Skocz do zawartości

Poznajemy się z gs


tomal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Trafiła się okazja żeby w końcu pojeździć na Gs R fis 193 cm r 27 .Pierwszy zjazd i powiem szczerze trochę miałem obawy narta szybka strasznie , ale postawiona na krawędzi trzyma jak po szynach .Bardzo stabilna za to nie wybacza górnej narty więc trzeba się naprawdę pilnować .Nachylenie stoku bardzo mi odpowiadało tylko troszkę za wąsko .

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapytam 'poza konkursem' bo nie wypowiadam się o technice.. Po co amatorowi do dowolnej jazdy takie narty??
Raczej nie wyciśniesz z nich tego do czego zostały stworzone, zresztą ja też bym nie wycisnął..


Nie taki wilk Straszny jak go malują . Tym bardziej tygrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomek.

Rozumiem, że zapodałeś film, żeby można było się powymądrzać  :)  co i w jaki sposób możesz poprawić w swojej jeździe???

 

Jeśli tak, to jest kilka rzeczy do poprawienia, ale moim zdaniem najważniejsze jest to co widać na tych 2 klatkach z Twojego filmu.

Czyli jak jesteś w wysokiej pozycji, to masz i podudzia i tułów od pasa w górę prostopadły do nart. Co gorsze, w niskiej pozycji podudzia też są prostopadłe do nart. To skutkuje siedzącą pozycją, trochę jak - no wiesz gdzie... :) . Uważam, że to są poważne błędy...

Po pierwsze sprawdź, czy w Twoich butach da się ustawić pochylenie do przodu - jeśli tak, to daj na maksa w przód. Sprawdź także, czy był w nich spoiler i czy przypadkiem z niego nie zrezygnowałeś? W moich butach nie było spoilera, to go sobie zrobiłem ze sklejonych kawałków rury z PCV.

Ale najważniejsze to nad tym świadomie zapanować. Najlepszy na to sposób, to przesuwać stopy do tyłu.... Czyli zanim ruszysz powtarzasz w myślach "stopy do tyłu" i oczywiście to robisz. A potem po każdym zakręcie i w każdym momencie w którym czujesz, że stopy są za daleko z przodu - "stopy do tyłu"!!!! Myślisz i robisz!

 

Jeszcze jest kilka mniejszych błędów, może jutro, oczywiście jeśli nie masz nic przeciwko...

Tadek

Załączone miniatury

  • Tomek prosty.jpg
  • tomek siedzi.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo stabilna za to nie wybacza górnej narty więc trzeba się naprawdę pilnować .Nachylenie stoku bardzo mi odpowiadało tylko troszkę za wąsko .

 

 

 

Teraz zwróciłem szczególną uwagę na wytłuszczone fragmenty.

Może za dużo jeździsz w zbyt łatwych warunkach?

Spróbuj tras o większych nachyleniach i za wszelką cenę postaraj się utrzymać narty na krawędzi tak długo jak się da.

Oczywiście natychmiast pojawią się błędy ale świadomość ich unikania jest bardziej rozwijająca niż "szlifowanie" techniki na "płaskim".

W warunkach o których piszę pomysły jeżdżenia na górnej narcie znikną natychmiast a pojawiający się w pewnym momencie ześlizg ustawia sylwetkę lepiej niż czysta krawędź na płaskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Tadeusz T" post="529458" timestamp="1451775125"]

Cześć Tomek.
Rozumiem, że zapodałeś film, żeby można było się powymądrzać :) co i w jaki sposób możesz poprawić w swojej jeździe???

Jeśli tak, to jest kilka rzeczy do poprawienia, ale moim zdaniem najważniejsze jest to co widać na tych 2 klatkach z Twojego filmu.
Czyli jak jesteś w wysokiej pozycji, to masz i podudzia i tułów od pasa w górę prostopadły do nart. Co gorsze, w niskiej pozycji podudzia też są prostopadłe do nart. To skutkuje siedzącą pozycją, trochę jak - no wiesz gdzie... :) . Uważam, że to są poważne błędy...
Po pierwsze sprawdź, czy w Twoich butach da się ustawić pochylenie do przodu - jeśli tak, to daj na maksa w przód. Sprawdź także, czy był w nich spoiler i czy przypadkiem z niego nie zrezygnowałeś? W moich butach nie było spoilera, to go sobie zrobiłem ze sklejonych kawałków rury z PCV.
Ale najważniejsze to nad tym świadomie zapanować. Najlepszy na to sposób, to przesuwać stopy do tyłu.... Czyli zanim ruszysz powtarzasz w myślach "stopy do tyłu" i oczywiście to robisz. A potem po każdym zakręcie i w każdym momencie w którym czujesz, że stopy są za daleko z przodu - "stopy do tyłu"!!!! Myślisz i robisz!

Jeszcze jest kilka mniejszych błędów, może jutro, oczywiście jeśli nie masz nic przeciwko...
Tadek[/quote]

Cześć spoiler jest . A jak przestawić do przodu ? Buty to rc4 fischer .


oczywiście jeśli nie masz nic przeciwko...
Tadek[/quote]

A pewnie ze nie Dawaj

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć spoiler jest . A jak przestawić do przodu ? Buty to rc4 fischer .


oczywiście jeśli nie masz nic przeciwko...
Tadek[/quote]

A pewnie ze nie Dawaj

Pozdro

Cześć,lewy skręt jest naprawdę niezły,symetria w skręcie jest dobra,masz dobry układ ciała,lużną górę pracują ręcę,dobrze krawędziujesz narty ,nie usztywniasz zew nogi.Natomiast prawy,sztywna góra ,ręce zablokowane w jednaj pozycji,wpadasz na górną nartę,na slalomce u Ciebie ta różnnica jest mała,tutaj bardzo widoczna.Zobacz 13 sek żle i 15 duzo lepiej.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...