Skocz do zawartości

Prosze o ocene jazdy


Grzelas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, proszę o komentarze. Pozdrawiam.

Dla mnie , generalnie bardzo fajnie.

Lubie jak ktoś czuje krawędź i balans.

 

Najbardziej niepokoi mnie to co dzieje się od 1:40.

Widać braki w technikach szuranych.

Bez tego nie ma kompletnego narciarza.

Proponuję pojeździć na bardzo stromych trasach i tyczkach.

Przy Twoim poziomie czucia nart wszystko przyjdzie samo i szybko.

 

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

@Mitek Tak jeździłem, właśnie wróciłem z Włoch. Polecam. Śnieg jest, bez paniki. ;)

Nie o to mi chodziło. Co do śniegu to wiem, że spoko bo pamiętam gorsze lata i zawsze był zrobiony. Masz pewne ruchy, które mogą być nawykiem przypadkowym a mogą również byc wyniesione ze szkolenia z jakiegoś klubu np w okresie dziecięcym stąd pytanie - "jeździłeś"?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

spoko jazda, naprawdę miło mi się oglądało. Nie mam uwag, z Twoją świadomością ruchową i chęcią pośmigania na stromszym dasz sobie spokojnie radę. Sam dostrzeżesz, co ew. trzeba poprawić. 

Ktoś doradzał dłuższe narty - nie przejmuj się, tutaj panuje taki trend.Jak chcesz się do niego dostosować,  najlepiej kup sobie DH 210 cm, wtedy dogodzisz miszczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym sie popisał na stromym stoku które bardziej lubię ale zawsze jest problem z kamerzystą.

Jeden jedyny raz sie kolega zlitował i zamienił na kaski. Efekt pokazałem.

Faktycznie miałem jechać wolno bo aktorów na starcie było kilku.

 

Trochę głupio o tym pisać ale napiszę:

W składzie wyjazdowym na 8 osób było 7 budowlańców. Myślę że tego nie muszę rozwijać. Efekt tego był taki że samopoczucie i siły z dnia nagrania zostały spożytkowane poprzedniego wieczoru. Dynamika? Cud że w ogóle jadę.

 

Co do nart: narty to slalomka najdłuższa jaka była czyli 170 cm.  Narty rosną mi od początku kariery (160-165-170) i teraz nie bardzo wiem co dalej. Może ktoś by coś podpowiedział.

 

@Mitek Tak jeździłem, właśnie wróciłem z Włoch. Polecam. Śnieg jest, bez paniki. ;)

Z kamerzystami zawszę jest problem nie wdzięczna robota na stoku . Co do filmu Grzelas na następnym wyjeździe spróbuj zejść niżej w kolanach bardzo nisko i tułów do przodu  , ale tylko w kolanach a nie robić goryla :) i to Ci pozwoli na mocniejsze włożenie kolan do skrętu . wzrok  patrzy daleko   a głowa przechylona na nartę dolną .Kija wbijasz gdy jesteś w pozycji dociążanej czyli nisko wbity kijek pozwala wyjść w górę  jak opanujesz pracę kolan i rąk no to Stary  ;) będzie naprawdę fajna jazda .Pozdrowienia  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze @TomKur

Olej długie narty. 

I tak masz za długie :)

Kup komóry 165.

Masz ewidentne inklinacje do krótkiego , podciągniętego skrętu więc SL są dla Ciebie idealne.

 

Spróbuj poćwiczyć skręt z kompensacją.

Dostaniesz więcej dynamiki i "zaangażowania"

Jesteś wdzięcznym "materiałem" dla instruktora.

Myślę, że błyskawicznie zrealizujesz jego sugestie.

 

Świetlana przyszłość przed Tobą :)

 

p.s. świetnie , równolegle prowadzisz łydki.

Ja muszę walczyć z A Frame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie o to mi chodziło. Co do śniegu to wiem, że spoko bo pamiętam gorsze lata i zawsze był zrobiony. Masz pewne ruchy, które mogą być nawykiem przypadkowym a mogą również byc wyniesione ze szkolenia z jakiegoś klubu np w okresie dziecięcym stąd pytanie - "jeździłeś"?

