Skocz do zawartości

Polacy to śmieci...


Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam od wielu lat konto pocztowe na interii.

Od jakiegoś czasu w związku z awariami telefonu zmuszony byłem korzystać z portalu w celu odebrania wiadomości. Niestety jako, że nie jestem doskonały tytuły notek często okazywały się dla mnie interesujące i wchodziłem w artykuły. Wtedy chcąc nie chcąc czytałem komentarze tzw. internautów.  Trwało to jakieś pół roku więc statystycznie nie jest to zły wynik.

Przed paroma minutami otworzyłem link do info o fakcie, że Ania Lewandowska została Prezesem Olimpiad Specjalnych. Przeczytałem notkę, obejrzałem wypowiedź i później chcąc nie chcąc zerknąłem na komentarze. Biorąc pod uwagę pół roku czytania komentarzy, to co zobaczyłem przelało czarkę.

Statystyczny Polak jawi się tutaj jak szowinistyczny, zazdrosny, ksenofobiczny i tępy śmieć.

Rzeczywiście tak jest???

Powiedzcie mi, że nie!!!

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Mietek pól roku bez telefonu..............................jak dałeś radę....................ja to bym chyba na sofkę musiał iść :D  :D  :D

Cześć

Dzięki Adam. Mam jeszcze jeden numer więc nie było tragedii.

Temat natomiast jest absolutnie poważny.

Czy jak wrócę po weekendzie z rodziną to będzie normalnie??

Ja nie mówię o tym, że propagandowo od pewnego czasu jesteśmy straszeni zagrożeniami zewsząd - aż mnie to bawi.:)

 

Mówię o zwykłych Polakach...Czyżby nienawiść była aż tak zaraźliwa???

Pozdrowienias


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc ten tytuł stawiasz się w równym szeregu z nimi.

Ot i wsio.

Kolejna ofiara szczujni a wdaje ci się że jesteś ponad to, obok a już na pewno nie  tam gdzie stało zomo.

Cześć

A co Ci przeszkadza tytuł...

To typowy gazetowy chwyt celowo zastosowany.

Lubie wiedzieć z kim rozmawiam. ;)

Więc nie rób sobie obciachu chyba, że narodowość Twoja jest lepsza niż moja. ;)

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście normalni nie piszą komentarzy na Interii czy Onecie a 'prawicowo-patriotyczne' portale mają je zwykle zablokowane, wiec możesz bezpiecznie poczytać. ... ;-). To nie jest typowy Polak. Jeszcze nie. Typowy pracuje, uśmiecha się na ulicy, chętnie pomoże innym, czasem pojedzie na narty i ze zdziwieniem a często przwrazeniem patrzy co sie dzieje wokół. ... PozdrawiamM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komentarze są najlepsze

te wszystkie psełdo-njusy-chu#usy z chwytliwymi tytułami, to dopiero dno

Cześć

Masz rację, mam dokładnie takie samo odczucie a "chwytliwość tytułów" jest dla mnie symbolem upadku totalnego. Komentarze jednak mnie po prostu przerażają.

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A co Ci przeszkadza tytuł...

To typowy gazetowy chwyt celowo zastosowany.

Lubie wiedzieć z kim rozmawiam. ;)

Więc nie rób sobie obciachu chyba, że narodowość Twoja jest lepsza niż moja. ;)

Pozdrowienia

\A skoro celowo zastosowany.....

Pewnie ci o których piszesz z niesmakiem też mają jakiś cel. 

Więc cel uswięca środki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polacy to śmieci..." - nie zawężaj tak, nie jesteśmy lepsi ani gorsi od innych narodów.

Cywilizacja produkuje śmieci od zarania, oprócz śmieci materialnych również intelektualne.

Śmieci materialne były zawsze widoczne w śmietnikach, na ulicach, na wysypiskach.

Śmieciowe mózgi też zawsze były, ale napotykaliśmy je pojedynczo, w kontaktach bezpośrednich i nie zdawaliśmy sobie sprawy ze skali zjawiska. Teraz na ulicach internetu walają się tego tony.

Nie masz szans posprzątać, musisz przez to brnąć. Przy okazji poszerzasz swoją wiedzę o społeczeństwie.

Parafrazując wypowiedź jednego z forumowiczów w zupełnie innym wątku - nie trzeba jechać w góry żeby zobaczyć stado baranów.

Swoje "społeczne podwórko" masz pewnie czyste i zadbane, teraz dowiedziałeś się, że masz jeszcze "sąsiadów".

Narodowość nie ma tu nic do rzeczy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo! Pojechałeś brukowcem, że hej! Może hajd park jest właśnie od tego ..... Jednak mnie osobiście taka forma epatowania tłumu nie odpowiada, wręcz brzydzi. Prawdopodobnie osiągniesz zamierzony cel i wiele osób przeczyta Twój post (sam jestem przykładem :wacko: ). Choć przyznam, że sprawa tytułu tak mnie zajęła, ze już nie wiem, o czym była treść......

