w szczycie formy 10 lat temu. kilka ostatnich lat mało jeździłam ( rodzina się powiększała:) ) i przyznam Wam, że przy obecnej formie te buty to masakra...

 

technologia poszła przez te 10 lat tak do przodu, że mam kupić flex 90-100 bo buty są wygodniejsze? poradźcie proszę....chcę lepszego buta, który będzie trzymał ale, żeby był wygodny i dało się w nim z dzieciakami pojeździć, niestety Pan w jedynym sklepie w naszym mieście nie potrafi doradzić- powiedział: które Pani woli :)

 

Ten Pan miał trochę racji :). Musisz wziąć te buty, które będą najlepsze... według Ciebie. 80 to nie jest wysoki flex, więc raczej nie dlatego drętwiały Ci nogi, tylko najprawdopodobniej masz buty źle dopasowane - nie ten model, nie ten rozmiar, nie ten kształt. Możesz ze spokojem oglądać modele 90 -100, ale bez mierzenia się nie obejdzie. Ważne jest dobre zmierzenie samej stopy, nie tylko długości (najlepiej na miarce w sklepie), ale też szerokości. Dopiero wtedy szukaj modeli dla siebie.

 

Ps.

A jeżeli chodzi o technologie, to jak mi napisał przedstawiciel jednego z producentów - buty o tym samym fleksie produkowane 10-15 lat temu były bardziej "sztywne" niż ich dzisiejsze odpowiedniki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie, najwygodniejsze z tych w odpowiednim rozmiarze.

 

Ok! Bo jakoś po tym wpisie wyobraziłem sobie, że bierze takie, w których się dobrze chodzi i pasują do torebki :D

 

A tak, poważniej, to bym wybrał buty, ktore dosyć mocno opinają stopę (ścisle dopasowane, robiące wrażenie trochę za małych), ale nie mające ucisków punktowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.czyli jeszcze szerokość stopy dobrze zmierzyć muszę. A co myślicie o gadżetach typu wygrzewanie buta itp.warto dopłacić do takich butów?

 

Warto :)

 

A jeszcze bardziej warto, gdy sprzedawca oferuje dalsze dopasowania jeżeli w trakcie sezonu okaże się, że coś z butami nie do końca jest tak.

 

Ale tak czy siak, buty po wygrzaniu powinny pasować jak skarpetki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja botki miałem też wygrzewane i trzymają dobrze, a buty od kupna dosyć często "katuję" na okolicznym suchym stoku (nawet na karcie gwarancyjnej od sprzedawcy jest napisane by tak czynić i ewentualne niedogodności zgłaszać do poprawy jeszcze przed wyprawą na śnieg). Wsadziłem tylko swoje "dociskacze" pięt - pewnie bardziej przyrost formy nad treścią (tak miałem dobierane buty: do bardzo wąskiej pięty i kostki, a szerokiej stopy i łydki; gdzieś mi pewnie w głowie te wcześniejsze luzy w pięcie siedzą, a teraz wszystko fajnie trzyma). Ale po sezonie będę mądrzejszy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ogromną prośbę o pomoc w wyborze butów. wg skiforum moj poziom to 7. Do tej pory miałam buty Salomon X-wave 8.0W flex 80. ( narty Rossignol 8S Oversize). buty kupowałam w szczycie formy 10 lat temu. kilka ostatnich lat mało jeździłam ( rodzina się powiększała:) ) i przyznam Wam, że przy obecnej formie te buty to masakra...w sumie to zawsze stopy w nich potrafiły mi drętwieć, bywało że strasznie bolały stopy tak,że co zjazd to rozpinałąm klamry w gondolce, a na górze dopinałąm na maxa bo czułam, że buty świetnie trzymają)

Chciałam kupić nowe- wygodniejsze buty, może z niższym flexem, ale gdzie nie patrzę to flex 80-90 to buty dla początkujących i średniozaawansowanych ??? kurczę powiedzcie czy technologia poszła przez te 10 lat tak do przodu, że mam kupić flex 90-100 bo buty są wygodniejsze? poradźcie proszę....chcę lepszego buta, który będzie trzymał ale, żeby był wygodny i dało się w nim z dzieciakami pojeździć, niestety Pan w jedynym sklepie w naszym mieście nie potrafi doradzić- powiedział: któe Pani woli :) aha mam 170cm wzrostu i ważę 57kg. Dziękuję za wszystkie rady :)

 

Buty narciarskie co, jak i gdzie to temat rzeka.

 

Zanim zaczniesz biegać i wydawać pieniądze na nowe buty to:

-kup sobie nowe wkładki narciarskie do butów dopasowane do twojej stopy (tu jest spory wybór ale najpopularniejsze są wkładki firmy SIDAS)

-rozreguluj sobie klamry w butach

-wyjmij wewnętrzny butek i włóż go jeszcze raz bardzo dokładnie do skorupy

-ubierz sobie jeszcze raz porządne skarpety narciarskie takie które bardzo dobrze przylegają do stopy i się nie marszczą lub zsuwają

-włóż nowe wkładki zamiast starych

-ubierz buty i zacznij zapinać buty od dołu do góry ale nie zapinaj ich mocno

-jak już buty pozapinasz to musisz trochę w nich pochodzić po domu tak żeby stopy się ułożyły

-jak już będziesz miała te buty z 30 minut na nogach to zacznij je doregulowywać to znaczy zacznij je na nowo dopinać od dołu tak żeby stopa już nie ruszała się w skorupie zbyt swobodnie ale też nie możesz ich dopiąć na maksa

Jak dopinasz buty to wszystkie klamry muszą być zawsze zapięte.

Jak pozapinasz za mocno to nogi mogą Ci drętwieć.

Z dobrze wyregulowanymi butami musisz się znowu poruszać przynajmniej 30 minut.

Jeżeli buty będą dale Cię uwierały to znaczy, że nie są źle wyregulowane ale źle dobrane i wtedy możesz szukać nowych butów.

Sztywność butów dobiera się do swoich umiejętności narciarskich a nie do wagi.

Przy twojej wadze buty z flexem 80 są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...