Skocz do zawartości

nikon255 - doskonalenie umiejętności


nikon255

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Chertan napisał:

 

Albo wejdź sobie na kanał Filipa https://www.youtube.com/@FilipChwistek/videos i obejrzyj free ride zawodników, to piękna jazda, zupełnie inna od tej Azjatki. Właśnie bez tego wkładania biodra w ten sposób. Sam @filinator też fajnie wymiata i jego jazda jest dobrym wzorem. 

chyba wszystko co na yt juz ogladalem 😄 kolejny wyjazd moze wezme SL i poprobuje hip dump. Docelowo mi to raczej nie grozi 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mig napisał:

Ok 10 tej sek jeden z lepszych smigow sytuacyjnych jakie tu pokazywano.  

Stok nie jest zbyt eksponowany i dokręcanie skrętów to zwykle strata prędkości.... czasem trzeba zwykle nie. 

troche pochwala, troche opierdola. Jest ok. Nie dokrecam, bo nie umiem i sie boje 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, nikon255 napisał:

Ja to chyba z angulacja mam problem. Na filmie jest dobry ruch? Niestety wydaje mi sie calkiem obcy taki schemat ruchowy...

 

 

Ruch dobry, jak dodasz do tego ruchu skręt biodra do środka skrętu (Kontra) do będzie komplet. Wysunięta narta górna do przodu pozwala na angulację bez "kontry" i biodro nie będzie zblokowane. Ruch angulacja + kontra pozwala na niewysuwanie narty górnej i biodro nie będzie zblokowane.

Japonka z filmiku anguluje biodrem i przesuwa biodro do środka skrętu ruchem rotacyjnym a powinno być włożone ruchem "kontry". 

Od 10.03 mam być na Sellarondzie zapraszam na priw. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, nikon255 napisał:

@Mitek Miales racje. Wyszlo, ze wcale nie jest tak zle 🙂

image.png.9f6b6a5b6596f146f6796f2d4ebd406f.png

image.png.2adaa02634182bf6e6bfc943353e4e06.png

Cześć

W jakim sensie nie jest tak źle?

Jeżeli w sensie wykroku to jasne - przecież w ogóle o tym nie pisałem. Chodziło mi o napięcie sylwetki, które zdradzają ręce. Popatrz, że Bode ma ręce zdecydowanie nisko. Góra jest prosta i barki też odjechały do tyłu ale sylwetka jest swobodna - świadczy chociażby o tym fakt, że Mistrz się ogląda w lewo, na coś patrzy. Jakby to zdjęcie zostało anonimowo poddane ocenie to dopiero by się pojawiły posty: że wykrok (tego bym nie napisał), że ręce za nisko (tego może też nie, bo są luźne), że barki cofnięte - na to z pewnością zwróciłbym uwagę i wyszedłbym na kretyna.

Taka właśnie jest wartość analityczna pojedynczych zdjęć - nie ma sensu. Tylko w ruchu i w dłuższej sekwencji rozjeżdżonego narciarza możesz ocenić. Tak, że mówię Ci Nikon skorzystaj z rady dotyczącej ujęcia. ostaw kogoś objeździj kawałek stoku, przed nim naciśnij, żeby dynamicznie zacieśnić a kolega czy koleżanka niech cyka. Zapewniam Cię, że parę wyjdzie takich, że sobie powiększysz powiesisz nad łóżkiem i będziesz miał święty spokój, czego Ci niniejszym serdecznie życzę.

POzdro

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie przesyłaj mi filmików jakichś leszczy OK? Bardzo proszę.

Prześlij swój bo jeździsz fajnie i naturalnie.

Ja wiem jak powinna wyglądać poprawna jazda na nartach i wirtualne propozycje mnie nie nęcą bo wiem jakimi są oszustwami w sensie inscenizacyjnym.

Wolę normalnych dobrych narciarzy. A Ty nie dałbyś rady wpaść do Zwardonia albo CZ.G.. Wiem to chyba nie Twój rejon...

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas niedawno zakończonego wyjazdu uczestniczyłem w kilkudniowym szkoleniu Skimaniaka.

Jako samouk mam wciąż mnóstwo do poprawienia, a po roku znów mnóstwo do poprawienia ... i tak bez końca , normalka. 

