Skocz do zawartości

nikon255 - doskonalenie umiejętności


nikon255

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Chertan napisał:

Bardzo fajne jeżdżenie, pewne, objeżdżone, wyłożenie większe niekonieczne, ale możesz spróbować dokręcać skręty poprzez jeszcze większe zakrawędziowanie na końcu skrętu.

To co opisales najbardziej mnie kuje w oczy. Przy wolniejszej jezdzie jest czas i spokoj przylozyc sie, postarac, pomyslec. Przy stromszym stoku, wyzszej predkosci promien sie wydluza i robi sie lipton 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, nikon255 napisał:

To co opisales najbardziej mnie kuje w oczy. Przy wolniejszej jezdzie jest czas i spokoj przylozyc sie, postarac, pomyslec. Przy stromszym stoku, wyzszej predkosci promien sie wydluza i robi sie lipton 😛

Gdy jest względnie płaskie to sam ładnie dokręcę, przy większej prędkości też mam problem na stromym, prędkość narasta i bez hamowania się nie obejdzie, chyba, że mocne dokręcenie z przejściem w trawers. Więc sądzę,że problemy mamy podobne. Coś czuję, że wymaga to bardzo wczesnego zmniejszania promienia z mocnym zakrawędziowaniem zanim prędkość wzrośnie nadmiernie. Ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chertan napisał:

Gdy jest względnie płaskie to sam ładnie dokręcę, przy większej prędkości też mam problem na stromym, prędkość narasta i bez hamowania się nie obejdzie, chyba, że mocne dokręcenie z przejściem w trawers. Więc sądzę,że problemy mamy podobne. Coś czuję, że wymaga to bardzo wczesnego zmniejszania promienia z mocnym zakrawędziowaniem zanim prędkość wzrośnie nadmiernie. Ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. 

Otoz to. Ja wtedy ide w ślizg, smig lub probuje skracac promien obrotem nart. Tak jest latwiej i bezpieczniej 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, nikon255 napisał:

w końcu udało się wyrwać na całe dwa dni 😄 pojeździlim w Karlov i Koprivnie. Pogoda i warun trafiony w dziesiątke. Kolega dobry kamerzysta, harpagan więc ponagrywałem materiału, aby móc sobie przypominać te wspaniałe chwile 😅 Chciałbym moc zejsc nizej i mocniej sie wylozyc, ale jakas starcza sztywnosc mnie chwycila. Na dodatek im szybciej i stromiej tym gorzej. Moze joga ze strechingiem by tu cos pomogla... Tak czy inaczej było dobrze dawane i banan z mordy nie zejdzie przez dlugi czas 😁

 

 

 

Zazdraszczam.

Fajnie śmigasz, miękko. To, że na ściankach technika się gubi - jak się nie przejmuję, wolę zjechać pewnie i bezpiecznie, a niekoniecznie stylowo 😀

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, nikon255 napisał:

w końcu udało się wyrwać na całe dwa dni 😄 pojeździlim w Karlov i Koprivnie. Pogoda i warun trafiony w dziesiątke. Kolega dobry kamerzysta, harpagan więc ponagrywałem materiału, aby móc sobie przypominać te wspaniałe chwile 😅 Chciałbym moc zejsc nizej i mocniej sie wylozyc, ale jakas starcza sztywnosc mnie chwycila. Na dodatek im szybciej i stromiej tym gorzej. Moze joga ze strechingiem by tu cos pomogla... Tak czy inaczej było dobrze dawane i banan z mordy nie zejdzie przez dlugi czas 😁

 

 

 

Miodzio panie Nikon, miodzio, szukałem coś od imiennika, ale nie znalazłem, a jako, że jesteś zaawansowany https://www.skionline.pl/sprzet/praca-stop-w-skrecie-czyli-narciarstwo-dla-zaawansowanych,newsy,4793.html ps zamiast Niko130 masz fredowskiego 

Dziwne sam nie umiem a cudze poprawie

http://www.youtube.com/watch?v=VU4NJRHG1Lg

Edytowane przez star
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, star napisał:

Miodzio panie Nikon, miodzio, szukałem coś od imiennika, ale nie znalazłem, a jako, że jesteś zaawansowany https://www.skionline.pl/sprzet/praca-stop-w-skrecie-czyli-narciarstwo-dla-zaawansowanych,newsy,4793.html ps zamiast Niko130 masz fredowskiego 

Dziwne sam nie umiem a cudze poprawie

http://www.youtube.com/watch?v=VU4NJRHG1Lg

Chyba trafiles w 10. Coz moge napisac? Szyny byly zle, a podwozie tez bylo zle 🙂 wewnetrzna i biodra. Tam cos niegra. Moze kiedys to rozkoduje z kogos pomoca.

