Skocz do zawartości

nikon255 - doskonalenie umiejętności


nikon255

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gabrik napisał:

A może ten Pan ma rację w tym co mówi? Pytam poważnie. Zbieżne w założeniu z poglądami jednego z dość znanych demonstratoro-instruktorów zagranicznych...

Paweł na zadane pytanie odpowiem za kilka dni.......Temat jest mi znany albowiem kilka filmów tego Pana oglądałem....przyjdzie przesyłka to się zapoznam z szczegółami

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nikon255 napisał:

1000 skretow, to 20 zjazdow w takim Zielencu, w tempie jak na filmie. Nie wiem czy odjezdzilem pokute w calosci, ale jestem zajechany 😄

Jak warunki? Jutro mogę ruszyć o 12 będę 14 gdzieś, ale gdzie Mała Upa, Hatrachov, Rzeczka, zjazdowe może, zamiast skiturowych, Czarna Góra, Janske. Co otwarte w pl/cz? Harrachov łączy dzienna i nocna, działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, star napisał:

Jak warunki? Jutro mogę ruszyć o 12 będę 14 gdzieś, ale gdzie Mała Upa, Hatrachov, Rzeczka, zjazdowe może, zamiast skiturowych, Czarna Góra, Janske. Co otwarte w pl/cz? Harrachov łączy dzienna i nocna, działa?

Warun jak na początek sezonu kozak. Na nartoramie N2 miejscami straciatella, ale pewnie juz to ogarneli. Pozniej pojechaliśmy gorą na W5/M1. Na koniec dobitka znowu na N2. Ludu malo jak na Zieleniec. Troche trzeba bylo sie dopasowac do sytuacji, ale szlo sie wyjezdzic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, nikon255 napisał:

Warun jak na początek sezonu kozak. Na nartoramie N2 miejscami straciatella, ale pewnie juz to ogarneli. Pozniej pojechaliśmy gorą na W5/M1. Na koniec dobitka znowu na N2. Ludu malo jak na Zieleniec. Troche trzeba bylo sie dopasowac do sytuacji, ale szlo sie wyjezdzic.

Dzięki za info, widzę, ze alternatywa MU i CzH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, star napisał:

Jak warunki? Jutro mogę ruszyć o 12 będę 14 gdzieś, ale gdzie Mała Upa, Hatrachov, Rzeczka, zjazdowe może, zamiast skiturowych, Czarna Góra, Janske. Co otwarte w pl/cz? Harrachov łączy dzienna i nocna, działa?

Dziś na CG wchodzili na skiturach na A i B.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nikon255 napisał:

Warun jak na początek sezonu kozak. Na nartoramie N2 miejscami straciatella, ale pewnie juz to ogarneli. Pozniej pojechaliśmy gorą na W5/M1. Na koniec dobitka znowu na N2. Ludu malo jak na Zieleniec. Troche trzeba bylo sie dopasowac do sytuacji, ale szlo sie wyjezdzic.

Nie piszą, że N2 działa? Jak pojechaliście? W którą stronę? Rozumiem, że z Massarykovej na Serlich czy odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nikon255 napisał:

Warun jak na początek sezonu kozak. Na nartoramie N2 miejscami straciatella, ale pewnie juz to ogarneli. Pozniej pojechaliśmy gorą na W5/M1. Na koniec dobitka znowu na N2. Ludu malo jak na Zieleniec. Troche trzeba bylo sie dopasowac do sytuacji, ale szlo sie wyjezdzic.

Bartuś to chyba ten pies… żywa reklama, no chyba, że człowiek.

F144DE65-7DD3-402F-BA76-65F99590E6AD.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cos tam ostatnio pojezdzilem na dolnymslasku. 3dni w Czarnej Gorze i jeden wieczor w Zielencu, tak na dobicie 😄Pomimo minusa w nocy trasy w Czarnej jakos magicznie szybko degraduja. Wyglada jakby tylko luznym sniegiem pozasypywali dziury. Dla porownania, w Zielencu w sobote o 20 warun na W5 bajka. Twardo i rowno, az zalowalem ze nie mialem wtedy slalomek. W ogole w Zielencu wyciagow w opor, prawie wszystko oswietlone. Mam wrazenie ze Czarna Gora zostala z tylu pod wzgledem infrastruktury. Niestety zwiazalem sie z Czarna Gora karnetem wielodniowym w promocji i kolejny wyjazd znow tam. Ogolnie bylo za malo jazdy na krawedziach, ale za to bylo 20cm puszku i jazda po kartoflisku. Kolejnym razem o 9 bede stal pod Zmija i moze do 10-11 posmigam na krawedziach. W Zielencu ujezdzanie muld na Nartoramie. Jak zwykle pare ujec dla samodoskonalenia i zeby bylo co sobie puscic w oczekiwaniu na kolejny wyjazd 😂

 

Mam problem z angulacja w lewo. Niby czuje, ze jest ok i jade na zewnetrznej, a na filmie lipa. Ledwo co. W prawo widac dosc wyraznie. Na drugim ujeciu po kilku skretach zaczalem sie szamotac i srednio to wyglada. 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, nikon255 said:

