Skocz do zawartości

Ustawienie siły wypięcia Salomon Z12 Speed


piobo

Rekomendowane odpowiedzi

Pod tymi linkami są manuale do wiązań i nart.
http://salomontechni...tech_manual.pdf
http://www.salomonce..._FIN_Rev_04.pdf


Świetne manuale, dzięki

Wygląda na to, że mam ok, ale jeszcze wstawie foty tej "dupki" w celu weryfikacji przez bardziej doświadczonych kolegów.
Pozostaje tylko kwestia tej rozbieżności między tyłem a przodem wiązania

Dzwoniłem do serwisu gdzie mi to robili i mogą mi wydrukować ten kwit z przeprowadzonej diagnostyki wiązń. Serwisant twierdzi, że jest ok, a jak przyjadę to mi wytłumaczy i pokaże o co kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne manuale, dzięki

Wygląda na to, że mam ok, ale jeszcze wstawie foty tej "dupki" w celu weryfikacji przez bardziej doświadczonych kolegów.
Pozostaje tylko kwestia tej rozbieżności między tyłem a przodem wiązania

Dzwoniłem do serwisu gdzie mi to robili i mogą mi wydrukować ten kwit z przeprowadzonej diagnostyki wiązń. Serwisant twierdzi, że jest ok, a jak przyjadę to mi wytłumaczy i pokaże o co kaman

 

Pozostaje kwestia czy but był podczas badania odpowiednio ściśnięty w wiązaniu.

Dlatego ja bym chętnie zobaczył to co po badaniu odebrałeś, wydano Ci. Wydruk powinieneś otrzymać raczej przy okazji odbioru,  by z tą wiedzą w ręku móc cokolwiek dalej działać. Nigdy nie odważyłbym się nazwać tego kwitka certyfikatem, ale cóż strachliwy z natury jestem bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kwestia czy but był podczas badania odpowiednio ściśnięty


Wytłumacz proszę co przez to rozumiesz. Jeśli masz na myśli ustawienie wiązań pod skorupę, to w poście nr.3 pisałem, że ustawiałem, a w serwisie jeszcze poprawiali (przed diagnostyką)
Zapewne wiesz jak przebiega diagnostyka, że but jest przez maszyne wpinany i wypinany.... tak więc?

Zrobiłem sobie próbę o której pisałeś z rwaniem buta. Efekt był taki, że wypiąłem się. Lekko nie było, ale jakoś strasznie ciężko też nie. Jakiejś tam siły trzeba było użyć. Dla porównania wziąłem jeszcze inne swoje narty, racetigery sc na markerach i crossmaxy v12 na pilotach (chyba jakoś tak) też po diagnostyce, wypiąłem się z nich i specjalnie jakoś różnicy nie czułem

Dokładniejsza fotka rzeczonej "dupki"

20160129_170320.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję że zechciałeś zrobić co potrzebne.  Jeśli rwiesz ja bym zostawił. To że skala nie odpowiada ściśle certyfikowanej maszynie nie jest dla użytkownika żadnym problemem.

Zawsze możesz dokładnie zbadać wagą ciągnąc buta za skorupę w tych i innych wiązaniach.

But w wiązaniu masz złapany bardzo słabo (chyba na granicy minimalnej możliwej),  prawie na granicy znacznika,  może sytuację zmienić jego lepsze ściśnięcie czyli możesz spróbować przestawić rozstaw wiązania na trochę ciaśniej,  idealnie jest jak jest połowa znacznika lub coś koło tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But w wiązaniu masz złapany bardzo słabo (chyba na granicy minimalnej możliwej),  prawie na granicy znacznika,  może sytuację zmienić jego lepsze ściśnięcie czyli możesz spróbować przestawić rozstaw wiązania na trochę ciaśniej,  idealnie jest jak jest połowa znacznika lub coś koło tego.


