Skocz do zawartości

Mosorny Groń-dziś


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Kolejny dzień na Mosornym. Sporo ludzi, dość ciepło się zrobiło i śnieg szybko się zrobił ciężki, muldy w górnej części. Ale była frajda. Blizzard SRC to bardzo przyjazna narta. Choć nie dało się jej pokazać wszystkiego. Śnieg to nawet mniej ważne. Gorzej z jeźdźcem. Po przesiadce z 178 cm pojazdu szynowego krótka narta najpierw musiała zdobyć zaufanie. I zdobyła, ale trochę obaw było. Dołączona grafikaDołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień na Mosornym. Sporo ludzi, dość ciepło się zrobiło i śnieg szybko się zrobił ciężki, muldy w górnej części. Ale była frajda. Blizzard SRC to bardzo przyjazna narta. Choć nie dało się jej pokazać wszystkiego. Śnieg to nawet mniej ważne. Gorzej z jeźdźcem. Po przesiadce z 178 cm pojazdu szynowego krótka narta najpierw musiała zdobyć zaufanie. I zdobyła, ale trochę obaw było.

 

To co? Jutro testujemy w Myślenicach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzięki. Wybieramy się jutro na przekór pogodzie, szykuje się sporo świeżego śniegu. W niedzielę dużo ludzi było? Bo myślę gdzie tu w weekend skoczyć.

Nie było,

 

Był tylko terening do 12 i połowa trasy była zajęta , ale spokojnie dało się pojeździć. Bez kolejek. Spokojnie. Patrząc co się dzieje w szczyrku czy w zakopanem to było pusto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było,

 

Był tylko terening do 12 i połowa trasy była zajęta , ale spokojnie dało się pojeździć. Bez kolejek. Spokojnie. Patrząc co się dzieje w szczyrku czy w zakopanem to było pusto :)

Cześć

Wiesz to kwestia doświadczenia. Zawsze wybierzesz górkę, nawet małą, na której się jeździ na nie stoi czy nie da jeździć bo tłok (przeszacowany wyciąg). Narciarz mniej doświadczony pojedzie do Szczyrku i będzie narzekał.

03-07 03 Czarny Groń, jakby co może...?

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiesz to kwestia doświadczenia. Zawsze wybierzesz górkę, nawet małą, na której się jeździ na nie stoi czy nie da jeździć bo tłok (przeszacowany wyciąg). Narciarz mniej doświadczony pojedzie do Szczyrku i będzie narzekał.

03-07 03 Czarny Groń, jakby co może...?

Pozdro serdeczne

Będę na Czarnym Groniu 26-28 02 więc sprawdzę dla Was warunki. Nie wiem czy warto czekać do marca, bo chyba jednak zamkną stoki z końcem lutego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę na Czarnym Groniu 26-28 02 więc sprawdzę dla Was warunki. Nie wiem czy warto czekać do marca, bo chyba jednak zamkną stoki z końcem lutego. 

Cześć

Nie masz co sprawdzać bo ja wiem jakie będą. Spoko. :)

Ja miałem rezerwacje na parę terminów - ten wybraliśmy  o jest optymalny. Warto być pod wyciągiem o 8.00, pamiętaj i po dwóch trzech godzinach masz już pojeżdżone. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Byłbym zainteresowany. Wg. mojego "meteoblue" wtorek mniejszy wiatr  z południowego wschodu. W środę też nie duży, skręcający na zachodni. Słońce podobne. Ale to się zawsze zmienia, im bliżej dnia wyjazdu. Może uda się namówić żonę. Nie zdradzę wcześniej, z jakiej klasy zawodnikami przzyjdzie się nam spotkać. To wpływa paraliżująco na jazdę. Albo czyni narciarza szalonym. Lepiej może we wtorek. Z powodu głodu narciarskiego.  W N  Rok ew. następny wyjazd.  To dzień, w którym orły stoków z reguły leczą kaca. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Stok jest kapitalny. Dosypali, sypie co chwilę z nieba. Ci co się chcą sprawdzić w jeździe terenowej(pojedyńcze osoby) wjeżdżają pod wyciag od góry. Śniegu jest niby dużo, ale nie tyle, by nartami, gdzieś się nie zahaczyło.  Był czas, gdy tu kilka  razy zjechałem. Ale tu to naprawdę trzeba się spieszyć ze skrętami. Po stu metrach takiej walki musiałem chwilę odpocząć. Jazda na monstrualnych muldach , gdy stok jest stromy(a u góry pod wyciągiem jest stromszy niż cywilny). To ciągła walka z własnym organizmem, by nadążył. Powstały tu potężne rowy z zakolami dla rowerów.  Na narty jest za wąski. W razie przyspieszenia, nie można szybko  wyjechać w bok, ponieważ są drzewa. Widziałem faceta na desce. W  rowach się sunął do przodu. Nawet to fajnie wyglądało. Można sobie było wyobrazić taką jazdę na płaskich nartach.  Takie bujanie się z zakrętu w zakręt. Według mnie możliwe. W razie problemów łuk z oporu.

Może pojadę w piątek. Byłem z żona wczoraj. Było mało ludzi. Stok twardy, ale z cienką warstwą przemielonego śniegu. Brakowało tylko słońca. W pewnym momecie błysnęło i zrobiło sie cudownie.  Popadywało. Jak jeżdżę w goglach, moja jazda się pogarsza. Śledzenie śniegu przed nartami jest dla mnie bardzo ważne.  Reaguję bardzo szybko na zmianę jego nawierzchni, koloru.  Należy ten stok wykorzystywać. Nie ma lepszego(szczególnie poza weekendami), biorąc pod uwagę jeszcze jego zatłoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...