Skocz do zawartości

Narty GS MASTERS


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Wracając do głównego wątku heee czytając niektóre opinie to mastery są dla leszczy niepotrafiących jeździć. Jeśli nie ogarniasz przesiadki z SL na GS minimum r27 to dupa ;). A teraz moje zdanie może nie wszystkim się spodoba ale sądzę że jest to prawidłowa droga do długich nart.
Pozdrawiam

Zle czytasz. Wypowiadali sie sciganci co chca wygrywac na mastersach. A jak zapytasz dlaczego nie na gs-ach to beda chwalic swoje.

Gdyby jednak byli szczerzy to okazalo by sie, ze: piwny brzuszek , za stary, kontuzja nie wyleczona(ktorej nie bylo), ze prawdziwa kontuzja itd.

panie Mikoski.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nigdy bym na to nie wpadł. Zapis 1:23,38 jest poprawny i jednoznaczny. Można się przyczepić o brak jednostki ale żeby robić z tego 123s???

Też bym nie wpadł ale poszedłem za tokiem rozumowania Worta. Trochę jak z Wieniem dla którego kilogram to było 600g, a godzina miała 100 minut ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym iż pytający ma głęboko w 4 literach co się dzieje z wątkiem który założył - widocznie chciał się pochwalić że ma na zbyciu trochę grosza napiszę tak: Narty z grupy MASTER są super - dla emeryta. Jeżeli choć trochę się czuje wiatru w włosach to polecam GS lub SL choć by były "stare" bez kompromisów. Odnośnie zawodów - jeżeli są kwalifikowane to giant jedziemy na GS-ach a slalom jedziemy na SL zgodnie z regulaminem. Jak kogoś nie stać trudno takie życie. Uczmy młodych a może coś z tego będzie. :)  :)   

 

Rozumiem. Mam jeszcze pytanie - czy jak te Gsy zapnę to też będę miał taką "ładną " pozycja na nartach jak Ty w swoim awatarze ? ;) Te Gsy mają być sklepowe czy komórczaki ?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym iż pytający ma głęboko w 4 literach co się dzieje z wątkiem który założył - widocznie chciał się pochwalić że ma na zbyciu trochę grosza napiszę tak: Narty z grupy MASTER są super - dla emeryta. Jeżeli choć trochę się czuje wiatru w włosach to polecam GS lub SL choć by były "stare" bez kompromisów. Odnośnie zawodów - jeżeli są kwalifikowane to giant jedziemy na GS-ach a slalom jedziemy na SL zgodnie z regulaminem. Jak kogoś nie stać trudno takie życie. Uczmy młodych a może coś z tego będzie. :) :)

Bzdury piszesz aż się zygac chce, czy autor tematu to nastolatek ? Nie
Czy szuka desek do scigania ?nie było o tym mowy
Master to nie tylko narta dla dziadka, przejedz się chodź raz to zobaczysz.
Nie jezdziles nie mamy o czym wgl rozmawiać bo jestes zielony w temacie.
Zmartwie Cię, atomic ma mastery 187cm r26, 65mm pod butem czy to nie jest gs ? Śmiać mi się chce z forumowych "mądrości", heheh
Chciałbym aby wypowiedzi co nie których były poparte jakąś praktyką ale tu klops...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uproszczę dyskusję do trzech , czterech opinii.

 

Z jednej strony mamy komentatorów Eurosportu i przytoczone zdanie czołowego gigancisty świata ( załączony film)

A z drugiej śmigającego na takich nartach cały dzień emeryta  z uśmiechem godnym Juli Roberts, pouczającego wszystkich jak się jeździ.

Muldy, odsypy, lód, puch, to wszystko oczywiście czyściutko na krawędzi.

 

Wnioski "chyba" nasuwają się same :)

 

p.s. wydawało by się, że Niemcy to taki pragmatyczny naród.

Tymczasem na Mistrzostwa Świata w GS wystawili jakichś "cieniasów" pokroju Felix Neureuther czy Stefan Louitz

zamiast Mistrza Wszystkich Mistrzów  :D

On miałby duże szanse.

Zagadał i rozśmieszyłby przed startem wszystkich do stanu uniemożliwiającego szybką jazdę i złoto gwarantowane :D

 

 

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jedziecie w okolicach 22-23 kwietnia? To może będzie okazja zobaczyć na żywo i nawet dam się przejechać. 

