Skocz do zawartości

podróż do PEIO FONTI przez Niemcy czy przez Czechy?


andrzej351

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

wybieram się 5 lutego samochodem z rodziną na tydzień do Włoch na narty,wyruszamy w drogę z okolic Warszawy w godzinach przedpołudniowych i planujemy jechać całą noc.

 

pod uwagę biorę dwie trasy:

1 wariant: trasa S8,A4 przejście graniczne w Zgorzelcu i dalej przez Niemcy,Austrię do Włoch

2 wariant: trasa S8,S1 przejście graniczne Gorzyczki (trasa A1) z Czechami,potem przez Austrię do Włoch.

 

pierwszy wariant wydaje się szybszy i tańszy gdyż odchodzą płatne drogi w Polsce i winieta do Czech.trasa jest trochę dłuższa i zapewne mniej ciekawa.

wariant drugi prowadzi trochę krótszą trasą i raczej bardziej ciekawą.minus to dodatkowe opłaty i niewątpliwie możliwe większe natężenie ruchu w sezonie.

 

bardzo proszę o wszelkie porady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam!

ferie,ferie i już po feriach... :mellow:

 

Włoskie Alpy zaliczone a ja jestem bogatszy o nowe doświadczenia w kwestii podróży...

 

nie udało mi się uzyskać tu na forum konkretnych informacji ale nie zmienia to faktu iż chętnie opiszę jak wyglądała podróż.

mam nadzieję że będzie to dla kogoś pomocne  :) .

 

wybraliśmy trasę trochę dłuższą ale szybszą przez Niemcy,okazło się że był to trafny wybór.Polskę przejechaliśmy bardzo sprawnie,jedynie przez Łódź akurat przejeżdżaliśmy w godzinach popołudniowego szczytu i trzeba było chwilkę postać.

przed granicą w Zgorzelcu zjechałem z trasy na tankowanie.

zawsze tak robię bo paliwo dużo tańsze niż bezpośrednio przy autostradach.

 

jeszcze jedna ważna rzecz i nauka na przyszłość!

 

Euro najlepiej kupować tuż przy granicy niż w pierwszym lepszym kantorze swojej miejscowości.przygraniczne kantory zawsze oferują najkorzystniejsze ceny zakupu i sprzedaży walut.

 

droga przez Niemcy,kierunek Drezno-Norymberga-Monachium przebiegła zupełnie bezproblemowa,było sucho i w miarę pusto na trasie.mieliśmy jeden przystanek na odpoczynek i zmianę kierowcy.

 

dojeżdżając do granicy niemiecko-austryjackiej trasą 93 warto zjechać na Reischenhart zjazd nr.57 .jest tam Autochof na którym można coś zjeść,tanio zatankować i kupić od razu winietę na Austrię ( 8,50 € )

 

przez Austrię przejechaliśmy bez problemowo,trzeba oczywiście uważać na ograniczenia bo więcej jak 110 km/h nie pojedziemy.

 

większość osób jeżdżących tą trasą dobrze wie ale przypomnę że po przekroczeniu granicy austryjacko-włoskiej czeka nas jeszcze opłata 9 € za przejazd przez przełęcz Brenner.pobierają ją dwukrotnie,czyli jak wjeżdżamy i wyjeżdżamy z Włoch.

 

ostatni etap podróży to jazda autostradą do Bolzano,oczywiście płatną.koszt przejazdu to około 10€.

 

sam tygodniowy pobyt w Pejo był bardzo udany,trafiła nam się piękna i śnieżna zima  :) .stoki w Marilewie i Folgaridzie rewelacyjnie przygotowane.

 

droga powrotna przebiegała tą samą trasą.tylko na trasie S8 w kierunku Łodzi zjechałem z autostrady w poszukiwaniu stacji benzynowej zjazdem na Sieradz.udało się dobrze i tanio zatankować  :D .

 

dystans w jedną stronę to około 1460km,udało się przejechać w około 16h.

samochód to  Hyundai Tucson 2.0 CRDI 4x4 z boxem na dachu.

 

średnie spalanie wyszło około 10l/100km co przy obecnych cenach paliwo dało około 1200zł za przejazd w obie strony.

 

pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

dzięki za odzew ale odpowiedzi na moje zapytanie oczekiwałem przed wyjazdem,teraz jest już po wszystkim...

 

głównie zależało mi na szybkim przejechaniu trasy,poza tym przez Niemcy jechaliśmy nocą.

gdybym chciał pozwiedzać to oczywiste by było że pojedziemy przez Czechy i nie byłoby tematu.

 

w kwestii zwiedzania to przy okazji nart byliśmy w Mediolanie i w Bolzano  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...