Cos tam ostatnio pojezdzilem na dolnymslasku. 3dni w Czarnej Gorze i jeden wieczor w Zielencu, tak na dobicie 😄Pomimo minusa w nocy trasy w Czarnej jakos magicznie szybko degraduja. Wyglada jakby tylko luznym sniegiem pozasypywali dziury. Dla porownania, w Zielencu w sobote o 20 warun na W5 bajka. Twardo i rowno, az zalowalem ze nie mialem wtedy slalomek. W ogole w Zielencu wyciagow w opor, prawie wszystko oswietlone. Mam wrazenie ze Czarna Gora zostala z tylu pod wzgledem infrastruktury. Niestety zwiazalem sie z Czarna Gora karnetem wielodniowym w promocji i kolejny wyjazd znow tam. Ogolnie bylo za malo jazdy na krawedziach, ale za to bylo 20cm puszku i jazda po kartoflisku. Kolejnym razem o 9 bede stal pod Zmija i moze do 10-11 posmigam na krawedziach. W Zielencu ujezdzanie muld na Nartoramie. Jak zwykle pare ujec dla samodoskonalenia i zeby bylo co sobie puscic w oczekiwaniu na kolejny wyjazd 😂

 

Mam problem z angulacja w lewo. Niby czuje, ze jest ok i jade na zewnetrznej, a na filmie lipa. Ledwo co. W prawo widac dosc wyraznie. Na drugim ujeciu po kilku skretach zaczalem sie szamotac i srednio to wyglada. 

 

Cześć,

Szkoda, że się nie udało spotkać w grudniu w Zieleńcu. Po obejrzeniu mojej jazdy nie nadużywałbyś słowa lipa.
🙂🤣

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nikon255 napisał:

Cos tam ostatnio pojezdzilem na dolnymslasku. 3dni w Czarnej Gorze i jeden wieczor w Zielencu, tak na dobicie 😄Pomimo minusa w nocy trasy w Czarnej jakos magicznie szybko degraduja. Wyglada jakby tylko luznym sniegiem pozasypywali dziury. Dla porownania, w Zielencu w sobote o 20 warun na W5 bajka. Twardo i rowno, az zalowalem ze nie mialem wtedy slalomek. W ogole w Zielencu wyciagow w opor, prawie wszystko oswietlone. Mam wrazenie ze Czarna Gora zostala z tylu pod wzgledem infrastruktury. Niestety zwiazalem sie z Czarna Gora karnetem wielodniowym w promocji i kolejny wyjazd znow tam. Ogolnie bylo za malo jazdy na krawedziach, ale za to bylo 20cm puszku i jazda po kartoflisku. Kolejnym razem o 9 bede stal pod Zmija i moze do 10-11 posmigam na krawedziach. W Zielencu ujezdzanie muld na Nartoramie. Jak zwykle pare ujec dla samodoskonalenia i zeby bylo co sobie puscic w oczekiwaniu na kolejny wyjazd 😂

 

Mam problem z angulacja w lewo. Niby czuje, ze jest ok i jade na zewnetrznej, a na filmie lipa. Ledwo co. W prawo widac dosc wyraznie. Na drugim ujeciu po kilku skretach zaczalem sie szamotac i srednio to wyglada. 

 

0:36: kartoflisko z 22.01.2022? Wtedy spadło w nocy ponad 20cm białego. Z rana ratraki tylko wyrównały pokrywę. A Fis w ogóle nie była ratrakowana.

Dobra jazda Nikon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipnie to nie wyglądą. Jak już to zdrowa lipa. To jest trudno wyczuć, czy się ktoś podpiera wewnętrzną nartą. I czy narty mają jednakowe zakrawędziowanie. W  lewo, czy w prawo mogą być różnce. Głębszy śnieg maskuje wiele, jeśli chodzi o różnice w obciążaniu nart, czy nierówne zakrawędziowanie. Widać tylko łydki. 

Problem się wyjaśnia dosyć szybko, przy bardziej stromych stokach i podkręconych  skrętach, gdy jest wyślizgane.  Gdzie powinny narty  "iść" w skręcie równolegle(bez uślizgów tyłu zewnętrznej).  Jak się już ślizgną(tyły) to obie równolegle. 

Rada, to jazda na jednej zewnętrznej narcie.  Chwilowa angulacja musi być wzorowa i dostosowana na bierząco do terenu, po którym jedzie narta.  Angulacja się ciągle zmienia w czasie jazdy. Średnio biorąc jest lepsza u "elastycznych" w biodrach. I ci będą lepsi w bardziej podkręconych skrętach(o mniejszym promieniu).

Ja doszedłem do wniosku, że moje pochylenie nóg, w stosunku do płaszczyzny śniegu(patrząc od tyłu) jest rzędu 60, 50 st., lub 30, 40 od pionu. I nic więcej nie uzyskam, jeśli nie chcę leżeć na stoku, waląc się do wnętrza skrętu. Jakie pochylenie uzyskują czołowi slalomiści, to widać na zdjęciach. To musi być zrównoważone korpusem, by uzyskać równowagę na narcie zewnętrznej.  Stąd duża u nich agulacja i możliwość szybkiej jazdy w ciasnym skręcie.

Ja bym się nie martwił angulacją.  Tylko eliminował wszelkie próby podpierania się na narcie wewnętrznej, szczególnie na początku skrętu(przejście przez linię spadku stoku). To jest clou programu. I jak się dojdzie do podnoszenia narty wewnętrznej w tym okresie, to nie będzie podparcia. Czynią to wszyscy zawodnicy, bez wyjątku. Ale to widać na bardzo zwolnionych filmach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...