Skocz do zawartości

Polacy to śmieci...


Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ale co konkretnie tak Cie razi. Takich tytułów i haseł jest wokół nas tysiące i to nie tylko w brukowcach czy sieci. Mig już zwrócił uwagę na pewien znamienny fakt.

Pozdrowienia

Cześć Mitek. Razi mnie tak sformułowany tytuł, jego przesłanie i twierdzenie, które w nim zawarłeś. A że podobno w prasie brukowej jest takich rzeczy dużo? To też jej nie czytam. To forum chciałbym czytać, a jeśli i tu będą pojawiać się tego typu wpisy to przestanę. Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu że  nikomu tym nie "dopiekę", ale nie będę miał innego wyjścia. Poprzez sam fakt czytania tego typu rzeczy popiera się taką właśnie narrację. Nie jestem i nigdy nie byłem "święty", ale jeśli coś do kogoś mam, potrafię to dość jasno wyartykułować. Personalnie. A jak nie ma wyjścia potrafię się posunąć dalej... No cóż... nie jestem "święty". Ale jednocześnie dbam o to, żeby nawet przypadkiem nie obrażać porządnych ludzi. Uważam, że takim wpisem obrażasz każdego kto jest Polakiem. Jestem Polakiem. Nie jestem śmieciem.

     Rozumiem, że pisząc kierowałeś się myśleniem "marketingowym", a nie do końca przemyślałeś faktyczne przesłanie tego wpisu.

                                                                                 To pewnie tyle.

                                                                                        Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

Jeśli uważasz, że większość taka jest to znaczy, że w Twoim gronie większość taka właśnie jest. Naprawdę? 

 

 

Cześć Mitek. Razi mnie tak sformułowany tytuł, jego przesłanie i twierdzenie, które w nim zawarłeś. (...) Uważam, że takim wpisem obrażasz każdego kto jest Polakiem. Jestem Polakiem. Nie jestem śmieciem.

 

Panowie,

mam wrażenie, że tak zajęliście się tytułem, że nie przeczytaliście uważnie postu Mitka.

Przecież On w poście 1. napisał:

 

"Statystyczny Polak jawi się tutaj jak szowinistyczny, zazdrosny, ksenofobiczny i tępy śmieć.

Rzeczywiście tak jest???

Powiedzcie mi, że nie!!!"

 

Ja nie czuję się obrażona tym wpisem. Tytuł faktycznie mało trafny, ale te trzy kropki pozostawiły dla mnie otwartą furtkę do dyskusji. Jedna kropka na końcu (lub wykrzyknik) byłaby dużo gorsza ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estka. twoje wytłumaczenie jest OK. Ale nie chce mi się "adwokacić", rozmydlać i rozpatrywać ilości kropek. Mój postulat jest prosty: starajmy się unikać zaśmiecania naszego forum w jakiejkolwiek formie. Niech będzie po prostu fajne. :)

 

Ps.:

           By the way:

 

              "...po kropkach piszę dalej..."

                              Ktoś wie z czego to cytacik?

                                                                                                    Pozdr.4all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig12345 - A jednak da się...  (tym samym wygrałeś przetarg na grudnowe odśnieżanie wjazdu do garażu!!!:)"

                                                                                                            Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam wrażenie, że tak zajęliście się tytułem, że nie przeczytaliście uważnie postu Mitka.

Przecież On w poście 1. napisał:

 

"Statystyczny Polak jawi się tutaj jak szowinistyczny, zazdrosny, ksenofobiczny i tępy śmieć.

Rzeczywiście tak jest???

Powiedzcie mi, że nie!!!"

 

Ja nie czuję się obrażona tym wpisem. Tytuł faktycznie mało trafny, ale te trzy kropki pozostawiły dla mnie otwartą furtkę do dyskusji. Jedna kropka na końcu (lub wykrzyknik) byłaby dużo gorsza ;).

