Skocz do zawartości

Ocena jazdy


marchel

Rekomendowane odpowiedzi

Pojeździłem przez ostatnie 3 dni. Starałem się, z godnie z wytycznymi przesunąć środek ciężkości w przód. Ręce, korpus do przodu. Na pewno ułatwiło mi przesunięcie środka dzięki zmianie siły zapięć. Starałem się trochę jechać na krawędziach. Czekam na Strzały z waszej strony :)

 

https://youtu.be/Mwbf7eSl84w

 

https://youtu.be/kFzdx2cmnjU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no więc jako łamator mogę się wypowiedzieć tak:

1. Umiesz jeździć, nawet sobie radzisz, nawet bardzo dobrze,

2. Nie uczył cie nikt, albo nikt kto umie uczyć, ale ... bardzo dobrze ustawiasz głowę, całkiem stabilnie trzymasz całą górę

3. Jeździsz na tyłach, więc na stromszym cię poniesie razem z krótkim, średnim czy długim

4. jeździsz cały czas ślizgiem, bez krawędzi, być może tak miało być, to mnie razi najbardziej

5. Ręce do przodu, góra lekko do przodu.

 

Bardzo fajnie. Możesz tak zostać, możesz wziąć instruktora. Co nie zrobisz,  będziesz zadowolony.

pozdro.

Witam

No nie wiem Robert czy głowa jest dobrze zwłaszcza w prawym skręcie. Wąsko nogi tak jakoś po staremu.  :rolleyes:

Postrufka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem przez ostatnie 3 dni. Starałem się, z godnie z wytycznymi przesunąć środek ciężkości w przód. Ręce, korpus do przodu. Na pewno ułatwiło mi przesunięcie środka dzięki zmianie siły zapięć. Starałem się trochę jechać na krawędziach. Czekam na Strzały z waszej strony :)

 

https://youtu.be/Mwbf7eSl84w

 

https://youtu.be/kFzdx2cmnjU

Witam

Tak jak myślałem trochę szybciej i głowa leci na nartę wewnętrzną. (czy mi się wydaje?)

Ja długo z tym walczyłem i nie zdawałem sobie sprawy jakie to ważne i pomocne, by odpowiednio układać głowę. :ph34r:

tu fajnie widać ustawienie głowy 

Postrufka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma,

zobacz sobie swoje nowe filmy pod kątem ułożenia tułowia. W płaszczyźnie strzałkowej już to całkiem fajnie wygląda. Ale w płaszczyźnie bocznej zobacz jak "lecisz" całym ciałem/tułowiem do środka promienia skrętu ! To błąd ! Twój tułów ( najcięższa część ciała) musi być/powinien być jak najbardziej ustabilizowany. Od pasa w górę masz być w pionie jak prezenterka w TV Trwam. Żadnego pochylania się na boki. Tam nic nie ma po co starasz się sięgać ;). Porównanie o tyle zabawne, że przechylając się w ten sposób na boki masz duże prawdopodobieństwo, że zaraz się przewrócisz ;). Na dechach to samo ! - takie przechylanie się na boki tułowiem powoduje "odklejanie" nart od toru jazdy w kierunku dalszym względem promienia skrętu ( nie wiem czy to jasno powiedziane). Narty mają w ten sposób tendencję do "ześlizgiwania" się na zewnątrz promienia skrętu. Nie da się tak poprawnie rozwijać swojej jazdy. Twój korpus ma być prostopadle do podłoża. W taki sposób dociskasz narty, krawędzie w pionie do stoku - i o to chodzi. Tego masz szukać. To nie tylko głowa ma być w pionie.

Jak to zrobić ? - najprościej - obierasz sobie na horyzoncie - w dół stoku jakieś 2 pkt odniesienia "obok siebie", na jednej wysokości - i jedziesz pilnując, żeby były cały czas je widział w "poziomie".

Jak już jesteś przy pkt odniesienia - możesz sobie również znaleźć 2 pkt odniesienia na 1 wysokości - jeden za drugim - tak jak w karabinie muszka/szczerbinka. Troszkę za bardzo "podskakujesz" między skrętami, przez to również niepotrzebnie wprowadzasz tułów w jakieś dziwne, niepotrzebne ruchy :). Tułów w takich warunkach (płaski, równy stok) ma być w miejscu w każdej płaszczyźnie. To on ze swoją bezwładnością ( a siły działające w jeździe ciętej są wyjątkowo duże) często jest powodem błędów. Pamiętaj - miękko - ale bez podskoków, rotacji, obrotów, skłonów na boki i takie tam .. . Tułów w miejscu !!!

