Skocz do zawartości

Gogle Smith I/O7 vs oakley airbrake prizm


rumacz

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na wymianę gogli, pora idealna bo ceny dobre. Byłem zdecydowany na smitha ale oklejami z szybą prizm. No własnie co to za szkła prizm...

Do you know that, on the snow, there is a “good” and a “bad light”? The first one consists of the colors your eyes are very sensitive to and allows you to see the details; bad light reduces the contrast and washes out your vision, causing the "flat light" effect. Prizm™ lenses provide unprecedented control of light transmission resulting in colors precisely tuned, boosting the good ones and excluding the bad ones, to maximize contrast and enhance visibility.

Prizm™ is another game-changer technology designed by Oakley labs after 15 years of work and testing on the snow with Oakley world-class athletes. Compared to the past? The four times World Cup alpine skiing winner Linsday Vonn explains “I have one final secret weapon, which is Prizm: with this new lens I'm able to see those holes, bumps and little details in the snow that I normally wouldn't be able to see". Prizm™ lenses have been engineered to help you perform over a wider range of lighting conditions, reducing the need to switch lenses as lighting conditions change.

Oakley Prizm™ is available in the Snow Goggle Collection this winter, in three different lens options: Black Iridium for bright sun conditions, Jade Iridium for sun and clouds and Rose in case of Snow and Overcast.

 

 

Czyli Prizm  ulatwia widzenie w tzw flat light i wzmacnia kontrast - wierzysz w to ? Twoja spraWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania ze Smithami, jedynie o nich czytałem, ale użytkownicy piszą, że ich szkła na słabą widoczność są zdecydowanie jaśniejsze od Prizmów. Z wypowiedzi wynikało tyle, że jedni lepiej widzieli w goglach Smith, a drudzy w Oakley. Optyka jest bez zastrzeżeń u obu producentów, kwestia preferencji.

 

Miałem do czynienia tylko ze szkłami Prizm Jade. Chyba w tym roku Oakley powiększył asortyment i dostępne są 2 lub 3 nowe barwy. W każdym razie Prizm Jade miałem okazję testować przez tydzień we wszystkich warunkach oświetleniowych i jestem po prostu pod gigantycznym wrażeniem. To niezwykle uniwersalna szyba pozwalająca na komfortową jazdę od bardzo gęstej mgły po pełne nasłonecznienie.

 

Szkło jest ciemne i daje zdecydowaną czerwoną barwę. Wiele osób to krytykuje. Po około 30 sekundach moje oczy się do tego przyzwyczajały, efekt czerwieni całkowicie znikał i było widać... cienie. Ciężko opisać sposób, w jaki te gogle wyostrzają i eksponują cienie, robią to wręcz fenomenalnie, nawet przy płaskim świetle. Gdy tylko widoczność pozwala zobaczyć śnieg, widzi się na nim wszystko. Różnica względem szyb Blue Iridium, HI Yellow i Gold Iridium jest druzgocąca.

 

Do tej pory korzystałem z kombinacji Blue Iridium i HI Yellow. Blue Iridium to świetne szkło na lekkie zachmurzenie, ale w pełnym świetle są za jasne i bolą oczy, a znowu gdy jest ciemno są po prostu za ciemne. HI Yellow bardzo dobrze sprawdzają się przy słabym nasłonecznieniu, ale są nieprawdopodobnie jasne i mgła często powoduje w nich zmęczenie wzroku. Jade Prizm bije je na głowę. Moje oczy nie męczyły się w nich ani odrobinę, to dla mnie spora zaleta, choć szyba Jade Prizm okazała się nieco za jasna, gdy jechałem wyciągiem, a słońce świeciło wprost w twarz.

 

Podsumowując, długo nosiłem się z zamiarem wymiany moich A Frame'ów, bo mimo że są w stanie sklepowym, to znudziły mi się już trochę od 2010 r., teraz po tygodniu w Oakleyach Crowbar z szybą Jade Prizm szukam kontrargumentów, żeby odsunąć zakup w bliżej nieokreśloną przyszłość. Mam też wielką ochotę spróbować gogli Smitha, bo ich szyby Sensor zbierają wspaniałe recenzje.

 

rumacz, przy tej półce cenowej i jakościowej wybierz model, który Ci się najbardziej podoba. Ciężko będzie wtopić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem  i prizmow i I/O Smitha.Prizm przereklamowany dla mnie Smith no 1.

I/O ma jedna , niewielka zreszta, wade - ta "odbarczajaca"  "dziurka" potrafi splatac  figla - koledze w wichurze zawilgocila wewn szybe i  gogle zamarzly….

POza tym I/O sa doskonale

 

BTW: dla mnie na flat light nie ma lepszej szyby niz….przezroczysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do you know that, on the snow, there is a “good” and a “bad light”? The first one consists of the colors your eyes are very sensitive to and allows you to see the details; bad light reduces the contrast and washes out your vision, causing the "flat light" effect. Prizm™ lenses provide unprecedented control of light transmission resulting in colors precisely tuned, boosting the good ones and excluding the bad ones, to maximize contrast and enhance visibility.

Prizm™ is another game-changer technology designed by Oakley labs after 15 years of work and testing on the snow with Oakley world-class athletes. Compared to the past? The four times World Cup alpine skiing winner Linsday Vonn explains “I have one final secret weapon, which is Prizm: with this new lens I'm able to see those holes, bumps and little details in the snow that I normally wouldn't be able to see". Prizm™ lenses have been engineered to help you perform over a wider range of lighting conditions, reducing the need to switch lenses as lighting conditions change.

Oakley Prizm™ is available in the Snow Goggle Collection this winter, in three different lens options: Black Iridium for bright sun conditions, Jade Iridium for sun and clouds and Rose in case of Snow and Overcast.