Przecież po to dałem cytat do wpisu Kaligr, żeby odnieść się do jego (Kaligr) wypowiedzi, a nie do tego co napisał na początku Mitek. Proszę mnie nie zamiatać na kupkę ociężałych umysłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietek myślę że całkiem niepotrzebnie dałeś się ponieść emocją. Mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę jak funkcjonują zwłaszcza te polskojęzyczne popularne portale internetowe a już na pewno w zakresie pisania komentarzy. Mając tą wiedzę odpowiedź na twoje pytanie jest oczywista. :D   

Cześć

Masz rację, powinno być:

Czy wszyscy/większość Polaków to śmieci... ewentualnie delikatnie: Czy Polak może być śmieciem?

Czy tak?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tanich hipermarketach i dyskontach większość kupujących stanowi inna grupa społeczna niż w butikach i delikatesach. Jedni z drugimi rzadko stoją razem przy kasie. To najczęściej z powodów finansowych. Podział jest oczywisty i chyba bezdyskusyjny. Dla mnie prosta sprawa.

 

W internecie podział jest inny i mniej ma wspólnego z forsą. Świat wirtualny umożliwia wypowiedź każdemu i na każdy temat.

Żeby zabrać głos w świecie realnym, trzeba mieć coś do powiedzenia i się tam dopchać. To zbyt wiele wymaga od przeciętnego człowieka, który ma silne parcie na zabranie głosu w życiu publicznym.

Chyba większość bulwersujących wypowiedzi sieciowych powstaje przy tematach, których nie czyta nawet przeciętnie inteligentny koń.

Masa ciekawych, acz bezwartościowych informacji jest przeogromna

Łatwość pisania w sieci powoduje zaśmiecanie całej reszty tematów. Oczywiście problem łatwości pisania w sieci dotyczy tez "sieciowych dziennikarzy", którzy korzystając z popytu karmią nas takim g....m  ku radości "śmieci:"

 

A co do tematu:

Mitek, to cytat z 1 postu:

"Statystyczny Polak jawi się tutaj jak szowinistyczny, zazdrosny, ksenofobiczny i tępy śmieć.

Rzeczywiście tak jest???

Powiedzcie mi, że nie!!!"

 

Odpowiadam: NIE!!!, to nie jest statystyczny Polak, to poletko zawłaszczone przez "śmieci" .

 

I odwal się w końcu od Polaków, bo Ty piszesz tu o ludziach w ogóle. Poruszasz problem o skali światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy ja udzielam legitymacji nowej władzy? Chyba nie, to że dla mnie UE jest pełna idiotyzmów, jest przeregulowana i moim zdaniem idzie w złym kierunku, to nie znaczy że popieram obecną władzę. Jednak nie mogę patrzeć na euroutopię przez różowe okulary. Szkoda było by gdyby ten twór się rozleciał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja udzielam legitymacji nowej władzy? Chyba nie, to że dla mnie UE jest pełna idiotyzmów, jest przeregulowana i moim zdaniem idzie w złym kierunku, to nie znaczy że popieram obecną władzę. Jednak nie mogę patrzeć na euroutopię przez różowe okulary. Szkoda było by gdyby ten twór się rozleciał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brelo

Aby nie zaogniać tej dyskusji odbywającej się zresztą poprzez wypaczenia znaczeń językowych (czego nienawidzę) opowiem Ci o moich rozczarowaniach. Rozczarowałem się tym, że ekipa której zaufałem i byłem gotów nawet jej bronić okazała się leniwa, bez wizji i zajęta tylko bieżącym utrzymaniem władzy. Kropli goryczy przelał fakt, że dokonała skoku na OFE bezczelnie przy tym kłamiąc i manipulując. A przyklepał to prezydent za którego się wstydziłem i Trybunał Konstytucyjny.
Prawie na pewno podobne rozczarowania staną się Twoim udziałem, choć myślę, że lista nieciekawych spraw będzie dłuższa. A hipotezę tę wysnułem obserwując dynamikę procesów. Radziłbym więc zdecydowanie ostrożniej udzielać legitymacji nowej władzy tak aby za lat parę w internecie móc przeczytać swoje wpisy bez czerwienienia się ze wstydu.
No chyba, że jesteś obecnym beneficjentem to co innego - walczysz o swoje...

