Skocz do zawartości

Mosorny Groń-dziś


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

A może jutro ? Żona ma w czwartek fitness. Narty jutro to fitness na stoku. Fitness jutro, to nieco tego za dużo, gdy jeszcze narty w piątek. Ale fitness jest z muzyką w cieple. Uelastycznia i wzmacnia. Narty też wzmacniają, mniej uelastyczniają, szczególnie gdy wiatr i mróz. Ale fitness nie ucieknie. Zawsze go można ćwiczyć, niezależnie od pogody. Narty uciekną. I taki słoneczny dzień(oby), z dużą ilością  śniegu. I nie zatłoczony stok. Niedaleko od domowego apartamentu się nie powtórzy szybko.  To są dylematy emeryta. 

Decyzja domowego szefa. Jedziemy jutro. Ponieważ "multimodele" zapowiadają nieco więcej słońca, nieco zimniej, mniejszy wiatr.  Multimodele(meteo blue) są moją ulubioną prognozą. Sprawdzę jeszcze sat24.

Edytowane przez Plus80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mimo weekendu nawet dało się pojeździć. Może 2 x kolejka na 5 minut, a tak albo na bieżąco, albo może z 2-3 minuty. Rano mróz, jednak mimo tego śnieg jak cukier, sypki, średnio trzymający. Potem porobiły się cukrowe odsypy, fajny pretekst do ćwiczenia odciążeń na garbach. 

Miałem okazję pogadać na krzesełku z ciekawym człowiekiem. Niestety nie znam nazwiska, nawet imienia. Jest pilotem, pochodzi ze Śląska (jako dzieciak jeździł do Wisły na szkolne wyjazdy całozimowe), mieszka w Krakowie, był w kadrze Polski w narciarstwie alpejskim (już dłuższy czas temu), a teraz realizuje się w mistrzostwach branżowych (slalom i gigant) z bardzo dobrymi wynikami (w tym najwyżej na pudle). Przyjemność była popatrzeć jak jeździ. W górnej części trasy przefajny krótki skręt slalomowy, dynamiczny, ze świetną kontrolą, brakowało tylko tyczek, a potem się puszczał dla frajdy ostro w dół, na tych krótkich nartkach. I tak sobie kilka razy popatrywałem ile to jeszcze brakuje, a w zasadzie temat nieosiągalny. 

IMG20220213090522.jpg

IMG20220213091437.jpg

IMG20220213090504.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
2 minuty temu, Chertan napisał:

Wygląda na to, że w niedzielę można na Mosorny zawitać. Chętni będą? 

Jak pojedziesz to i ja przyjadę. Jak u Ciebie pogoda? U mnie za oknem wściekła śnieżyca, ale to mokry śnieg bo jest powyżej zera. Ale w górach na pewno sporo dosypało od dwóch dni.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomkly napisał:

Jak pojedziesz to i ja przyjadę. Jak u Ciebie pogoda? U mnie za oknem wściekła śnieżyca, ale to mokry śnieg bo jest powyżej zera. Ale w górach na pewno sporo dosypało od dwóch dni.

Korci mnie, może być mglisto, ale śniegu nawali sporo z piątku na sobotę. Sobota pogodowo ładniejsza, natomiast śnieg będzie kopny. Stąd bardziej niedziela. Raczej będę na rano. Trzeba coś się poruszać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gabrik napisał:

Chertan napisał "gdzie indziej" i to chciałem ustalić, ale wyszło, że Mosorny

Cześć

Nie wiedziałeś gdzie jest Zawoja i nie chciało Ci się jej szukać. Kolega też się zdziwił - podobnie jak ja. Na forum narciarskim warto chociaż minimalnie znać góry albo przynajmniej stwarzać pozory, że się je zna w umiejętny sposób. To znacznie ważniejsza i bardziej uniwersalna wiedza niż separacja i antycypacja oraz określenia typu "targał", którymi można stworzyć pozory jedynie dla leszczy.

