Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Medimedi

Medimedi

Nowy użytkownik

• 24 postów
  • Na forum od: 12.2009
4

Napisano 15 listopad 2016 - 20:08

Witam serdecznie, planuje zmienić narty i zastanawiam się jakie są znaczące różnice w tytułowych modelach. Mówimy o zeszłoroczniakach 15/16 i długościach Atomic 178 a Heady 175 lub ewentualnie 180. Uwzględnienie w temacie modeli innych marek również może się znaleźć. Pozdrawiam

• Mikoski podziękował za tę wiadomość

#2 Numenius

Numenius

Nowy użytkownik

• Pip
  • 72 postów
  • Na forum od: 12.2006
26
  • Umiejętności: 7
  • Warszawa

Napisano 05 styczeń 2017 - 17:26

Witam serdecznie, planuje zmienić narty i zastanawiam się jakie są znaczące różnice w tytułowych modelach. Mówimy o zeszło roczniakach 15/16 i długościach Atomic 178 a Heady 175 lub ewentualnie 180. Uwzględnienie w temacie modeli innych marek również może się znaleźć. Pozdrawiam

Z fabrycznej specyfikacji nie wynika, żeby bardzo się od siebie różniły, ale to mogą być tylko pozory. Wydawałoby się, że Volkl Racetiger Speeedwall GS 180 też są do nich podobne, ale po kilku sezonach jeżdżenia na Atomikach GS D2 z roku 2012 [179, r.18,6 i 70 pod butem] przesiadłem się na Volkle i to była moja osobista porażka. Rozstałem się z tymi nartami po 1 sezonie, moim zdaniem dlatego, że nie wybaczała moich błędów, tak jak to robiły Atomiki.

Wg mnie przed zakupem bardziej zaawansowanych nart warto je jednak przetestować.

Używaj mózgu, to najważniejszy element twojego sprzętu 

#3 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 423 postów
  • Na forum od: 03.2009
261
  • Umiejętności: 1
  • Krościenko

Napisano 05 styczeń 2017 - 17:37

Nie ma nart wybaczających albo nie wybaczających błędy.

Albo jeździec jest dobry albo do d..y.

#4 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 338 postów
  • Na forum od: 03.2016
415
  • Górny Śląsk

Napisano 05 styczeń 2017 - 19:03

Witam serdecznie, planuje zmienić narty i zastanawiam się jakie są znaczące różnice w tytułowych modelach. Mówimy o zeszłoroczniakach 15/16 i długościach Atomic 178 a Heady 175 lub ewentualnie 180. Uwzględnienie w temacie modeli innych marek również może się znaleźć. Pozdrawiam

Witam
Atomic górna półka sklepowych nart.
Head budowa narty identyczna z komórkami bez Fisowych norm.

#5 Numenius

Numenius

Nowy użytkownik

• Pip
  • 72 postów
26
  • Warszawa

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:03

mowisz o narciarzach o umiejetnosciach 1 i 10, a jest jeszcze cala masa sredniakow, np ja :)

#6 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 423 postów
  • Na forum od: 03.2009
261
  • Krościenko

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:17

Ja też się uczę, narty to narty, nic więcej, wszystko zależy od nas.

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#7 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2095 postów
  • Na forum od: 11.2005
893

Napisano 07 styczeń 2017 - 20:18

Umiejętność doboru sprzętu jest równie ważna jak technika narciarska, jest w zasadzie jej integralną częścią, dotyczy to wszystkich poziomów zaawansowania do PŚ włącznie,Ty jako "człowiek w gumie" ;)  powinieneś to rozumieć.

Jeżeli Schifrin wsadzimy na slalomki Hirschera, jak pojedzie?  do "d..y." jak sądze.

Pozdrawiam serdecznie

#8 Medimedi

Medimedi

Nowy użytkownik

• 24 postów
4

Napisano 10 styczeń 2017 - 01:14

Dzięki ze włączyliście się w dyskusje w moim temacie szkoda ze tak późno.  Ostatecznie kupiłem tegoroczne heady wc i.speed pro 180cm. Niestety od tygodnia na nie tylko patrze, gdyż nie było jeszcze okazji na testy. Od 6 lat zjechałem już 3 pary atomicow d2 gs i w końcu się przemogłem i zmieniłem markę na Head. 

Po pierwszych jazdach podzielę się wrażeniami, pozdrawiam.

#9 Numenius

Numenius

Nowy użytkownik

• Pip
  • 72 postów
26
  • Warszawa

Napisano 11 styczeń 2017 - 14:31

Dzięki ze włączyliście się w dyskusje w moim temacie szkoda ze tak późno.  Ostatecznie kupiłem tegoroczne heady wc i.speed pro 180cm. Niestety od tygodnia na nie tylko patrze, gdyż nie było jeszcze okazji na testy. Od 6 lat zjechałem już 3 pary atomicow d2 gs i w końcu się przemogłem i zmieniłem markę na Head. 

Po pierwszych jazdach podzielę się wrażeniami, pozdrawiam.

Chętnie przeczytam Twoją opinię, zwłaszcza że przymierzam się do kupna.

A tak nawiasem, to dlaczego zrezygnowałeś z Atomików i dlaczego na Heady?

#10 Medimedi

Medimedi

Nowy użytkownik

• 24 postów
4

Napisano 13 styczeń 2017 - 00:22

Chętnie przeczytam Twoją opinię, zwłaszcza że przymierzam się do kupna.

A tak nawiasem, to dlaczego zrezygnowałeś z Atomików i dlaczego na Heady?

Miałem już 3 pary GS od Atomica i na początku sezonu myśląc o zmianie bylem przekonany, że znowu kupie atomica, ale wczytując się w opisy stwierdziłem ze head będzie bardziej wymagający i szybszy, do tego sporo węższy pod butem i 2cm dłuższy. dodatkowo strasznie podoba mi się szata graficzna i jestem ciekawy czy ten kers naprawdę działa.

Niestety testy muszę przełożyć co najmniej o kolejny weekend gdyż wypadła robota teraz, może za tydzień znajdę czas a jak nie to cały luty siedzę na czarnej górze a w marcu urlop we Francji to myślę, że około 25-30 dni na nich zaliczę w tym roku, to chyba będę mógł wyciągnąć kilka dobrych wniosków i różnic jakie oferuje head.

#11 x22xe

x22xe

Użytkownik

• Pip
  • 64 postów
  • Na forum od: 03.2008
1
  • Dolny Śląsk

Napisano 15 kwiecień 2019 - 20:08

Jak po testach head? Pytam, ponieważ Atomic d2 redster 2013/14 179cm uległy mi w kwietniu rozwarstwieniu + pękniecie krawędzi i zastanawiam się czy pójść w Atomica takiego samego (fenomenalnie mi się nimi pomykało cudowna narta) czy jednak head wc speed rebels. Heady nie uległy mi póki co takim usterkom. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie od osób które jeździły na tych nartach i mają jakieś porównanie.

YES, I'M A SPEEDOHOLIC