Pozdro
Wiesiek

Najpierw rozczaruję Ciebie.

Nigdy nie zagłosowałem na PiS. :) ,do dzisiaj pomijając wybór ostatniego prezydenta.

Pomimo tego ,że nie interesowałem się polityką,zawsze głosowałem przeciwko nim.Teraz wiem ,że to media mają wielki wpływ na  wybory.

Pierwszym czerwonym światełkiem była afera podsłuchowa,ale oczywiście ówczesne media zrobiły swoje.Jednak dziwiło mnie ,że ważniejsze dla rządzących jest ,kto nagrywał ,a nie to co zawierają taśmy.Wszystko zmieniło się jednak w zeszłym roku przed wyborami prezydenckimi.Zainteresowałem się moim kandydatem komorowskim ,a przede wszystkim książką Sumlińskiego pt."Niebezpieczne związki Bronisława.Komorowskiego.",która tak mnie wciągnęła ,że przeczytałem ja w ciągu 2 dni.To co było zawarte w książce było dla mnie niewiarygodne,że takie rzeczy mogą dziać się w wolnym demokratycznym państwie i wręcz niemożliwe.Czekałem na ruch Komorowskiego i się nie doczekałem.W ten sposób uwiarygodnił mnie przez brak jakiejkolwiek reakcji byłego prezydenta,na "oszczerstwa" zawarte w książce.Każdy z nas jako człowiek publicznie obrzucony błotem na miejscu byłego prezydenta poszedł by z oszczerstwami do sądu ,jednak Komorowski tego nie zrobił do dzisiaj.To pchnęło mnie do dalszej analizy funkcjonowania naszego demokratycznego państwa.Doszedłem do okrągłego stołu,planu Balcerowicza (czytaj Sachsa),fundacji Batorego i pana Georga Sorosa.92 rok ,nocna zmiana ,obalenie Olszewskiego i  oczywiście WSI.Z czasów nocnej zmiany ,można zobaczyć jaka była rola  Macierewicza,a jaka Wałęsy i komu zależy ,żeby do lustracji nie doszło. Dowiedziałem się ,że jesteśmy jedynym krajem byłego bloku wschodniego ,która nie przeprowadziła lustracji.Szukając informacji na te tematy ,zawsze brałem pod uwagę ,że mogą być fabrykowane ,tak samo jak fabrykowano dowody na Leszka :) . Doszedłem do momentu ,ze już nie było jak usprawiedliwiać siebie ,że żle głosowałem  do tej pory.Po prostu nie dawało się tego usprawiedliwiać w nieskończoność.Ale to co się działo w PL  po wybraniu demokratycznie  prezydenta na którego sam ostatecznie zagłosowałem,a później rządu,to już całkowicie otworzyło mi oczy jaką to mamy w PL demokrację.Pojawienie się "nowoczesnej" z wielkimi środkami w mediach i powstanie KODu z niepłacącym alimentów wodzem na czele,przypomniało mi o Sorosie.

Podsumowanie:

Sam kiedyś ,żyłem w nieświadomości ,bo generalnie miałem to w zadku jak to dzisiaj ma większość Polaków i wiem na swoim przykładzie ,ze jeżeli nie pozna się tych mechanizmów,które zachodziły przez 27 lat,to dla zwykłego człowieka Macierewicz i Kaczyński będą oszołomami ,a KOD działa w interesie POLSKI.Na szczęście wszystko można znaleźć w necie tylko potrzeba chęci,czasu i przede wszystkim mieć odwagę ,bo może się okazać ,że trzeba będzie się przyznać że Jarek to fajny chłopak jest :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rozczaruję Ciebie.