O tej porze roku to jakiś wysoki Tyrol wchodzi jedynie w rachubę a i ciężko z dwumiesięcznym wyprzedzeniem prognozować co wtedy będzie się działo na stokach i jakie będą warunki.

Zapytaj mnie kilka dni przed wyjazdem gdzie pojedziemy w tym terminie .

A na mastersach chętnie się przejadę - nawet postaram się to zrobić zgodnie z założeniem producenta - czyli na krawędzi wzdłuż a nie w poprzek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Fredo to Fredowski ?.Jak to jest? nie rozumiem. Ty twierdzisz że nie musi tak bo widziałes to tak sobie myślę że musi być dobry .To dlaczego kolega Harpia się z niego śmieję ?Kolega Master wstawił film i to jest bardzo ładna jazda , chciała bym chociaż w połowie tak jeździć .

 

 A ja widziałem live tylko "przydługi skręt na przykrótkich nartach", to chętnie zobaczę inny, bardziej poglądowy materiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A ja widziałem live tylko "przydługi skręt na przykrótkich nartach", to chętnie zobaczę inny, bardziej poglądowy materiał :)

 

Przydługie, przykrótkie...pfff

Drogi Piotrze  :D przyznaj sie ile sekund dostałeś na ostatnich zawodach na Dziku (chyba to było Family Cup) od mojego brata Damiana i swojego kumpla Marka Malisona  :lol: Te "Łosie" jechały na przykrótkich Masterach, jeden 175cm a drugi 185cm :D Długośc giganta była conajmniej smieszna, różnica w czasie ogromna  <_< Ty zdaje sie miałeś "prawilny" wg Cb sprzet, żaden master :)

Ja chętnie zobacze Twój film, mnie obojętnie na czym bedziesz jechał  :D Powiem bratu niech Cie nagra w niedzielę  :lol:

Nie chce sie kłucić ale sam wybierałeś krótsze, łatwiejsze narty na treningu a rosoły 182 stały oparte o stojak bo sie nie miesciłeś gdzie po tym samym gigancie chłopaki cisneli na 195cm r35  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia że stoku - ciagne jak zawsze dużym palcem, a ona prosto, nie skręca.

Trzeba trochę agresji i speedu, wtedy wszystko łatwiej. Do skrętu przyłożyć się trzeba. Ale stabilność i prędkość super - przydaje się na wyplaszczeniach. Bo z Góry Kamieńsk nauczam;-) Raz tylko zapatrzeni się na piękny smig pewnej narciarski i próbowałem pójść za nią, a że za szybko to i walnalem, bo przecież jej nie rozjade...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigant na gs Master 180cm



Pierwszy mój przejazd treningowy w tamtym sezonie, czas nie był mierzony
Nie zwalam nigdy winy na sprzęt, zawsze mam przygotowany na tip top, co by to nie było..

Witam

 

Ja go zmierzyłem. Od pierwszego skręt widocznego u góry, do ostatniego na dole(ta sama pozycja w bramce). Zegar kamery(raczej mierzy czas z niewielkim błędem). Siedemnaście sekund. 1,7 s na  przejazd od bramki do bramki. Jaka długość łuku? Trzydzieści, czterdzieści metrów. Czterdzieści, to szybkość rzędu 80 km/g, trzydzieści - ok. 65 km/g. Pięćdziesiąt bramek(po 1,7 s) to 1 min 25 s. Taki "duży" gigant.

 

Ładna jazda!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydługie, przykrótkie...pfff

Drogi Piotrze  :D przyznaj sie ile sekund dostałeś na ostatnich zawodach na Dziku (chyba to było Family Cup) od mojego brata Damiana i swojego kumpla Marka Malisona  :lol: Te "Łosie" jechały na przykrótkich Masterach, jeden 175cm a drugi 185cm :D Długośc giganta była conajmniej smieszna, różnica w czasie ogromna  <_< Ty zdaje sie miałeś "prawilny" wg Cb sprzet, żaden master :)

Ja chętnie zobacze Twój film, mnie obojętnie na czym bedziesz jechał  :D Powiem bratu niech Cie nagra w niedzielę  :lol:

Nie chce sie kłucić ale sam wybierałeś krótsze, łatwiejsze narty na treningu a rosoły 182 stały oparte o stojak bo sie nie miesciłeś gdzie po tym samym gigancie chłopaki cisneli na 195cm r35  

 

Pfff...

Drogi straszy bracie swojego młodszego brata  :D Dostałem 2 sek.  :)  nie rozumiem co to "prawilny" wg Cb sprzęt, miałem Sockli 181/r21+, więc jakby "Łoś pomiędzy Łosiami", można było założyć dłuższą nartę.