Pozdrowienia

NIe. Jestem totalnym samoukiem. Możesz podpowiedzieć co to za ruchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected] co to znaczy że ręce wiszą? Mam łokcie zgiete pod kątem co najmniej 90 st. (Może tego nie widać ale tak jest) . Ogólnie mamy tak: wiszą i jest tragedia. Mam sprzedać narty? :)


To znaczy, to tak z tej perspektywy wygląda. Jakby zostawały, wisiały.

Pewnie już widziałeś z milion razy, ale... :
https://youtu.be/4zN9sxzX24I
i
https://youtu.be/n19QmFC2qVc

A tak to luzik. No i fajnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze @TomKur

Olej długie narty. 

I tak masz za długie :)

Kup komóry 165.

Masz ewidentne inklinacje do krótkiego , podciągniętego skrętu więc SL są dla Ciebie idealne.

 

Spróbuj poćwiczyć skręt z kompensacją.

Dostaniesz więcej dynamiki i "zaangażowania"

Jesteś wdzięcznym "materiałem" dla instruktora.

Myślę, że błyskawicznie zrealizujesz jego sugestie.

 

Świetlana przyszłość przed Tobą :)

 

p.s. świetnie , równolegle prowadzisz łydki.

Ja muszę walczyć z A Frame.

Mam takie same narty 165 i 170 i powiem że te dłuższe bardzo mi przypadły do gustu. Są po prostu stabilniejsze. I oparcie w skęcie jakby lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kamerzystami zawszę jest problem nie wdzięczna robota na stoku . Co do filmu Grzelas na następnym wyjeździe spróbuj zejść niżej w kolanach bardzo nisko i tułów do przodu  , ale tylko w kolanach a nie robić goryla :) i to Ci pozwoli na mocniejsze włożenie kolan do skrętu . wzrok  patrzy daleko   a głowa przechylona na nartę dolną .Kija wbijasz gdy jesteś w pozycji dociążanej czyli nisko wbity kijek pozwala wyjść w górę  jak opanujesz pracę kolan i rąk no to Stary  ;) będzie naprawdę fajna jazda .Pozdrowienia  :)

Dzięki, postaram się. Karnet na Chopok całoroczny kupiłem ale widzę że tam nędza... Łomnica lepiej nie mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze @TomKur

Olej długie narty. 

I tak masz za długie :)

Kup komóry 165.

Masz ewidentne inklinacje do krótkiego , podciągniętego skrętu więc SL są dla Ciebie idealne.

 

Spróbuj poćwiczyć skręt z kompensacją.

Dostaniesz więcej dynamiki i "zaangażowania"

Jesteś wdzięcznym "materiałem" dla instruktora.

Myślę, że błyskawicznie zrealizujesz jego sugestie.

 

Świetlana przyszłość przed Tobą :)

 

p.s. świetnie , równolegle prowadzisz łydki.

Ja muszę walczyć z A Frame.

Cześć

Akurat kolega TomKur to Jurku gówno wie na ten temat a odzywa się tylko po to by zaprezentować swoje kompleksy i niechęci.

Grzelas jest jednym z niewielu ludzi, którzy potrafią na krótkiej narcie pojechać to do czego jest zrobiona, ma szybkie kolana i niewiele więcej mu potrzeba.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Akurat kolega TomKur to Jurku gówno wie na ten temat a odzywa się tylko po to by zaprezentować swoje kompleksy i niechęci.

Grzelas jest jednym z niewielu ludzi, którzy potrafią na krótkiej narcie pojechać to do czego jest zrobiona, ma szybkie kolana i niewiele więcej mu potrzeba.

Pozdrowienia serdeczne

Nie wnikam kto jest kim.

Mam słaba pamięć.

Akurat w tym poscie napisał zgodnie z moimi spostrzeżeniami.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pracy rak nic nie wspominalas . Tu jest tragedia

Ten poniżej to dopiero tragedia. :)

Jedna łapa za nisko druga za wysoko:)

 

Tomal.

Poważnie to łapy są wypadkową tego co dzieje się pod nartami.

One są skutkiem a nie celem.

Jeli narty są prowadzone dobrze to znaczy,że łapy także .

Nie wolno mieszać przyczyn ze skutkiem.

We współczesnych technikach wszystko podporządkowane jest prędkości i prowadzeniu nart na krawędzi.

Przynajmniej w stylu który pokazuje nam kolega zamieszczający filmik.

Indywidualne cechy osobowościowe będą powodować, że różni ludzie zrealizują to różnie.