 

 

Czyli Prizm  ulatwia widzenie w tzw flat light i wzmacnia kontrast - wierzysz w to ? Twoja sprawa

 

 

Jan, kwestie wiary zostawiam na niedzielę a w sprawie gogli pytam o opinię użytkowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I/O ma jedna , niewielka zreszta, wade - ta "odbarczajaca"  "dziurka" potrafi splatac  figla - koledze w wichurze zawilgocila wewn szybe i  gogle zamarzly….

POza tym I/O sa doskonale

 

BTW: dla mnie na flat light nie ma lepszej szyby niz….przezroczysta

Czy są jakieś znaczące róznice między I/O a I/O7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś znaczące róznice między I/O a I/O7?

I/O uzywalem przez  2 sezony.  troche z kaprysu zmienilem na  Dye.I/O stale mam - porownywalem je do I/O 7 - kolega je kupil w czasie naszego pobytu w Jackson - ta sama wielkosci, identyczna konstrukcja szyb, nieco zmienione mocowanie

slowem - bez praktycznej roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I/O uzywalem przez  2 sezony.  troche z kaprysu zmienilem na  Dye.I/O stale mam - porownywalem je do I/O 7 - kolega je kupil w czasie naszego pobytu w Jackson - ta sama wielkosci, identyczna konstrukcja szyb, nieco zmienione mocowanie

slowem - bez praktycznej roznicy

Czy jest różnica między goglami I/O dla kobiet i mężczyzn? Czy męskie gogle będą dobre dla młodej dziewczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem ostatnio przed podobnym problemem - wymiana gogli. Po dłuższym przeszukaniu netu i krótkich testach na Chopoku zdecydowałem się na Julbo Aerospace z szybką Zebra Light. Gogle ostatnio testowałem na skiturach w Tatrach Słowackich (Dolina Mięguszowiecka) i na tygodniowym wyjeździe skiturowym w Alpy. Na szybkę Zebra Light zdecydowałem się, ze względu na wykonanie w technologii NXT + fotochrom od 16-80%, oraz pozytywne opinie na zagranicznych serwisach związanych z backcountry. Dodatkowo model Aerospace posiada uchylną szybkę, dzięki czemu gogle nie parują i świetnie wentylują na krótkich podejściach. Nie porównywałem ich do żadnych gogli Smith lub Oakley, więc nie mogę się wypowiedzieć, natomiast do starych Uvexów czy Brend ciężko porównywać... inna klasa :). Fotochrom działa płynnie i bardzo szybko, na środku posiada delikatną brązową barwę, na zewnątrz neutralną. Jeżeli ktoś myśli, że gogle sprawią, że będzie widział idealnie we mgle 10-20m to się może zdziwić :P aż takich cudów nie ma :)

 

Plusy:

- świetna szybka fotochrom 16-80%

- dobra jakość optyczna

- uchylna szybka (idealna dla skiturowców)

- pasek z silikonem świetnie siedzi na kasku

 

Minusy:

- zatrzask ciężko operuje się w grubych rękawicach
- w Alpach zgubiłem już daszek dołączony do zestawu :)

- cena od 500-800zł za model Aerospace, ok 300-500zł inne modele z szybką Zebra Light

Jak ktoś jest zainteresowany to mogę wrzucić przykładowe zdjęcia z "testów".

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W IO/7 soczewka potrafi sie odczepic podczas rolki ze zbocza. Na szczescie  stalo sie to jakos pod koniec turlania, bo nie zasypalo oczu sniegiem. Generalnie - mocowanie w IO/7 zostawia wiele do zyczenia.

jestes pewien, ze "zaskoczylo" ???- nie mam zadnego interesu w tym, ale, za wyjatkiem brutalnego zahaczenia, tez zaczep nie powinien puscic..

 

Major - gogle nie powinny parowac w podejsciu czy zjezdzie...

najlepszy test to padajacy mokry snieg….zalepia wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien, ze "zaskoczylo" ???- nie mam zadnego interesu w tym, ale, za wyjatkiem brutalnego zahaczenia, tez zaczep nie powinien puscic..

 

Major - gogle nie powinny parowac w podejsciu czy zjezdzie...

najlepszy test to padajacy mokry snieg….zalepia wszystko

JK o ile mówimy o spokojnym podejściu to rozumiem, że nie parują. Ale nie wierze w mocniejsze podejście lub wyższa temperaturę i nie parujące gogle. Tak samo jak nie wierzę w oddychający goretex ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Skoro o wierze - nie wierze w osoby  podchodzace w goglach.................. :)

1. Jak mam podejść 30min, a świeci słońce :P to nie chce mi się wyciągać okularów.
2. Jak wieje wiatr - mam delikatne oczy, które szybko łzawią :P

3. Jak sypie śnieg, szczególnie mokry (jak już wspomniałeś :P)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czy ktoś wie co to za sztuka i co to ma na pasku?

 

http://www.smithopti...Fan/p/IL5NXBK16

Mam takie - spisują się rewelacyjnie.To na pasku to pojemnik na baterie do zasilania wentylatorka w goglach - akurat uważam ten bajer za zbędny bo jeszcze nigdy mi nie zaparowały przy baaardzo intensywnym użytkowaniu - ok.500 dni na stoku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam takie - spisują się rewelacyjnie.To na pasku to pojemnik na baterie do zasilania wentylatorka w goglach - akurat uważam ten bajer za zbędny bo jeszcze nigdy mi nie zaparowały przy baaardzo intensywnym użytkowaniu - ok.500 dni na stoku....

 

Czy wszystkie IOX mają taki pojemnik do zasilania? Można to zdemontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...