Edytowane przez nikon255
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, nikon255 napisał:

Chyba trafiles w 10. Coz moge napisac? Szyny byly zle, a podwozie tez bylo zle 🙂 wewnetrzna i biodra. Tam cos niegra. Moze kiedys to rozkoduje z kogos pomoca.

A jednak znalazłem wpis Niko130 https://www.skionline.pl/forum/topic/14229-praca-stóp-w-skręcie-czyli-narciarstwo-dla-zaawansowanych/?do=findComment&comment=151339 z 31.12.2011, co ciekawe w komentarzu do cytowanego przez mnie wcześniej artykułu Szafrańskiego. PS jeszcze zacny wątek cały oczywiście z naciskiem na wpis nieodżałowanego Niko130 https://www.skionline.pl/forum/topic/7776-techniki-jazdy-oraz-nasze-filmiki/?do=findComment&comment=154796 którego chyba jestem psychofanem.

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nikon255 napisał:

Towarzysze, co tu poprawic aby bylo lepiej? Poprosze o rady.

Screenshot_2023-02-19-08-15-17-712_com_miui.gallery.thumb.jpg.86265a45874e593599ecaee687439fe4.jpg

Screenshot_2023-02-19-08-14-35-420_com_miui.gallery.thumb.jpg.89083559decc0cf9a48eeca2d12d1a54.jpg

Nic nie poprawiaj. Idealnie.  Tylko zrób film na stoku, gdzie "muldy" do kolan. I jedź z szybkością średnią, wystarczy gdzieś do 10 m/s. To ci powiem, co ew. poprawiać. No i kamerzysta ma jechać za Tobą i obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć

Teraz namierzyłem filmik. Wbicie kija lekko przedłużone - zwłaszcza lewego - co powoduje rotację.

Zbyt nerwowa zmiana krawędzi.

W dłuższym skręcie jesteś spięty i jedziesz w lekkim odchyleniu, kolana jakby słabo pracowały i nie brały udziału w krawędziowaniu.

Czy Ty przypadkiem nie byłeś w trakcie tego filmiku słabo rozjeżdżony albo pierwszy czy drugi dzień w sezonie?

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mitek napisał:

 

Cześć

Teraz namierzyłem filmik. Wbicie kija lekko przedłużone - zwłaszcza lewego - co powoduje rotację.

Zbyt nerwowa zmiana krawędzi.

W dłuższym skręcie jesteś spięty i jedziesz w lekkim odchyleniu, kolana jakby słabo pracowały i nie brały udziału w krawędziowaniu.

Czy Ty przypadkiem nie byłeś w trakcie tego filmiku słabo rozjeżdżony albo pierwszy czy drugi dzień w sezonie?

Pozdro

Filmy nagrywalismy pierwszego dnia wyjazdu. Drugi dzien w sezonie. No wlasnie cos dziwnego z tym krawedziowaniem. Buty tez mialem inne, niz przez ostatnie trzy lata. Niby fajnie sie jezdzilo, ale patrzac na nagranie cos mi jednak nie pasuje 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nikon255 napisał:

@Mitek to zrzuty z filmu. Ukladam rece jak do noszenia toreb? 😂

Ja to się uczę i mogę Ci co najwyżej kijek podać ... Ale ja tam widzę że chyba wysuwasz W noge za bardzo ... Wszędzie mówią że mąż do pół stopy. Pewnie są też jakieś konsekwencje tego. 

Poza tym piękna jazda. Szczególnie podoba mi się ten ultra szybki smig. Bajera to wygląda. Jak już za kilkanaście lat 😉 będę tak jeździł to też wstawię filmik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nikon255 napisał:

dzieki, dzieki 🙂

pytanie za 10 pkt. Wysuwam wewnetrzna czy cofam zewnetrzna? 

A to nie czułbys w stawie skokowym i na goleniu zewnętrznej? Cofnięcie zewnętrznej mogłoby spowodować docisk na język i zamknięcie stawu skokowego... 

Debi gdzies ostatnio o tym zrobiła film. Chwila ... Edit

O tu: https://youtu.be/znNH8Sam4mk

Ps. Nie wybijam się na udzielenie poradnictwa. Po prostu rozmawiam z lepiej jeżdżącym. Jego nie zepsuje a ja się coś nauczę. 

 

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KrzysiekK napisał:

A to nie czułbys w stawie skokowym i na goleniu zewnętrznej? Cofnięcie zewnętrznej mogłoby spowodować docisk na język i zamknięcie stawu skokowego... 

Debi gdzies ostatnio o tym zrobiła film. Chwila 

co sie stanie jak wyprostuje zewnetrzna, pojdzie w przod? 🙂

image.png.8a33c42fcb6dd25176c60245a525987a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...