Skocz do zawartości

Prosze o ocene jazdy


Grzelas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ogolnie nie jest zle.Skret w lewo slabszy.Wiekszosc skretow na filmie robiona na obciazonej nodze wewnetrznej i zainicjowana przesadnym wystawieniem kolega tej nogi.Skutkuje to niezbyt pewna pozycja w ktorej bardzo latwo stracic rownowage.
Obciaz noge zewnetrzna rozluznij gorna czesc ciala i przy poglebieniu skretu(skret dlugi)zejdz obniz srodek ciezkosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie nie jest zle.Skret w lewo slabszy.Wiekszosc skretow na filmie robiona na obciazonej nodze wewnetrznej i zainicjowana przesadnym wystawieniem kolega tej nogi.Skutkuje to niezbyt pewna pozycja w ktorej bardzo latwo stracic rownowage.
Obciaz noge zewnetrzna rozluznij gorna czesc ciala i przy poglebieniu skretu(skret dlugi)zejdz obniz srodek ciezkosci.


O pracy rak nic nie wspominalas . Tu jest tragedia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego za krótkie?

hmm ... jak się wepniesz w dłuższe , tak powiedzmy 180 cm

sam będziesz wiedział

... jazda rekreacyjna - dobra , mnie się podoba ... brak mi odrobiny agresji ale to już co kto lubi

unikaj tego wystawiania narty , to błąd 

który i owszem na płaskim pomaga ale na stromym zrobi kuku

 

j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o komentarze. Pozdrawiam.

Witam,oceniasz się na 5,myslę że możesz trochę wyżej,są tacy co przy takiej jezdzie wpisali by conajmniej 8 :P A tak poważnie fajna jazda,dobry rytm,jazda po łuku,równowaga,Trochę za bardzo wystawiasz wewnętrzną nartę,przez co ją obciążasz i tracisz równowagę,szczególnie w lewo to widać,noga zew, trochę za sztywna,bardziej miękko w kolanach z czuciem śniegu.Rozlużnij tułów,zbyt sztywno,wynika to ze złej pracy rąk,jazda w ześlizgu zdecydowanie do poprawy i znów kłaniają sie ręce.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected] co to znaczy że ręce wiszą? Mam łokcie zgiete pod kątem co najmniej 90 st. (Może tego nie widać ale tak jest) . Ogólnie mamy tak: wiszą i jest tragedia. Mam sprzedać narty? :)


Ręce maja byc z przodu i tylko nadgarstkiem wbija sie kijek u ciebie ręce idą do tylu co za tym idzie kontrrotacja barkow a to błąd i to duży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to dwie uwagi.

1. Dosyć niepewnie się czujesz na stromszych fragmentach tras. Poćwicz śmig.

2. Strasznie się zwozisz! :) Choć w ostatnich sekundach filmu widać, że potrafisz trochę dynamiczniej pojechać. :)

 

Popatrz na ten film (ze 100 razy :D ):

Zobacz jak one i oni dynamicznie jeżdżą! Do takiej jazdy (obaj :) ) mamy dążyć!

 

I jeszcze jedna obowiązkowa "lektura" (ręce, nogi, ciało, ćwiczenia.....) i obowiązkowe ćwiczenia. To wszystkie filmy sygnowane przez Michasię Shiffrin (link do pierwszego z 13):

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rękami to rzeczywiście coś jest nie tak. Kiedyś woziłem je jeszcze niżej, teraz niby cały czas zwracam na nie uwagę ale podniesienie jeszcze wyżej wydaje mi się jakieś takie nienaturalne.Jak widać co innego widać a co innego się wydaje że widać. Trzeba będzie poćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po kolejnych dziesięciu latach jazdy na takim stoku, zasięgania opinii na różnych forach i usilne wpatrywanie się we wzory niedoścignione, jak ww. filmach - i tak nastąpi miażdżąca  krytyka ...- kijek o pięć centymetrów wyżej, noga lewa za słabo obciążona. Osiągnięcie doskonałości, na takim śniegu i  stoku jest bardzo trudne. Sam to wiem. Lepiej z tego zrezygnować i następny film zrobić w innym miejscu, gdzie przynajmniej będzie widać jakieś podstawowe błędy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna, równa jazda rekreacyjna. Może i było kilka zachwiań na trudniejszym śniegu, jednak ogólnie jest dobrze. A, narty masz za krótkie...

 

... jazda rekreacyjna - dobra , mnie się podoba ... 

 

... fajna jazda,dobry rytm,jazda po łuku,równowaga ....

... oceniasz się na 5,myslę że możesz trochę wyżej,są tacy co przy takiej jezdzie wpisali by conajmniej ....

Chłopak przejechał sobie odcinek trasy na luzie i bez nadmiernego wysiłku.

Gdyby chciał prawdopodobnie przejechałby szybciej i dynamiczniej ale wtedy kamerzysta być może miałby problem.

Grzelas - czerp radość z jazdy na nartach i przy okazji ją udoskonalaj. 

Nie bierz do serca formy niektórych postów, raczej traktuj jak sygnał na co zwrócić uwagę.

Mnie też się wydaje że narty masz za krótkie

Ps. podnieś sobie ocenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To jest jeden z lepszych narciarzy jacy mieli ochotę wstawić filmik. Bardzo sprawna jazda. Nareszcie ktoś kto mając mały promień jedzie mały promień, fajna reakcja na teren, fajne zmiany rytmu w reakcji na teren i otoczenie. Troszkę sztywna i wysoka pozycja wynika z tego, że kolega ogarnia i nie musi się spinać i wysilać na siłę pozując na zawodnika.

Bardzo fajne przejście ze skrętu ciętego w śmig. 

Z boku pewnie byłoby widać lekkie odchylenie.

Co autor na to, jeździłeś gdzieś?;)

Brawo.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym sie popisał na stromym stoku które bardziej lubię ale zawsze jest problem z kamerzystą.

Jeden jedyny raz sie kolega zlitował i zamienił na kaski. Efekt pokazałem.

Faktycznie miałem jechać wolno bo aktorów na starcie było kilku.

 

Trochę głupio o tym pisać ale napiszę:

W składzie wyjazdowym na 8 osób było 7 budowlańców. Myślę że tego nie muszę rozwijać. Efekt tego był taki że samopoczucie i siły z dnia nagrania zostały spożytkowane poprzedniego wieczoru. Dynamika? Cud że w ogóle jadę.

 

Co do nart: narty to slalomka najdłuższa jaka była czyli 170 cm.  Narty rosną mi od początku kariery (160-165-170) i teraz nie bardzo wiem co dalej. Może ktoś by coś podpowiedział.

 

@Mitek Tak jeździłem, właśnie wróciłem z Włoch. Polecam. Śnieg jest, bez paniki.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...