Jeśli myślisz inaczej to zanalizuj błędy TEDA :)

 

 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać braki w technikach szuranych.
Bez tego nie ma kompletnego narciarza.


Święte słowa.
Jestem dzieckiem epoki karwingu i kolejność mojej nauki stoi na głowie.
Wpadłem w znaną pułapkę - ledwo stałem na nartach ale mus był "na krawędzi".
Mistrzem oślej łączki zostałem dość szybko. Schody zaczęły sie przy pierwszym ostrzejszym stoku.
Szczęśliwie dla mnie ktoś sprowadził mnie na ziemię i powiedział to co napisał Harpia.
Staram się uczyć "technik szuranych" (piękne określenie ;) ) ale mozolnie mi to idzie.
Obawiam się że pewnej granicy nie przekroczę - na pierwszy rzut oka widać na stoku gości którzy wyrośli ze starej szkoły i przechodzili na krawędź mając solidne podstawy z klasyki.
Z drugiej strony widać sporo takich nieudanych prób (wężowe ruchy tułowia, przyruchy rękami, przesadne związanie kolan itp). Wygląda to koszmarnie i chciałbym tego uniknąć.
Tak jak Mitek gdzieś napisał: minimalizm i ekonomika jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Mitek gdzieś napisał: minimalizm i ekonomika jazdy.

 

Dobrze że wyżej napisałeś że to "objawy drugiego dnia".... ;-) co w  w połaczeniu z długa trasą (gdzie to było krecone?) daje własnie obraz "oszczedności wysiłku": Łączka - pokrecimy; scianka- zjazd długim lub na krechę - po co sie meczyc.To nie zarzut- tak sie po prostu czasem jeździ.

 

Fajne wykorzystanie własciwości nart, i jak sam widzisz, wiele do zrobienia z rękami i smigiem. Jak to  pocwiczysz, i spróbujesz w dodatku pojechac zmiennym rytmem, to i  muldy (odsypy)  będą bardziej przyjazne i nie bedą powodowały wytracania z równowagi i zachwiań - jak teraz.  

Weź na jeden, dwa dni instruktora - najlepiej takiego ok 50tki.. :-) . Niech z Tobą pojezdzi i bedzie super. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wyżej napisałeś że to "objawy drugiego dnia".... ;-) co w  w połaczeniu z długa trasą (gdzie to było krecone?) daje własnie obraz "oszczedności wysiłku": Łączka - pokrecimy; scianka- zjazd długim lub na krechę - po co sie meczyc.To nie zarzut- tak sie po prostu czasem jeździ.

Trasa to zjazd z okolic Passo Sella do Plan de Gralba w kierunku Val Gardeny i do Lupo Bianco w kierunku Belvedere.
Tam nie ma jakichś stromych ścianek, za to jest sporo ludzi których w kadrze nie widać. Te moje kreski często były wynikiem ucieczki przed tłumem który był dość nieprzewidywalny.

 

Tak, fajnie by było znaleźć takiego instruktora...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Akurat kolega TomKur to Jurku gówno wie na ten temat a odzywa się tylko po to by zaprezentować swoje kompleksy i niechęci.

Grzelas jest jednym z niewielu ludzi, którzy potrafią na krótkiej narcie pojechać to do czego jest zrobiona, ma szybkie kolana i niewiele więcej mu potrzeba.

Pozdrowienia serdeczne

Cześć,

widzę, że posty "autoryteta" pisane po 22 zachowują pewien standard :D . Mógłbym teraz zacząć pyskówkę, ale naprawdę nie zamierzam. Szkoda mi po prostu tego działu i forum ogólnie, zostało wg. mnie w znacznej mierze zniszczone przez podobne do Twojego wpisy. 

Mtku, Wesołych Świąt !


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa to zjazd z okolic Passo Sella do Plan de Gralba w kierunku Val Gardeny i do Lupo Bianco w kierunku Belvedere.
Tam nie ma jakichś stromych ścianek, za to jest sporo ludzi których w kadrze nie widać. Te moje kreski często były wynikiem ucieczki przed tłumem który był dość nieprzewidywalny.

Tak, fajnie by było znaleźć takiego instruktora...


Tak, fajnie by było znaleźć takiego instruktora

A wyjazd szkoleniowy by Cię interesował ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...