Skocz do zawartości

Wkładki SIDAS - jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalem wszystko, co do tej pory zostalo napisane na forum odnosnie wkladek do butow narciarskich. Znalazlem tez troche informacji (zalanczam materialy, gdyby ktos szukal) nt. wkladek firmy SIDAS - chwalicie je, wiec nie bede wymyslal kola drugi raz :)

 

Powstaje natomiast pytanie, jakie wkladki tej firmy warto zakupic.

 

Udalo mi sie ustalic, ze generalnie mozemy podzielic SIDASY na 3 grupy:

1) wkladki SIDAS Universal Comfort: gotowe do uzycia, czyli niejako brane z polki (w moim przypadku bylyby to wkladki Energy z uwagi na plaska stope)

2) wkladki SIDAS Flashfit Snow+: wstepnie uformowane, ale po podgrzaniu mozna je indywidualnie dopasowac do stopy

3) wkladki SIDAS Custom: indywidualnie "skrojone" na kazda stope (tworzenie formy w specjalnej poduszce prozniowej -> uformowanie wkladki na goraco -> wykonczenie); w tej grupie, znalazlem 4 modele z zastosowaniem dla butow narciarskich:

- Ski

- Ski Pro

- Ski Race

- Ski Premium

 

Jest tego troche dlatego jezeli mamy tutaj fachowcow w tym zakresie, to bylbym wdzieczny za jakies podpowiedzi. Ceny wkladek sa bardzo rozne (Universal Comfort ok 80zl, Flashfit Snow+ ok 160-270zl, Custom ok 300-350zl), ale cena nie jest tu najwazniejsza - rozchodzi sie o to, w co warto zainwestowac, a co bedzie przeplacaniem i czystym marketingiem, jak np. wygrzewanie botka wewnetrznego wg wielu narciarzy  :)

 

PS: szukam wkladke do butow head raptor 115 rs

 

Załączone miniatury

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg
  • 13.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle dobrałes buty, czy tak po prostu masz kasę do wydania?

czy masz aż tak "nietypowe" stopy, że musisz korygować?

 

pytam z czystej ciekawości, bo wcześniej szukałeś butów

 

Zgadza sie - jestem swiezo po kupnie nowych butow. 

 

 

Mysle, ze plaskostopie jest wystarczajacym powodem, zeby kupic pozadne wkladki pod moja noge. 

Umowmy sie - producent butow narciarskich wklada do "wszystkich" to samo, a jednak kazdy z nas ma inna stope, wiec trudno, zeby oryginalna wkladka wlasciwie podpierala stope, zwlaszcza, gdy nie jest ona bez wad (plaskostopie mam od podstawowki). Niewlasciwie podparta stopa wplywa na pozycje ciala, komfort itd. itd.

 

Z czego wynika pieczenie stop??? Nie wiem, czy miales kiedys takie uczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba pomyliłeś kolejność. Najpierw kupujesz wkładkę która koryguje pozycję stopy a potem jeśli w bucie który Cię interesuje wszystko jest dobrze kupujesz buta. Odwrotnie to chyba nie jest dobry pomysł. Ale oczywiście sprzedawca wkładek i modyfikacji skorup powie ci wraz z kolegami ze jest odwrotnie. ;)

Buty (masowe) produkuje się dla uśrednionej ale jednak prawidłowej pozycji stopy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty (masowe) produkuje się dla uśrednionej ale jednak prawidłowej pozycji stopy.

Zgadzam sie. Pytanie tylko, czy ta "usredniona pozycja stopy" dotyczy rowniez stop innych niz normalne, bo jesli tak, to dziekuje za takie dopasowanie  - roznica miedzy stopa normalna, plaska i wydrazona jest olbrzymia (w zwiazku z tym, kazda ze stop potrzebuje innego podparcia), a co za tym idzie niemozliwe jest stworzenie uniwersalnej wkladki dla kazdej stopy.

 

Rzuc okiem na artykul Marcina Szafrańskiego (dwukrotny olimpijczyk, 12-krotny mistrz polski) -> pkt 4. dotyczy wkladek 

http://skimagazyn.pl...cin-szafranski/

 

Pewnie ile ludzi, tyle podejsc do kazdego tematu dlatego tez istnieja fora jak to, gdzie mozna sie wymienic swoimi spostrzezeniami  :)

Ostatecznie i tak kazdy wyciagnie wlasne wnioski i podejmie najlepsza - wg niego - decyzje. Dzieki za Twoj punkt widzenia  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwóch bardzo dobrze jeżdżących znajomych którzy kupili Sidas Custom Race.