Podczas zajęć poświęconych jeździe na krawędzi prowadzący ganił mnie najczęściej na ,,okno'', czyli jazdę z nadmiernie wysuniętą górną nartą. Sposobem na to jest nieznaczne jej cofnięcie, a właściwie - jeśli się pamięta - inicjacja skrętu czy też ustawiczne prowadzenie nart tak, aby górna narta nieznacznie wyprzedzała dolną.

Pracuję nad tym 😄 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie przesyłaj mi filmików jakichś leszczy OK? Bardzo proszę.

Prześlij swój bo jeździsz fajnie i naturalnie.

Ja wiem jak powinna wyglądać poprawna jazda na nartach i wirtualne propozycje mnie nie nęcą bo wiem jakimi są oszustwami w sensie inscenizacyjnym.

Wolę normalnych dobrych narciarzy. A Ty nie dałbyś rady wpaść do Zwardonia albo CZ.G.. Wiem to chyba nie Twój rejon...

Pozdro

Kurka, dzieki 🙂 do Adama wybieramy sie juz od dwoch lat... Rejon jak rejon, ale teraz ciezko sie wybrac cala ekipa w tamte rejony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, nikon255 napisał:

cos tam posmigalem. Skret w lewo nadal kuleje. Juz nie mam pojecia jak to poprawic. Samo staranie sie nie przynosi efektów. Chyba musze jakies cwiczenia "na sucho" wyszukac i to rozruszac.

prawy

image.png.75b428e5128d42ad4ac78c41fa15c34a.png

lewy 😩

image.png.35a6d4fb7db032d420a33f00e34fd9fc.png

 

 

 

Może yoga?

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, nikon255 napisał:

cos tam posmigalem. Skret w lewo nadal kuleje. Juz nie mam pojecia jak to poprawic. Samo staranie sie nie przynosi efektów. Chyba musze jakies cwiczenia "na sucho" wyszukac i to rozruszac.

prawy

image.png.75b428e5128d42ad4ac78c41fa15c34a.png

lewy 😩

image.png.35a6d4fb7db032d420a33f00e34fd9fc.png

 

 

 

Cze

Nikon nie przesadzaj -wyrwane z kontekstu te zdjęcia.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/11/2023 at 2:13 PM, nikon255 said:

cos tam posmigalem. Skret w lewo nadal kuleje. Juz nie mam pojecia jak to poprawic. Samo staranie sie nie przynosi efektów. Chyba musze jakies cwiczenia "na sucho" wyszukac i to rozruszac.

prawy

image.png.75b428e5128d42ad4ac78c41fa15c34a.png

lewy 😩

image.png.35a6d4fb7db032d420a33f00e34fd9fc.png

 

 

 

Następnym razem postaraj się nie wymuszać nadmiernego zakrawedziowania na płaskim stoku.

Musisz popracować nad balansem , przód / tył . W końcowej fazie skrętu jesteś za bardzo na językach botów. Będąc za bardzo do przodu,narta zewnętrzna zostaje za tobą, powoduje to blokadę stawów. Szczególnie stawu biodrowego w płaszczyźnie bocznej. Co jest dobre, to to ze starasz się zacząć skręt od rotacji stóp. Udaje się to na lewej nodze , rezultatem jest lepsza angulacja. Przy skręcie w lewo, najpierw wychodzisz w górę i do przodu. Następny ruch to parcie na języki botów. Jako rezultat, noga nie rotuje w stawie biodrowym , tylko cały staw biodrowy idzie do przodu, co powoduje rotacje stawu biodrowego , noga zewnętrzna zostaje w tyle a narciarz się dziwi ze nie ma angulacji ani seperacji. 

Jest potencjał ale trzeba doszlifować podstawy, bez tego ani rusz, bo wyjdzie na stromym stoku. 

Pozdrowienia 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chertan @Marcos73 przyjmijmy ze dla niewprawnego oka jest ok 🙂 jednak przy skrecie w lewo zbyt mocno pochylam się do wewnatrz. Na SL jeszcze ujdzie w tlumie, utrzyma mnie promien, ale na GS juz pare razy zostalem ukarany przy krotkim ciętym. Stanalem na wewnetrznej i juz nie ma co ratowac, leze. Rece, cofnieta zewnetrza czy co tam jeszcze sie znajdzie nie irytuje mnie tak jak niemoc angulacji przy skrecie w lewo. Blokada calkowita. Przyszly sezon chyba wkoncu uderze do jakiegos speca 🤔😄 

tu przy zwolnionym tempie widac

 

 

 

Edytowane przez nikon255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, nikon255 napisał:

@Chertan @Marcos73 przyjmijmy ze dla niewprawnego oka jest ok 🙂 jednak przy skrecie w lewo zbyt mocno pochylam się do wewnatrz. Na SL jeszcze ujdzie w tlumie, utrzyma mnie promien, ale na GS juz pare razy zostalem ukarany przy krotkim ciętym. Stanalem na wewnetrznej i juz nie ma co ratowac, leze. Rece, cofnieta zewnetrza czy co tam jeszcze sie znajdzie nie irytuje mnie tak jak niemoc angulacji przy skrecie w lewo. Blokada calkowita. Przyszly sezon chyba wkoncu uderze do jakiegos speca 🤔😄 

tu przy zwolnionym tempie widac

 

 

To poważny problem, bo jest to skręt w prawo. 🙂

 

Znajdź sobie jakiś pusty stok (w PL raczej nierealne). Weź sobie GS FIS i pojeździj kilka tygodni TYLKO na krawędzi i starając się na maksa zmniejszać promień.  Samo wejdzie bo inaczej będziesz ciągle gleby zaliczał.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spiochu napisał:

To poważny problem, bo jest to skręt w prawo. 🙂

 

Znajdź sobie jakiś pusty stok (w PL raczej nierealne). Weź sobie GS FIS i pojeździj kilka tygodni TYLKO na krawędzi i starając się na maksa zmniejszać promień.  Samo wejdzie bo inaczej będziesz ciągle gleby zaliczał.

 

Takie zadanie musi poczekac do jakiegos wyjazdu w alpy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nikon255 napisał:

@Chertan @Marcos73 przyjmijmy ze dla niewprawnego oka jest ok 🙂 jednak przy skrecie w lewo zbyt mocno pochylam się do wewnatrz. Na SL jeszcze ujdzie w tlumie, utrzyma mnie promien, ale na GS juz pare razy zostalem ukarany przy krotkim ciętym. Stanalem na wewnetrznej i juz nie ma co ratowac, leze. Rece, cofnieta zewnetrza czy co tam jeszcze sie znajdzie nie irytuje mnie tak jak niemoc angulacji przy skrecie w lewo. Blokada calkowita. Przyszly sezon chyba wkoncu uderze do jakiegos speca 🤔😄 

tu przy zwolnionym tempie widac

 

 

 

Cze

Pewnie to co napisał @PSmok jest zgodne z prawdą, pewnie rada @Spiochu jak najbardziej dobra, ale pozwoliłem sobie co nieco skadrować i ....... mam to ja także 🙂. Też jeden skręt lepszy, ale to chyba wynik asymetrycznej jazdy. Chyba jesteśmy bardziej w jedną stronę podczas jazdy skierowani. Analogicznie jak Tobie w jedną stronę ręka zostaje, w drugą pozycja lepsza, bardziej zwarta, no i skręt lepszy. Mnie wew. nie łapie - jedynie jak za długo pojeżdżę na krótkich, wówczas gdy warunki się pogorszą zdarza się - ale bez konsekwencji, że wewnętrzna załapie, ale to kwestia tylko i wyłącznie wyższego unoszenia przy zmianie krawędzie. Na dłuższych tego nie mam, bo się raz wyp...łem bo qurde tak pociągło wewnętrzną - że mój malutki organizm to zapamiętał. Też walczę, jeśli pamiętam o tym - to jest lepiej - ale że mam metrową pamięć - to szybko zapominam. Może to jest to. Ja jako że leniwy jestem, poczekam aż to rozkminisz, daj znać.

pozdrawiam

W lewo Twój

579592921_Zrzutekranu2023-03-15o10_22_22.jpg.be1e251fc3e7038610cbe5a5c28d7173.jpg

oraz mój - ten z przodu - z tyłu @Mitek😉

937119646_Zrzutekranu2023-03-15o09_48_14.jpg.1ce7a5616455b67e4b44efbbe0a83529.jpg

W prawo Twój

926588096_Zrzutekranu2023-03-15o10_22_39.jpg.0a7becdc70282222254bfc5e463eec07.jpg

oraz mój

1579824776_Zrzutekranu2023-03-15o09_48_45.jpg.681638400adfbaeb282c7bee50861de4.jpg

 

 

Edytowane przez Marcos73
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nikon255 napisał:

@Marcos73 o ja pier... Jakbym widzial siebie 😄 nie no, jestes mistrz! A jak Ty jestes mistrz, to ja tez?! 😅

