Skocz do zawartości

Narty GS MASTERS


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Walnąłem piwko to mam odwagę ;)

Na Twoim filmie widać, jakbyś za bardzo obciążał wewnętrzną. 

Panie, teraz toś mi wieczór popsuł :P Aczkolwiek wiem, że mam problem z pochylaniem tułowia do wewnątrz co może powodować podpieranie się na wewnętrznej narcie - utrata równowagi. Poniżej inny filmik, gdzie moim zdaniem kamera nie załamuje aż tak obrazu i nie odwalam takiej maniany.

https://www.youtube....h?v=zpuEo3JybpI - tutaj też podpieram się na wewnętrznej?

https://www.youtube....h?v=9HWIbfPfYD4 - nie pochylam się za mocno do wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, teraz toś mi wieczór popsuł :P Aczkolwiek wiem, że mam problem z pochylaniem tułowia do wewnątrz co może powodować podpieranie się na wewnętrznej narcie - utrata równowagi. Poniżej inny filmik, gdzie moim zdaniem kamera nie załamuje aż tak obrazu i nie odwalam takiej maniany.

https://www.youtube....h?v=zpuEo3JybpI - tutaj też podpieram się na wewnętrznej?

https://www.youtube....h?v=9HWIbfPfYD4 - nie pochylam się za mocno do wewnątrz?

Nie jestem ekspertem żeby oceniać Twoje filmy. Nie mam papierów. Wiem, że już to uczyniłem ale świerzbił mnie palec po tym gdy napisałeś, że to wina gopro.

 

Spróbuj najpierw odciążyć wewnętrzną. Równowagę możesz tracić z tego względu, że ją dociążasz za bardzo, podpierasz się na niej. Dodatkowo piszesz o pochyleniu do środka skrętu. Nie pochylaj się tułowiem. Dąż do tego żeby barki były w poziomie i to akurat nie jest teoretyczna popierdółka. Jeździj krakowiaki i/lub kijek trzymany oburącz przed sobą w zasięgu wzroku, dąż do tego żeby był w poziomie. Inne ćwiczenie to ręka zewnętrzna do buta, a wewnętrzna na kask albo w poziomie w bok. Te ćwiczenia pomogą Ci odseparować górę od dołu i ładnie dociążyć zewnętrzną. 

Ćwicz jeden element w danym momencie. Ja bym zaczął od zabawy z wewnętrzną...ale podkreślam NIE MAM PAPIERÓW INSTRUKTORA I WSZYSTKO CO NAPISAŁEM WYŻEJ TO MOJE WŁASNE ZMAGANIA Z PEWNYMI NAWYKAMI. Nie wydaję mi się żebym się mylił ale uprzedzam bo chcę być fair.

 

@fredowski No ładniej jedzie niż na tym poprzednim filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem żeby oceniać Twoje filmy. Nie mam papierów. Wiem, że już to uczyniłem ale świerzbił mnie palec po tym gdy napisałeś, że to wina gopro.

 

Spróbuj najpierw odciążyć wewnętrzną. Równowagę możesz tracić z tego względu, że ją dociążasz za bardzo, podpierasz się na niej. Dodatkowo piszesz o pochyleniu do środka skrętu. Nie pochylaj się tułowiem. Dąż do tego żeby braki były w poziomie i to akurat nie jest teoretyczna popierdółka. Jeździj krakowiaki i/lub kijek trzymany oburącz przed sobą w zasięgu wzroku, dąż do tego żeby był w poziomie. Inne ćwiczenie to ręka zewnętrzna do buta, a wewnętrzna na kask albo w poziomie w bok. Te ćwiczenia pomogą Ci odseparować górę od dołu i ładnie dociążyć zewnętrzną. 

Ćwicz jeden element w danym momencie. Ja bym zaczął od zabawy z wewnętrzną...ale podkreślam NIE MAM PAPIERÓW INSTRUKTORA I WSZYSTKO CO NAPISAŁEM WYŻEJ TO MOJE WŁASNE ZMAGANIA Z PEWNYMI NAWYKAMI. Nie wydaję mi się żebym się mylił ale uprzedzam bo chcę być fair.

 

@fredowski No ładniej jedzie niż na tym poprzednim filmie.

Skąd ta zapobiegawczość? :P Wszystko sie zgadza. Trza ćwiczyć :)

 

Na tym drugim filmie, to przeciez inny narciarz niz ten "szurajacy" w pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta zapobiegawczość? :P Wszystko sie zgadza. Trza ćwiczyć :)

 

Na tym drugim filmie, to przeciez inny narciarz niz ten "szurajacy" w pierwszym.

 

podziwiam umiejętność jazdy na górnej narcie:) A co się dzieje, jak wjedziesz na coś stromego i bardziej twardego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy rok temu odkryli :):) :) że jeździ się na dolnej narcie !! Nie chce mi się szukać by zacytować,a teraz to chyba sam zazdroszczę wiedzy ;) TEORETYCZNEJ
Buuuuhhhaaaaa

Miej chociaż odrobinę jaj i pisz po nicku/imieniu. Jeśli nie znasz to Maciek jestem.

I nie rok temu, a dokładnie 4 sezony temu u Przemka Nowaka jak jeszcze ustawiał GS na Słotwinach. On pierwszy zwrócił mi uwagę na zbytnie obciążanie wewnętrznej.

Najpierw teoria później praktyka. Pochwal się ile dni spędziłeś w tym sezonie na nartach praktyku.

Skąd w ludziach ta pieprzona złośliwość? Jakim trzeba być życiowym nieudacznikiem, by przy każdej nadarzającej się okazji wbijać komuś szpilę...nie pojmuję tego.

Piłsudski miał rację, piękny kraj ale ludzie to...

Mimo wszystko Szczęśliwego Nowego Roku życzę i mniej złośliwości w otaczającym Cię świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...