Już nie mogę słuchać jak bardzo wychwalają ten produkt   :)

Podobno mają teraz buty innej klasy ( i tak mają topowe modele).

Poprawiło się wszystko:

Trzymanie, kontrola narty, komfort itp.

Jeszcze ze dwa razy tego posłucham i także kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie - jestem swiezo po kupnie nowych butow. 

 

 

Mysle, ze plaskostopie jest wystarczajacym powodem, zeby kupic pozadne wkladki pod moja noge. 

Umowmy sie - producent butow narciarskich wklada do "wszystkich" to samo, a jednak kazdy z nas ma inna stope, wiec trudno, zeby oryginalna wkladka wlasciwie podpierala stope, zwlaszcza, gdy nie jest ona bez wad (plaskostopie mam od podstawowki). Niewlasciwie podparta stopa wplywa na pozycje ciala, komfort itd. itd.

 

Z czego wynika pieczenie stop??? Nie wiem, czy miales kiedys takie uczucie.

czyli jednak masz kasę do wydania

 

dodając wkładkę do bardzo szczupłych juz butów jeszcze zmniejszasz ich wewnętrzną objętość

sam mam płaskostopie i w związku z tym musiałem szukać szerszych butów, więc dziwią mnie twoje kombinacje

 

ale w sumie - kto bogatemu zabroni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Custom Pro x 2 - Ja + Żona.

 

Mam akurat sidasa, ale może być inna marka (np. BootDoc), ważne aby była dobrze uformowana i dopasowana do buta wewnętrznego.

 

Tomek

sa osoby, ktore bez wkladek obejda sie bez problemu (Szafranski, cytowany tutaj - beeeeeeeeeeeee)

np  ja jezdziulem chyba juz w 10 butach i zadne nie wymagaly  wkladek

sa tez osoby, Np moja Corka, ktora zawsze  robi wkladki - plus jest taki, ze wklaki mozna i nalezy przelozyc do nastepnych butow

 

Tzn , kolejnosc jest taka:

 

1/ dobrac buty

2/ wybrac wlasciwe buty

3/ wyprobowac, dopasowac z wkladka oryginalna

3/ jezeli nie gra - walnac wkladke.....

 

 

w przypadku, gdy juz wkladke kupilismy:, a nastepne buty maja byc kupione:

 

1/ wybrac buty

2/ dobrac  buty  i mierzyc je z wkladka

3/ ew drobne niewygodnosci  przyfrezowac lub pouch out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o fragment, w ktorym Sz mowi, ze zaraz po kupnie buta nalezy  fabryczne wkladki wyrzucic I zrobic  sidas'owe...

Sz nie pisze o wkladkach sidas'owych tylko po prostu o wkladkach indywidualnych, ale rozumiem, co masz na mysli i tez mam takie zdanie w tym temacie. Nie kazdy musi od razu wyrzucac wkladki producenta butow i ladowac jakies inne, bo moze sie okazac, ze te, ktore sa oryginalnie z butem beda wlasciwa podpora dla jego stopy  :)

Wiadomo, ze jesli ktos handluje - w tym przypadku wkladkami - to bardzo czesto bedzie wmawial, ze wkladki musza wymieniac wszyscy, zawsze i najlepiej jeszcze u niego, bo przeciez na tym zarabia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin, jest to mój ostatni post. Z powodów po części jakie opisał w innym wątku Moris, http://www.skiforum....-podziekowanie/

okrąglutkiej liczby moich postów i jeszcze mało istotnego jednego, ale dla mnie dość istotnego.

Tak jak napisałem Ci w moim poprzednim poście. A z Twojej odpowiedzi wnoszę, że nie rozumiesz co ja mam na myśli, więc łopatologicznie.

 

To chyba pomyliłeś kolejność.

Jeśli jak zeznajesz,  masz stopy płaskie, (raczej od urodzenia) to najpierw (jest najtaniej) potrzeba te stopy postawić w pozycji jak u zdrowej części populacji, dla której produkuje się masowe buty.