Nie lubię ściemniania i pozowania.

Koniec dygresji

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie wiedziałeś gdzie jest Zawoja i nie chciało Ci się jej szukać. Kolega też się zdziwił - podobnie jak ja. Na forum narciarskim warto chociaż minimalnie znać góry albo przynajmniej stwarzać pozory, że się je zna w umiejętny sposób. To znacznie ważniejsza i bardziej uniwersalna wiedza niż separacja i antycypacja oraz określenia typu "targał", którymi można stworzyć pozory jedynie dla leszczy.

Nie lubię ściemniania i pozowania.

Koniec dygresji

Pozdro

Przecież wszystko jest jak w pierwszym zdaniu napisałeś. Gdybym pozował, to zamiast pytać Chertana, użyłbym wyszukiwarki i udawał, że znam stoki na które może się wybrać. Odczytałem Jego wpis jako "będę w Zawoji lub okolicach", a nie "na Mosornym lub okolicach".

I na koniec nigdy nie ściemniam i nigdy nie gram, jestem naturalny i prawdziwy, z wszelkimi tego skutkami.

Miłego dnia 😀

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No to źle zinterpretowałem sytuację - mój błąd  -wybacz w takim razie. Ja w Zawoi również nigdy na nartach nie jeździłem (no tak do końca to pewien nie jestem ale przynajmniej tego nie pamiętam).

Natomiast co do tego grania... to ja Ci powiem. Tak uczciwie - nic Tobie nie imputując, naprawdę, to wydaje mi się, że każdy człowiek stara się jakoś kształtować rzeczywistość, swoje otoczenie aby lepiej u się żyło, nawet bezwiednie, podświadomie. Wiesz sam, prawdę można przekazać na wiele sposobów... 😉

Na Mosornym tez nigdy nie byłem - to typowy stok Małopolan, że tak powiem. W przyszłym tygodniu można wyskoczyć na dwie trzy godziny do Krajna lub Bałtowa, bo chyba im się uda zrobić, a mnie zostały jeszcze tylko dwa tygodnie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odwiedziliśmy dzisiaj Mosorny z @Marcos73, piękna zima, pierwsze 1,5 h w wolno opadającym gęstym śniegu, a potem 2,5 h okno ze słoneczkiem na przemian z drobnym śnieżkiem. Napadało od wczoraj chyba z 10 cm i ten świeży to miodzio, miękka jazda, delikatne odsypy, pod spodem względnie trzymający podkład, chociaż było momentami niepewnie. Ludzi standardowo mało. .  

IMG20230226121240.jpg

IMG20230226112932.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcos73 napisał:

To nie ja. Słowo honoru. 
pozdrawiam

Widziałem go jak jeździ. Niezły jest! Jak go spotkam następnym razem to poproszę, by ustawił nieco wolniejszy przejazd. Bardziej pokręcony i "bramki" bliżej. Wtedy będzie mi łatwiej skorzystać z tej nielegalnej działalności. Ja się specjalizuję bardziej w skrętach a mniej w szybkości. To daje mi większe szanse na  pojeżdżenie na naszych stokach.  Poza tym energia ciała w ruchu rośnie z kwadratem szybkości.  Więc...?

Pozdrawiam i Chertana też.  Slalomki polecone przez" yossa" sprawują się nieźle.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Plus82 napisał:

Widziałem go jak jeździ. Niezły jest! Jak go spotkam następnym razem to poproszę, by ustawił nieco wolniejszy przejazd. Bardziej pokręcony i "bramki" bliżej. Wtedy będzie mi łatwiej skorzystać z tej nielegalnej działalności. Ja się specjalizuję bardziej w skrętach a mniej w szybkości. To daje mi większe szanse na  pojeżdżenie na naszych stokach.  Poza tym energia ciała w ruchu rośnie z kwadratem szybkości.  Więc...?

Pozdrawiam i Chertana też.  Slalomki polecone przez" yossa" sprawują się nieźle.  

Jakie? Dynastar?

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...