Nigdy nie zagłosowałem na PiS. :) ,do dzisiaj pomijając wybór ostatniego prezydenta.

Pomimo tego ,że nie interesowałem się polityką,zawsze głosowałem przeciwko nim.Teraz wiem ,że to media mają wielki wpływ na  wybory.

Pierwszym czerwonym światełkiem była afera podsłuchowa,ale oczywiście ówczesne media zrobiły swoje.Jednak dziwiło mnie ,że ważniejsze dla rządzących jest ,kto nagrywał ,a nie to co zawierają taśmy.Wszystko zmieniło się jednak w zeszłym roku przed wyborami prezydenckimi.Zainteresowałem się moim kandydatem komorowskim ,a przede wszystkim książką Sumlińskiego pt."Niebezpieczne związki Bronisława.Komorowskiego.",która tak mnie wciągnęła ,że przeczytałem ja w ciągu 2 dni.To co było zawarte w książce było dla mnie niewiarygodne,że takie rzeczy mogą dziać się w wolnym demokratycznym państwie i wręcz niemożliwe.Czekałem na ruch Komorowskiego i się nie doczekałem.W ten sposób uwiarygodnił mnie przez brak jakiejkolwiek reakcji byłego prezydenta,na "oszczerstwa" zawarte w książce.Każdy z nas jako człowiek publicznie obrzucony błotem na miejscu byłego prezydenta poszedł by z oszczerstwami do sądu ,jednak Komorowski tego nie zrobił do dzisiaj.To pchnęło mnie do dalszej analizy funkcjonowania naszego demokratycznego państwa.Doszedłem do okrągłego stołu,planu Balcerowicza (czytaj Sachsa),fundacji Batorego i pana Georga Sorosa.92 rok ,nocna zmiana ,obalenie Olszewskiego i  oczywiście WSI.Z czasów nocnej zmiany ,można zobaczyć jaka była rola  Macierewicza,a jaka Wałęsy i komu zależy ,żeby do lustracji nie doszło. Dowiedziałem się ,że jesteśmy jedynym krajem byłego bloku wschodniego ,która nie przeprowadziła lustracji.Szukając informacji na te tematy ,zawsze brałem pod uwagę ,że mogą być fabrykowane ,tak samo jak fabrykowano dowody na Leszka :) . Doszedłem do momentu ,ze już nie było jak usprawiedliwiać siebie ,że żle głosowałem  do tej pory.Po prostu nie dawało się tego usprawiedliwiać w nieskończoność.Ale to co się działo w PL  po wybraniu demokratycznie  prezydenta na którego sam ostatecznie zagłosowałem,a później rządu,to już całkowicie otworzyło mi oczy jaką to mamy w PL demokrację.Pojawienie się "nowoczesnej" z wielkimi środkami w mediach i powstanie KODu z niepłacącym alimentów wodzem na czele,przypomniało mi o Sorosie.

Podsumowanie:

Sam kiedyś ,żyłem w nieświadomości ,bo generalnie miałem to w zadku jak to dzisiaj ma większość Polaków i wiem na swoim przykładzie ,ze jeżeli nie pozna się tych mechanizmów,które zachodziły przez 27 lat,to dla zwykłego człowieka Macierewicz i Kaczyński będą oszołomami ,a KOD działa w interesie POLSKI.Na szczęście wszystko można znaleźć w necie tylko potrzeba chęci,czasu i przede wszystkim mieć odwagę ,bo może się okazać ,że trzeba będzie się przyznać że Jarek to fajny chłopak jest :)

Pozdrawiam.