 

A tak poza tym to całkiem fajnie już wygląda :)

 

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma,

zobacz sobie swoje nowe filmy pod kątem ułożenia tułowia. W płaszczyźnie strzałkowej już to całkiem fajnie wygląda. Ale w płaszczyźnie bocznej zobacz jak "lecisz" całym ciałem/tułowiem do środka promienia skrętu ! To błąd ! Twój tułów ( najcięższa część ciała) musi być/powinien być jak najbardziej ustabilizowany. Od pasa w górę masz być w pionie jak prezenterka w TV Trwam. Żadnego pochylania się na boki. Tam nic nie ma po co starasz się sięgać ;). Porównanie o tyle zabawne, że przechylając się w ten sposób na boki masz duże prawdopodobieństwo, że zaraz się przewrócisz ;). Na dechach to samo ! - takie przechylanie się na boki tułowiem powoduje "odklejanie" nart od toru jazdy w kierunku dalszym względem promienia skrętu ( nie wiem czy to jasno powiedziane). Narty mają w ten sposób tendencję do "ześlizgiwania" się na zewnątrz promienia skrętu. Nie da się tak poprawnie rozwijać swojej jazdy. Twój korpus ma być prostopadle do podłoża. W taki sposób dociskasz narty, krawędzie w pionie do stoku - i o to chodzi. Tego masz szukać. To nie tylko głowa ma być w pionie.

Jak to zrobić ? - najprościej - obierasz sobie na horyzoncie - w dół stoku jakieś 2 pkt odniesienia "obok siebie", na jednej wysokości - i jedziesz pilnując, żeby były cały czas je widział w "poziomie".

Jak już jesteś przy pkt odniesienia - możesz sobie również znaleźć 2 pkt odniesienia na 1 wysokości - jeden za drugim - tak jak w karabinie muszka/szczerbinka. Troszkę za bardzo "podskakujesz" między skrętami, przez to również niepotrzebnie wprowadzasz tułów w jakieś dziwne, niepotrzebne ruchy :). Tułów w takich warunkach (płaski, równy stok) ma być w miejscu w każdej płaszczyźnie. To on ze swoją bezwładnością ( a siły działające w jeździe ciętej są wyjątkowo duże) często jest powodem błędów. Pamiętaj - miękko - ale bez podskoków, rotacji, obrotów, skłonów na boki i takie tam .. . Tułów w miejscu !!!

 

A tak poza tym to całkiem fajnie już wygląda :)

 

pozdro

jahu

wow !!!! Fajnie poczytać tak fachowe rady :D Trzeba wdrożyc w swojej jedzie ;) W połowie lutego "pochwale się swoją jazdą " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opanowanie tłowia pozwoli zniwelować opisane błędy? Jest jakaś metoda pozwalająca łatwo "złamać" się w pasie tak, aby biodra poszły do wewnątrz, a tłów pozostał w pionie? (Po za tym co pisał Jahu o punktach orientacyjnych)

Żeby złamać się w pasie trzeba wykonać pewną pracę mięśniami ud i pasa biodrowego. Poniżej wykonuję ćwiczeniowe skręty wprowadzające do jazdy ciętej.

Cały sekret powodzenia tego ćwiczenia polega na pilnowaniu by w momencie zmiany krawędzi nie PROSTOWAĆ SIĘ CAŁKOWICIE i PROWADZIĆ SKRĘT W TAKIEJ POZYCJI CAŁY CZAS, ramię sięgające do kolana nogi odstokowej pomaga właśnie "złamać się", niejako wymusza tę pozycję, ramię dostokowe należy skierować bardziej w stronę dziobów nart co ułatwi z kolei wypchnięcie bioder na stok. Bardziej zaawansowana wersja to jazda z dotykaniem buta. 

 Nawiasem mówiąc wciąż jesteś odchylony - wypchnąłeś siedzenie i pochyliłeś się do przodu - nie tak miało być, chyba Mitek wspominał o osi obrotu w stawach skokowych, tak więc cofnij stopy a sylwetka poprawi się automatycznie, poćwicz to na sucho stojąc na nartach !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opanowanie tłowia pozwoli zniwelować opisane błędy? Jest jakaś metoda pozwalająca łatwo "złamać" się w pasie tak, aby biodra poszły do wewnątrz, a tłów pozostał w pionie? (Po za tym co pisał Jahu o punktach orientacyjnych)

Wyobraź sobie, że pewna urocza dziewczyna specjalnie dla Ciebie przygotowała film z zestawem ćwiczeń. :)

Katie nie jeździ super, ale przecież to nie ma znaczenia, bo chodzi o ćwiczenia, a i Ty też nie pojedziesz ich lepiej, przynajmniej na początku.:

W zestawie Katie zabrakło chyba najważniejszego ćwiczenia, więc tym razem w perfekcyjnym wykonaniu (6-9 sekunda, i oczywiście inne ćwiczenia od początku filmu do gdzieś 20 sek także):

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...