Przestawić przód czy tył, czy nie ma różnicy. Nie wiem tylko czy wtedy wepnie mi się but. But nie wpięty, stojący na wiązaniu ma może max 1,5 mm luzu
W poniedziałek będę w serwisie w na powtórnej diagnostyce celem wydrukowania tego nieszczęsnego kwitka, to zwrócę na to uwagę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawić przód czy tył, czy nie ma różnicy. Nie wiem tylko czy wtedy wepnie mi się but. But nie wpięty, stojący na wiązaniu ma może max 1,5 mm luzu
W poniedziałek będę w serwisie w na powtórnej diagnostyce celem wydrukowania tego nieszczęsnego kwitka, to zwrócę na to uwagę

Przestawiasz obojętne czy tył czy przód, działanie  ma przynieść skutek, czyli znacznik w pobliżu połowy, chyba że się nie da i to co jest,  jest optymalne. Warto sprawdzić samemu żeby być przygotowanym na rozmowę w serwisie. (kąt zdjęcia jest taki ze do końca nie widać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kwestia czy but był podczas badania odpowiednio ściśnięty w wiązaniu.

Dlatego ja bym chętnie zobaczył to co po badaniu odebrałeś, wydano Ci. Wydruk powinieneś otrzymać raczej przy okazji odbioru,  by z tą wiedzą w ręku móc cokolwiek dalej działać. Nigdy nie odważyłbym się nazwać tego kwitka certyfikatem, ale cóż strachliwy z natury jestem bardzo.

 

Witam ponownie

 

Byłem na ponownej diagnostyce i tym razem otrzymałem kwitek :)

Oto on

1.jpg

 

W domu pokusiłem się o zmianę ustawień rozstawu wiązań i zrobienie dokładnych zdjęć

Foty wiązań zrobiłem bez buta, jaki z butem na ustawianiach przez serwis i na moich ustawianiach

Myślę że teraz już wszystko dokładnie widać

Skorupa 306 mm

 

bez buta

20160201_212003.jpg

 

z butem ustawione przez serwis

20160201_212146.jpg

20160201_212058.jpg

 

i moje ustawienie

20160201_212335.jpg

20160201_212404.jpg

 

To drugie ustawienie wydawało by się lepsze

 

Proszę o komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Byłem na ponownej diagnostyce i tym razem otrzymałem kwitek :)


To drugie ustawienie wydawało by się lepsze

 

Proszę o komentarz

Według wszelkich znaków na niebie ustawienie dupki na środku znacznika jest rekomendowanym przez producenta ustawem. Dlaczego serwis tak nie ustawił ja nie wiem,  skoro się da. Ważne że masz certyfikat na  pracę. ;) Słabo ściśnięty but to rozjechane wyniki, przedwcześnie zużyte buty, przedwcześnie zużyte wiązania. Tyle moje źródło informacji podaje.

W swoim poście 27 wyraźnie swoje wątpliwości chyba wyraziłem. Dosyć częsty przypadek kwit jest,  robota lipna. Możesz w chwili wolnej poczytać moją wymian zdań z Łukaszem na ten temat. Obniż nastawy przodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To drugie ustawienie wydawało by się lepsze

 

Proszę o komentarz

Teoretycznie ustawienie na obu skalach powinno być takie same, żeby środek buta pokrywał się ze środkiem narty.( choć decyduje przód a nie wiem która to skala)  Serwis ustawił 305 i 310 a Ty 300 i 310. Można jeszcze 305 i 305. Wydaje się najwłaściwsze dla buta 306. Sprawdź oznaczenie środków na bucie i narcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ustawienie na obu skalach powinno być takie same, żeby środek buta pokrywał się ze środkiem narty.( choć decyduje przód a nie wiem która to skala)  Serwis ustawił 305 i 310 a Ty 300 i 310. Można jeszcze 305 i 305. Wydaje się najwłaściwsze dla buta 306. Sprawdź oznaczenie środków na bucie i narcie.


