Skocz do zawartości

Domowy serwis deski


Rekomendowane odpowiedzi

Własne doświadczenia z domowy serwisem, znane osoby i ogólnie wszystko co w temacie - znajdziecie na moim blogu pod adresem;
http://snowboard-rob...wy-serwis-deski.
Ps. Witam ponownie, człowiek się uczy na błędach, zgodnie z sugestią webmastera zmieniłem nick, a po sugesti Lukasza wysłałem do Pana Marka prośbę o udostępnienie jego wizerunku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własne doświadczenia z domowy serwisem, znane osoby i ogólnie wszystko co w temacie - znajdziecie na moim blogu pod adresem;
http://snowboard-rob...wy-serwis-deski.
Ps. Witam ponownie, człowiek się uczy na błędach, zgodnie z sugestią webmastera zmieniłem nick, a po sugesti Lukasza wysłałem do Pana Marka prośbę o udostępnienie jego wizerunku :)

Nie znam się zupełnie na tym aspekcie życia ale jeśli ktoś na bezpłatnym kanale coś zamieszcza a Ty wymieniasz źródło, nazwisko autora to chyba problemów nie powinno być. Zapewne zapytanie pana Marka przez Ciebie, miłym gestem będzie.

Ponieważ jak wcześniej napisałem nie znam się na tym, to chętnie dowiem się po co Ci taki blog? Treść rozumiem i to nie wymaga wyjaśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góry, deska, jazda po stoku i dopieszczanie sprzętu to moja pasja, a blog mnie motuwuje do zgłębiania tych tematów. Jeśli chodzi o tą stronę to za rok/dwa chciałbym, żeby była ona trampoliną projektu opartego na voucherowym serwisie SNB & SKI. Do tego jest potrzebna wiedza i praktyka, którą zdobywam, serwisuję, też deski najbliższym przed i po sezonie, postępy, relacje oraz to z czego czerpie wiedzę zamieszczam na ww. stronie. Może komuś moje skromne doświadczenia się przyda, a i od Was chciałbym się dowiedzieć jak serwisujecie narty, deski, jakiego sprzęt używacie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel na poniżej podlinkowanej desce zrobił "krater" http://files.clickwe...l14408/image/ma c1.png po domowym serwisie; http://files.clickwe...l14408/image/ma c2.png Spory ubytek wypełniłem właśnie białym kofikesem z czarną domieszką Ciekawe jak to wygląda po sezonie. Poproszę go, żeby zrobił fote tego miejsca to zamieszcze.. Suma sumarą i tak był :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic innego jak sprzedaż usług serwisowych przez Internet. A co zainteresowany jesteś? Przydałby się jakiś oddział, filia ;)

Jeśli nie nadużywam Twojej cierpliwości, rozumiem co Ty masz z tego mieć,  ale co z tego ma mieć Twój klient? jakie korzyści będzie miał Twój klient w stosunku do serwisu stacjonarnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ale zostawmy temat bardzo odległych planòw i nie wiadomo czy w ogóle ... Jak lubisz takie pomysły lub Cie to interesuje proponuję dokończyć wątek na prv (chyba jest tu tak opcja).

Mnie tylko interesuje realna korzyść dla mnie jako potencjalnego klienta. Myślę że to Twój wątek na publicznym forum, więc nie masz się co krępować. Ty nam, my Tobie tak to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj wyobraźni, zobaczysz stronę, zobaczysz ofertę, zobaczysz korzyści. Teraz zawcześnie na takie rozmowy. Strona już stoi; największy problemem był regulamin sklepu serwisowego, zakupów. Włożyłam w to sporo pracy, więc jak za rok może dwa ruszy pierwszy się dowiesz ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj wyobraźni, zobaczysz stronę, zobaczysz ofertę, zobaczysz korzyści. Teraz zawcześnie na takie rozmowy. Strona już stoi; największy problemem był regulamin sklepu serwisowego, zakupów. Włożyłam w to sporo pracy, więc jak za rok może dwa ruszy pierwszy się dowiesz ....

Mnie na pewno się to już nie przyda, byłem po prostu ciekawy. Życzę oczywiście spełnienia marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko luzik to marzenia ściętej głowy. Ale wróćmy do głównego tematu. Potrzebuję kupić uniwersalne imadło do SKI & SNB serwisu, poleci ktoś coś? Wiem w necie jest pełno, ale które wg. Was ma najlepszy współczynnik jakość/cena ;)

 

Jeżeli zależy Ci na uniwersalnym imadle SKI&SNB to jedyne co mogę polecić to imadło snowboardowe Ski Man Board Stopper: https://sklepnarciar...rd-stopper.html

Na pudełku imadła jest napis, że pasuje "do wszystkich desek". Jedynym problemem w przypadku nart jest ostrzenie krawędzi bocznej, ponieważ narta jest węższa od deski i będzie się zapadać w pozycji 90 stopni. Można ewentualnie ostrzyć krawędź "na raty", ale w praktyce nigdy tego nie testowałem. Możesz ewentualnie zastanowić się nad linią "more professional", czyli Toko Double Ski Fixation: https://sklepnarciar...ion-device.htmlale tu też może być problem ze stabilizacją deski przy bocznym ostrzeniu.

