Skocz do zawartości

Czy krotkie narty lepiej trzymaja krawedzie?


JurekP

Rekomendowane odpowiedzi

Ten filmik akurat nic nie pokazuje bo takie oldtimery w ogole nie miały ostrej krawędzi :)


Pokazuje, ze nie tylko umiejetnosci sa wazne, ale takze sprzet ;)
Wiem, wiem - na takich nartach na takim stoku wiekszosc z nas zjezdzalaby na plecach juz po probie pierwszego skretu.
Swoja droga ciekawe jak na wspolczesnych nartach jezdziliby mistrzowie z lat 30-tych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pokazuje, ze nie tylko umiejetnosci sa wazne, ale takze sprzet ;)
Wiem, wiem - na takich nartach na takim stoku wiekszosc z nas zjezdzalaby na plecach juz po probie pierwszego skretu.
Swoja droga ciekawe jak na wspolczesnych nartach jezdziliby mistrzowie z lat 30-tych.

Pomijając fakt że faktycznie większość z nas po trzeciej bramce jechała by na plecach to film pokazuje jak nawyki z jazdy wyczynowej nie są przydatne w jeździe amatorskiej. Sprzęt ??? W tym przypadku masz rację ale biorąc pod uwagę czasy kiedy pojawiły się wiązania bezpiecznikowe i sztywna skorupa buta to już trochę stracił na znaczeniu.

Należy się zastanowić co by było gdyby narty miał o 30 cm krótsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze . Narta czy krótka czy długa gs trzyma na tyle ile włoży się siły w dociśniecie krawędzi ja to nazywam depnąć na krawędź i na niej się zaczepić .

Jeżeli mieścisz się w granicach tolerancji długości narty to ok. Jeżeli masz wyraźnie za krótką to każdy skręt będzie przekręcony a jak odpuścisz dociśnięcie to krawędź nie utrzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 film pokazuje jak nawyki z jazdy wyczynowej nie są przydatne w jeździe amatorskiej.

 

 

Czy możesz napisać które nawyki?

 

Dla mnie ten film jest o wiele bardziej przydatny instruktażowo niż "zawodowe" instruktaże.

Na tych nartach Didier pięknie przerysowuje każdy ruch i widać doskonale o co chodzi.

Żaden Koreaniec tego nie pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieścisz się w granicach tolerancji długości narty to ok. Jeżeli masz wyraźnie za krótką to każdy skręt będzie przekręcony a jak odpuścisz dociśnięcie to krawędź nie utrzyma 

A to właśnie chciałem dopisać i dodać że na stromym to już całkiem patologia z trzymaniem a jak będzie jeszcze twardo to lepiej pługiem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać które nawyki?

 

Dla mnie ten film jest o wiele bardziej przydatny instruktażowo niż "zawodowe" instruktarze.

Na tych nartach Didier pięknie przerysowuje każdy ruch i widać doskonale o co chodzi.

Żaden Koreaniec tego nie pokaże :)

Przejaskrawione wkładanie wewnętrznej - nie w tym stylu i nie na tych nartach. Tysiące godzin na tykach robią swoje. Ale film jest niesamowity.!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ??? W tym przypadku masz rację ale biorąc pod uwagę czasy kiedy pojawiły się wiązania bezpiecznikowe i sztywna skorupa buta to już trochę stracił na znaczeniu.
Należy się zastanowić co by było gdyby narty miał o 30 cm krótsze


No tak, ale tu nie chodzi o wiazania i buty, tylko stalowe krawedzie, ktorych nie bylo, tak wiec narty o 30 cm krotsze nic by tu nie zmienily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...