Skocz do zawartości

Gdzie sa fajne stoki do nauki carvingu blisko Krakowa?


Odie

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, Pytanie jak w temacie :) Ja dzisiaj walczylem z Polczakowka... W sumie zjezdzalem jakos tam, ale jak dla mnie ten stok jest zdecydowanie za stromy na krawedziowanie (w gornej i dolnej czesci), bo w sordku jest OK. Dopiero sie tego ucze i proboje zalapac o co chodzi, wiec interesuje mnie szeroki i plaski stok, najlepiej zeby nie bylo zbyt duzo ludzi. Aha, no i zeby byl w miare blisko Krakowa, bo wyjezdzamy rano, tak zeby byc na 9:00 wec wstawac o 5 rano to mi sie nie usmiecha :) Tak powiedzmy do 2.5 godzin drogi samochodem... Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moge jeszcze dorzucic Lubomierz - niedrogo, szeroki stok, nie za bardzo stromy (bardziej niz w Bialce, ale mniej niz w Polczakowce), ale przygrzac mozna :) Nie ma tak duzo ludzi. Z minusow (powaznych): - czesto bardzo slabo przygotowany, muldy sie robia juz okolo 11, wiec naprawde trzeba byc rano - w ogole nie maja sztucznego nasniezania - tylko jeden wyciag orczykowy - jak sie zwala szkolki narciarskie, to jest porazka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Do tych minusów Lubomierza dorzuciłbym jeszcze brak grzanego wina i herbaty po góralsku oraz długość trasy! :confused: Ale górka i widoki są super! Jest to jeden z szerszych i stromszych stoków, świetnie nadający się do jazdy carvingowej. Porównanie go z Polczakówką czy Białką jest chybione! Dorzucam: - trasa pod Krzesełkiem w Kluszkowcach - Palenica czarna w Szczawnicy - Jaworzyna Krynicka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja bym się nie zgodził że trasa w Zawoi na Mosornym Grońu (chodzi mi o główną) nadaje się do nauki carvingu. Moim zdaniem na nauke jest za ostra - cos w stylu Polczakówki. Ale to moje subiektywne odczucia. Juz bardziej nadaje sie Maciejowa - przy czym raczej do szlifowania techniki, a nie nauki od zera. No i uwaga na czerwona końcówke tej trasy - przewężenie czesto oblodzone i trochę stromiej, ale na dole duza ilośc miejsca do wyhamowania. Co do sztucznego nasniezania na Maciejowej to armatki tam widziałem, wiec wydaje mi sie, że chyba nie ma pokaz :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z wyciągu obracając sie do tyłu zauważyłem na samym dole wlaściwie kawałek czyjegoś pola a na nim postawione 2 słupy i lina miedzy nimi na wysokości pasa. Także delikwent podchodzi do liny chwyta ja ręka i pomału wyjezdza sobie kawałek wyżej i moze sobie potem zjechac...w sam raz dla małych dzieci :D Więc uczyć sie od zera można :) i jest to na Mosornym groniu :)

Aaaa, jesli o to chodzi to tak - ale to jest "zielona" ośla łączka. Ja cały czas miałem na myśli główna trasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...