 

Nie ma jako tako uniwersalnego imadła. Uniwersalne są smary i ostrzałki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Zgadza się nawet na tym szkoleniu co byliśmy chyba razem ;), mieli stół z dwoma rodzajami imadeł. Wolny wybór na pewno zależy od zasobności portfela (Łukasz to pierwsze imadło do SNB, fajne/niedrogie pomyślę nad tym). Znalazłem też coś takiego i proszę o info jeżeli ktoś miał styczność z takim stołem serwisowym; http://allegro.pl/Sh...ars_rule_id=201
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Zgadza się nawet na tym szkoleniu co byliśmy chyba razem ;), mieli stół z dwoma rodzajami imadeł. Wolny wybór na pewno zależy od zasobności portfela (Łukasz to pierwsze imadło do SNB, fajne/niedrogie pomyślę nad tym). Znalazłem też coś takiego i proszę o info jeżeli ktoś miał styczność z takim stołem serwisowym; http://allegro.pl/Sh...ars_rule_id=201

 

To nie jest stół serwisowy pod narty/snowboard, a stolik warsztatowy. Sprzedający wymyślił sobie, że to jest stół pod serwis nart - w sklepach warsztatowych także znajdziesz ten stolik. Jest zbyt krótki do rozstawu imadeł - 60 cm  = horror przy cyklinowaniu dziobów i piętek, że już nie wspomnę o ostrzeniu krawędzi i wyginającej się narcie o najpopularniejszej długości 165 cm (...i więcej). Zdecydowanie odradzam ten stolik pod serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest stół serwisowy pod narty/snowboard, a stolik warsztatowy. Sprzedający wymyślił sobie, że to jest stół pod serwis nart

Stolik to chyba musi zrobić sobie sam bo wszystko co jest w sprzedaży jest zbyt lekkie,  wiec niestabilne,  bo przewoźne a nie stacjonarne.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik to chyba musi zrobić sobie sam bo wszystko co jest w sprzedaży jest zbyt lekkie,  wiec niestabilne,  bo przewoźne a nie stacjonarne.

 

Trafiłeś w sedno! Nawet specjalistyczne stoły serwisowe renomowanych marek na normalnym podłożu są niestabilne ze względu na ich niską wagę. W tym roku miałem okazję być na 2 ligowych zawodach w Kluszkowcach i co zauważyłem - stoły serwisowe Swix, Toko "wbite" w śnieg a więc solidnie unieruchomione. Serwisowanie sprzętu w domowych lub serwisowych warunkach tylko na porządnym, ciężkim, warsztatowym stole.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz, wszystkie dotychczasowe deski zrobiłem na krzesłach, zresztą fotki są na blogu (widać na nich podłożony koc na oparciach;). Wraz z porzadkowaniem piwnicy idzie nowe i już wkrótce stanie tam stabilny, cieżki stół. Ok a jak u Was z ostrzałkami, ja używam Toko Ergo Race Tuner w tzw. zestawie, na te parę zrobionych desek spokojnie starczyło, pewnie jeszcze długo posłuży, ale marzy mi się coś lepszego, oczywiste ... jakie ostrzałki lub kątowniki wg. Was są godne uwagi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz, wszystkie dotychczasowe deski zrobiłem na krzesłach, zresztą fotki są na blogu (widać na nich podłożony koc na oparciach;). Wraz z porzadkowaniem piwnicy idzie nowe i już wkrótce stanie tam stabilny, cieżki stół. Ok a jak u Was z ostrzałkami, ja używam Toko Ergo Race Tuner w tzw. zestawie, na te parę zrobionych desek spokojnie starczyło, pewnie jeszcze długo posłuży, ale marzy mi się coś lepszego, oczywiste ... jakie ostrzałki lub kątowniki wg. Was są godne uwagi?

Toko Ergo Race (tak samo jak Ski Man Racing Sharp) to podstawowe budżetowe ostrzałki do domowego/amatorskiego serwisu. Jeśli zależy Ci na bardziej profesjonalnych to skup się na podziale ostrzałki do bocznej krawędzi i prawidła do podniesienia krawędzi poziomej. Ski Man Ergo Sharp, Toko Edge Tuner lub z wyższej półki Toko Edge Tuner Pro i Ski Man Pro Sharp. Jednakże największą pewność trwałości kąta będziesz miał nie na uniwersalnej a na ostrzałce z jednym kątem.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...