Po ustawieniu przez serwis znaki na bucie i narcie pokrywały się. Ja przestawiłem przód (czarna skala) o jeden ząbek. Wydaje mi się, że nic się nie zmieniło, bo tylko scisnąłem buta, ale oczywiście sprawdzę jak wrócę z pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wiązania po kolejnej diagnostyce To co zrobiłem przed, to ustawiłem rozstaw wiązań tak jak sugerował kolega Maciej S na 305 tył i przód, znacznik na "dupce" jak na przedostatnim zdjęciu w poście 32, znacznik na bucie i narcie pokrywają się. Wyniki diagnostyki dokładnie takie same jak poprzednio - 9 din przody, 7 din tyły, a wartość wyliczona z JetBond to 6,4 din (kwit jest) Serwisant nadal twierdzi, że wszystko jest ok. ???? Chyba nie pozostaje mi nic innego jak zwrócić się z tym bezpośrednio do Salomona i zobaczyć jak oni ustosunkują się do tej sytuacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji serwisowej Salomona możesz wyczytać, że dla zadanej siły wypięcia 6,5 DIN, maksymalna wartość, jaką można ustawić po diagnostyce to 9,5 DIN. Powyżej tej wartości wiązanie należałby uznać za niesprawne. Czyli, zakładając że urządzenie pomiarowe było właściwie skalibrowane, to wszystko jest OK. Ja bym na Twoim miejscu przestawił na 8, albo pojechał do innego serwisu skonfrontować wyniki. Na Zuli Pacanowskiej też mają diagnostykę komputerową.

 

PS. Kompletnie się na tym nie znam, tylko chwilę poprzeglądałem PDFa ze strony Salomona. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji serwisowej Salomona możesz wyczytać, że dla zadanej siły wypięcia 6,5 DIN, maksymalna wartość, jaką można ustawić po diagnostyce to 9,5 DIN. Powyżej tej wartości wiązanie należałby uznać za niesprawne. Czyli, zakładając że urządzenie pomiarowe było właściwie skalibrowane, to wszystko jest OK. Ja bym na Twoim miejscu przestawił na 8, albo pojechał do innego serwisu skonfrontować wyniki. Na Zuli Pacanowskiej też mają diagnostykę komputerową.

 

PS. Kompletnie się na tym nie znam, tylko chwilę poprzeglądałem PDFa ze strony Salomona. ;)

Czy możesz podać linka do tej instrukcji, Chętnie sobie poczytam. W której części instrukcji jest o tym mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam te wiązania i przód mam jakoś więcej ustawiony w stosunku do tyłu ale różnica jest mniejsza. Sprawdzę dokładnie w domu ile to jest i napiszę. Skorupę mam chyba 336mm. Ustawiane też na maszynie. 8 dni na nich dopiero jeździłem ale kłopotów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie jest tak: 9.5 przód w obu nartach, 7 i 7.5 na tyłach. Skorupa 336mm. Wiązania były nowe ustawiane na Jet Bond.

Ktoś kto sobie samodzielnie ustawi te wiązania może się nieźle zdziwić podczas jazdy. Wydaje mi się, że powodem tych "anomalii" jest duży zakres regulacji rozstawu. To "speed" w nazwie jest chyba od łatwości przestawiania rozstawu wiązań. W Z12 bez "speed", mam 9 przód i 8.5 tył, też nowe i też z Jet Bond, ta sama skorupa, waga i umiejętności jak przy Z12 "speed".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Byłem na ponownej diagnostyce i tym razem otrzymałem kwitek :)

Oto on

attachicon.gif1.jpg

 

W domu pokusiłem się o zmianę ustawień rozstawu wiązań i zrobienie dokładnych zdjęć

Foty wiązań zrobiłem bez buta, jaki z butem na ustawianiach przez serwis i na moich ustawianiach

Myślę że teraz już wszystko dokładnie widać

Skorupa 306 mm

 

bez buta

attachicon.gif20160201_212003.jpg

 

z butem ustawione przez serwis

attachicon.gif20160201_212146.jpg

attachicon.gif20160201_212058.jpg

 

i moje ustawienie

attachicon.gif20160201_212335.jpg

attachicon.gif20160201_212404.jpg

 

To drugie ustawienie wydawało by się lepsze

 

Proszę o komentarz

PIOBO, a gdzie pierwszy raz ustawiałeś wiązania w Bikemia?? bo kwit dostałeś z Gold sport-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...