Skocz do zawartości

pewne uwagi odnośnie skali umiejetnosci na forum :)


ssppaarrxx

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam 10-stopniową skalę umiejętności narciarskich. Przyda się w określaniu własnych umiejętności, doborze sprzętu, dyskusjach na forum. Średnio zaawansowany 5. Zacząłeś poznawać łatwiejsze czerwone trasy i Twoje skręty stają się coraz lepsze wraz z każdym przejazdem, ale ciągle używasz minimalnego 'pługa' przy inicjacji skrętów. (Rada: jeżeli staje się to dla Ciebie frustrujące, skorzystaj z lekcji doświadczonego narciarza lub instruktora). 6. Zyskujesz coraz więcej pewności siebie i cieszysz się prędkością oraz wrażeniami z jazdy. Na tym etapie doskonalisz równoległe prowadzenie nart na łagodnych czerwonych trasach. Może zacząłeś nawet jazdę na czarnych trasach, pokrytych muldami lub zapuszczasz się na nie przygotowane tereny poza trasami. 7. Bez problemów łączysz serie skrętów prowadząc narty równolegle i większość czarnych tras nie sprawia Ci żadnego problemu. Bardziej strome i pokryte lodem stoki sprawiają, że tracisz trochę ze swojego stylu, ale potrafisz dotrzeć na dół w jednym kawałku. Zachęcam do uzupełniania swoich profili.

Jestem dosyć częstym bywalcem na waszym forum ( od 1 miesiąca), sam poszukuje nart dla siebie więc przeczytałem już mnóstwo postów, nadając niejednego. W tych postach zawsze prosicie o podanie danych typu waga, wzrost preferowany styl, umiejętności - to zrozumiałe, i dla tego powastła skala umiejętności na forum, aby ułatwić życie nam poszukującym i wam doradzającym. takie osoby jak ja czytając ten tekst dobieramy sobie ocene wg zamieszczonej tam skali. I tutaj jest pewien problem ( no może nie problem, ale drobna uwaga), ponieważ dosyć często spotykam się z tym że osoba po 3-4 dniach ma poziom 5, 5+, no i komentarz z waszej strony typu " no kozak to moze do kadry lub to jakiś super talent itp.", a jak sie bliżej zapoznamy z opisem poziomu piątego to prosze mi pokazac osoby które, po 3 dniach jazdy na stoku jezdza tylko plugiem??? ja moze troche wariacko ale po 1 godzienie jazdy na niebieskim, poszedłem jezdzic na czerwonym, i nawet przez pomylke pare razy po czarnym zjechalem. i wielkiego dramatu nie bylo. wiadomo ze to byla jazda na poczatku od krawedzi do krawedzi, ale po 2 dniach, spokojnie sobie w rokytnicy na czerwonym zjeżdżałem, nie jestem co prawda kozakiem który na gazie jezdzi ko muldach, ale czerpie przyjemnośc z predkości jazdy opanowuje skręt narta przy narcie i wcale nie jest to jazda od krawedzi do krawedzi. Napewno juz nie uzywam pługa. Troche dziwia mnie te komentaze, zgadza sie że dziecko, moze osoba mało wysportowana, albo po prostu bez zapału pewnie bedzie jezdzic nawet po tygodniu pługiem, ale młodzież w wieku 16 i wyzej, ja mam 25 lat zrobi takie postępy. Poziom 5 (wg waszego opisu) naprawde nie jest cięzko osiągnąć. osoba którą znam jeździała w dzieciństwie na plastykach ze sprężynami na przysłowiową krechę, pozniej 10 lat przerwy i po 4 dniach w zakopcu opanował przyzwoicie skręcanie narta przy narcie, jeździ dosyć szybko, potrafi obrócić się na nartach do tyłu jechać tyłem a następnie znowu przodem, i nie sądzę że to super talent. poziom piąty murowany!! Więc jeżeli się nie zgadzacie z tym żeby ktoś po 3 dniach zabawy na nartach pisał o sobie że ma poziom piąty, zastanówcie się nad wprowadzeniem pewnych poprawek do tekstu o umiejętnościach, może bardziej sprecyzujcie ten tekst. Bo takie postępy są jak najbardziej możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne jest to aby sie dobrze bawić na stoku i czuć radość z tego że sie szusuje i w okół jest tyle uśmiechniętych twarzy ,wspaniałych wyluzowanych ludzi . a jak ktoś po 3 czy 20 dniach ocenia sie na 5-8 to nic Tylko takiemu pomóc w doborze nart jest trudno Pozdrawiam Narty to radość więcej luzu POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jan koval nie mowie zeby ja sztucznie zawyzac ale ja nie smigam poza trasami bo mnie to nie kreci no i nie mam do tego sprzetu wiec nie rozumiem twojego pytania przecież nie wszyscy musza sie tym pasjonowac a jezeli mnie kreci np fun to proste ze nie bede jezdzil pomiedzy drzewami i doskonalil swojej techniki w tym zakresie pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...