Skocz do zawartości

Jak prac goretex


rumacz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam odzieży z Goretexu, ale wszystkie membranowe piorę dosyć często. Używam płynów do tego przeznaczonych, bo nie wierzę w szare mydła i białe jelenie (sorry Mamo :)). Brudu wżartego nie dopuszczam, ale zdarzają się plamy. Te najcięższe traktuję miejscowo Vanishem.
I mój patent: na wyjazdach mam przy sobie mokre chusteczki antybakteryjne do rąk (dostępne np. na stacjach benzynowych). Usuwają większość świeżych plam że "śliskiej" odzieży (spodnie i kurtki narciarskie).



Jak widzę nieczystość na trasie,
zwiększam prędkośc,
i się prześlizgiwam.
Czasem się udaje...


Dokładnie robię tak samo.
Estka dodam jeszcze że nie musisz na wyjeździe spożywać kanapek z wypadającą z nich galaretą ze świńskich nóżek na trzęsącej się kanapie (rozumiem że stąd te ciągle świeże plamy na odzieży i potrzeba wożenia nawilżanych chusteczek) ;)
Spokojnie możesz przycupnąć na ławeczce rozlokowanej w okolicy knajpy i spożyć co masz do zjedzenia bez świnienia odzieży ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie robię tak samo.
Estka dodam jeszcze że nie musisz na wyjeździe spożywać kanapek z wypadającą z nich galaretą ze świńskich nóżek na trzęsącej się kanapie (rozumiem że stąd te ciągle świeże plamy na odzieży i potrzeba wożenia nawilżanych chusteczek) ;)
Spokojnie możesz przycupnąć na ławeczce rozlokowanej w okolicy knajpy i spożyć co masz do zjedzenia bez świnienia odzieży ;)

 

No wiesz?!

Ja Ci tu z dobrego serca rady daję, a Ty mi świńskimi nóżkami po oczach?

W takim razie - masz zakaz korzystania z mojego patentu :angry:!

A tę galaretę to sobie w.... (weź) :lol:.

 

Ps.

A chusteczki to trzymam na kwaterze, a nie na wyciągu -_-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś impregnat sensowny ktoś poleci ? Preparaty Nixwaxa (przynajmniej te do prania ) już dawno odrzuciłem ze względu na słabą ekonomikę i jakość prania. Zdecydowanie nie dopierał mocniejszych zabrudzeń na jasnej odzieży. Jeszcze nigdy nie impregnowałem kurtki niczym i myślę że po tych kilkudziesięciu praniach już by się przydał taki zabieg. Co prawda gdy pada śnieg brak dvra specjalnie mi nie przeszkadza a w deszczu nie miałem okazji jeszcze jeździć :)

 

Takie coś używam:
http://www.wolysport...oduct.php5?id=1

W psikaczu, psikam po praniu - i jakiś tam efekt daje.
Kupowałem kiedyś w Skiteam ...ale teraz nie widzę, nawet na stronie producenta nie ma, w ich sklepie.

 

Oprócz tego
- tu są specjaliści, forum specjalizujące się w biciu tego rodzaju piany - ale w tym wypadku akurat na temat, czyli z sensem :)
http://ngt.pl/forum/...trysk,1795.html

 

- do prania obecnie mydło w płynie 4F, bo było kiedyś pod ręką, i dość tanie; ćwiczyłem także zwykłe "baby" płatki mydlane, i bardzo OK
- Nikwaxa odrzuciłem w całości, to chyba w ogóle nie pierze i nie działa


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tu są specjaliści, forum specjalizujące się w biciu tego rodzaju piany - ale w tym wypadku akurat na temat, czyli z sensem :)
http://ngt.pl/forum/...trysk,1795.html

 

- do prania obecnie mydło w płynie 4F, bo było kiedyś pod ręką, i dość tanie; ćwiczyłem także zwykłe "baby" płatki mydlane, i bardzo OK
- Nikwaxa odrzuciłem w całości, to chyba w ogóle nie pierze i nie działa

No właśnie Ty sprawdziłeś i Tobie nie robi a Im robi. Napewno nie "umisz"  w innym wątku 50 prań i dalej nówka. W materiałach reklamowych piszą.......   ;)

 

Mistrzostwem swiata sa materialy wykonane w technologi nano. Nawet po 50 !!! praniach zachowuje sie jak nowa kurtka!!!! W materialach reklamowych pisza ze taka tkanina na zawsze odpycha wode!!! Technologia nano to dzialanie na poziomie atomow i molekul. My teraz w e-horyzoncie nie mowimy trendy ale nano :

 

Grunt to opinie z niezależnych testów, :) czyli ktoś mi daje coś, lub sprzedaje w dobrej cenie, ja "testuję" :)I oczywiście publikuję "niezależne' wyniki testów, jeśli będą niepochlebne napewno otrzymam na jeszcze lepszych warunkach następne do "testowania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wkładam do pralki, wlewam środek do pojemnika ale trochę więcej niż jest napisane w instrukcji, a po wypraniu bez wyciągania z pralki dodaje środek do impregnacji i nastawiam ten sam program. O ile impregnuje bardzo dobrze, co widać podczas deszczu, to przy jasnej kurtce nie jestem do końca zadowolony z efektów prania. Miejsca bardzo mocno zabrudzone nie są idealnie czyste. Być może to dlatego, że wrzucam kilka kurtek na raz bo mam pralkę o ładowności 12 kg. Następnym razem spróbuje wstępnie namoczyć kurtkę na kilka godzin w tym płynie do prania i zobaczę jaki jest efekt. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prałem ostatnio kurtkę Atomica która ma dość jasne wstawki na rękawach, mankietach i kołnierzu i stosowałem środek Nikwax-a, Tech Wash i faktycznie efekt prania nie jest dla mnie zadowalający, jest sporo lepiej niż było ale nie do końca kurtka się wyprała tak jak w/g mnie powinna. Prałem tylko jedną sztukę odzieży czyli tą jedną kurtkę, odpowiedni program, temp. 30 stopni a kurtka nie doprała się tak jak się spodziewałem więc faktycznie ten środek jest do d...py :unsure: i osobiście nie polecam go.Czekają mnie zatem dalsze poszukiwania dobrego środka piorącego do odzieży oddychającej... Impregnowałem ją także impregnatem Nikwax-a , "TX. Direct Wash In "ale efektów tej impregnacji jeszcze nie miałem okazji wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prałem ostatnio kurtkę Atomica która ma dość jasne wstawki na rękawach, mankietach i kołnierzu i stosowałem środek Nikwax-a, Tech Wash i faktycznie efekt prania nie jest dla mnie zadowalający, jest sporo lepiej niż było ale nie do końca kurtka się wyprała tak jak w/g mnie powinna. Prałem tylko jedną sztukę odzieży czyli tą jedną kurtkę, odpowiedni program, temp. 30 stopni a kurtka nie doprała się tak jak się spodziewałem więc faktycznie ten środek jest do d...py :unsure: i osobiście nie polecam go.Czekają mnie zatem dalsze poszukiwania dobrego środka piorącego do odzieży oddychającej... Impregnowałem ją także impregnatem Nikwax-a , "TX. Direct Wash In "ale efektów tej impregnacji jeszcze nie miałem okazji wypróbować.

 

bo ten nixwax nie dziala - mozna zwiekszyc temeprature ale to moze zniszczyc kurtke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...