Najpierw kupujesz wkładkę która koryguje pozycję stopy a potem jeśli w bucie który Cię interesuje wszystko jest dobrze kupujesz buta.

Dobrze w bucie, to znaczy mieścisz nogę z tą korygującą pozycję wkładką w bucie i ma Ci być z nią w tym bucie dobrze. Opis mierzenia na tym forum jest fantastyczny.

Chodzi o objętość buta, trzymanie pięty i wycofanie na ("zdrową")pozycję stawu skokowego, który u płaskostopych jest wyeksponowany do wewnątrz, ta pozycja, plus jazda na wewnętrznej krawędzi wykańczała mi nogi. Chodzi również o podniesienie tego kawałka stopy do góry, bo tam w skorupie jest szerzej (stąd mogą Cię stopy bolec) niż na dole skorupy. (popatrz jaki skorupa ma kształt w przekroju)

Odwrotnie to chyba nie jest dobry pomysł. Ale oczywiście sprzedawca wkładek i modyfikacji skorup powie ci wraz z kolegami ze jest odwrotnie. ;)Buty (masowe) produkuje się dla uśrednionej ale jednak prawidłowej pozycji stopy.

 Niejako uprzedzając Twoje odesłania mnie do  Szafrańskiego. ;) Nie sądzę żebym kiedykolwiek jeszcze potrzebował lub zgłaszał jakąś potrzebę dotyczącą butów narciarskich. Zanim On otworzył serwis ja już buty miałem nieźle zrobione i absolutnie nie za "chore pieniądze".(wkładki)

Mam diametralnie inne doświadczenia (wieloletnie) z cywilnych butów niż On opisuje.

(termoformowalne botki lub ich (botków) części I zupełny brak doświadczeń z butami zawodowców i o nich nie ośmieliłbym się zabierać głosu,  zwłaszcza publicznie.

 

To co napisałem powyżej jest najlepszym rozwiązaniem.

Oryginalną wkładkę z buta wyjmij przyciśnij paluszkiem w miejscu gdzie powinna Ci podnosić i podpierać śródstopie i zobacz czy podpiera, czy też jest to zupełnie płaska wyściółka imitująca wkładkę. Ponieważ napisałem powyżej, ze buty masowe produkuje się na zdrowe nogi więc jest ogromna szansa, że płaskich nie podeprze właściwie, takie coś,  nawet jak udaje podparcie (droższe buty miały w kompletach takie imitacje podparcia, które jakoś u zdrowych robią.

Wkładki dla płaskostopych robi się w zakładach ortopedycznych twarde (dobrze podparte)

A wiem to z rozwiązywania powikłań pewnej własnej choroby gdzie ze stopami dzieją się nieciekawe rzeczy. I które są nie do rozwiązania przez tych którzy mają małą praktykę i głównie zainteresowani są trzepaniem kasy. A szczególnym rodzajem usługi, raczej sabotażu jest u klienta niepodpartego (płaskostopego) odbarczanie skorupy w rejonie kostek bez wcześniejszego podparcia śródstopia. (niszczy się w ten sposób jedną z 4 głównych ról buta czyli zabezpieczenia kostki przed kontuzją)

Im dziwniejsza nazwa i więcej "technologii" tym większe koszty a finał niekoniecznie oczekiwany. Pooglądasz Swoje elementy butów będziesz może wiedział co jest prawdziwą wiadomością dla Ciebie  a co marketingiem wkładek i odbarczań. ;)

Powodzenia.

 

Jak zwykle napisałem o sytuacji a nie o którymś konkretnym serwisie-sklepie.

Sorry że przydługo ale żadnych poprawek już nie będzie.

Miło było kilkoro z Was poznać w realu, czasem wirtualnie i powymieniać opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A szczególnym rodzajem usługi, raczej sabotażu jest u klienta niepodpartego (płaskostopego) odbarczanie skorupy w rejonie kostek bez wcześniejszego podparcia śródstopia. (niszczy się w ten sposób jedną z 4 głównych ról buta czyli zabezpieczenia kostki przed kontuzją)

 

Cześć, czy mógłbyś to rozwinąć? Dokuczał mi ucisk w kostce, i właśnie na te dolegliwość polecano mi wkładki. Nie mam płaskostopia, ale podobno właściwe podparcie stopy miało zapobiec nacisku kostkami na skorupę buta. Kupiłem nowe buty w których problem jest dużo mniejszy, ale cały czas się waham czy jednak nie powinienem kupić wkładek typu custom.