 

Zacytuję aby zostało  :D

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxx
 

Cześć

Dzięki serdeczne Brelo. Jesteś klasycznym przypadkiem i nawet nie ma sensu z Tobą dyskutować bo Ty już nie jesteś zwykłym człowiekiem - jak sam z duma podkreśliłeś. To tak jak z religią - cud. ;) Na podstawie uzyskanej "wiedzy" (która przecież nie może być w żaden sposób zmanipulowana), ważniejsza dla ciebie jest przeszłość niż przyszłość. Ważniejsza dla Ciebie jest POLSKA niż żyjący w niej człowiek itd,

Mógłbym w identyczny sposób z wyższością próbować udowadniać Ci, że lepiej od Ciebie zgłębiłem tajniki oszukańczej władzy itd.

Niestety mam to głęboko w d.... z prostego powodu.

Wszyscy - bez żadnego wyjątku - ludzie pchający się do władzy nie robią tego z altruizmu tylko z chęci odniesienia jakichś korzyści. Zdecydowanie wolę gdy ktoś chce odnieść jakieś korzyści materialne niż ideologiczne bo ten ZAWSZE będzie dążył do podporządkowywania sobie innych w imię "lepszego jutra" i "zbawiania świata".

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy - bez żadnego wyjątku - ludzie pchający się do władzy nie robią tego z altruizmu tylko z chęci odniesienia jakichś korzyści. Zdecydowanie wolę gdy ktoś chce odnieść jakieś korzyści materialne niż ideologiczne bo ten ZAWSZE będzie dążył do podporządkowywania sobie innych w imię "lepszego jutra" i "zbawiania świata".

Pozdrowienia

 

To jest najgorszy scenariusz choć jest jeszcze gorszy - podporządkowanie sobie ludzi w imię ideologii po to aby nimi zarządzać. Różnica polega na tym że w drugim przypadku i ludzie i ideologia są traktowani instrumentalnie. I na 90% teraz tak jest. O nic nie chodzi, tylko władza.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.  Pomimo tego ,że nie interesowałem się polityką

2. Teraz wiem ,że to media mają wielki wpływ na  wybory.

3.  Pierwszym czerwonym światełkiem była afera podsłuchowa,ale oczywiście ówczesne media zrobiły swoje.

4.  Z czasów nocnej zmiany ,można zobaczyć jaka była rola  Macierewicza,a jaka Wałęsy i komu zależy ,żeby do lustracji nie doszło.

5.  Pojawienie się "nowoczesnej" z wielkimi środkami w mediach

6.  powstanie KODu z niepłacącym alimentów wodzem na czele

7.  Sam kiedyś ,żyłem w nieświadomości ,bo generalnie miałem to w zadku

8.  jeżeli nie pozna się tych mechanizmów,które zachodziły przez 27 lat,to dla zwykłego człowieka Macierewicz i Kaczyński będą oszołomami ,

9. Na szczęście wszystko można znaleźć w necie tylko potrzeba chęci,czasu i przede wszystkim mieć odwagę

10. trzeba będzie się przyznać że Jarek to fajny chłopak jest :)

 

Ad 1.) A ja się nią interesowałam...

Ad 2.) Faktycznie, teraz są takie media.

Ad 3.) A gdybyś teraz podsłuchał naszą władzę, to jakie światło by Ci się zaświeciło?

Ad 4.) Oczywiście ważniejszy był ten, co nigdy nikogo nie wsypał, nie naraził na niebezpieczeństwo, żadnej listy agentów nigdy nie ujawnił.

Ad 5.) I to jakimi! Pewnie cały promil tego, co ma jeden ojciec z Torunia.

Ad 6.) Mówią, że wódz którejś z telewizji też nie zawsze płaci...

Ad 7.) Nigdy nie żyłam w nieświadomości. Nie mam aż tak... pojemnego zadku.

Ad 8.) No cóż, wynik wyborczy i sondaże pokazują, że ponad 60% Polaków to zwykli ludzie.

Ad 9.)  Dokładnie - wszystko. Nawet największe bzdury. Tyko trzeba wiedzieć, gdzie szukać.

Ad 10.) Tu też muszę się zgodzić. Zawsze może trafić się ktoś mniej fajny od poprzednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...