 

Pierwsze trzy zjazdy były na wspomnianych rosołach, ale nie utrzymywałem na sypkich zwałkach koło bramek, szczególnie przy nawet minimalnie spóźnionej linii, dlatego zamieniłem na powyższe Stockli. Z chłopaków cisnących na 195/35 kojarzę 1 (słownie jednego), masz w swojej relacji ich więcej ?

Dodatkowo po niebieskiej prawej poniżej talerzyka wypadało z trasy wielu i wielokrotnie, łącznie z młodszym bratem starszego brata, na szczęście byli mądrzejsi ode mnie i na siłę nie próbowali dalej.

Do tego nie byłem, niestety, jedynym, który pogubił narty i poleciał po skarpie w las. Co czuć i w kolanie i w barku / ramieniu.

Niemniej w nd jest plan być - o ile nie będzie lało (mam nadzieję). Jeżeli będzie okazja i wola Ząbkowickich braci to jak najbardziej proszę filmować. Będzie materiał  :)

 

Cóż to za powód do kłótni / niekłótni ? Ja tutaj cały czas mówię o wyborze odpowiednich nart do GS, zarówno wedle ustawień trasy, a jeszcze bardziej wedle umiejętności i możliwości. Ciągle nazywając to GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem strasznie jak Pan radzi sobie na nartach . nie ukrywam zę dopiero sie uczę .A chetnie popatrzę na dobrze jeżdżących narciarzy .pozdrawiam Karolina

 

Pani Karolino. Mam nadzieję, że nie rozczaruję, przynajmniej całkowicie :) . 

Na dowód smokrytycyzmu jazda dowolna na narcie SL, facet w żółtej kurtce i zielonych spodniach, 3 ujęcia. Zero podejścia do jazdy tzw. "demonstracyjnej czy też najlepszej". Stok łatwy i dość twardy. Śnieg naturalny.

Pozdrawiam, Piotr

 

https://www.youtube....h?v=Mw7oL8cbd3c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff... Drogi straszy bracie swojego młodszego brata :D Dostałem 2 sek. :) nie rozumiem co to "prawilny" wg Cb sprzęt, miałem Sockli 181/r21+, więc jakby "Łoś pomiędzy Łosiami", można było założyć dłuższą nartę. Pierwsze trzy zjazdy były na wspomnianych rosołach, ale nie utrzymywałem na sypkich zwałkach koło bramek, szczególnie przy nawet minimalnie spóźnionej linii, dlatego zamieniłem na powyższe Stockli. Z chłopaków cisnących na 195/35 kojarzę 1 (słownie jednego), masz w swojej relacji ich więcej ? Dodatkowo po niebieskiej prawej poniżej talerzyka wypadało z trasy wielu i wielokrotnie, łącznie z młodszym bratem starszego brata, na szczęście byli mądrzejsi ode mnie i na siłę nie próbowali dalej. Do tego nie byłem, niestety, jedynym, który pogubił narty i poleciał po skarpie w las. Co czuć i w kolanie i w barku / ramieniu. Niemniej w nd jest plan być - o ile nie będzie lało (mam nadzieję). Jeżeli będzie okazja i wola Ząbkowickich braci to jak najbardziej proszę filmować. Będzie materiał :) Cóż to za powód do kłótni / niekłótni ? Ja tutaj cały czas mówię o wyborze odpowiednich nart do GS, zarówno wedle ustawień trasy, a jeszcze bardziej wedle umiejętności i możliwości. Ciągle nazywając to GS.

Właśnie, 2sek.... nie mamy o czym gadać, jeszcze sporo wody upłynie.... :) "Prawilny" czyli nie master, bo widze w tym watku coś ala wstręt do tych nart ;) Trzeba było założyć dłuższą, myśle że różnica byłaby jeszcze większa na Twoją niekorzyść.. Owszem, racja, był jeden na 195, r35, jeden jedyny, o jednego za dużo, on wystarczył :D Pomyliłeś czwartki, pisałem o poprzednim, wtedy jezdziłeś na czymś białym a rosoły stały oparte na dole. Co do wyboru nart..również o tym cały czas pisze...

Pogielo was? Czego jas sie nie nauczyl tego Jan ... "Uczta sie"!

Twoja kolej na filmik, doczekam się ?