********

Wróciłem więc do pierwotnego tekstu ....... i w zupełności się z nim zgadzam! Mam dokładnie takie samo wrażenie czytając wypociny zaślinionych i czerwonych z emocji (tak sobie ich wyobrażam) internetowych komentatorów portalowych.

Ale ja myślę, że fala frustracji i bezinteresownej zawiści jest przynależna internetowi, a nie jakiejkolwiek narodowości. To bardzo demokratyczne i globalistyczne zjawisko. Chyba tylko moderatorzy mogliby coś z tym zrobić (gdyby chcieli, a nie mogą chcieć, bo nie mają w tym interesu..........) Ech, długo by można o tem.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że komentarze w takich miejscach jak onet pisze grupa ludzi wiecznie niezadowolonych którym nic się w życiu nie udało.  Mieszkam w mieście gdzie kolejno w wyborach (od 89 roku) zwyciężali: Solidarność(Nowa nadzieja), SLD (Imperium kontratakuje), Samoobrona(Mroczne widmo), PIS(Atak klonów). Na pierwszy rzut oka, dziwne zmiany sympatii politycznych ale tak naprawdę łączy je jedno, populizm. Ludzie którym nic nie wychodzi wierzą w populizm, a frustracje wylewają tam gdzie im wolno: w wyborach, na forach itd. 

https://pl.wikipedia...yment_więzienny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyczny Polak jawi się tutaj jak szowinistyczny, zazdrosny, ksenofobiczny i tępy śmieć.

[...]

 

Niech pierwszy rzuci kamieniem kto nigdy nie pomyślał "co za idiotyzm..."  czytając artykuły.

Pani Anna kontrowersyjna jest, a może i nie, prawdy nie odgadniesz. Są ludzie którzy jej nie lubią, bo portale plotkarskie nakręcają "hejt" (słowo klucz w ostatnich czasach), a potem małym druczkiem piszą przeprosiny :) Ale co ludzkość o jej "lataniu helikopterem po bułki" przeczytała to utknęło w głowach i może nawet kobieta lek na każdego raka wynaleźć, ale nikt jej tych bułek nie zapomni.

No i masz powody komentarzy.

 

Ale tytuł Twojego tematu to żenada maksymalna :) rodem z brukowca.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tytuł Twojego tematu to żenada maksymalna :) rodem z brukowca.

Niekoniecznie..... wpisz zamiast PL inną narodowość (ot, choćby arabską czy żydowska) a wpisze się w trend nowomowy istatnich czasów, będzie 'typowy' i 'oczywisty' -przynajmniej dla niektorych... :-(
A ze paskudny? Coś taki mamy klimat...
PozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak pojechałem brukowcem zupełnie celowo. Zeberkaa słusznie mi to wytknęła ale...się po prostu wściekłem i tyle i może rzeczywiście cel uświęca środki w tym wypadku bo parę osób się odezwało.

Słusznie jednak Michał zauważył, że przez gardło znacznie łatwiej przechodziłyby nam i nie budziły oburzenia inne nacje przed śmieciami. Ja tu stawiam równość.

Zastanawia mnie właśnie co kogo obchodzi latanie helikopterem po bułki? Jakbym miał też bym latał. Anię Lewandowską znam jeszcze z czasów gdy była tylko Stachurską i była czynną zawodniczką i po prostu fajna, sympatyczna dziewczyna i tyle.

A że jej i mężowi się powiodło w życiu to z tego się po prostu cieszę i nie rozumiem ciągłego dowalania tym którym się powiodło tylko i wyłącznie dlatego.

Fajnie, że są fora specjalistyczne, na których ten tzw. hejt jest marginesem tępionym i mam nadzieję, że tak zostanie.

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie właśnie co kogo obchodzi latanie helikopterem po bułki? Jakbym miał też bym latał. Anię Lewandowską znam jeszcze z czasów gdy była tylko Stachurską i była czynną zawodniczką i po prostu fajna, sympatyczna dziewczyna i tyle.

 

Wchodzę czasem na portale plotkarskie i widzę, że tzw. WAGs polskiej reprezentacji to chyba najbardziej znienawidzona grupa kobiet w internecie. Wszystkie to "pustaki", które "tylko lecą na kasę". Wszystkie również są "paskudne", ewentualnie "widać, że zrobione". Co ciekawe, te opinie nie dotyczą tylko dziewczyn, z którymi jacyś piłkarze spotykają się od paru miesięcy, ale również wieloletnich żon i matek ich dzieci.

Ania Lewandowska i tak ma nieźle, bo ma sporą grupę fanek, które razem z nią ćwiczą i gotują, ale przeczytaj kiedyś komentarze na temat Sary Boruc...