 

pozdrawiam

Zbychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Koło bardzo dobrze znasz się na temacie.
Mam nadzieję, że od czasu do czasu będziesz dalej wtrącał 5 groszy.
Dzięki za post i im dłuższy tym lepszy! Bo taki musi być,
Jeśli mozesz jeszcze dodać o płaskich stopach co i jak i w jakiej kolejności. To nam forumowiczom potrzeba takiego głosu.
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa osoby, ktore bez wkladek obejda sie bez problemu (Szafranski, cytowany tutaj - beeeeeeeeeeeee)

np  ja jezdziulem chyba juz w 10 butach i zadne nie wymagaly  wkladek

sa tez osoby, Np moja Corka, ktora zawsze  robi wkladki - plus jest taki, ze wklaki mozna i nalezy przelozyc do nastepnych butow

 

Tzn , kolejnosc jest taka:

 

1/ dobrac buty

2/ wybrac wlasciwe buty

3/ wyprobowac, dopasowac z wkladka oryginalna

3/ jezeli nie gra - walnac wkladke.....

 

 

w przypadku, gdy juz wkladke kupilismy:, a nastepne buty maja byc kupione:

 

1/ wybrac buty

2/ dobrac  buty  i mierzyc je z wkladka

3/ ew drobne niewygodnosci  przyfrezowac lub pouch out

Potwierdzam Twoje uwagi.

Dobrze dobrane wkładki będą służyć "wieki" i jeśli się nie rozpadną to będziemy przekładać tylko do następnych butów.

Cenowo może  nie są atrakcyjne, ale można kupić surówki np. na Ebay'u i wygrzać/dopasować w Polsce (będzie dużo taniej lub negocjujmy po sezonie). 

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło bardzo dobrze znasz się na temacie. Mam nadzieję, że od czasu do czasu będziesz dalej wtrącał 5 groszy. Dzięki za post i im dłuższy tym lepszy! Bo taki musi być, Jeśli mozesz jeszcze dodać o płaskich stopach co i jak i w jakiej kolejności. To nam forumowiczom potrzeba takiego głosu. Pozdr

Obawiam się, że kolo nic już nie doda. Od roku nie daje znaku życia nawet na priv. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zakładąc zdrowe stopy. Co to w takim razie jest neutralna wkładka? Płaska, dopasowana, twarda, miękka, średnio twarda? I skoro Sidas nic nie są warte to czemu nie zostać przy fabrycznych?

Neutralne w sensie nie nadmiernie supinująca lub pronująca,  jeśli but posiada wkładkę fabryczną jak poniżej lub podobną oczywiście może być , niestety obecnie zdecydowana większość butów narciarskich ma wkładkę jakby  wyciętą z kawałka wykładziny dywanowej, powinny się nazywać "piekące" :D

"Twardość" wkładki powinna rosnąć wraz z masą narciarza i poziomem jazdy, np. te poniżej  są z Heada RD - twarde jak skała.

Załączone miniatury

  • 20180912_183353.jpg
  • 20180912_183405.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tecnica wlaśnie była coś w stylu wykładziny. Dwie warstwy pianki jedna twardsza (ale też łatwo zginająca się) druga gąbka.
Ale z takich twardych gotówców lekko wyprofilowanych to pewnie ciężko będzie coś dostać. A po uśmiechnięciu się do Heada lub innej firmy to sprzedadzą jako część zamienną i tak za ponad 100 pln.
W tamtym roku patrzyłem na gotówce do poprzednich butów i wszystko co miałem w ręku było raczej miękkie. W takim zestawieniu sidas dopasowany do stopy i twardy za 160pln nie wygląda źle. Za 350 lub więcej jak niektórzy pisali że robili to już pewnie lepiej lepszych butów poszukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Pytanie czy moment jazdy na nartach to odpowiedni czas na leczenie czegokolwiek, bo rozumiem Formhootics muszą gdzieś zwiększać lub zmniejszać podbicie. W drugim wypadku mniejszy problem ale jak do pierwszego doda się dopasowany sztywny but to może nie być zbyt przyjemnie.

 

Jeżeli są tańsze niż sidas to czemu nie o ile mają taką samą twardość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...