Użytkownik jark edytował ten post 20 luty 2017 - 22:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinaj się master bo i tak nikt tu lepiej nie pojedzie. Swoją drogą ten film z GS który zamieściłeś byłby świetnym argumentem za Masterami.Bramki są bardzo szeroko rozstawione i w związku  z tym, jestem przekonany, że na dłuższych GS FIS pojechałbyś gorzej i wolniej bo nie mógłbyś się zmieścić.

Ja filmiku z GS nie mam, więc nie zamieszczę (SL w stopce), nie mam też Masterów ani GS FIS. Aktualnie poszukuje narty GS ok. 180cm i jak najwęższej pod butem bo takie uważam za najlepsze, możliwe że będzie to nawet wersja junior.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinaj się master bo i tak nikt tu lepiej nie pojedzie. Swoją drogą ten film z GS który zamieściłeś byłby świetnym argumentem za Masterami.Bramki są bardzo szeroko rozstawione i w związku  z tym, jestem przekonany, że na dłuższych GS FIS pojechałbyś gorzej i wolniej bo nie mógłbyś się zmieścić.

Ja filmiku z GS nie mam, więc nie zamieszczę (SL w stopce), nie mam też Masterów ani GS FIS. Aktualnie poszukuje narty GS ok. 180cm i jak najwęższej pod butem bo takie uważam za najlepsze, możliwe że będzie to nawet wersja junior.  

 

"Karnij sie" kiedyś jak bedziesz miał taką możliwość na takim masterze :)

Te juniory to też nie głupia opcja bo nie jesteś ciezki, jednakże master byłby bardziej uni (przez tą szerkosc pod stopą, jedzie wszedzie :) ) a nie tłuczesz chyba non stop na tykach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Karnij sie" kiedyś jak bedziesz miał taką możliwość na takim masterze :)

Te juniory to też nie głupia opcja bo nie jesteś ciezki, jednakże master byłby bardziej uni (przez tą szerkosc pod stopą, jedzie wszedzie :) ) a nie tłuczesz chyba non stop na tykach ?

 

Uni  to są moje volkl sl 165. Sprawdzają się  dobrze we wszystkim poza SL. Gigantki mają się dobrze sprawdzać w gigancie, do jazdy dowolnej zazwyczaj nie chce mi się ich targać. W PL i tak rzadko są na to warunki. Jak będę miał okazje to przejadę się na Masterach ale ta szerokość mnie nie zachęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Karnij sie" kiedyś jak bedziesz miał taką możliwość na takim masterze :)

Te juniory to też nie głupia opcja bo nie jesteś ciezki, jednakże master byłby bardziej uni (przez tą szerkosc pod stopą, jedzie wszedzie :) ) a nie tłuczesz chyba non stop na tykach ?

Czy Twoj nik pochodzi od nart masters?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne.

Któryś z amerykańskich zawodników w PŚ na nich jedzdzi.

 

http://www.crocsport...?croc_gender=58

 

Chwilę na ich stronę nie zaglądałem a tam już ( chyba ) 2018.

Cześć

Dzięki Jurek. Nareszcie firma produkująca rozsądną ilość rozsądnych nart. Rozumiem, że to cała oferta.

Czyżby ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy!!

Pozdrowienia

Paw1 pisałem w momencie gdy odpowiadałeś - dzięki. Świetne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie malowanie Croc bardziej mi się podobało od nowych .

Cześć Dzięki Jurek. Nareszcie firma produkująca rozsądną ilość rozsądnych nart. Rozumiem, że to cała oferta. Czyżby ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy!! Pozdrowienia

Tu trochę Cię rozczaruję. W poprzednim sezonie było o wiele mniej modeli niż teraz . Wszystkie aktualne są tu: http://www.crocsports.com/en/skis.html Z drugiej strony pokazują każdą długość a nawet kolor jako oddzielny model więc jest ich mniej niż z pozoru to wygląda. Najciekawsze jest to, że każda zawodnicza narta produkowana jest w trzech sztywnościach. ( SL 165 w czterech) GENIALNE!!!

Załączone miniatury

  • croc_skis_gs_wc_fis_s.jpg

Użytkownik jark edytował ten post 22 luty 2017 - 07:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni sprzedawali aż w 5 sztywnościach od super stiff do super soft. Sprawdziłem ich stronę wyrąbali ceny w kosmos kupiłem narty z płyta Markera i wiązaniem 16Din prawie 300 euro taniej

Użytkownik jark edytował ten post 22 luty 2017 - 07:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...