No cóż, mają kobiety pecha, bo są ładne, bogate, szczupłe i... z facetami. A przecież wiadomo, że lepiej być biednym, brzydkim i samotnym, co nie? ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak pojechałem brukowcem zupełnie celowo.

[...]

 

Tylko jaki to miało cel?  Spowodować żebyśmy zaglądnęli w temat? Osiągnięte. Tylko że sam tępisz tego typu teksty. Nie spodobało mi się to.

 

Latanie helikopterem po bułki obchodzi sporo ludzi, tak samo jak telenowele, filmy, książki.  Po prostu cudze życie, można pomarzyć i  ponarzekać. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki to miało cel?  Spowodować żebyśmy zaglądnęli w temat? Osiągnięte. Tylko że sam tępisz tego typu teksty. Nie spodobało mi się to.

 

Latanie helikopterem po bułki obchodzi sporo ludzi, tak samo jak telenowele, filmy, książki.  Po prostu cudze życie, można pomarzyć i  ponarzekać. 

Cześć

Ale co konkretnie, niekonsekwencja?

 

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku, pomyśl chwilkę... Za post z takim tytułem powinieneś dostać bana przynajmniej na miesiąc (albo sam sobie go karnie zaordynować). Piszesz, że to w odruchu... No ...nie chcę pisać nic więcej na ten temat. Sam przemyśl na spokojnie.

                                                                                  

                                                                                    Pozdr. (...tak w odruchu..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie rozumiem ciągłego dowalania tym którym się powiodło tylko i wyłącznie dlatego.

Ejże...... co tu jest do rozumienia? Zazdrość i nienawiść ta takie łatwe i wygodne uczucia... A jak już jesteśmy przy polityce.... To już 36 lat od 31/08/1980, co pozostało z tych nadziei które wtedy łączyły a nie dzieliły. .. ech... Koniec wakacji a forum trzeba patykiem szturchac by się obudziło. .... :')
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig12345 piszesz o zawiści, zazdrości i masz rację. Mitek nie rozumiesz dla czego tak jest. Odpowiedz jest prosta, bo my tacy jesteśmy (ogólnie). Polacy w większości to ludzie o dosyć niskiej samoocenie, zakompleksieni, leniwi, próżni. Lata socrealizmu sprawiły, że posiadamy do tego bardzo roszczeniowe podejście do życia. Najgorszą naszą cechą jest równanie w dół, robimy to nagminnie i uczymy robić tego nasze dzieci. Sprawia to własnie, że później ziejemy nienawiścią do tych którym jest lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku, pomyśl chwilkę... Za post z takim tytułem powinieneś dostać bana przynajmniej na miesiąc (albo sam sobie go karnie zaordynować). Piszesz, że to w odruchu... No ...nie chcę pisać nic więcej na ten temat. Sam przemyśl na spokojnie.

                                                                                  

                                                                                    Pozdr. (...tak w odruchu..)

Cześć

Ale co konkretnie tak Cie razi. Takich tytułów i haseł jest wokół nas tysiące i to nie tylko w brukowcach czy sieci. Mig już zwrócił uwagę na pewien znamienny fakt.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig12345 piszesz o zawiści, zazdrości i masz rację. Mitek nie rozumiesz dla czego tak jest. Odpowiedz jest prosta, bo my tacy jesteśmy (ogólnie). Polacy w większości to ludzie o dosyć niskiej samoocenie, zakompleksieni, leniwi, próżni. Lata socrealizmu sprawiły, że posiadamy do tego bardzo roszczeniowe podejście do życia. Najgorszą naszą cechą jest równanie w dół, robimy to nagminnie i uczymy robić tego nasze dzieci. Sprawia to własnie, że później ziejemy nienawiścią do tych którym jest lepiej. 

Bzdura.

Jeśli uważasz, że większość taka jest to znaczy, że w Twoim gronie większość taka właśnie jest. Naprawdę? 

Popatrz na zdjęcia Warszawy z 1945 roku, z 1990 i teraz. Widzisz jakąś różnicę ? Kto to odbudował ? I to wszystko pomimo lat socjalizmu i gospodarczego wyzysku ze strony ZSRR.

 

Oceniacie populację po wpisach na anonimowych forach ? Każdy tam może bezkarnie pierdzieć. Onetowi, Interii itd nie zależy na tym żeby było merytorycznie tylko na tym żeby było dużo komentarzy. Dużo komentarzy to dużo wyświetleń reklam, a dużo komentarzy jest wtedy kiedy jest dym. 

 

 

Owszem, znam ze dwóch leni albo ludzi o dziwacznych poglądach ale oprócz nich znam kupę z.bistych, pracowitych, otwartych ludzi. Na tej podstawie sądzę, że Polacy to z.biści, pracowici ludzie. Skoro w moim otoczeniu są normalni, fajni ludzie to większość Polaków taka właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...