Oj zapamiętałem pociagniecie wewnetrznej na GS. Chłop ktory mnie zbieral pytal czy zyje i byl w szoku ze nic mi sie nie stalo. Narty zostaly solidnie naznaczone. Wieczorem wrzuce fotke 😜

To drugie ujęcie - ten lepszy jest troszkę w innej fazie skadrowane, ale uwierz na słowo - jest nieomal identycznie - tylko ja mam ładniejsze i LEPSZE narty. Wszyscy co widzieli mogą potwierdzić. Chociaż Mitek też miał niezłe.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcos73 napisał:

To drugie ujęcie - ten lepszy jest troszkę w innej fazie skadrowane, ale uwierz na słowo - jest nieomal identycznie - tylko ja mam ładniejsze i LEPSZE narty. Wszyscy co widzieli mogą potwierdzić. Chociaż Mitek też miał niezłe.

pozdrawiam

Nie no tak Cie wychwalają, ze porownanie mnie z Toba bylo lekka przesada 😉 z nartozy juz sie wyleczylem, choc to troche jak z alkoholizmem. Raczej choroba zostala uspiona i oby sie nie obudzila 😂

IMG_20210305_002947.thumb.jpg.a2bea260c4d81c77dfbc72d157345346.jpg

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, nikon255 napisał:

Nie no tak Cie wychwalają, ze porownanie mnie z Toba bylo lekka przesada 😉 z nartozy juz sie wyleczylem, choc to troche jak z alkoholizmem. Raczej choroba zostala uspiona i oby sie nie obudzila 😂

IMG_20210305_002947.thumb.jpg.a2bea260c4d81c77dfbc72d157345346.jpg

Nikon, no widzę że mamy dużo wspólnego, szczególnie te białe narty - najlepsze, a moje ulubione. Ja mam poprzedniczkę - porządniejszą. Chociaż ostatnio zauważyłem, że kształt narty jest co najmniej dziwny.

U mnie aż tak kolorowo nie jest, jeszcze się nie wyleczyłem - ale walczę.

Póki co to raczej nie powinniśmy razem jeździć, bo wszyscy pomyślą że tak powinno się skręcać w lewo 😉

pozdrawiam

A to te najlepsze.

IMG_2002.thumb.jpg.721d8362de3699724548738978d3f7bc.jpg

Reszta mizerota już - monotematycznie, raczej biało i wąsko.

890961900_IMG_19702.thumb.jpg.24a5fe651397c485c6852a1f31b98ce4.jpg

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marcos73 napisał:

Nikon, no widzę że mamy dużo wspólnego, szczególnie te białe narty - najlepsze, a moje ulubione. Ja mam poprzedniczkę - porządniejszą. Chociaż ostatnio zauważyłem, że kształt narty jest co najmniej dziwny.

U mnie aż tak kolorowo nie jest, jeszcze się nie wyleczyłem - ale walczę.

Póki co to raczej nie powinniśmy razem jeździć, bo wszyscy pomyślą że tak powinno się skręcać w lewo 😉

pozdrawiam

A to te najlepsze.

IMG_2002.thumb.jpg.721d8362de3699724548738978d3f7bc.jpg

Reszta mizerota już - monotematycznie, raczej biało i wąsko.

890961900_IMG_19702.thumb.jpg.24a5fe651397c485c6852a1f31b98ce4.jpg

 

 

Narobiles smaka ta monotematycznoscia, musimy sie poznac. Mam nadzieje, ze masz duze auto/box aby pomiescic je wszystkie 😄 przyszly sezon celuje w Zwardon. Moze  uda sie poznac, bo na codzien nie jest mi tam po drodze .

A co do tych bialych... 154cm r 14,7m. Przypadly mi do gustu 😂

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nikon255 napisał:

Narobiles smaka ta monotematycznoscia, musimy sie poznac. Mam nadzieje, ze masz duze auto/box aby pomiescic je wszystkie 😄 przyszly sezon celuje w Zwardon. Moze  uda sie poznac, bo na codzien nie jest mi tam po drodze .

A co do tych bialych... 154cm r 14,7m. Przypadly mi do gustu 😂

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do Zwardonia. Może Adam nas ustawi, dwóch pacjentów - jeden problem 😉, powinno dać się zrobić. Białe mam 157 - reszta parametrów owiana tajemnicą 😉.

Wiem, że masz daleko, ale Beatka z Elą z Poznania dały radę. Ty masz chyba bliżej.

pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...